چطوری باید شارژ اضطراری بگیریم

فوبیای همیشگی که دارندگان سیم کارت اعتباری ممکن است با آن مواجه شوند این است که اعتبار سیم کارت منقضی می شود و در حال حاضر نمی توانند سیم کارت را شارژ کنند! برای جلوگیری از این وضعیت، طرح شارژ اضطراری با همراه اول بهترین راه حل است.

نحوه دریافت شارژ اضطراری همراه اول

اگرچه همیشه می توانید مراقب باشید که کارت اعتباری خود را ترک نکنید و سیم کارت شما همیشه شارژ و فعال باشد، اما طبق قانون مورفی، همه چیز در بدترین و نامناسب ترین زمان ها اتفاق می افتد. احتمالاً درست زمانی که نیاز به تماس فوری دارید یا مشکل دارید، سیم کارت شما تمام می شود!

اگر خیلی خوش شانس باشید، ممکن است حتی نتوانید به اینترنت وصل شوید، یا حتی ممکن است اطلاعات مورد نیاز برای خرید آنلاین و شارژ گوشی خود را فراموش کرده باشید! خوشبختانه راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد. در این مقاله می خواهیم طرح شارژ اضطراری همراه اول را به نام چتر اضطراری معرفی کنیم.

اگر به دنبال روشی مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته برای خرید شارژ مستقیم و خرید طرح اینترنت همراه هستید، پنل خرید ایساج را امتحان کنید.

نحوه استفاده از چتر اضطراری را با همراه اول بیاموزید

اپراتور همراه اول با تکیه بر شعار «هیچکس تنها نیست» مدعی است در این شرایط سخت از تمامی مشترکین خود حمایت می کند. اپراتور تلفن همراه به عنوان یکی از اپراتورهای قدرتمند ایران، روش های مختلفی را برای فعال سازی سرویس طرح شارژ اضطراری همراه اول تعیین کرده است، از این رو سعی کرده ایم در این مقاله به تمامی این موارد اشاره کنیم.

این مقاله در ادامه زنجیره تولید محتوای وبلاگ ایساج در مورد خدمات اپراتورهای فعال در ایران می باشد. اگر یکی از سیم کارت های شما رایتل است می توانید به مقاله ای که در مورد شارژ اضطراری رایتل نوشته ایم نیز مراجعه کنید.

شرایط بهره مندی از شارژ اضطراری همراه اول

کافی است تنها 3 ماه از حضور شما در خانواده بزرگ همراه اول گذشته باشد و در این مدت حداقل 9000 تومان اعتبار استفاده کرده باشید. شما از همه نظر تحت حمایت همراه اول خواهید بود به خصوص در شرایط سخت و اضطراری. توجه داشته باشید در صورتی که مبلغ اعتبار شما کمتر از 200 ریال باشد می توانید شارژ اضطراری را فعال کنید.

همه اپلیکیشن ها برای خرید شارژ مستقیم با موبایل اول و همچنین خرید بسته اینترنت با همراه اول امن نیستند! اساج یک انتخاب هوشمندانه در بستری کاملا امن و با تمرکز تنها بر خرید شارژ است.

چگونه از شارژ اضطراری با موبایل اول بهره مند شویم؟

سرویس اعتباری اضطراری همراه اول با کدهای سفارشی معروف و ساده همراه اول: *#1 یا *#10 فعال می شود.

شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری #1*

ابتدا کد سفارش #1* را وارد کنید سپس گزینه پر کردن مجدد را انتخاب کنید.

سپس اعتبار اضطراری (که گزینه شماره 7 است) را از منوی شارژ انتخاب کنید.

شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری #10*

ابتدا کد دستوری *10 را وارد کنید سپس گزینه سرویس اولیه را انتخاب کنید.

سپس در منوی اصلی سرویس، اعتبار اضطراری یا چتر اضطراری را انتخاب کنید (در قسمت چتر اضطراری توضیح داده خواهد شد).

مدت کوتاهی بعد با ارسال پیامک از همراه اول از شارژ سیم کارت مطلع خواهید شد.

مبلغ دریافتی از شارژ اضطراری همراه اول

پس از انجام مراحل فوق، سیم کارت شما معادل 600 تومان (اعتبار برای شارژ اضطراری) برای تماس های ضروری به حساب شما اضافه می شود. این مبلغ به اضافه 40 تومان کارمزد تراکنش یا همان کارمزدها به صورت خودکار از اولین مبلغ بدهی بعدی از سیم کارت شما کسر می شود. همچنین مدت زمان استفاده از این اعتبار حداکثر یک ماه خواهد بود.

خدمات اورژانس همراه اول

علاوه بر کدهای سفارشی #10* و #1* که در قسمت های قبل توضیح داده شد، خدمات دیگری به نام خدمات چتر اضطراری نیز برای راحتی کاربران طراحی شده است.

سرویس چتر اضطراری یا شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری *10*#26 فعال می شود. برای اینکه هرگز شارژتان تمام نشود، کد سفارش خدمات چتر اضطراری را در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

سرویس چتر اضطراری همراه اول

با وارد کردن کد دستوری #26*10* می توانید دو درخواست داشته باشید:

مرتبط:  چطور باید بچه را از شیر گرفت

درخواست تماس

درخواست هزینه

درخواست تماس اضطراری با همراه اول

با انتخاب درخواست تماس می توانید از یکی از دوستانتان بخواهید با وارد کردن شماره همراه اول با شما تماس بگیرد. البته این درخواست با استفاده از کد دستوری #261*10 نیز امکان پذیر است. مراقب اولی ها باشید اگر اعتبار شما بیشتر از 200 ریال باشد مشمول طرح شارژ اضطراری نخواهید بود.

درخواست شارژ اضطراری با تلفن همراه اول

با انتخاب درخواست صورتحساب، مانند درخواست تماس اضطراری، باید شماره همراه اول دوست خود را وارد کنید و منتظر بمانید تا تلفن همراه اول با ارسال پیامک صورتحساب را به شما منتقل کند.

ضمناً با شماره گیری کد دستوری *10*262* و وارد کردن شماره همراه اول یکی از آشنایان، تلفن همراه اول فقط در صورت رضایت از ارسال شماره 1 پیامکی با محتوای مورد نظر برای مشترک ارسال می کند. سیم کارت خود را به مبلغ 1000 تومان شارژ کنید. ، فرستاده شد. با ارسال عدد 1 مبلغ 1000 تومان به حساب شما واریز می شود اما پس از کسر 40 تومان بابت کارمزد تراکنش ها مبلغ 960 تومان از حساب شما برداشت می شود.

مشترکین همراه اول می توانند در بازه زمانی دو افزایش اعتبار 5 بار از خدمات چتر اضطراری همراه اول یا شارژ اضطراری (درخواست تماس و درخواست شارژ) استفاده کنند.

(در مورد تبدیل سیم کارت اعتباری به سیم کارت دائمی بیشتر بدانید.)

شارژ مستقیم سیم کارت از اپراتور پیشرو تلفن همراه – سایت ایساج

امیدواریم مقاله زیر برای شما مفید بوده باشد. به پایان این مقاله وبلاگ ایساج می رسیم، اما قبل از پایان صحبت امروز، یکی از خدمات سایت فروش اینترنتی شارژ ایساج را به شما معرفی می کنیم.

برای خرید کارت شارژ، بسته اینترنت و یا شارژ مستقیم سیم کارت رایتل و سایر اپراتورهای ملی می توانید به ایساج مراجعه کنید. اگر صاحب یک کافه یا کافی نت هستید، از فروشگاه های ما دیدن کنید و قیمت های مناسب ما را کشف کنید. امیدوارم به زودی شما را ببینم…

تاریخ انتشار 1399/12/13. به روز رسانی 13/12/13 10:31 8277 بازدید

اپراتور همراه اول پیشروترین اپراتور تلفن همراه کشور است که برای تحقق شعار معروف خود هیچکس تنها نیست، تلاش می کند بهترین خدمات را به مشترکین خود ارائه دهد. این اپراتور به منظور افزایش رضایتمندی مشترکین اعتباری و دائمی خود خدمات مختلفی از جمله فعال سازی شارژ اضطراری، خرید بسته اینترنت، خرید شارژ و … را ارائه کرده است. بسته های ترکیبی اختیاری بخشی از خدمات ارائه شده به مشترکین است.

این بسته ها 30 روزه و شامل اینترنت، مکالمه و پیامک می باشد. که حجم آن با توجه به میزان مصرف و نیاز هر مشترک قابل انتخاب است. در نتیجه کلیه مشترکین اعتباری و دائمی می توانند با ایجاد و انتخاب بسته مورد نظر خود هزینه های جاری خود را بهتر مدیریت کنند.

برای اطلاع از شرایط و نحوه فعال سازی این سرویس دو راه دارید. این کار را از طریق سایت موبایل یا اپلیکیشن موبایل من انجام دهید. در خصوص شرایط فعال سازی و سرویس بسته های ترکیبی مورد نظر نکات مهمی وجود دارد. می توانید این نکات را در زیر بخوانید:

این بسته‌ها شامل بسته رزرو پیش‌فرض نمی‌شوند.

مکالمه و ارسال پیامک در بسته ترکیبی مورد نظر برای ارتباط درون شبکه ای ویژه است. در نتیجه هزینه تماس و پیامک خارج از شبکه با نرخ عادی محاسبه خواهد شد.

امکان فعال سازی بسته های ترکیبی مورد نظر با سایر بسته ها به صورت همزمان وجود ندارد.

در صورتی که حجم یک قسمت از اینترنت، پیامک و مکالمه زودتر از قسمت های دیگر یا زودتر از موعد مقرر به پایان برسد، در صورتی که طرح فعال دیگری نداشته باشید، تمامی هزینه های شما با نرخ عادی محاسبه می شود.

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از خدمات متفاوت همراه اول ویژه مشترکین اعتباری صحبت کنیم. به این سرویس خدمات اعتباری اضطراری می گویند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که سیم کارت شما منقضی شده باشد. این وضعیت زمانی جدی تر می شود که بخواهید با شخصی تماس بگیرید اما موجودی حساب بانکی شما خالی است. به نظر شما این مشکل چگونه قابل حل است؟

خدمات اعتباری اضطراری همراه اول چیست؟

مشترکینی که دیگر سیم کارت اعتباری ندارند می توانند با استفاده از سرویس اعتبار اضطراری سیم کارت خود را شارژ کنند. جزئیات خدمات شارژ اضطراری به شرح زیر است:

مرتبط:  چطور به سامانه سیدا وارد شویم

همزمان با راه اندازی این سرویس، 600 تومان اعتبار اضطراری به مشترکان سیم کارت اعتباری تعلق می گیرد. مدت زمان استفاده از این اعتبار می تواند تا یک ماه باشد.

شما می توانید در زمان فعال سازی بدون پرداخت هزینه از این سرویس استفاده کنید. اما پس از اولین برداشت، هزینه این سرویس به اضافه 40 تومان کارمزد از حساب شما کسر می شود.

البته برای فعال سازی این سرویس باید توجه داشته باشید که حداقل 90 روز از فعال سازی سیم کارت شما گذشته است. ضمناً اعتبار فعلی خط شما باید کمتر از 20 تومان باشد.

کدهای سفارش ویژه این سرویس را در جدول زیر مشاهده می کنید:

کد دستوری #1*کد دستوری #10*عنوان170#*1*250#*10*وضعیت سرویس171#*1*251#*10*فعالسازی سرویس179#*1*259#*10*راهنمای سرویس

سرویس چتر اضطراری راه دوم دریافت شارژ اضطراری

اگر سیم کارت شما اعتباری نداشته باشد، راه دیگری برای شارژ اضطراری وجود دارد. این افزایش اعتبار را می توانید با کمک یکی دیگر از خدمات حامل اول یعنی سرویس چتر اضطراری انجام دهید.

در این طرح می توانید از اپراتور بخواهید تا 24 ساعت آینده خط شما را شارژ کند. البته می توانید از دوستان اول موبایل خود بخواهید که برای شما مبلغی را ارسال کنند یا با شما تماس بگیرند.

نحوه کار با سرویس چتر اضطراری و دریافت شارژ اضطراری با تلفن همراه اول:

کد سفارش ویژه این سرویس 10*#26 می باشد. مجموعه خدمات این طرح به شرح زیر است:

1. درخواست تماس: اگر هزینه های اعتباری شما کافی نیست، می توانید یک کد USSD ارسال کنید و از سایر مشترکین همراه اول درخواست کنید تا با شما تماس بگیرند.

*در مواقع اضطراری کد 10*261* را شماره گیری کرده و به مشترک اعلام کنید که می خواهید با شما تماس بگیرد.

* درخواست تماس شما از طریق پیامک به شخص اطلاع داده می شود.

2. درخواست شارژ: در صورتی که اعتبار شما کافی نیست یا تمام شده است، می توانید یک کد USSD برای مشترک مورد نظر ارسال کنید تا برای شما شارژ ارسال کند.

* در مواقع اضطراری و اضطراری با شماره گیری کد 262*10 و سپس اعلام شماره مورد نظر از سایر دوستان همراه اول خود بخواهید برای شما شارژ ارسال کنند.

* درخواست برداشت از طریق پیامک به اطلاع فرد می رسد. مبلغ این مالیات 1000 تومان می باشد. فرد مورد نظر می تواند با ارسال شماره 1 انتقال این مبلغ را تایید و یا با ارسال شماره 2 از آن خودداری کند.

قوانین خدمات چتر اورژانس چیست؟

خدمات «درخواست تماس» و «درخواست بدهی» فقط برای مشترکین همراه اول اعتباری قابل استفاده است.

قبلاً سرویسی به نام چت اضطراری در چارچوب اضطراری گنجانده شده بود. در حال حاضر این سرویس از لیست این طرح حذف شده است.

اگر قصد دارید خدمات درخواست تماس و درخواست قبض را فعال کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

مشترک فعال باشید و اعتبار شما کمتر از 20 تومان باشد.

یکی از مشترکین بهره مند از شرایط قطع یک طرفه و دو طرفه باشید.

بین دو افزایش اعتبار، می توانید تا 5 تماس یا درخواست شارژ داشته باشید.

چگونه سرویس چتر اضطراری را فعال کنیم؟

برای فعال سازی این سرویس می توانید از کدهای دستوری زیر مخصوص این سرویس استفاده کنید:

کد دستورینام سرویس261#*10*درخواست تماس262#*10*درخواست شارژ

اگر تا به حال با مشکل کمبود یا تمام شدن اعتبار مواجه شده اید، بهتر است موارد بالا را با دقت مطالعه کرده و کدهای سفارش مهم را به خاطر بسپارید. در این صورت می توانید در مواقع لزوم با شماره گیری این کدها از شارژ اضطراری گوشی همراه اول بهره مند شوید.

آیا تا به حال در این شرایط قرار گرفته اید؟ مشکل کمبود اعتبار را چگونه حل کردید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سرویس چتر اضطراری یا شارژ اضطراری همراه اول با کد دستوری *10*#26 فعال می شود. برای اینکه هرگز شارژتان تمام نشود، کد سفارش خدمات چتر اضطراری را در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

سرویس چتر اضطراری همراه اول

با وارد کردن کد دستوری #26*10* می توانید دو درخواست داشته باشید:

درخواست تماس

درخواست هزینه

درخواست تماس اضطراری با همراه اول

با انتخاب درخواست تماس می توانید از یکی از دوستانتان بخواهید با وارد کردن شماره همراه اول با شما تماس بگیرد. البته این درخواست با استفاده از کد دستوری #10*261 نیز امکان پذیر است. در مورد اول دقت کنید اگر اعتبار شما بیش از 200 ریال باشد مشمول طرح شارژ اضطراری نخواهید بود.

مرتبط:  چرا با گوشی نمیتونم کارت به کارت کنم

درخواست شارژ اضطراری با تلفن همراه اول

با انتخاب درخواست صورتحساب، مانند درخواست تماس اضطراری، باید شماره همراه اول دوست خود را وارد کنید و منتظر بمانید تا تلفن همراه اول با ارسال پیامک صورتحساب را به شما منتقل کند.

ضمناً با شماره گیری کد دستوری #10*262 و وارد کردن شماره همراه اول یکی از آشنایان، پیامک اول فقط در صورت رضایت از ارسال عدد 1 به همراه محتوا برای مشترک مورد نظر ارسال می شود. 1000 تومان به سیم کارت شما ارسال می شود، شارژ و ارسال می شود. با ارسال عدد 1 مبلغ 1000 تومان به حساب وی واریز می شود اما پس از کسر 40 تومان بابت کارمزد تراکنش، مبلغ 960 تومان از حساب شما برداشت می شود.

شرایط شارژ اضطراری ایرانسل چگونه است؟

برای استفاده از خدمات شارژ اضطراری ایرانسل در خط اعتباری خود، دو شرط باید رعایت شود:

سه ماه از فعال شدن سیم کارت اعتباری ایرانسل شما می گذرد.

شما در ماه گذشته 10000 تومان معامله کردید.

اگر سیم کارت اعتباری شما دو شرط ذکر شده را دارد، از طریق یکی از روش های شارژ اضطراری ایرانسل که در ادامه به آن می پردازیم، نسبت به دریافت این اعتبار اقدام کنید.

چگونه شارژ اضطراری ایرانسل دریافت کنیم؟

شما می توانید شارژ اضطراری سیم کارت اعتباری ایرانسل خود را به سه روش مختلف فعال کنید. در ادامه به هر سه روش می پردازیم.

کد اضطراری ایرانسل پیامکی

ساده ترین راه برای فعال سازی این قابلیت از طریق پیامک است و نیاز به کار خاصی ندارد. برای این کار کافیست مبلغ هزینه اضطراری مورد نظر خود را به شماره 815 ارسال کنید این مبلغ می تواند تا 100000 ریال باشد و باید مبلغ مورد نظر را به ریال وارد کنید.

برای مثال اگر نیاز به 2000 تومان شارژ اضطراری ایرانسل دارید باید عدد 20000 را به 815 ارسال کنید توجه داشته باشید که ارسال پیامک به شماره 815 نیازی به قبض ندارد و ارسال پیام به این شماره کاملا رایگان است.

کد شارژ اضطراری ایرانسل از طریق SSID

علاوه بر نحوه ارسال پیامی که در بالا توضیح دادیم، می توانید با شماره گیری کد *815# شارژ اضطراری را دریافت کنید. با شماره گیری این شماره و سپس وارد کردن گزینه 1، 500 تومان به اعتبار حساب شما اضافه می شود. با این کد می توانید به سرعت به اینترنت نیز دسترسی داشته باشید.

با شماره گیری کد *815# و سپس انتخاب شماره 2، 3 یا 4 به مدت 1 روز، 7 روز یا 30 روز به اینترنت اضطراری دسترسی خواهید داشت. بسته به مدت زمان طرحی که انتخاب می کنید، گزینه های مختلفی برای انتخاب و فعال سازی طرح به شما پیشنهاد می شود.

در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از این روش نمی توانید بیش از 500 تومان دریافت کنید و برای دریافت اعداد بالاتر تا سقف 10000 تومان باید به روش اول یعنی ارسال پیامک بروید.

دریافت شارژ اضطراری از طریق برنامه من ایرانسل

برنامه ایرانسل من یک برنامه بسیار کاربردی برای مشترکین این اپراتور است و امکانات زیادی را ارائه می دهد. یکی از ویژگی های این برنامه دریافت شارژ اضطراری و اینترنت می باشد و برای دریافت اعتبار کافیست بر روی گزینه ” شارژ اضطراری ” یا ” اینترنت اضطراری ” کلیک کنید.

آیا شارژ اضطراری ایرانسل رایگان است؟

شارژ اضطراری به هیچ وجه رایگان نیست و هزینه آن پس از شارژ از حساب شما کسر خواهد شد. به گفته خود ایرانسل، هزینه این طرح 50 تومان برای 500 تومان است، یعنی دریافت 5000 تومان اعتبار اضطراری، 5500 تومان محاسبه و در آینده از شارژ حساب کسر خواهد شد. این طرح تنها در صورتی قابل اجرا است که به کارت بانکی خود دسترسی نداشته باشید یا حساب خود را شارژ نکنید و مایل به پرداخت هزینه ها پس از استفاده باشید.

کد لغو شارژ اضطراری ایرانسل

شما می توانید پس از فعال سازی شارژ اضطراری تصمیم به لغو این سرویس بگیرید اما باید گفت که امکان غیرفعال کردن شارژ اضطراری ایرانسل وجود ندارد و باید از اعتبار خریداری شده استفاده کرده و سپس هزینه آن را پرداخت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا