چطور با کاغذ تفنگ درست کنیم

“با تو بدرخش” – یکی از کاردستی های زیبا و جالبی که می توان با استفاده از مواد ساده مانند کاغذ و مقوا درست کرد، تفنگی است که در انواع مختلف ساخته می شود و برای بازی های پیشنهادی و سرگرمی به کودکان در نظر گرفته می شود. در همین راستا در این مقاله قصد داریم طرز ساخت یک تفنگ کاغذی زیبا و جالب را به روشی بسیار ساده به شما ارائه دهیم.

آموزش ساخت تفنگ کاغذی برای بچه ها

ساخت اسباب بازی های کودکانه با وسایل ساده یکی از مواردی است که دهان معلمان و والدین را درگیر می کند، همانطور که می دانید کاغذ و مقوا رایج ترین مواد اولیه برای ساخت هر نوع اسباب بازی یا کاردستی هستند، به همین دلیل ساخت کاردستی کودکان از کاغذ بسیار محبوب است. یکی از ایده های جالب و خلاقانه ای که می توان با کاغذ و مقوا انجام داد، ساخت تفنگ کاغذی است. با در دسترس داشتن چند تکه کاغذ A4 می توانید این کاردستی زیبا و جالب را بسازید. شما همچنین می توانید این کار را انجام دهید تا کودک خود را با همراهی و مشارکت سرگرم کنید، زیرا اکثر کودکان علاقه زیادی به کاردستی دارند. البته کاردستی اسلحه عمدتاً برای پسران است، اما می توانید آن را برای دختران نیز درست کنید و بچه ها را سرگرم کنید.

برای ساخت این تفنگ کاغذی به مهارت خاصی نیاز ندارید و می توانید به راحتی با چند تکه کاغذ این کاردستی دوست داشتنی را در خانه درست کنید و از هنر دستان خود لذت ببرید. اگر می خواهید طرز ساخت این سلاح را بدانید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و بیشتر بدانید.

موارد مورد نیاز:

کاغذ سفید A4
پاک کن پلاستیکی
کاغذ رنگی A4
چسب حرارتی
نوار جادویی
نوار چسب

مراحل ساخت بدنه اصلی تفنگ

ابتدا باید بدنه اصلی تفنگ را آماده کنید. برای این کار یک تکه کاغذ رنگی A4 بردارید و مانند تصویر زیر از یک گوشه آن را به شکل لوله درآورید.

سپس كاغذ رنگي رول شده را بين كاغذ سفيد A4 قرار دهيد و كاغذ سفيد را هم تراز با ضلع بزرگترش رول كرده و لبه قسمت انتهايي آن را بچسبانيد و در انتها كاغذ رنگي پيچ خورده را از قسمت وسط جدا كنيد.

به این ترتیب کاغذ نورد اصلی برای ساخت تفنگ کاغذی آماده می شود. همانطور که می بینید، برای ساخت این DIY به تعداد مشخصی کاغذ نورد با طول های زیر نیاز دارید:

کاغذ رول شده 15 سانتی متر طول 2 عدد
کاغذ رول شده 8 سانتی متر طول 1 عدد 75757599888 کاغذ رول شده 5 سانتی متر طول 7 عدد

می توانید این تکه های کاغذ را با کاغذهای رول شده ای که ساخت آن را یاد گرفتید درست کنید.

قطعات کوچک را با چسب حرارتی به هم بچسبانید.

همچنین کاغذ تفنگ 8 سانتی متری را به قطعات کوچکتر بچسبانید.

در مرحله بعد دو قطعه بزرگ را که حدود 15 سانتی متر طول داشتند مانند تصویر زیر به بقیه تکه ها بچسبانید.

مراحل فعال کردن اسلحه:

برای ساخت ماشه این تفنگ باید یک تکه کاغذ رنگی A4 را دوباره به همان روشی که در مرحله اول آموزش به آن اشاره کردیم بپیچید. با این تفاوت، کاغذ را نزدیک 3 سانتی متر از انتها رول نکنید و جدا کنید و لبه انتهایی کاغذ رول شده را بچسبانید.

سپس کاغذ رنگی رول شده را داخل تکه ۸ سانتی متری تفنگ کاغذ قرار دهید، به طوری که حدود ۱ سانتی متر کاغذ رنگی از انتهای قطعه بیرون بزند و طرف دیگر کاغذ را با استفاده از نشانگر علامت بزنید.

بعد از این محل مشخص شده و بعد از آن حدود 1 سانتی متر تا بزنید.

سر دیگر کاغذ رنگی را داخل اولین تکه کوچک کاغذ تفنگ قرار دهید و به همان طول برش دهید.

مرتبط:  چطور در ورد صفحات را شماره گذاری کنیم

سپس با استفاده از دو انگشت اضافات کاغذ رنگی را فشار دهید و گوشه بالایی را با قیچی ببرید.

برای قسمت بدن اطراف ماشه می توانید مانند تصویر زیر از کاغذ رنگی رول شده استفاده کنید و با چسب حرارتی آن را به کاردستی بچسبانید.

در مرحله بعد یک کاغذ رنگی A4 دیگر رول کنید با این تفاوت که این بار درجه پیچش کمی کمتر است تا قطر کاغذ رول شده بیشتر شود.

پس از آن، سطح کاغذ را با دست فشار دهید تا کاملا باز شود. از این نوع ساختار برای استحکام در اطراف بدنه تفنگ کاغذی استفاده کنید.

در مرحله بعد یک فنر از داخل دستگاه فشار اتوماتیک برداشته و آن را در اولین قسمت کوچکتر بدنه تفنگ که قسمت پایینی ماشه داخل آن قرار می گیرد قرار دهید.

سپس یک کاغذ رول رنگی دیگر بردارید و انتهای آن را حدود 3 سانتی متر تا بزنید. یک تکه کاغذ رول کوچک با رنگ دیگر بین چین ها قرار دهید و آن را با چسب حرارتی بچسبانید.

پس از آن، 4 تکه نوار پلاستیکی را در قسمت آسیب دیده فرو کنید و جلوی ناحیه آسیب دیده را با چسب بچسبانید.

در مرحله آخر قسمت آماده شده را در قسمت پایینی 15 سانتی متری بدنه تفنگ قرار داده و مانند تصویر زیر به جلوی تفنگ حرکت دهید.

به این ترتیب ساخت تفنگ کاغذی به پایان رسید و اکنون می توانید با برداشتن قسمت متصل به نوارهای پلاستیکی و چسباندن آن به انتهای قطعه 8 سانتی متری، تفنگ کاغذی خود را خنثی کنید.

علاوه بر این، می توانید با استفاده از چند تکه کاغذ نورد تعدادی گلوله کاغذی بسازید یا از گلوله های پلاستیکی به عنوان گلوله تفنگ استفاده کنید. به این ترتیب با این روش ساده می توانید این تفنگ کاغذی ساده و جالب را در خانه درست کنید و در اختیار کودک خود قرار دهید تا بازی و سرگرمی کند.

منبع: هنر در خانه

آموزش ساخت تفنگ کاغذی یکی از راه های ساخت کاردستی کاغذی است. می توانید با کاغذ سایز A4 یک تفنگ کاغذی بسازید.

ساخت و فروش (B&B) | ساخت – ساخت کاردستی های کاغذی یکی از راه های خلاقانه برای ایجاد کاردستی است. ما در سایت بعثت و فروش انواع کاردستی با کاغذ و مقوا را به شما آموزش داده ایم:

در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت تفنگ کاغذی را در اختیار شما قرار دهیم. آموزش بسیار ساده و نتیجه ممکن است شما را شگفت زده کند.

ابزار مورد نیاز برای ساخت تفنگ کاغذی

کاغذ سفید با فرمت A4

کاغذ رنگارنگ A4

لاستیک پلاستیک

چسب گرم

چسب نواری

خودکار نشان گذار

بدنه اصلی تفنگ کاغذی را بسازید

در اولین مرحله از آموزش ساخت تفنگ کاغذی به ساخت بدنه تفنگ می پردازیم. برای این کار یک کاغذ A4 رنگی بردارید و مانند شکل زیر از یک گوشه تا کنید.

کاغذ رنگی رول شده را بین یک کاغذ سفید A4 قرار دهید و کاغذ سفید را به موازات طولانی ترین ضلع آن رول کنید و لبه انتهایی آن را بچسبانید. در پایان کاغذ رنگی پیچ خورده را از وسط جدا کنید.

به این ترتیب کاغذ نورد اصلی برای ساخت تفنگ کاغذی آماده می شود. همانطور که می بینید برای ساخت این کاردستی کاغذی به تعدادی کاغذ نورد با طول های زیر نیاز داریم:

کاغذ نورد به طول 15 سانتی متر – 2 عدد

کاغذ نورد به طول 8 سانتی متر – 1 قطعه

کاغذ نورد به طول 5 سانتی متر – 7 عدد

می توانید این تکه ها را با کاغذهای تابیده ای که درست کردن را یاد گرفتید درست کنید.

قطعات کوچک را با چسب حرارتی به هم بچسبانید.

کاغذ تفنگ 8 سانتی متری را به قطعات کوچکتر بچسبانید.

در مرحله بعد دو قطعه بزرگ به طول 15 سانتی متر را مانند شکل زیر به بقیه تکه ها بچسبانید.

مرتبط:  چطور در تلگرام مخاطب را حذف کنیم

از کاغذ یک ماشه تفنگ درست کنید

برای ساخت ماشه برای تفنگ کاغذی، باید یک کاغذ A4 رنگی را دوباره به همان روشی که در ابتدای آموزش ساخت تفنگ کاغذی گفتیم، بپیچید. با این تفاوت که در حدود 3 سانتی متر از انتهای کاغذ، کاغذ پیچ خورده و جدا شده و لبه انتهایی کاغذ پیچ خورده ثابت می شود.

کاغذ رنگی رول شده را داخل تکه 8 سانتی متری تفنگ کاغذی قرار دهید تا 1 سانتی متر کاغذ رنگی از انتهای قطعه خارج شود و طرف دیگر کاغذ را با نشانگر علامت بزنید.

محل مشخص شده را تا کنید و یک سانتی متر بعد.

انتهای دیگر کاغذ رنگی را در اولین تکه کاغذ کوچک فرو کنید و آن را از طول برش دهید.

کاغذ رنگی اضافی را با دو انگشت فشار دهید و گوشه بالایی را با قیچی ببرید.

برای بدنه اطراف ماشه می توانید از کاغذ رنگی پیچ خورده مانند شکل زیر استفاده کنید و آن را با چسب حرارتی به کاردستی وصل کنید.

دوباره یک کاغذ رنگی A4 رول کنید، با این تفاوت که این بار پیچ شما کمی شلتر است تا قطر کاغذ رول شده بیشتر شود.

سطح کاغذ را با دست فشار دهید تا کاملا پهن شود. از این ساختار برای تقویت بدنه تفنگ کاغذی استفاده کنید.

یک فنر از داخل تفنگ فشاری بردارید و آن را در اولین قسمت کوچکتر بدنه تفنگ، جایی که پایین ماشه قرار دارد، قرار دهید.

یک رول دیگر کاغذ رنگی بردارید و انتهای آن را حدود 3 سانتی متر تا بزنید. یک تکه کاغذ رول کوچک با رنگ دیگر بین چین ها قرار دهید و آن را با چسب حرارتی بچسبانید.

تعداد 4 نوار پلاستیکی را در محل تا شده فرو کنید و جلوی قسمت تا شده را با چسب بچسبانید.

در آخرین مرحله از آموزش ساخت تفنگ کاغذی، قسمت آماده شده را در 15 سانتی متر پایین بدنه تفنگ کاغذی فرو کرده و مطابق شکل زیر به جلوی تفنگ حرکت دهید.

این کار ساخت تفنگ کاغذی شما را کامل می کند. اکنون می توانید با عقب کشیدن قسمت متصل به نوارهای پلاستیکی و وصل کردن آن به انتهای قطعه 8 سانتی متری، سلاح خود را خنثی کنید.

می توانید با استفاده از کاغذ رول شده توپ های کاغذی درست کنید یا از توپ های پلاستیکی به عنوان توپ استفاده کنید.

امیدواریم این کاردستی کاغذی را دوست داشته باشید. اگر سوال یا نظری در مورد ساخت تفنگ کاغذی دارید حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

من آن را ساختم

امیر محمد ترک

     

3.8/5 (4 نظر)

در این ویدیو با نحوه ساخت یک تفنگ کاغذی جالب و سرگرم کننده بدون چسب آشنا می شوید. این یک ایده خلاقانه برای ساخت تفنگ اسباب‌بازی است که می‌توانید به راحتی آن را در خانه درست کنید، همانطور که در ویدیو نشان داده شده است. برای ساخت این کاردستی جالب فقط به چند ورق کاغذ نیاز دارید. این تفنگ اسباب بازی جالب را به راحتی می توانید با تا کردن کاغذها در خانه بسازید. در این ویدئو طرز تهیه آن را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

… توضیحات کامل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا