چرا گوشیم چیزی نصب نمیکنه

چرا برنامه روی گوشی من نصب نیست؟ نصب نکردن برنامه بر روی گوشی اندرویدی یکی از رایج ترین سوالات و مشکلاتی است که هنگام استفاده از نمونه های مختلف گوشی های اندرویدی سامسونگ، شیائومی و هواوی با آن مواجه می شوید. به عنوان یک کاربر باید ریشه مشکل مربوط به نصب نشدن برنامه روی گوشی اندرویدی خود را پیدا کرده و در اسرع وقت آن را برطرف کنید.

دلیل نصب نشدن این برنامه بر روی گوشی اندرویدی ممکن است متفاوت باشد، اما متداول ترین آنها توسط کارشناسان شناسایی شده است. در این مقاله به مثال های مختلفی از دلایل عدم نصب اپلیکیشن روی گوشی اندروید می پردازیم و به شما آموزش می دهیم که چگونه نصب نشدن اپلیکیشن را در گوشی اندرویدی برطرف کنید.

از بهترین کارشناسان شهر خود نقل قول رایگان دریافت کنید، با آنها گپ بزنید و بهترین را انتخاب کنید.

ثبت سفارش تعمیرات موبایل و تبلت

بسیاری از کاربران تلفن های اندرویدی به طور اتفاقی به نصب کننده های برنامه مانند Google Play دسترسی پیدا کرده اند، اما علیرغم تلاش های فراوان نتوانسته اند این برنامه را روی تلفن همراه خود نصب کنند.

موضوع نصب نشدن اپلیکیشن روی گوشی اندرویدی برندهای مختلف مانند سامسونگ، شیائومی و هواوی بارها کاربران را برای استفاده از امکانات یک اپلیکیشن خاص بر روی گوشی با مشکلات پیچیده ای مواجه کرده است. علت نصب نشدن برنامه بر روی گوشی اندرویدی مشابه سایر مشکلات سیستمی انواع گوشی ها بوده و شناخت و رفع آن برای مردم یک ضرورت شده است.

گاهی اوقات پس از دانلود یک برنامه در سیستم عامل محبوب و پرکاربرد اندروید، امکان اجرا و بازکردن آن بر روی گوشی های برندهای مختلف وجود ندارد. این مشکل به نوبه خود می تواند ساعت ها را هدر دهد و روند کاری و کسب و کار شما را مختل کند.

یکی از گام‌های اساسی برای تشخیص مشکل و رفع نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید، دانستن دلایل این رویداد است. مشکلات رایجی مانند پر شدن حافظه، دانلود از سایت های ناشناس، دانلود از شبکه های اجتماعی، حافظه پنهان گوشی، اجرا نشدن تنظیمات و موارد مشابه برای شناسایی دلیل نصب نشدن اپلیکیشن روی گوشی اندرویدی بسیار قابل مشاهده است.

در این مقاله سعی داریم این مشکلات را بررسی کرده و روش هایی را برای حل آنها پیشنهاد کنیم. بنابراین در این قسمت به رایج ترین دلایل عدم نصب برنامه بر روی گوشی اندروید از دیدگاه تعمیرکاران انواع گوشی های اندرویدی اشاره شده است.

پس از بررسی دلایل ذکر شده، امتحان هر یک از مراحل و روش های ارائه شده در این قسمت تاثیر بسزایی در رفع مشکل نصب نشدن برنامه بر روی گوشی اندرویدی دارد. برای رفع نصب نشدن برنامه روی گوشی، هنگام انجام هر یک از این کارها مراقب باشید.

1. حافظه کامل گوشی

حافظه گوشی یکی از بارزترین دلایل نصب نشدن اپلیکیشن ها در گوشی های اندرویدی است. برای جلوگیری از مواجه شدن با این مشکل، هنگام خرید گوشی، نیاز به انتخاب عملکرد حافظه داخلی را در نظر بگیرید.

اگر از این دلیل مطمئن هستید، با انتقال اطلاعات به یک حافظه خارجی امن، فضای کافی برای دانلود و نصب برنامه بر روی گوشی مورد نظر خود ایجاد کنید.

2. مورد منابع ناشناس در تنظیمات تلفن فعال نیست

به یاد داشته باشید هنگام تهیه و تنظیم گوشی به تنظیمات دانلود و نصب برنامه توجه کافی داشته باشید. گاهی عدم توجه به این نکات کلیدی کوچک منجر به مشکل نصب نشدن اپلیکیشن روی گوشی اندرویدی می شود.

در این مورد ما در مورد بخش امنیتی گوشی های اندرویدی به نام منابع ناشناخته صحبت می کنیم. وظیفه این بخش جلوگیری از دانلود و اجرای برنامه از منبع ناشناس است. برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید، منابع ناشناس را به روش های زیر فعال کنید:

تنظیمات را وارد کنید.

سپس عبارت “unknown” را در تنظیمات جستجو کنید.

در صفحه باز شده گزینه Unknown sources را فعال کنید.

حتما برنامه ها را طوری نصب کنید که هم از منبع دانلود (یعنی همان سایت) و هم فایل نصب مطمئن شوید، یعنی هر دو مورد اعتماد هستند.

3. دانلود برنامه از سایت های غیر معتبر

با جستجوی یک برنامه در وب و گوگل، نمونه های زیادی از پلتفرم های راه اندازی شده برای دریافت برنامه به شما نمایش داده می شود. اما بهترین گزینه همچنان معروف ترین سایت ها است. اگر اپلیکیشنی را از سایتی غیرقابل اعتماد دریافت کنید، ممکن است هنگام اجرای برنامه با مشکل نصب نشدن آن بر روی گوشی اندرویدی خود مواجه شوید.

4. نیاز به تنظیم مجدد تنظیمات پس از نصب برنامه بر روی گوشی

شاید شما قبلاً تنظیمات گوشی را بر اساس خاصی تنظیم کرده باشید که مانع از نصب برنامه بر روی گوشی اندرویدی شما شده است.

بنابراین با انجام مراحل زیر مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید را با بازنشانی تنظیمات برنامه برطرف کنید.

تنظیمات گوشی را در منوی کاربر وارد کنید.

مرتبط:  چرا اولین روستاهای پرجمعیت در کنار رودها پدید آمدند

کمی پایین بروید تا به گزینه Applications برسید.

سپس 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید.

از میان گزینه های فعال، آخرین مورد یعنی Reset app preferences را انتخاب کنید.

5. برنامه را روی گوشی نصب نکنید زیرا کارت SD شناسایی نمی شود

یکی دیگر از دلایل خطای نصب نشدن اپلیکیشن در انواع گوشی های اندرویدی، شناسایی نشدن کارت حافظه گوشی است. برای حل مشکل عدم نصب برنامه بر روی گوشی اندرویدی، در این صورت باید کارت حافظه را Mount کنید.

البته بسیاری از گوشی های هوشمند جدید این کار را به صورت خودکار انجام می دهند، اما اگر کارت SD گوشی شما نصب نشده است، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

گزینه تنظیمات تلفن را انتخاب کنید.

وارد بخش Storage شوید.

به گزینه SD card اشاره کنید، سپس از بین گزینه ها، mount را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، برنامه را دوباره نصب کنید. اگر همچنان با مشکل عدم نصب برنامه بر روی گوشی اندرویدی خود مواجه هستید، یک بار حافظه را فرمت کنید.

6. برای نصب اپلیکیشن دسترسی ایجاد کنید.

برای دریافت اپلیکیشن می توانید از سه روش برای دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی، سایت های معتبر یا رسانه های اجتماعی استفاده کنید. در هر یک از موارد اول و دوم، برنامه به صورت روتین اجرا می شود. اما در حالت سوم ممکن است به دلیل نیاز به فعال کردن گزینه Install unknown apps در تنظیمات گوشی، برنامه بر روی گوشی اندرویدی نصب نشود.

برای رفع این مشکل وارد قسمت APP گوشی شده و در قسمت تنظیمات گزینه Installknownknown apps را فعال کنید.

7. مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید را با کش کردن نصب کننده بسته برطرف کنید

این گزینه مستقیماً با عملیات نصب برنامه در گوشی مرتبط است. از آنجایی که امکان کش در حین نصب برنامه بسیار کم است، پیشنهاد ما حذف کش Package Installer برای جلوگیری از این مشکل است.

برای انجام این کار، تنظیمات را در منوی کاربر وارد کنید، سپس عبارت Package Installer را در جستجوی تنظیمات تایپ کنید و در نهایت کش ذخیره را پاک کنید، سپس برنامه را نصب کنید.

8. نسخه برنامه قدیمی یا حاوی ویروس است.

مشکلاتی که هنگام اجرای یک برنامه رخ می دهد، مانند برنامه نصب نشده در تلفن Android، ممکن است به دلیل نسخه قدیمی دانلود شده و عدم پشتیبانی آن باشد. بنابراین، برنامه های قدیمی که روی گوشی کار نمی کنند را حذف و دوباره نصب کنید. علاوه بر این، برخی از برنامه ها گاهی اوقات تبدیل به بدافزار یا ویروس شده اند و جدای از اجرا نشدن، با اختلال در عملکرد گوشی شما همراه هستند.

نداشتن فضای کافی، منبع ناشناخته فعال نیست، کارت SD شناسایی نشد، دانلود برنامه از منبع نامعتبر، روت نشدن گوشی، مطابقت نداشتن کدهای برنامه از شایع ترین موارد مشکل در گوشی های اندرویدی هنگام نصب و اجرای برنامه است. ، که باید بررسی و اصلاح شود.

تداوم این عیوب در صورت ویروسی شدن گوشی با مشکلات نرم افزاری و خرابی برخی از قطعات همراه است. بنابراین، پس از بررسی دلایل ذکر شده در این مقاله، در صورت تکرار این مشکل، با متخصصین این حوزه مشورت کرده و برای رفع آن تلاش کنید.

در این مقاله سعی شده است تمامی دلایل نصب نشدن اپلیکیشن بر روی گوشی اندرویدی را توضیح دهیم و نحوه رفع این مشکل را به زبان ساده بیاموزیم. اگر با وجود راهنمای ذکر شده باز هم نتوانستید اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب کنید، از کارشناسان تعمیرات موبایل کمک بگیرید.

رد شدن و رفتن به محتوای اصلی

ارسال بازخورد در مورد…

ذیل

اگر برنامه های نصب شده بر روی گوشی شما با یکی از مشکلات زیر مواجه هستند، مراحل زیر را امتحان کنید:

شکسته شدن

باز نمی شود

برای جواب ندادن

درست کار نمی کند اگر برنامه ای که کار نمی کند برنامه «Snapshot» است، به جای آن این مراحل عیب یابی را امتحان کنید.

بعد از هر مرحله، گوشی خود را ریستارت کنید و ببینید مشکل حل شده است یا خیر.

مرحله 1: تنظیم مجدد و به روز رسانی

بازراه‌اندازی تلفن

مهم: تنظیمات ممکن است بسته به مدل تلفن متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر، با سازنده دستگاه تماس بگیرید.

در اکثر گوشی ها می توانید دکمه پاور را برای حدود 30 ثانیه فشار دهید تا گوشی مجددا راه اندازی شود.

ممکن است لازم باشد روی Restart ضربه بزنید.

بررسی به‌روزرسانی‌های Android

برنامه «تنظیمات» تلفن را باز کنید؛

در پایین صفحه، روی Advanced system update ضربه بزنید؛

بسته به تلفن، ممکن است لازم باشد روی درباره تلفن یا درباره به‌روزرسانی نرم‌افزار رایانه لوحی ضربه بزنید.

وضعیت به روز رسانی را مشاهده خواهید کرد. مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

به‌روزرسانی برنامه

مرحله 2: یک مشکل بزرگتر را در برنامه بررسی کنید

توقف اجباری برنامه

معمولاً می‌توانید ازطریق برنامه «تنظیمات» تلفن، برنامه‌ای را به‌اجبار متوقف کنید. «تنظیمات» ممکن است بسته به تلفن متغیر باشد. برای اطلاعات بیشتر، با سازنده دستگاه تماس بگیرید.

مرتبط:  چرا مجموعه از سرنوشت ۴ پخش نمیشود

پاک کردن حافظه پنهان و داده‌های برنامه

معمولاً می‌توانید حافظه برنامه را از طریق برنامه «تنظیمات» تلفن پاک کنید. تنظیمات ممکن است بسته به تلفن متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر با سازنده دستگاه تماس بگیرید.

با پاک کردن داده های حافظه پنهان، به طور موقت فضا را آزاد کنید. این یک راه حل کوتاه مدت است. با گذشت زمان، داده های ذخیره شده دوباره تولید می شوند.

همگام سازی دستگاه ها با سرورهای گوگل

مهم: تنظیمات ممکن است بسته به مدل تلفن متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر، با سازنده دستگاه تماس بگیرید.

برنامه «تنظیمات» تلفن را باز کنید؛

روی سیستم تاریخ و زمان ضربه بزنید؛

منطقه زمانی خودکار و زمان و تاریخ خودکار را خاموش کنید.

تاریخ و زمان را به درستی تغییر دهید؛

منطقه زمانی خودکار و زمان و تاریخ خودکار را فعال کنید.

حذف نصب برنامه

هشدار: با این کار تمام داده های ذخیره شده در این برنامه پاک می شود.

برنامه «تنظیمات» تلفن را باز کنید؛

روی Apps ضربه بزنید. مشاهده همه برنامه ها؛

برنامه مورد نظر را فشار دهید؛

روی Confirm Uninstallation ضربه بزنید.

توجه: اگر می خواهید دوباره از برنامه استفاده کنید، می توانید آن را دوباره نصب کنید. با نحوه نصب مجدد برنامه ها آشنا شوید.

تماس با توسعه‌دهنده برنامه

مهم: اگر مراحل عیب‌یابی را امتحان کرده‌اید اما همچنان مشکل دارید، با ما یا توسعه‌دهنده برنامه تماس بگیرید.

اگر نمی‌توانید هیچ برنامه‌ای را به‌روزرسانی کنید یا با برنامه‌های Google مشکل دارید، با Google Play تماس بگیرید.

اگر با یکی از برنامه ها مشکل دارید اما نمی توانید بدون مشکل از برنامه های دیگر استفاده کنید، با توسعه دهنده برنامه تماس بگیرید.

منابع مرتبط

پژوهش

جستجو را پاک کنید

جستجو را ببندید

Google Apps

منوی اصلی

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران با آن مواجه هستند، خطای «نصب برنامه انجام نشد» است که هنگام نصب برنامه ها و بازی های اندروید مشاهده می کنند. مشکل نصب نشدن بازی ها و برنامه های اندروید دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در آموزش امروز انزل وب به شما آموزش می دهیم که چگونه خطاهای Application Not Installed یا Application Not Installed را برطرف کنید.

8 راه برای رفع مشکل عدم نصب برنامه و رفع خطای نصب نشدن برنامه در اندروید

نحوه رفع خطای نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

تقریبا 80 درصد از مردم سیستم عامل اندروید را ترجیح می دهند. هنگامی که می خواهید برنامه ای را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید، به خصوص زمانی که می خواهید برنامه هایی را از منابع ناشناس نصب کنید، با پیغام خطای Application not installed مواجه می شوید و این یک مشکل رایج در دستگاه های Kitkat، Lollipop، Android است. مارشمالو و غیره اگر علاوه بر خطای نصب نشدن برنامه با خطای “متاسفانه متوقف شد” نیز مواجه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله ۸ روش کاربردی رفع خطای “متاسفانه متوقف شده است. متوقف شد” را در اندروید مطالعه کنید. به طور عمده، خطای برنامه نصب نشده می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد:

نصب کننده یا یکی از فایل های اصلی آسیب دیده یا دستکاری شده است که قبلا در مقاله ویرایش و دستکاری فایل های APK اندروید نحوه دستکاری فایل های apk را توضیح داده ایم.

مجوزهایی که روی گوشی هوشمند خود تنظیم کرده اید از نصب برنامه جلوگیری می کند.

این نرم افزار ممکن است برای نسخه سخت افزاری یا سیستم عامل شما مناسب نباشد.

نصب یک برنامه بدون امضا نیز می تواند باعث خطای عدم نصب برنامه شود.

حافظه ات پر است

کارت حافظه قابل شناسایی نیست.

قبلا 10 روش برای رفع خطای تجزیه و یا در صورت وجود مشکل در تجزیه بسته اندروید در انزل وب معرفی کرده ایم. در ادامه شما را با روش های رفع خطای Application not installed آشنا می کنیم.

برنامه نصب نشده است

برنامه های بدون امضا یا به اصطلاح بدون امضا روی گوشی اندرویدی شما نصب نمی شوند. برای حل این مشکل برنامه ZipSigner را از گوگل پلی دانلود کنید. برنامه را نصب و اجرا کنید. داشبورد برنامه را باز کنید و روی Choose Input/Output ضربه بزنید و فایل apk مورد نظر را انتخاب کنید. اکنون روی Sign File ضربه بزنید. اجازه دهید پردازش کامل شود و سپس فایل apk امضا شده را نصب کنید.

برنامه ای نصب نشده؟ تمام تنظیمات برنامه را بازنشانی کنید

برای بازنشانی تنظیمات برنامه، به تنظیمات گوشی اندروید خود بروید. مدیر برنامه را باز کنید، روی نماد منو ضربه بزنید و Reset preferences application را انتخاب کنید.

با تغییر نسخه برنامه مشکل نصب نشدن برنامه را برطرف کنید

با تغییر کدهای برنامه می توانید مشکل نصب نشدن برنامه را حل کنید. برای انجام این کار، APK Editor را از Google Play دانلود و نصب کنید. اکنون برنامه را باز کنید و روی Select APK from APP یا Select Apk File ضربه بزنید. حالا به برنامه نگاه کنید و روی Common Edit کلیک کنید. در اینجا نام نسخه را به نسخه قدیمی تغییر دهید، حتی می توانید شماره SDK را تغییر دهید، برنامه خود را بر روی هر دستگاه دیگری مشابه دستگاه خود نصب کنید و شماره SDK را بررسی کنید. تغییرات را در برنامه ویرایشگر APK اعمال کنید. برنامه ای را که قبلاً نصب کرده اید حذف نصب کنید و نرم افزاری را که با ADK Editor تغییر داده اید نصب کنید.

مرتبط:  چرا بازیافت به حفظ منابع طبیعی کمک میکند

برای رفع پیام نصب نشده برنامه، حافظه پنهان نصب کننده بسته و داده ها را پاک کنید

برای رفع غیرفعال کردن نصب برای نصب برنامه در اندروید، تنظیمات دستگاه اندرویدی خود را باز کنید و به دنبال گزینه ای به نام Apps یا Manage Apps بگردید و روی آن ضربه بزنید. برای نصب کننده بسته به برنامه های سیستمی نگاه کنید. دو گزینه Clear Data و Clear Cache را خواهید دید (کاربران Marshmallow گزینه Storage را برای پاک کردن داده ها و cache تیک می زنند). برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه، هم اکنون اطلاعات و کش را پاک کنید.

دلیل نصب نکردن اینستاگرام و تلگرام و … در اندروید

منابع ناشناس یکی از ویژگی های امنیتی اندروید است که امکان نصب نرم افزارهایی را که مستقیماً از بازار دانلود نمی شوند را نمی دهد. برای رفع این مشکل باید منابع ناشناس را فعال کنید که باید به تنظیمات-> امنیت-> منابع ناشناخته بروید.

برای نصب برنامه در اندروید، نصب را غیرفعال کنید

اگر نصب کننده برای شما غیرفعال است به دلیل یکی از برنامه هایی است که روی گوشی خود نصب کرده اید که باید این برنامه را از گوشی خود حذف کنید تا دکمه نصب برای شما ظاهر شود یا ممکن است به دلیل عدم وجود آن باشد. فضای خالی برنامه شما نصب نیست. اگر فضای خالی ندارید، برنامه های غیر ضروری را حذف کنید، به تنظیمات بروید. سپس Application Manager یا Applications را از لیست گزینه ها انتخاب کنید.

حالا برنامه ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و منتظر بمانید تا صفحه اطلاعات برنامه باز شود، سپس روی Uninstall ضربه بزنید.

دلیل نصب نشدن برخی برنامه ها در اندروید

ممکن است گوشی شما کارت SD شما را تشخیص ندهد و بنابراین برنامه نصب نخواهد شد. برای تشخیص کارت حافظه، به تنظیمات بروید و از گزینه های ظاهر شده Storage را انتخاب کنید و روی Mount SD card در صفحه Storage Information ضربه بزنید. اکنون می توانید دستگاه خود را ریستارت کرده و برنامه را نصب کنید. اگر حافظه داخلی دستگاه شما کم است، از ۵ روش افزایش حافظه داخلی گوشی اندرویدی خود بدون روت استفاده کنید.

فرمت کارت حافظه (SD card) در سیستم عامل اندروید

برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه، می توانید کارت حافظه خود را فرمت کنید، اما توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات شما از کارت حافظه پاک می شود. در ابتدا، اگر کارت حافظه خود را در دستگاه اندرویدی خود قرار نداده اید، آن را وصل کنید. سپس به بخش «تنظیمات» گوشی یا تبلت اندرویدی خود بروید و روی گزینه Storage و سپس Format SD card ضربه بزنید. پس از ضربه زدن روی Format SD Card، پیامی را مشاهده می کنید که برای تایید آن باید روی OK ضربه بزنید.

نکاتی برای عدم نصب برنامه های خاص در اندروید

هنگام نصب برنامه به نکات زیر توجه کنید:

فایل .android_secure/smdl2tmpl.asec را از کارت SD حذف کنید.

گوشی را ریستارت کنید و حتی باتری را خارج کنید.

تمام نسخه های قبلی برنامه را حذف کنید و نسخه دیگری از همان برنامه را نصب کنید.

هنگام نصب برنامه، گوشی را به کامپیوتر وصل نکنید.

فقط از گوگل پلی استفاده کنید، برای دانلود مستقیم از گوگل پلی، می توانید از پست برای حل مشکل استفاده کنید. این مورد در کشور شما موجود نیست، روش های دانلود مستقیم بدون جریمه از گوگل پلی.

بسیاری از برنامه ها و بازی ها به دلیل فارسی بودن منوی گوشی نصب نمی شوند، کافی است منوی گوشی یا تبلت خود را از تنظیمات گوشی به انگلیسی تغییر دهید و برنامه را مجددا نصب کنید.

این امکان وجود دارد که بازی یا برنامه ای که به دنبال آن هستید نیاز به روت داشته باشد، بنابراین برای نصب آن باید گوشی خود را روت کنید. ما قبلا بهترین نرم افزار روت گوشی اندرویدی خود را در انزل وب به شما آموزش داده ایم که در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید.

مطمئن شوید فایلی که دانلود کرده اید خراب نیست.

در نهایت اگر سرعت گوشی و تبلت اندرویدی شما پایین است، پیشنهاد می کنیم مقاله 13 راه برای افزایش سرعت اندروید را مطالعه کنید.

تجربه و پیشنهاد شما؟

با استفاده از روش های ذکر شده می توانید به راحتی خطای نصب نشدن برنامه را در گوشی های اندرویدی برطرف کنید، در صورتی که از روش های بالا برای رفع ارور Application not installed یا سایر ترفندها و برنامه های مشابه استفاده کنید. در اندروید، آن را در قسمت نظرات همین مقاله معرفی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا