چرا گربه ها از خیار می ترسند

خانه حیوانات خانگی چرا گربه ها از خیار میترسند ؟ ( دلیل علمی ) + عکس + ویدئو

چرا گربه از خیار میترسد

دو دلیل برای ترس گربه ها از خیار وجود دارد:

1- گربه ها به طور ژنتیکی و غریزی از مار که یکی از دشمنان گربه در طبیعت است می ترسند و از آن فرار می کنند. چون خیار شباهت زیادی به مار دارد، گربه آن را گیج می کند و فرار می کند.

با توجه به فیلم های موجود در مورد ترس این گربه از خیار می بینید که گربه بعد از دیدن خیار می پرد که از مارگزیدگی جلوگیری می کند.

خیار به تنهایی گربه ها را نمی ترساند. هر چیزی که شبیه مار باشد می تواند این ترس را در گربه ایجاد کند، اما از آنجایی که خیار شباهت زیادی به مار دارد و دانه دانه است، می تواند بیشترین ترس را ایجاد کند.

از ترساندن گربه با خیار یا موارد مشابه خودداری کنید، زیرا این کار به سلامت تغذیه حیوان آسیب می رساند.

2- این واکنش ممکن است به دلیل قرار دادن مخفیانه آن در کنار یا پشت گربه بدون اینکه گربه متوجه شود باشد. گربه ها احتمالاً از دیدن چنین چیزی می ترسند.

ویدیوهای مرتبط با ترس گربه از خیار:

قسمت اول:

بخش دوم :

بخش سوم :

برچسب‌هاترس گربه از خیارترسیدن گربه هاچرا سگ پارس میکندچرا گربه ها از خیار بدشان می آیدعلت ترس گربه از خیارفیلم خنده دار ترس گربه از خیارکلیت ترس گربه از خیارگربه ها از چه چیزی میترسندگربه و خیار

مطلب قبلی چگونه گربه بگیریم | طریقه ساخت تله گربه + عکس

مطلب بعدی غذاهای مناسب و خانگی خرگوش چیست ؟ +عکس + ویدیو


مطالب بیشتر از مهرداد

گال چیست؟ علائم، علل و روش های درمان

گال نوعی بیماری شدیدا مسری و همراه با خارش بدن است. این بیماری پوستی به‌خاطر نوعی انگل خار…

بهمن ۲۰, ۱۴۰۱
1 دقیقه خوانده شده

قرص ایورمکتین برای درمان گال!!!

قرص ایورمکتین چیست ؟ ( Ivermectin ) یک داروی ضد انگلی است که در درمان گال ، شپش سر و برخی …

آبان ۳۰, ۱۴۰۱
50 ثانیه خوانده شده

اسپری ضد گال!!! (از 0 تا 100 بدانید)

آیا اصلا نیازی به سمپاشی برای گال هست ؟ سمپاشی گال واجب نیست . گال بیشتر از ۲ تا ۳ روز دور…

آبان ۳۰, ۱۴۰۱
44 ثانیه خوانده شده

درمان خانگی گال، واقعیت یا…؟!!

گال هجوم کنه‌های کوچکی است که در پوست فرو می‌روند و باعث خارش پوست می‌شوند. افراد مبتلا به…

شهریور ۱۲, ۱۴۰۱
1 دقیقه خوانده شده

گال | علت، درمان، علائم و پیشگیری (همراه با عکس)

نکات اولیه که باید در مورد گال بدانید ۱ – گال یک بیماری پوستی خارش دار و بسیار مسری …

شهریور ۱۱, ۱۴۰۱
1 دقیقه خوانده شده

گال اینجوری ولش کن!!!

تشخیص گال برای تشخیص گال، پزشک به پوست شما برای داشتن علائم گال نگاه می کند. پزشک شما همچن…

مرداد ۲۲, ۱۴۰۱
58 ثانیه خوانده شده

5 درمان خانگی برای گال (همراه با تصاویر)

گال چیست؟ گال یک بیماری پوستی است که توسط کنه های ریزی به نام  Sarcoptes scabiei ایجاد می …

مرداد ۲۲, ۱۴۰۱
57 ثانیه خوانده شده

گال، هر چیزی که باید بدانید اینجاست!!!

گال چیست؟ گال یک عفونت پوستی است که توسط کنه ای به نام  Sarcoptes scabiei ایجاد می شود. ای…

مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
1 دقیقه خوانده شده

آیا من واقعا گال دارم؟ درمان قطعی

محققان می گویند که گال یک بیماری پوستی خارش دار است که توسط کنه ای به نام Sarcoptes scabie…

مرداد ۱۶, ۱۴۰۱
55 ثانیه خوانده شده

در 3 سوت از شر گال خلاص شوید!!!

خاراندن عادتی است که به سختی می توان آن را ترک کرد، به خصوص زمانی که ناشی از گال باشد، که …

مرداد ۱۴, ۱۴۰۱
53 ثانیه خوانده شده

از بین بردن جای زخم گال در 3 سوت!!!

گال یک بیماری پوستی تحریک کننده است که توسط مایت ها ایجاد می شود و می تواند منجر به خارش و…

مرداد ۱۴, ۱۴۰۱
1 دقیقه خوانده شده

چگونه صفحه کلید را تمیز کنیم؟ + ریختن آب (همراه با عکس)

کیبوردها بعد از استفاده زیاد کثیف می‌شوند ، حتی اگر شما در نزدیکی آن غذا نخورید یا سیگار ه…

خرداد ۱۲, ۱۴۰۱
40 ثانیه خوانده شده

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

بررسی کنید

چه چیزی باعث لرزش بدن سگ می شود؟ (همه علل)

علل مختلفی برای لرزش بدن سگ ها وجود دارد. برخی از ارتعاشات خوب هستند، مانند: تخلیه انرژی، خشک کردن …

مرتبط:  چرا وقتی کباب میخورم معده درد میگیرم

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، حتما ویدیوها و گیف های زیادی از پریدن و واکنش گربه ها پس از دیدن خیار دیده اید و از خود پرسیده اید که چرا؟! چرا گربه ها از خیار می ترسند؟ خب شاید جواب این سوال به حل مشکلات جامعه کمکی نکند، اما دانستن آن خالی از لطف نیست، مخصوصا برای شما که هر بار صحنه ترسیدن گربه از خیار را می بینید، می خندید و تعجب می کنید!

قبل از پاسخ به سوال بالا، کمی بیشتر در مورد رفتار گربه بدانید

شواهد نشان می دهد که اگر گربه ها به اندازه شیر بزرگ و قوی بودند، بدون استثنا صاحب خود را می خوردند! شکار و رفتار شکارچی بخشی جدایی ناپذیر از طبیعت گربه سانان است. این ویژگی باعث می شد که گربه ها دائماً نسبت به محیط اطراف خود حساس باشند. هر جسم در حال تغییر در محیط که به سرعت حرکت می کند، نور ساطع می کند یا صدا منتشر می کند می تواند گربه شما را بترساند یا حداقل توجه او را جلب کند.

بنابراین، هر چیزی که به طور ناگهانی در اطراف گربه شما ظاهر شود و باعث تغییر ناگهانی در محیط شود، می تواند باعث واکنش او شود.

چرا خیار باعث می شود گربه شما بپرد؟

خوب، می توان گفت خیار خود آن چیزی نیست که گربه شما را می ترساند، چیزی که گربه شما را می ترساند تغییر نامطلوب و سریع در محیط آن است، بدون اینکه متوجه شود. از آنجایی که گربه ها از اطراف خود بسیار آگاه هستند، اگر متوجه چیزی در پشت سر خود شوند و متوجه آن نشوند، شوکه و هیجان زده می شوند. در ذهن گربه شما، خیار ممکن است مار باشد که به آرامی به سمت او می خزد و سعی می کند او را از پشت بگیرد. بنابراین، گربه شما سریع ترین واکنش را نشان می دهد تا از خطر احتمالی دور شود و جان خود را نجات دهد.

آیا ترساندن گربه با خیار (اگرچه می تواند سرگرم کننده و خنده دار باشد) کار درستی است؟

خوب، ممکن است به این فکر کرده باشید که ترفند ترساندن خیار را روی گربه خود امتحان کنید. البته مطمئن هستید که کار شما به گربه آسیبی نمی رساند و خیار را یکی از بی ضررترین چیزهای دنیا می دانید. اما آیا واقعا کار درستی است؟

باید به شما اطلاع دهیم که اگرچه ممکن است سرگرم کننده باشد و ویدیوی شما در رسانه های اجتماعی لایک شود، گربه شما از آن راضی نخواهد بود! ترساندن گربه مبنی بر اینکه چیزی کشنده و مشکوک از پشت در حال نزدیک شدن است می تواند باعث استرس زیادی شود. تکرار چنین اعمال استرس زا می تواند مشکلات رفتاری زیادی مانند بدخلقی در گربه شما ایجاد کند. در برخی موارد، گربه شما حتی ممکن است در معرض خطر سکته مغزی باشد.

همچنین واکنش های سریع و ناگهانی می تواند گربه شما را در معرض خطر قرار دهد یا اشیاء خانه را بشکند. بنابراین، اگر گربه شما به هر دلیلی قرار است با چیزهایی مانند خیار مواجه شود، بهتر است این موارد را مستقیماً به گربه خود نشان دهید تا با دیدن آنها شوکه و استرس نگیرد و دیدن آنها برایش عادی شود.

برای درک بهتر این مشکل، تصور کنید اگر فردی ناگهان یک عنکبوت یا مار پلاستیکی را به سر و بدن شما پرتاب کند، چه احساسی خواهید داشت؟ ! در نهایت، در حالی که تماشای چنین صحنه هایی می تواند جالب و سرگرم کننده باشد، می تواند به گربه شما آسیب برساند. بنابراین، به جای ایجاد یک محیط پر استرس، سعی کنید خانه ای امن، مطمئن و راحت برای گربه خود ایجاد کنید و از بودن در کنار گربه خود لذت ببرید.

ممکن است ویدیوهایی را به صورت آنلاین دیده باشید که در آن افراد به طرز خنده‌داری گربه‌های خانگی خود را با گذاشتن یک خیار پشت سرشان می‌ترسانند. و هنگامی که گربه خانگی برای دیدن خیار به اطراف برمی گردد، مبهوت می شود و به عقب می پرد و باعث خوشحالی فردی که فیلم را می گیرد، می شود. اولین باری که ویدیویی از ترسیدن یک گربه توسط خیار را مشاهده می کنید، ممکن است فکر کنید این رفتار فقط یک تصادف است. با این حال، پس از تماشای چندین ویدیو، ممکن است تعجب کنید که چرا گربه ها از خیار می ترسند.

مرتبط:  چرا ذره بین تصاویر را وارونه نشان میدهد

به طور کلی، صنعت غذای حیوانات خانگی مایل است به صاحبان حیوانات خانگی بفهماند که گربه ها شکارچی هستند. اما بسیاری از مردم فراموش می کنند که گربه ها نیز طعمه هستند. در واقع، گربه ها می توانند طعمه بسیاری از حیوانات دیگر باشند.

گربه ها به طور طبیعی دوست ندارند موقعیت های مخفیانه و ناگهانی برایشان اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که گربه ها شنوایی، بویایی و بینایی حساس تری نسبت به سگ ها دارند. اگر هنگام خوردن و آشامیدن یا استفاده از ظرف خاک، خیار پشت سر گربه قرار گیرد، واکنش گربه تشدید می شود.

انجام چنین فعالیت هایی گربه را آسیب پذیر می کند. در واقع، گربه ای که غذا می خورد، می نوشد یا حتی از جعبه زباله استفاده می کند، به محیط خود توجهی نمی کند. مبهوت شدن و مبهوت شدن توسط یک شکارچی بالقوه در طول هر یک از این فعالیت ها یک موقعیت استرس زا است، به خصوص برای یک گربه خانگی.

آیا گربه ها از خیار می ترسند زیرا شبیه مار هستند؟

یک باور رایج این است که گربه ها از خیار می ترسند زیرا شبیه مار هستند. این جمله در نگاه اول تا حدودی منطقی به نظر می رسد. زیرا خیارها بلند و باریک هستند و حتی مانند مارها کمی انحنا دارند. برخی از مردم دوست دارند فکر کنند که این ویژگی ها باعث ترس گربه ها از خیار می شود.

بنابراین یک باور رایج این است که خیار مانند یک مار است. بنابراین وقتی گربه شما برمی گردد و چیزی را می بیند که به طور قابل توجهی شبیه مار است، سپس با وحشت از جا می پرد، این افراد استدلال می کنند که این رفتار به این دلیل است که گربه فکر می کند با یک مار روبرو شده است.

البته بعد از ترس اولیه و رفتار پرش، اکثر گربه ها متوجه می شوند که شکارچی تهاجمی که می بینند در واقع فقط یک خیار است. در واقع، اگر خیار را به جای پشت سر گربه، جلوی گربه خود قرار دهید، از ترس عقب نمی نشیند. چون می دانند این خیار اصلا شکارچی و خطرناک نیست.

مشکل دیگر در مورد فرضیه مار این است که بیشتر گربه ها در واقع در مورد مارها کنجکاو هستند. اگر مار را در حیاط (یا در خانه شما) پیدا کنند، ممکن است آن را خراش دهند و فکر کنند که خیلی شبیه اسباب بازی رشته ای مورد علاقه آنها نیست. گربه شما ممکن است متوجه نشود که مار چیزی است که می تواند به حیوان آسیب برساند. مگر اینکه واقعا سابقه مارگزیدگی داشته باشد.

آیا می توانید گربه خود را با خیار بترسانید؟

پس از تماشای دهمین ویدیوی آنلاین در مورد نحوه ترساندن گربه با خیار، ممکن است از خنده سرتان گیج رود و بخواهید آن را روی گربه خانگی خود امتحان کنید. اما گربه ها مانند انسان ها علاقه ای به ترس و رفتارهای ناگهانی و ناخواسته ندارند. ترس و هجوم آدرنالین می تواند باعث استرس و وحشت در گربه های خانگی شود.

اگر یک گربه خانگی به طور مکرر در معرض موقعیت های ترسناک قرار گیرد. حتی ممکن است در حضور شما یا هنگام غذا خوردن مضطرب شود. آنها ممکن است از خوردن غذای مورد علاقه خود دست بکشند یا از جعبه زباله خود استفاده نکنند. همچنین، گربه حیوان خانگی شما ممکن است به دلیل وحشت اولیه هنگامی که به اطراف می چرخد ​​و خیار را پشت حیوان خانگی پنهان می کند، آسیب ببیند یا دچار مشکل جدی شود.

به علاوه، این فقط ترساندن گربه مورد علاقه خود با خیار نیست. بنابراین اگرچه در ابتدا ویدیوهایی از گربه‌هایی که از خیار می‌ترسند، ممکن است سرگرم کننده به نظر برسد. اما بهتر است یک اسباب بازی برای گربه های خانگی به شکل خیار تهیه کنید و در یک جلسه بازی با هم به اشتراک بگذارید.

آیا ترساندن گربه های خانگی با خیار بی خطر است؟

بسیار شبیه رفتار عجیب گربه هایی که روی زمین و روی یک جعبه پر از نوارهای کاغذی نشسته اند، پریدن گربه با دیدن خیار ممکن است رفتاری غیرعادی به نظر برسد. اما این پاسخ بر اساس یک غریزه در این حیوان است. اگر می خواهید این شوخی بد را روی گربه خود امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که واکنش به این امر به محل قرارگیری خیار در دور از دید گربه بستگی دارد.

مرتبط:  چرا عطار به این نام معروف شده

وقتی گربه برمی گردد تا ببیند صاحبش چه می کند. ممکن است از حضور غیرمنتظره جسمی که قبلاً در آنجا نبوده غافلگیر شود. همانطور که انجمن دامپزشکی گربه‌سانان آمریکا توضیح می‌دهد، گربه‌ها آنقدر حس بویایی (و شنوایی) برتری دارند که «استرس می‌تواند ناشی از بوها یا صداهای بلند یا عجیب باشد».

به طور کلی، تماشای گربه ها سرگرم کننده است. با این حال، بچه گربه های خانگی علاقه ای به ترسیدن برای سرگرمی ندارند. این باعث ایجاد استرس و اضطراب غیر ضروری در گربه ها می شود که علائم آن لرزش و پرخاشگری است.

مشکلات دامپزشکی استرس شامل استفراغ، اسهال و ریزش مو است. گربه هایی که احساس استرس یا تهدید می کنند به دنبال راهی برای فرار می گردند. این موضوع می تواند منجر به آسیب جسمی در هنگام پریدن، حرکت یا فرار شود.

ترس از مار در گربه های خانگی

گرچه گربه های اهلی هنوز بیشتر شکارچی هستند تا طعمه. اما چند شکارچی وجود دارند که گربه ها را شکار می کنند، از جمله کایوت ها، پرندگان شکاری و مارها. برخی از کارشناسان معتقدند که گربه ها شکل خیار را با شکل مار مرتبط می کنند.

با این حال، همه با این نظریه موافق نیستند. گربه ها نه تنها گاهی مارها را تعقیب می کنند، بلکه به دلیل شخصیتی که دارند، برخی گربه ها بدون ترس با مارها روبرو می شوند. گربه ها ممکن است بیشترین واکنش را نسبت به مارها نشان دهند.

با این حال، گربه حیوان خانگی شما با دیدن یک شی عجیب، به عنوان مثال، یک خیار، در پشت سر آن، نه تنها ممکن است دچار استرس و ترس شود، بلکه وضعیت موجود را با حضور شما مرتبط کند. به طور کلی، این باعث کاهش پیوند بین شما و حیوان خانگی شما می شود.

آیا گربه ها می توانند خیار بخورند؟

مانند سایر میوه های بی خطر برای گربه، خیار نیز یک میان وعده مطمئن برای گربه شما است. یک تکه کوچک خیار بدون دانه (اما برگهای آن را که سمی هستند هرگز) به آنها بدهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. همیشه قبل از دادن غذای دیگری به حیوان خانگی خود تحقیق کنید. بسیاری از غذاها برای گربه ها سمی هستند.

ترس از گربه ها با خیار ممکن است بی اهمیت به نظر برسد. اما استفاده از این محصول غذایی برای از بین بردن ترس در بچه گربه شما برای سلامت جسمی یا عاطفی او خوب نیست. در عوض، گربه خود را در فعالیت های ایمن و سرگرم کننده که پیوند بین شما را تقویت می کند، درگیر کنید.

سخن اخر

اگر یک گربه زمان زیادی را در اطراف یک شی مانند خیار صرف نمی کند. در مواجهه با بوی عجیب خیار او را در حالت آماده باش قرار می دهند. علاوه بر این، یک گربه ممکن است به هر یک از دلایل زیر هنگام دیدن خیار دچار ترس و اضطراب شود.

اضطراب ناشی از حضور خیار با این واقعیت تشدید می شود که پر کردن معمولاً در حالی که گربه در حال غذا خوردن است انجام می شود. همانطور که بسیاری از صاحبان گربه های خانگی می دانند، محل تغذیه گربه های خانگی مکانی امن برای آنها است. گربه ها به سختی می توانند غذای خود را در طبیعت پیدا کنند و ذخیره کنند.

بنابراین، در طول وعده غذایی، هر اقدام غیرمنتظره ای می تواند آنها را بسیار ترسانده و تحت فشار قرار دهد. یک گربه خانگی تشخیص می دهد که خیار یک تهدید است. و در مواجهه با «وضعیت تهدیدآمیز» به چنین موقعیتی با ترس و اضطراب پاسخ می دهد.

این واکنش غریزی زمانی مشاهده می شود که یک گربه با خیار شگفت زده می شود. پریدن یا برعکس، بی حرکت ایستادن، نوک زدن خز، فریاد زدن و… از این رفتارهاست.

تعداد بازدید پست: 868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا