چطور از دایورت در بیاریم

کد ارجاع تلفن همراه اول یا ایرانسل و سایر اپراتورها چیست؟ در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید تا به سوالات خود پاسخ دهیم.

اولین ویدیو از کد فوروارد موبایل، ایرانسل و خطوط دیگر با کد مربوطه روی گوشی

در بسیاری از مشاغل و در بسیاری از موقعیت ها شما نیاز دارید که تلفن خود به صورت 24 ساعته در دسترس باشد.تصور کنید جلسه مهمی دارید و منتظر یک تماس مهم هستید. آن را به دیگری بسپارید. خوشبختانه در چنین مواقعی می توانید به راحتی تماس ها و پیام های دریافتی را با تغییر مسیر خط خود به خط دیگری فوروارد کنید. اگر می خواهید پیامک ها را از گوشی خود انتقال دهید، این آموزش در مقاله ربودن پیامک آورده شده است.

در ادامه به این سوالات خواهیم پرداخت که کد ارجاع اپراتور همراه اول و سایر اپراتورها چیست؟ چگونه انتقال تماس را غیرفعال کنیم؟ و کد لغو فوروارد تماس را ارائه می کنیم و تلفن همراه را از فوروارد حذف می کنیم. ابتدا فیلم مربوط به آموزش انحراف خط همراه اول و سایر اپراتورها با کدهای مربوطه در تلفن همراه قرار گرفت، سپس در متن به تفصیل تمامی موارد مربوط به انحراف و کدها را توضیح دادیم. مربوط به هر اپراتور به صورت تصویری در صفحه قرار داده شده است تا در اسرع وقت پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

اینورتر چیست؟ Divert از کلمه انگلیسی Divert به معنای منحرف کردن، منحرف کردن و غیره گرفته شده است، اما در دنیای فناوری موبایل، انحراف به معنای انتقال تماس از یک خط به خط دیگر است. آیا می دانید چگونه شماره همراه را فوروارد کنیم، آیا کد فوروارد همراه اول و سایر اپراتورها با کد فوروارد ایرانسل یکی است یا متفاوت است؟

امکان تغییر مسیر با استفاده از کد فوروارد همراه اول، کد فوروارد ایرانسل و … وجود دارد. با شماره گیری *21* [شماره مقصد]# می توانید خط خود را به تلفن همراه دیگری هدایت کنید. همچنین می‌توانید از طریق تنظیمات تلفن گزینه‌های فوروارد یا فوروارد تماس را بیابید و شماره‌ای را که می‌خواهید تماس‌هایتان به آن فوروارد شود وارد کنید. البته در همه تلفن های همراه این امکان وجود ندارد و بهترین راه برای فوروارد خط خود شماره گیری کد نظر *21* است. در ادامه به این سوالات پاسخ داده و برای هر اپراتور به صورت تصویری توضیح خواهیم داد…

اولین کد فوروارد تلفن همراه برای فوروارد تماس ها به تلفن همراه اول

تا اینجا در مقاله به طور کامل با مفهوم فورواردینگ آشنا شدیم، اکنون روش فوروارد موبایل اول یا انتقال تماس به همراه اول را به شما آموزش می دهیم. در ابتدای مطلب ذکر شد که برای فوروارد تماس با تلفن همراه اول می توان از کد #شماره دلخواه *21* استفاده کرد که در سایر اپراتورها نیز استفاده می شود، اما این سوال پیش می آید که آیا کد ارسال تماس به تلفن همراه اول همان است یا می توان از یکی از کدها با دیگری استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که فوروارد خط همراه اول با روش های دیگری نیز انجام می شود، اما هر کدام از این کدهای دستوری می توانند عملکردهای متفاوتی داشته باشند که در مقاله های جداگانه به آن پرداخته شده است، اما دو کد دیگر وجود دارد که می توانید با آنها اولین ربودن موبایل در ادامه به این موارد نیز اشاره خواهیم کرد…

جایزه ویژه: 5,199,000 تومان

Xiaomi Poco M5 دارای ظرفیت 128 رم و 4 گیگابایت است

جایزه ویژه: 18949000 تومان

گوشی شیائومی شیائومی 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت

قیمت ویژه: 9,759,000 تومان

گوشی شیائومی ردمی نوت 11 پرو پلاس با ظرفیت رم 128 گیگابایتی

جایزه ویژه: 8,999,000 تومان

گوشی شیائومی ردمی نوت 11 پرو پلاس با 128 رم و ظرفیت 6 گیگابایت

جایزه ویژه: 15,999,000 تومان

گوشی شیائومی 12 ایکس دارای ظرفیت 128 گیگابایت رم است

جایزه ویژه: 10,399,000 تومان

گوشی شیائومی پوکو F4 5G با ظرفیت رم 128 گیگابایتی

انتقال یا فوروارد تماس به تلفن همراه اول از طریق کد دستوری *10*243

هنگامی که کد دستوری *10*#243 را به عنوان کد فوروارد همراه اول در شماره گیر گوشی خود وارد می کنید، صفحه ای باز می شود و گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. گزینه 1 انتقال تماس ها به همراه اول است. این گزینه را انتخاب کنید سپس عدد 1 را برای بازگشت همراه اول ارسال کنید. در مرحله بعد پیامکی مبنی بر فعال سازی سرویس انتقال تماس همراه اول فعال می شود.

با ارسال عدد 243 به 009810 اولین گوشی را ربوده

همچنین می توانید از این روش برای انتقال اولین تماس تلفنی استفاده کنید. روش کار بسیار ساده است، کافیست عدد 243 را به 009810 ارسال کنید.

اگر سوال شما این است: کد لغو فوروارد تماس همراه اول یا ایرانسل و رایتل چیست؟ فقط باید بدانید که برای لغو فوروارد تماس و حذف فورواردینگ کافیست کد #21# را شماره گیری کنید، اما در ادامه بیشتر به لغو فورواردینگ با اپراتورهای مختلف خواهیم پرداخت…

کد لغو انتقال تماس همراه اول

بسیاری از کاربران نمی دانند چگونه پس از فعال سازی دیورت همراه اول آن را غیرفعال کنند و یا این که آیا امکان این کار از طریق کد انصراف همراه اول وجود دارد یا خیر؟

درست مانند کدهایی که برای فعال کردن انتقال تماس همراه اول استفاده می شود، می توانید از کد لغو انتقال تماس همراه اول برای سایر اپراتورها نیز استفاده کنید. در ادامه به این کدها اشاره خواهیم کرد…

کد سفارش #21# ساده ترین راه برای لغو فوروارد همراه اول است و مانند فعال سازی آن، استفاده از این کد لغو فوروارد همراه اول تنها راه نیست و می توانید از راه های دیگری که در زیر به آنها اشاره می کنیم کمک بگیرید. .

1- برای همراه اول می توانید به شماره 243 به 009810 پیامک کنید.

2- یا از کد لغو فوروارد تماس همراه اول #002## استفاده کنید. شماره‌گیری #002# یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای لغو این ویژگی است.

کد انحرافی ایرانسل برای تغییر مسیر خط ایرانسل

کد ربودن ایرانسل چیست؟ آیا کد فوروارد تماس ایرانسل با کدهای اپراتورهای دیگر متفاوت است یا خیر؟ در پاسخ می گوید که فوروارد ایرانسل مانند سایر اپراتورها است و برای فوروارد ایرانسل می توانید شماره دلخواه *21* را بگیرید. در ادامه به جزئیات فوروارد تماس ایرانسل می پردازیم.

برای هک ایرانسل می توانید از کد #10*243 ایرانسل نیز استفاده کنید.

کد لغو ربایش ایرانسل

لغو انحراف ایرانسل مانند سایر اپراتورها است. برای لغو فوروارد اپراتور ایرانسل نیز می‌توانید از کد لغو #۲۱# فورواره تماس ایرانسل استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت که کد ابطال ایرانسل هیچ تفاوتی با سایر اپراتورها ندارد.

همچنین می‌توانید از تنظیمات تلفن همراه اول یا سایر اپراتورها را لغو کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

با استفاده از منوی دستگاه، ارسال شماره به شماره دیگری را لغو کنید

چگونه انحراف را لغو کنیم؟ برای لغو تغییر مسیر از تلفن همراه:

به منوی Forwarding یا Call Forwarding دسترسی پیدا کنید.

گزینه انتقال تماس را خاموش کنید.

در گوشی های اپل و سیستم عامل iOS، مسیر زیر را برای حذف تغییر مسیر دنبال کنید:

تنظیمات > تلفن > ارسال تماس

همچنین اگر به دنبال خرید محصول جدید هستید اما مطمئن نیستید که کدام کالا با توجه به بودجه شما مناسب است، بررسی محصول و همچنین قیمت روز گوشی را به نرخ روز در سایت 19 کالا دنبال کنید. .

یک شماره را با کد ارسال تماس در سایر تلفن های ثابت و شماره ها به شماره دیگری فوروارد کنید

تا اینجا به نحوه ربایش موبایل اول و ایرانسل و همچنین لغو آن از این اپراتورها پرداخته ایم. اما آیا کد انتقال تماس برای اپراتورهای دیگر مثلا رایتل یا تالیا متفاوت است؟ باید گفت که روش انحراف خط از طریق کد فوروارد تماس کاملاً یکسان است و برای تغییر مسیر می توانید شماره مورد نظر *21* را شماره گیری کنید.

مرتبط:  چگونه وقتی روزه هستیم درس بخوانیم

گاهی اوقات پیش می آید که در خانه یا محل کار خود نیستید و نمی خواهید تماس های تلفن ثابت شرکت در محل کار یا منزل خود را از دست بدهید، می توانید تماس تلفن ثابت را به تلفن خود فوروارد کنید. برای این کار می توانید از روش فوروارد تلفن ثابت که در مقاله ای جداگانه در اختیار شما قرار داده ایم استفاده کنید تا هیچ یک از تماس های خود را از دست ندهید.

نحوه لغو حمل و نقل در سایر تلفن های ثابت و شماره ها

فرقی نمی کند تلفن ثابت یا موبایل خود را دایروت کرده باشید، در هر صورت طبیعی است که پس از مدتی دیگر نمی خواهید از این سرویس استفاده کنید و می خواهید فوروارد تماس را لغو کنید و می خواهید این سرویس را لغو کنید. لغو ارسال به سایر خطوط و شماره تلفن ثابت با کد #21# انجام می شود.

کد انتقال خط به خط هنگام قطع شدن خط

اگر در دسترس نبودید یا گوشی شما خاموش بود می توانید از کد فوروارد موبایل اول و ایرانسل استفاده کنید، اما با این تفاوت که به جای 21 از شماره 67 استفاده می کنید، در چنین شرایطی اگر شخصی قصد تماس با شما را داشته باشد و اگر شما در دسترس نیستید، شماره فوروارد شده زنگ خواهد زد. اگر هنگام فوروارد خط همراه اول و ایرانسل یا اپراتورهای دیگر با مشکل مواجه شدید، به این معنی است که این سرویس برای خط شما فعال نشده است و باید فعال سازی این سرویس را از مخابرات درخواست کنید.

وقتی تلفن شما خاموش است، باید مراقب تماس های دریافتی باشید و هیچ تماسی را از دست ندهید. در این موارد می توانید از کد دستوری #شماره دلخواه *67* استفاده کنید.

وقتی خط اشغال است، عددی را به شماره دیگری فوروارد کنید

گاهی اوقات خط شما مشغول است، اما منتظر یک تماس مهم هستید. در این مواقع می توانید با استفاده از کد مخصوص، زمانی که خط مشغول است، شماره ای را به شماره دیگری ارسال کنید. این کد #۶۱* عدد مورد نظر است که در این مواقع می تواند بسیار مفید باشد.

آیا تغییر مسیر هزینه دارد؟

انحراف خط یا انتقال تماس در تمامی خطوط مخابراتی و اپراتورها به اندازه مکالمه هزینه خواهد داشت. این بدان معناست که شماره ای که فوروارد کرده اید هر چند بار با تماس فوروارد شما صحبت کند، همان هزینه را متحمل می شود، اما روش فوروارد همراه اول و اپراتورهای دیگر مانند هزینه فعال سازی و d لغو فوروارد موبایل است. ، هزینه ای نخواهد داشت.

جدول همه کدهای ارجاع

انواع دایورت خطشماره یا کد دایورتروش دایورت۱با استفاده از تنظیمات گوشیSetting > phone> call forwardingبرای آموزش کامل اینجا کلیک کنید.۲دایورت با ارسال پیامک۰۰۹۸۱۰برای توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید.۳دایورت خط خاموش*۶۷*شماره مقصد#کد دستوری۴دایورت خط اشغال*۶۱*شماره مقصد#کد دستوری۵دایورت عادی*۲۱*شماره مقصد#کد دستوری۶دایورت و لغو دایورت عادی*۱۰*۲۴۳#کد دستوری۷لغو دایورت عادی#۲۱#کد دستوری۸لغو دایورت عادی##۰۰۲#کد دستوری

فروشگاه اینترنتی 19 کالا به عنوان مرجع موبایل پاسخگوی سوالات شما در زمینه موبایل و فناوری است، در صورت داشتن هرگونه سوال یا نظر در مورد نحوه دایورت منتظر نظرات ارزشمند شما در قسمت نظرات هستیم.

سوالات متداول

آیا روش ربودن ایرانسل با ربودن تلفن همراه اول متفاوت است و کد ربودن تلفن همراه اول چیست؟

✔️ کد فوروارد همراه اول با کد فوروارد ایرانسل 21 [شماره مقصد]# یکی است و روش فوروارد ایرانسل با همراه اول تفاوتی ندارد. با شماره گیری این کد می توانید خیلی راحت خط خود را برگردانید. برای آشنایی با نحوه برگشت و انتقال تماس تلفن همراه، ابتدا می توانید ویدیو را در متن مشاهده کنید.

کد لغو حمل و نقل موبایل چیست؟ چند کد لغو ارسال تماس وجود دارد؟

✔️ فرقی نمی کند اپراتور همراه اول باشید یا اپراتورهای دیگر، در هر صورت کدی برای لغو هواپیماربایی وجود دارد. برای خارج کردن گوشی از حالت فوروارد، کافیست کد دستوری #21# (مربع 21) را روی تلفن همراه خود شماره گیری کنید.

از چند کد فوروارد تماس اول همراه در هنگام فوروارد می توان استفاده کرد و آیا کد لغو فوروارد یا کد لغو فوروارد تماس اول همراه با سایر اپراتورها متفاوت است؟ یا نه

✔️ همانند سایر اپراتورها چندین کد فوروارد همراه اول وجود دارد که هر کدام در مقاله ذکر شده است و کد لغو فوروارد نیز همانند سایر اپراتورها می باشد. بسیاری از کاربران می پرسند که آیا کد ارجاع Mobile First با سایر اپراتورها متفاوت است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر، فرقی نمی کند سیم کارت شما از همراه اول، ایرانسل یا حتی رایتل باشد، در هر صورت کد انصراف بازگشت اپراتورهای همراه اول و سایر اپراتورها کد دستوری #21# است. که قابل اجراست و گوشی پاک می شود. از حالت فوروارد خارج می شود.

چگونه از طریق تنظیمات گوشی را از حالت درایور حذف کنیم؟

✔️ تنظیمات تلفن را باز کنید، تنظیمات تماس را پیدا کنید و گزینه انتقال تماس را خاموش کنید.

آیا تغییر مسیر هزینه دارد؟

✔️ بله، ارسال خط یا انتقال تماس در تمامی خطوط مخابراتی و اپراتورها به اندازه مکالمه خواهد بود. یعنی شماره ای که فوروارد کرده اید هر چند بار با تماس فوروارد شما صحبت کند، همان هزینه را متحمل می شود، اما هیچ هزینه دیگری مانند هزینه فعال سازی و غیره نخواهد داشت.

فوروارد خط تلفن یا انتقال تماس به این معنی است که تماس های دریافتی را از خط خود به خط دیگری منتقل می کنید. به عنوان مثال، زمانی که برای مدتی به تلفن ثابت در محل کار دسترسی ندارید، تماس های دریافتی را از دست خواهید داد، اما انتقال تماس به خط تلفن همراه، مشکل را موقتاً حل می کند.

برای این کار باید از کدهای مخصوص استفاده کنید. به عنوان مثال برای فوروارد تمام تماس ها کد زیر را وارد کنید: *21* شماره دلخواه #. برای لغو ارسال تماس، کد زیر را شماره گیری کنید: #21#.

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه های انتقال تماس وجود دارد که با شماره ای که تماس ها به آن ارسال می شود قابل پرداخت است.

حمل و نقل برای هر دو تلفن ثابت و تلفن همراه قابل اجرا است. البته کد استفاده شده در هر دو دستگاه کاملاً یکسان است. از طرف دیگر چه از خط تلفن ثابت استفاده کنید و چه مشترک شرکت های ارائه دهنده سیم کارت همراه باشید، می توانید خط تلفن خود را به راحتی انتقال دهید.

از کجا بفهمیم که خط منحرف شده است تا بتوانیم از انحراف خارج شویم؟ این سوال ممکن است نگران بسیاری از کاربران باشد. در این مقاله علاوه بر پاسخ به این سوال، به بررسی روش های فعال و غیرفعال کردن فوروارد خط تلفن نیز می پردازیم.

همچنین بخوانید : 25 راهکار برای رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی های اندرویدی

انحراف به چه معناست؟

انتقال تماس به خط دیگر به چه معناست؟

انتقال تماس قابلیتی است که وقتی شخصی با شماره تلفن شما تماس می گیرد، تلفنی که به عنوان شماره مقصد تعیین کرده اید زنگ می زند. انحراف خط تلفن می تواند در موارد زیر مفید باشد:

هنگام سفر، می توانید تلفن ثابت خود را به تلفن همراه خود هدایت کنید.

وقتی به تلفن همراه خود دسترسی ندارید، می توانید آن را به تلفن ثابت منزل خود هدایت کنید.

وقتی سر کار نیستید، می توانید خط تلفن را به تلفن همراه خود هدایت کنید.

این تنها چند نمونه از مزایای سرقت گوشی است. البته باید توجه داشته باشید که هرگز خط تلفن خود را بدون درخواست اجازه به شماره شخص دیگری تغییر ندهید. زیرا این اثر نمونه نگران کننده ای محسوب می شود.

همچنین ببینید: انحراف چیست؟ سایت نی نی

کد انتقال خط به خط

برای انتقال تماس از یک خط به خط دیگر، می توانید از کدهای زیر استفاده کنید:

فوروارد همه تماس ها: *21* # شماره دلخواه

مرتبط:  چطور تو اینستا تماس تصویری بگیریم

در صورت اشغال خط اول تماس را انتقال دهید: # شماره دلخواه *61*

در صورت عدم پاسخ تماس را انتقال دهید: *65* # شماره دلخواه

برای لغو ارسال تماس، #21# را وارد کنید.

اینکه مشترک مورد نظر تماس های خود را به خط دیگری منتقل کرده است یعنی چه؟

وقتی می گوییم «مشترک تماس های خود را به خط دیگری انتقال داده است» به این معنی است که شخص یا سازمانی که از خط تلفن یا شماره موبایل استفاده می کند تصمیم به تغییر شماره یا خط گرفته است. در این صورت تمامی تماس ها و پیام های ارسال شده به شماره یا خط قبلی به شماره یا خط جدید هدایت می شوند.

این معمولا به دلایل مختلف انجام می شود. ممکن است شخصی به منطقه یا کشور جدیدی نقل مکان کرده باشد و بخواهد از یک شبکه محلی استفاده کند، یا ممکن است به دلایل امنیتی یا حفظ حریم خصوصی تصمیم به تغییر شماره خود گرفته باشد. همچنین در برخی موارد، شرکت‌ها تماس‌ها را برای بهبود کیفیت خدمات یا بهینه‌سازی هزینه‌ها به خطوط دیگر منتقل می‌کنند.

انتقال تماس به خط دیگر می تواند دائمی یا موقت باشد. در حالت دائمی، شماره قدیمی به طور کامل غیرفعال می شود و تمام ترافیک تماس ها به شماره جدید هدایت می شود. در حالت موقت، تماس ها فقط در زمان های معین یا برای مدت زمان محدودی می توانند به خط دیگری منتقل شوند.

این معمولاً از طریق تنظیمات خدمات تلفن انجام می شود و ممکن است نیاز به تأیید ارائه دهنده خدمات تلفن داشته باشد.

چگونه بفهمیم خط ما ربوده شده است؟

هنگامی که با یک شماره فوروارد شده تماس می گیرید، پیامی با عنوان “انتقال و هدایت تماس گیرنده” را می شنوید. این پیام نشان می دهد که تماس شما فوروارد شده است.

حال اگر شما فردی هستید که شماره ای در خط خود دارید که فوروارد می شود، چگونه متوجه می شوید که کدام تماس ها فوروارد می شوند و کدام ها مستقیماً با شما تماس می گیرند؟

چگونه بفهمیم خط تلفن هک شده است؟

اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، بهترین راه برای تشخیص تماس‌های مستقیم از تماس‌های فوروارد شده، نصب برنامه «اعلان تماس بازارسال» است. این برنامه به شما نشان می دهد که چه تماس هایی با شماره تلفن شما برقرار شده و کدام تماس ها از شماره دیگری فوروارد شده اند.

توجه: قبل از خرید این برنامه، مطمئن شوید که روی تلفن همراه شما کار می کند.

نکته مهم: گوشی خود را تحت هیچ شرایطی به افراد غریبه ندهید. زیرا آنها می توانند تمام تماس های شما را در چند ثانیه به خط خودشان هدایت کنند. اگر به این مشکوک هستید و احساس می کنید که شخصی خط شما را ربوده است، بهترین راه این است که با شماره خود تماس بگیرید.

اگر تلفن شما زنگ می زند، این نشان می دهد که فوروارد کامل نشده است. اما اگر متوجه شدید که دستگاه دیگری به جای تلفن منزل شما زنگ می‌زند، باید در اسرع وقت کد ارسال را لغو کنید.

خط من منحرف شده است، چه کار کنم؟

اگر خط شما هک شده است، ممکن است به دلایل مختلفی باشد. در اینجا چند مرحله کلی برای حل این مشکل وجود دارد:

مرحله 1: مشکل را تشخیص دهید

ابتدا باید مطمئن شوید که دیورتر فعال است. این معمولاً با یک نماد یا پیام روی صفحه تلفن نشان داده می شود.

مرحله 2: تنظیمات را بررسی کنید

به قسمت تنظیمات تماس یا تنظیمات موبایل بروید و گزینه های انتقال تماس را بررسی کنید.

مرحله سوم: اینورتر را خاموش کنید

اگر گزینه ای برای غیرفعال کردن تغییر مسیر وجود دارد، آن را انتخاب کنید. برخی از گوشی ها دارای کدهای USSD برای این کار هستند.

مرحله 4: گوشی را ریستارت کنید

پس از انجام تغییرات، گوشی را یکبار ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

مرحله 5: با پشتیبانی تماس بگیرید

اگر مشکل حل نشد، با پشتیبانی تماس بگیرید تا آنها بتوانند مشکل را بررسی و حل کنند.

مرحله 6: برنامه ها را بررسی کنید

برخی از برنامه ها همچنین می توانند انتقال تماس را فعال کنند. اگر برنامه جدیدی نصب کردید، آن را حذف یا غیرفعال کنید و دوباره بررسی کنید.

مرحله هفتم: به روز رسانی نرم افزار

ممکن است مشکل از نسخه نرم افزاری گوشی باشد. بررسی کنید که آیا نسخه جدیدی منتشر شده است و در صورت لزوم آن را به روز کنید.

بسته به تجربه شما با فناوری تلفن همراه، این مراحل احتمالاً برای شما ساده هستند، اما ممکن است برای کاربران معمولی به راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشند. اگر مشکل پیچیده تر است، پیشنهاد می کنم با تعمیرگاه شرکت خود تماس بگیرید.

کد حمل و نقل خط تلفن

اگر می خواهید خط تلفن خود را تغییر دهید، می توانید از کد زیر استفاده کنید:

شماره تلفن مقصد *21*

این کد در خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه رایج است. به عبارت دیگر فرقی نمی کند از کدام سیم کارت (همراه اول، ایرانسل یا رایتل) استفاده می کنید، اما برای ربودن خط تلفن خود باید از کد بالا استفاده کنید.

کد حمل و نقل خط تلفن

برای فعال کردن ارسال خط تلفن، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا گوشی را بردارید و کلید * را فشار دهید.

عدد 21 را وارد کرده و دوباره کلید * را فشار دهید.

شماره ای را که می خواهید خط خود را به آن منتقل کنید وارد کنید.

در نهایت کلید یا دکمه # را فشار دهید.

پس از انجام مراحل بالا، خط تلفن شما تغییر مسیر داده و تمامی تماس های شما به شماره ای که وارد کرده اید فوروارد می شود.

کد بالا تمام تماس های شما را منحرف می کند. با این حال، ممکن است ترجیح دهید که تماس های شما فقط در شرایط خاصی (مانند زمانی که تلفن شما خاموش است) فوروارد شود. با استفاده از کدهای زیر می توانید این کار را انجام دهید:

فوروارد خط اشغال: شماره دلخواه*61*

در صورت جواب ندادن خط را منحرف کنید: شماره دلخواه*62*

لغو حمل و نقل تلفن ثابت

وقتی کد ارسال را برای یک شماره خاص وارد می کنید، این خط تا زمانی که فرمان فوروارد را غیرفعال نکنید، در این حالت باقی می ماند. طبیعی است که پس از مدتی به غیرفعال کردن فوروارد خط خود فکر کنید. در این شرایط باید کد زیر را در گوشی خود وارد کنید:

#21#

این کد انتقال تماس شما را غیرفعال می کند و تلفن شما دوباره زنگ می زند.

لغو ارسال خط تلفن

اگر در زمان‌های خاصی از کدهای ارجاع استفاده کرده‌اید، برای غیرفعال کردن آن‌ها باید کدهای زیر را وارد کنید:

غیرفعال کردن حمل و نقل مشغول: #61#

در صورت عدم پاسخگویی، ارسال خط را غیرفعال کنید: #62#

ربودن خط تلفن از طریق تلفن همراه

اگر از تلفن های هوشمند استفاده می کنید، می توانید خط تلفن خود را با استفاده از تنظیمات دستگاه تلفن همراه ربوده کنید. این کار در تلفن های همراه اندروید به صورت زیر انجام می شود:

ابتدا به صفحه تلفن بروید.

در گوشه سمت راست بالا، روی More ضربه بزنید.

Settings و سپس More Settings را انتخاب کنید.

سپس Call Forwarding را انتخاب کنید. روی تماس صوتی و سپس روی همیشه به جلو ضربه بزنید.

در تلفن های همراه آیفون، خط تلفن با انجام مراحل زیر تغییر مسیر می دهد:

روی نماد تنظیمات ضربه بزنید.

بعد، به Phone & Call Forwarding بروید.

گزینه Call Forwarding را فعال کنید.

چگونه تلفن ثابت پشت خط را فعال کنیم؟

برای فعال کردن خدمات پشت خط در تلفن ثابت، مراحل زیر را دنبال کنید:

کد دستوری *43# را شماره گیری کنید.

پس از فعال سازی، هنگامی که در حال تماس هستید و پاسخ تماس دریافت می کنید، دکمه پایان تماس را یک بار فشار دهید تا به آن پاسخ دهید.

سپس شماره 2 را انتخاب کنید.

مرتبط:  چطور از باقیمانده بسته ایرانسل مطلع شویم

با استفاده از این قابلیت در حین مکالمه تماس های دیگر خود را از دست نخواهید داد و می توانید مکالمه فعلی را پایان داده و به فرد پشت خط متصل شوید.

ایرانسل تحقیقات را منحرف می کند

فوروارد شماره ایرانسل به شما این امکان را می دهد که تماس های خود را به خط دیگری انتقال دهید.

کد ربودن ایرانسل:

روش های مختلفی برای ربودن شماره ایرانسل وجود دارد.

برای ارسال موقت کافیست کد دستوری *21*# شماره تلفن مورد نظر را با تلفن همراه خود شماره گیری کنید.

برای فوروارد شماره ایرانسل در مواقع مشغله کافیست کد *67* شماره مورد نظر را شماره گیری کنید.

برای ربودن شماره ایرانسل در هنگام خاموش بودن گوشی باید کد دستوری #شماره تلفن دلخواه *61* را اجرا کنید.

برای لغو فوروارد خط ایرانسل کافیست کد #21# را در شماره گیر تلفن خود در خطی که از آن تماس ها را به خط دیگری فوروارد کرده اید وارد کرده و روی گزینه تماس کلیک کنید. به این ترتیب پیامی بر روی صفحه گوشی شما ظاهر می شود که به شما می گوید حالت ارسال خط شما غیرفعال شده است.

آخرین کلمه

حمل و نقل خط تلفن یکی از امکاناتی است که در بسیاری از موارد می تواند مفید باشد. امروز به طور کامل مفاهیم مربوط به فوروارد تماس در تلفن ثابت و موبایل را بررسی کرده ایم. اکنون می توانید به راحتی انواع خطوط تلفن را منحرف کنید یا انتقال تماس آنها را غیرفعال کنید.

روش انتقال تماس ها و پیام های دریافتی از تلفن ثابت یا تلفن همراه به تلفن ثابت یا تلفن همراه دیگر را فوروارد یا انتقال تماس می گویند. پیام های دریافتی در شبکه مخابراتی ثابت و سیار (صوتی و متنی) در صورتی که گیرنده پیام در مقصد اولیه قادر به دریافت آن نباشد، می تواند به خط دیگری به عنوان مقصد دوم منتقل شود. اگر شما هم می خواهید شماره تلفن خود را به خط دیگری انتقال دهید یا پس از مدتی آن را لغو کنید، با ما همراه باشید.

کدهای فرمان ربودن برای همه اپراتورها

اگر از تنظیمات گوشی خود برای فوروارد خطوط استفاده می کنید، هنگام تغییر تلفن، این فوروارد تماس برای شما اتفاق نمی افتد، بنابراین برای جلوگیری از این مشکل می توانید از کدهای فوروارد تماس خطوط ایرانسل، همراه اول و رایتل استفاده کنید. در قسمت Use the زیر معرفی شده است که برای تلفن های ساده و هوشمند و حتی تلفن ثابت منزل استفاده می شود:

همه تماس ها را فوروارد کنید:
# شماره دلخواه *21*
(ستاره، 21، ستاره، شماره دلخواه با کد، مربع) و دکمه تماس را فشار دهید.

وقتی تلفن مشغول است تماس ها را فوروارد کنید:
# شماره دلخواه *61*
(ستاره، 61، ستاره، شماره دلخواه با کد، مربع) و دکمه تماس را فشار دهید.

در صورت عدم پاسخگویی تماس ها را فوروارد کنید:
# شماره دلخواه *62*
(ستاره، 62، ستاره، شماره دلخواه با کد، مربع) و دکمه تماس را فشار دهید.

وقتی تلفن خاموش یا در دسترس نیست تماس ها را فوروارد کنید:
# شماره مورد نظر *
*
(ستاره، 67، ستاره، شماره دلخواه با کد، مربع) و دکمه تماس را فشار دهید.

توجه: در صورت استفاده از روش های فوق، اعلان انتقال تماس بر روی گوشی شما نمایش داده می شود. برای لغو آن باید از کد زیر استفاده کنید:
#21#
(مربع، 21، مربع) و دکمه تماس را فشار دهید.

نحوه فعال و لغو فوروارد در گوشی های اندروید

فعال سازی

اگر گوشی شما اندروید است و می خواهید از تنظیمات آن برای فوروارد یا فوروارد تماس ها استفاده کنید، می توانید از روش زیر استفاده کنید. در ادامه نحوه هک در گوشی های اندرویدی برای شما نوشته شده است:

کافیست به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید.

در قسمت Call Forwarding باید Call Forwarding را انتخاب کنید.

در اینجا صفحه ای برای شما باز می شود که در آن گزینه هایی برای انتقال تماس پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید همه تماس‌ها را فوروارد کنید، همیشه فوروارد را انتخاب کنید.

پس از وارد کردن شماره، باید روی Activate کلیک کنید.

پس از چند ثانیه پیامی ظاهر می شود که نشان می دهد تماس را با موفقیت منتقل کرده اید.

سایر گزینه های موجود:

فوروارد وقتی مشغول است به معنای فوروارد کردن تماس زمانی که در حال صحبت هستید و تلفن شما مشغول است.

Forward No Answer تماس هایی را که نمی توانید پاسخ دهید فوروارد کنید. البته توجه داشته باشید که زمانی که مدت کوتاهی از زنگ تلفن شما می گذرد و شما به آن پاسخ نداده اید، این قابلیت به صورت خودکار به شماره ای که مشخص کرده اید فوروارد می شود.

غیر قابل دسترس این قابلیت می تواند تماس های دریافتی را در زمانی که گوشی شما آنتن دهی خوبی ندارد به شماره مورد نظر ارسال کند.

لغو

اگر می خواهید این گزینه را برای خود لغو کنید، باید به نماد موجود در نوار اعلان بروید و آن را لمس کنید تا به قسمت تنظیمات انتقال تماس بروید. باید هر یک از قسمت های ذکر شده قبلی را که فعال کرده اید انتخاب کنید تا گزینه Disable برای شما ظاهر شود. روی آن ضربه بزنید، کمی صبر کنید، درخواست لغو شما انجام می شود و می توانید پیام آن را ببینید.

بیشتر بدانید: نحوه فعال سازی سیم کارت دائمی و معتبر ایرانسل

نحوه فعال و لغو فوروارد در گوشی های آیفون

فعال سازی

اگر قصد استفاده از کدها را ندارید و گوشی شما آیفون است، می توانید از تنظیمات زیر استفاده کنید.

به بخش تنظیمات آیفون خود بروید.

به بخش ارسال تماس بروید.

اکنون انتقال تماس را فعال کنید.

در قسمت Forward To، شماره مورد نظری را که می خواهید تماس ها به آن فوروارد شوند، وارد کنید.

اکنون تماس های شما فوروارد می شود.

لغو

اگر می خواهید فوروارد تماس خود را غیرفعال کنید، مراحل ذکر شده را تا قسمت Call Forwarding دنبال کنید و کلید را خاموش کنید تا فوروارد تماس شما دوباره غیرفعال شده و به حالت اول بازگردد.

توجه: تمام تنظیمات ذکر شده در هر دو سیستم عامل تا زمانی که سیم کارت مورد نظر در تلفنی که فوروارد را روی آن فعال کرده اید وجود داشته باشد، برقرار خواهد بود. اگر گوشی یا سیم کارت خود را تغییر دهید، بخش فوروارد مجدد شما غیرفعال می شود.

آموزش انحراف پیامک

اگر از آیفون استفاده می کنید، خبر خوب برای شما این است که سیستم عامل iOS به شما امکان فوروارد (نه فوروارد) پیام های متنی دریافتی را به میزان محدودی می دهد. این بدان معناست که اگر دستگاه هایی غیر از آیفون، آی پد، آی مک یا مک بوک دارید، می توانید پیامک های دریافتی خود را به این دستگاه ها فوروارد کنید. برای این کار کافیست در تنظیمات آیفون خود به مسیر Settings > Messages > Text Message Forwarding بروید. اکنون دستگاه هایی را که مقصد پیامک فوروارد شده هستند به صورت زیر فعال یا غیرفعال کنید.

متأسفانه، امکان ربودن پیام های متنی هنوز در سایر تلفن ها و شبکه های تلفنی موجود نیست. اما بسیاری از اپلیکیشن‌های ربودن پیامک وجود دارند که می‌توانید به صورت رایگان یا با جستجوی کوتاه در فروشگاه‌های آنلاین (مانند گوگل پلی، بازار و غیره) دریافت کنید.

آخرین کلمه

فوروارد یا انتقال تماس ها در موقعیت های مختلف مانند آنتن ندادن، تماس های مختل، در حال مکالمه بودن یا تماس های دریافتی زیاد بسیار مفید است. اگر تماس مزاحم دریافت کردید، می توانید تماس را به خط دیگری انتقال دهید، راهی برای خروج از آن پیدا کنید، یا اگر در حال صحبت هستید، تماس های مهم دیگر را از دست ندهید.

در نهایت در صورت نیاز می توانید مقاله نحوه دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی های مختلف را نیز مطالعه نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نظر با کارشناسان ما در انتهای همین صفحه تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا