چرا کد ثنا نمیاد

از کار افتادن سایت سانا یا مواجه شدن با خطاهای مختلف می تواند بخشی از مشکلات سیستم سانا باشد. شما می توانید برخی از این خطاها را به طور کامل اصلاح کنید. به عنوان مثال، خطاهای سیستم ثنا که با عدد 5 شروع می شوند، خطاهای سرور سایت هستند. اما از طرفی برای رفع ارور 337 سیستم ثنا باید از روش های رفع انواع ارور در سیستم ثنا خودتان استفاده کنید. در آینده با ما همراه باشید تا انواع رایج مشکلات ثنا (مانند خطای سرویس پیامک: خطای تماس با سرویس کد 1196) و راه حل های آنها را بررسی کنیم.

انواع مشکلات سیستم سانا و راه حل آنها

مشکلات ثنا برای افرادی که قصد ثبت نام در سامانه اطلاع رسانی یا دسترسی به سامانه ثنا با گوشی را دارند مانع از باز شدن سایت می شود. برای رفع مشکل باز نشدن سایت نوتیفیکیشن، باید عوامل قطعی این سایت را که در زیر به آن پرداخته ایم، بشناسیم:

1 خطای رمز عبور شخصی فراموش شده سانا

رمز شخصی ثنا در همان ابتدای ثبت نام ثنا برای شما صادر می شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که رمز شخصی خود را به هر دلیلی فراموش کرده اید و می خواهید اعلان موبایل در صنعا را بررسی کنید یا رای دادگاه را مشاهده کنید، باید مراحل اصلاح این خطا را مرحله به مرحله انجام دهید.

بیشتر بخوانید: نمایش اعلان با کد کشور

رفع خطای فراموشی رمز شخصی در سایت ثنا (بازیابی رمز ثنا)

1- وارد وب سایت رسمی شوید. در مرحله بعد بر روی گزینه Forgot Password کلیک کنید.

2- صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما نمایش داده می شود که باید اطلاعات آن را به درستی وارد کنید. سپس بر روی گزینه “ارسال کد فعال سازی” کلیک کنید تا به شماره موبایل شما پیامک ارسال شود.

3- پس از ارسال کد فعال سازی به شماره همراه شما، مجدداً آن را در قسمت دوم وارد کنید.

نکته 1: اگر شناسنامه شما تکراری است، باید شماره شناسنامه اصلی خود را در سایت ثنا وارد کنید تا مشکلی با ثنا و حل آن پیش نیاید.

راهنمای نحوه ورود به یک سری شناسنامه در صنعا

برای تصحیح خطای ورود شماره سریال شناسنامه ثنا فقط قسمت عددی شماره شناسنامه را در سایت بنویسید. زیرا هنگام وارد کردن حروف شماره شناسنامه با خطای سری شناسنامه مواجه می شوید.

2 قطعی سیستم ثنا (چرا سیستم سانا از کار افتاده و دلیل باز نشدن سایت ثنا چیست)

مشکلات سامانه ثنا – قطعی سامانه ثنا

باز نشدن یا قطع نشدن سیستم ثنا برای افرادی که نیاز به دریافت خدمات از این سایت دارند بسیار آزاردهنده و احتمالاً ناراحت کننده است. اولین دلیل قطعی سیستم سانا در نقص هایی است که در بحث بر سر زیرساخت های آن مطرح شد. برای مثال ممکن است در حین به روز رسانی سایت با پیغام ثنا از کار افتاده مواجه شوید.

در ساعات خاصی از روز، مشکلی در باز نشدن سایت اعلان وجود دارد. مشکل چیست و چه باید کرد؟ برخی از کاربرانی که در سامانه ثنا با این پیام مواجه شده اند، تجربه زیر را داشته اند:

فراموشی رمز عبور هنگام ورود به سایت ثنا یکی از مشکلات مسلم سایت ثنا است.

اختلالی که هنگام ارسال پیام های احراز هویت به گوشی افراد ایجاد می شود یکی از دلایل موجه پاسخ به این سوال است که چرا سیستم ثنا خراب است؟

یکی از مشکلات سیستم اطلاع رسانی الکترونیکی به روز نبودن مرورگرهای کروم و فایرفاکس است.

رفع خطای باز نشدن سایت ثنا

زمان اوج ترافیک در سانا معمولا زمان مناسبی برای بازدید از این سایت نیست. در حال حاضر، مشخص نیست که سایت اطلاع رسانی چه زمانی به اوج ترافیک خود می رسد. اما انتظار داریم ساعات اولیه روزهای اول هفته، زمان هایی باشد که احتمال باز نشدن سایت ثنا بسیار زیاد است، پس از آن بازدید نکنید.

علت قطعی سیستم ثنا: برای مدت کوتاهی در سیستم ثنا قطعی وجود دارد. به همین دلیل پس از مواجه شدن با این پیام، ممکن است پس از مدت کوتاهی دوباره به سایت دسترسی پیدا کنید. اگر مشکل شما حل نشد، از روش هایی برای رفع خطای باز نشدن سایت اعلان که در قسمت زیر توضیح داده ایم استفاده کنید:

اگر دلیل خاص در سامانه ثنا فراموشی رمز عبور باشد. شما باید رمز عبور خود را بازنشانی کنید.

در صورتی که پیامک پس از احراز هویت در ثنا دریافت نکردید. به احتمال زیاد سیم کارت شما مشکل دارد. مشخص نیست دقیقا چه چیزی باعث این اتفاق ناگوار شده است، اما شاید بتوانید با مراجعه به باجه های بلیط این مشکل را برطرف کنید.

به روز رسانی فایرفاکس و کروم برای افرادی که هنوز موفق به حل مشکلات دسترسی به سیستم اعلان الکترونیکی نشده اند ضروری و راحت است.

حتما بخوانید: رمز عبور ثنا را فراموش کنید

3 صفحه مرورگر کوچک

یکی از مشکلات باز نشدن سایت نوتیفیکیشن این است که با گوشی موبایل خود وارد می شوید. در برخی از مدل های موبایل با صفحه نمایش کوچک، سایت ثنا خطا را نمایش می دهد و شما نمی توانید به اکانت ثنا خود دسترسی پیدا کنید.

رفع خطای ثنا: زمانی که وارد سایت ثنا می شوید باید روی گزینه مشاهده در کامپیوتر یا “سایت دسکتاپ” کلیک کنید.

4 از نسخه قدیمی مرورگر استفاده کنید

اگر مرورگر موبایل، لپ تاپ یا تبلت شما نسخه های قدیمی برای باز کردن سایت ثنا باشد، سایت ثنا خطا نشان می دهد و شما نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

رفع خطای سیستم سانا: توصیه ای که ما برای رفع مشکل ورود به سیستم ثنا می کنیم این است که از آخرین نسخه های مرورگر خود استفاده کنید تا احتمال خطای باز نشدن اعلان سایت را به حداقل برسانید.

5 کد خطا 1196 در سامانه ثنا

خطای 1196 در سیستم ثنا ناشی از نقص در سرور مرکزی است. بنابراین این به مشکل حساب شخصی شما مربوط نمی شود.

هنگام تماس با سرویس، خطا را برطرف کنید. کد 1196: پیشنهاد می کنیم در مواقعی که بازدید سایت کمتر است به سایت ثنا مراجعه کنید. در صورت دریافت کد مشکل 1196 از سامانه اطلاع رسانی با این روش، بهتر است شخصاً به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید.

اگر روش عملی برای رفع مشکل باز نشدن سایت اعلان در ذهن دارید، آن را در قسمت نظرات با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول برای عیب یابی سیستم ثنا (سیستم اطلاع رسانی)

خطای کد 1196 در سامانه ثنا چیست؟

کد خطا 1196 یا ارور سرویس پیامکی در سامانه ثنا از سرور می آید و ربطی به حساب کاربری شما ندارد. برای رفع کد سامانه اطلاع رسانی 1196 این مطلب را بخوانید.

خطا invalid username در سامانه ابلاغ برای چیست؟

این خطا در سایت ثنا به این معنی است که کد ملی اشتباه وارد شده است. اگر چندین بار کد ملی خود را اشتباه وارد کردید باید با دفاتر خدمات قضایی برای رفع خطا تماس بگیرید.

عوامل قطع شدن سامانه ثنا چیست؟

قطع شدن سیستم سانا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نبود زیرساخت های لازم در سایت ثنا یکی از دلایل قطعی آن است.

کدام خطاهای سایت ابلاغ مربوط به سرور سامانه است؟

معمولا خطاهایی که با عدد 5 شروع می شوند مربوط به سرور سیستم ثنا می باشد. خطاهایی مانند 500، 503 و 504 از جمله خطاهای گزارش شده توسط سایت هستند.

سوالات خود را در قسمت نظرات از کارشناسان ما بپرسید.

متقاضیان مایل به دریافت کد ثنا می توانند به دو صورت اینترنتی (نه حضوری) و حضوری ثبت نام و کد ثنا را دریافت کنند. در روش آنلاین متقاضی با ثبت نام در سایت sana.adliran.ir کد ثنا را دریافت می کند و در روش حضوری با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی ثبت نام خود را احراز هویت و نهایی می کند و در نهایت ثبت نام خود را قطعی می کند. ، نام کبری و رمز ثنا. دریافت شد.

مرتبط:  چرا تلگرام با پروکسی وصل نمیشه

برای راهنمایی در مورد دریافت کد سانا

برای راهنمایی در مورد دریافت کد سانا

کاربران سامانه ثنا با استفاده از حساب کاربری خود در این سایت می توانند از کلیه خدمات اینترنتی این سامانه مانند ثبت درخواست وام نزد بانک ها و موسسات اعتباری خاص، دریافت و مشاهده اطلاعیه ها و نظر قوه قضاییه و … استفاده کنند.
متقاضیان برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا باید در سایت ثنا ثبت نام کرده و در آنجا حساب کاربری ایجاد کنند و در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام و احراز هویت در سامانه ثنا کدی به نام ثنا دریافت خواهند کرد. کدی که می توانند برای استفاده از خدمات این سایت ها استفاده کنند.

با توجه به استقبال چشمگیر مردم از سامانه ثنا و لزوم دریافت کد ثنا برای بهره مندی از خدمات الکترونیک قضایی، در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم که ابتدا کد ثنا چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد و در ادامه در مورد نحوه بازیابی کد Sana در صورت فراموشی صحبت کنید.

کد سانا چیست؟

در پاسخ به این سوال که کد ثنا چیست، باید گفت که این کد کدی است که پس از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه ثنا و احراز هویت در سامانه به افراد اختصاص داده می شود تا بتوانند از آن استفاده کنند. آن را وارد کنید. سامانه ثنا و سایر سامانه ها وارد خدمات قضایی می شوند و از این رو پیگیری های لازم را در خصوص امور حقوقی خود انجام می دهند. دریافت شماره ثنا به معنی ثبت نام و احراز هویت موفق در سامانه اطلاع رسانی ثنا است.

در گذشته تنها راه برای دریافت کد ثنا و همچنین کد واحد قضایی مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک بود اما برای راحتی شهروندان امکان دریافت کد ثنا به صورت غیر حضوری و اینترنتی وجود دارد. .

بیشتر بخوانید: ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا

برای دریافت کد سامانه ثنا به صورت آنلاین و آفلاین ثبت نام کنید

ثبت نام سامانه ثنا و دریافت کد ثنا قبلاً با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می شد. بنابراین متقاضیان پس از ثبت اطلاعات اولیه ثبت نام اینترنتی برای احراز هویت می بایست به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کردند اما بر اساس اعلام رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از دی ماه 97 “سامانه احراز هویت آنلاین قوه قضائیه راه اندازی شد و تمامی مراحل ثبت نام سامانه اطلاع رسانی ثنا و دریافت شماره ثنا به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات قضایی قابل انجام است. در ادامه فیلم را مشاهده می کنید. مراحل ثبت نام برای دریافت کد از سامانه ثنا به صورت آنلاین و آفلاین:

1. ابتدا آدرس سایت سامانه ثبت الکترونیکی را با عنوان sana.adliran.ir در مرورگر خود وارد کنید تا مطابق تصویر زیر به صفحه اصلی سایت بروید. سپس گزینه “ثبت نام آنلاین” را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اگر در حال ثبت نام در شرکت یا موسسه خود هستید، گزینه “ثبت اشخاص حقوقی” را انتخاب کنید.

2 اطلاعات مورد نیاز شامل شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی را در کادرهای داده شده در تصویر وارد کرده و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

3 پس از خواندن شرایط استفاده از سیستم، دکمه تایید را فشار دهید.

4 اعتبار خود را وارد کنید و روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید.

5 مشخصات خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و روی گزینه Next step کلیک کنید.

6 محل سکونت یا اطلاعات کار خود را وارد کرده و “مرحله بعدی” را انتخاب کنید.

7. در این مرحله اطلاعات تحصیلی و حرفه خود را وارد کرده و دکمه ثبت نام اولیه را بزنید.

8. پس از انجام مراحل فوق، کدی به شماره موبایل شما ارسال می شود، شماره همراه و کد ارسالی را در کادرهای تعیین شده وارد کرده و دکمه تایید کد امنیتی را فشار دهید.

9 این مرحله مرحله پرداخت هزینه احراز هویت است. برای این کار یکی از بروکرها را از منوی تصویر انتخاب کرده و دکمه پرداخت را فشار دهید.

10 اطلاعات کارت خود را وارد کنید.

11. برای شروع احراز هویت آفلاین روی دکمه کلیک کنید.

12 اطلاعات درخواستی، با استفاده از دوربین موبایل یا وب کم لپ تاپ، از چهره خود عکس بگیرید تا صورت در نقطه مشخص شده و طبق دستور قرار گیرد.

13 با لمس صفحه موبایل امضای الکترونیکی خود را وارد کرده و دکمه Sign up و ادامه را فشار دهید.

14 حال مطابق تصویر زیر یک عبارت برای شما نمایش داده می شود. ابتدا روی عبارت ضبط ویدیو کلیک کنید و آن عبارت را تکرار کنید و سپس روی گزینه ارسال ویدیو کلیک کنید.

از جمله خدماتی که با در دست داشتن کد ثنا می توانید از آن بهره مند شوید، پیگیری سوابق قضایی و اخذ گواهی عدم سوء پیشینه با مراجعه به سایت دادگستری ایران به آدرس www.adliran .ir می باشد. پیشنهاد می شود برای اطلاع از خدمات این سامانه مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

بیشتر بخوانید: سامانه عدل ایران

برای دریافت کد سامانه ثنا به صورت حضوری ثبت نام کنید

روش دوم برای دریافت کد ثنا ثبت نام جهت دریافت کد از سامانه ثنا به صورت حضوری می باشد. در این روش پس از انجام اولین مراحل ثبت نام در سامانه ثنا، متقاضی باید به یکی از شعب خدمات قضایی مراجعه کند. دفاتر شهر به صورت حضوری و ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام ثنا تا احراز هویت توسط این دفاتر انجام شود.

در مرحله بعد دفاتر مربوطه پس از تایید مدارک ارسالی و تطبیق آنها با اطلاعات وارد شده و در صورت معتبر بودن این اطلاعات، ثبت نام و احراز هویت شخص را تایید و نهایی می کنند و در آخرین مرحله پس از نهایی شدن ثبت اطلاعات، نام کاربری و شماره ثنا را برای ورود به حساب مشتری ارائه دهید.

متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت سامانه خدمات الکترونیک قضایی eblagh.adliran.ir و وارد کردن نام کاربری و کد ثنا دریافتی به حساب کاربری خود در این سایت دسترسی داشته باشند و از خدمات قضایی موجود به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: ورود به سامانه ابلاغ

نحوه بازیابی کد سانا در صورت فراموشی

این امکان برای هر شخصی که به هر دلیلی کد ثنا خود را فراموش کرده است به صفحه شخصی خود دسترسی پیدا کند که در این صورت برای استفاده از امکانات این سایت باید کد سانای خود را بازیابی کرده و رمز عبور موقت دریافت کند. . نحوه بازیابی کد سانا در صورت فراموشی به شرح زیر است:

1 وارد سایت ثنا به آدرس eblagh.adliran.ir شوید و روی گزینه رمز عبور خود را فراموش کردم که با کادر قرمز مشخص شده است کلیک کنید. مانند تصویر زیر:

2 در صفحه باز شده اطلاعات مورد نیاز را در قسمت مربوط به مرحله اول وارد کرده و روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک کنید تا سیستم کد امنیتی را به شماره تلفن شما ارسال کند. طبق تصویر:

3 کد ارسال شده را در قسمت مشخص شده وارد کرده و پس از ذخیره سایر اطلاعات درخواستی، روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید کلیک کنید. مانند تصویر:

به این ترتیب رمز شخصی موقت شما به شماره تلفن ثبت شده در هنگام ثبت نام در این سامانه ارسال می شود و می توانید به حساب شخصی خود دسترسی پیدا کرده و از خدمات الکترونیکی این سامانه استفاده کنید.

در ادامه بخوانید: ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت کد ثنا به کانال تلگرامی قوانین آیین دادرسی و ادله اثبات دعوی بپیوندید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز با ارائه خدمات مشاوره حقوقی دینا آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص دریافت کد ثنا هستند.

مرتبط:  چرا باید خود را ببخشیم

سوالات متداول

1- ثبت نام اینترنتی برای دریافت کد ثنا به چه صورت است ؟

برای ثبت نام و دریافت کد ثنا باید به سایت اصلی این سامانه مراجعه کنید که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

2- آیا ثبت نام حضوری برای دریافت کد ثنا ممکن است؟

بله، برای این کار باید با مدارک لازم برای ثبت نام ثنا به یکی از دفاتر خدمات قضایی موجود مراجعه کنید که در متن مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

3- دریافت کد ثنا از چه طرقی امکان پذیر است؟

دریافت کد ثنا به صورت آنلاین و غیر حضوری و با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی امکان پذیر است که در متن مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

برای راهنمایی در مورد دریافت کد سانا

برای راهنمایی در مورد دریافت کد سانا

نظرات کاربرانتعداد کل نظرات: 12

آوا

1402/05/29

برای اطلاع از کد سانا چه کاری باید انجام دهید؟

پاسخ مشاور: از قسمت ثبت نام سامانه برای استعلام استفاده کنید صرفا برای خود شخص

ثریا

1402/03/16

صبح بخیر. وقتی گزینه های ثبت نام را کامل می کنم به من خطایی می دهد و آن را قبول نمی کند! باید چکار کنم ؟ با تشکر.

پاسخ مشاور: سلام کیبردتون انگلیسی باشه و در تاریخ تولدتون اگر یک رقمی هست قبلش صفر بذارید

پریا

1402/01/29

سلام…خسته نباشید من آفلاین احراز هویت شدم…و فقط رمز شخصی برایم ارسال کردند…کد ثنا را دریافت نکردم… -چیکار کنم؟

پاسخ مشاور: کد ثنا همان رمزشخصی است.

محمد جواد

1402/01/22

من به شماره سانای خود دسترسی ندارم، چگونه می توانم آن را تغییر دهم؟

پاسخ مشاور: وارد سامانه بشید و بر روی گزینه فراموشی رمز کلیک کنید.

رضا

24/11/1401

سلام من تمام مراحل بالا (ثبت نام برای دریافت کد سامانه ثنا به صورت آنلاین و غیر حضوری) را انجام دادم اما کد ثنا را دریافت نکردم، آیا می توان کد ثنا را از طریق پیامک ارسال کرد؟ چقدر طول می کشد؟

پاسخ مشاور: سلام پیامک می شود

مرضیه

13/11/1400

کد صنم در واقع همان کدی است که به صورت پیامک ارسال می شود و می گوید: مراقب باشید این را به کسی ندهید یا چیز دیگری است؟

پاسخ مشاور: با سلام اونه رمز موقت ثنا هست. به رمز ثنا که بعد از ثبت نام در سامانه بهتون میدن و دائمی هم هست کد ثنا گفت میشه

پناه

03/03/1400

من میرم تو سایت ثبت نام کنم میگه اسمت اونجا نیست

پاسخ مشاور: به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید

پویا

03/03/1400

آیا من سابقه کیفری دارم؟

پاسخ مشاور: خیر

پریناز

03/03/1400

شوهر سابقم کد صنم داره چیکار کنم؟

پاسخ مشاور: می توانید آن را تغییر دهید

قربانی

1400/02/27

من باید به دفتر خدمات دادگاه مراجعه کنم

پاسخ مشاور: خیر از طریق سایت هم می توانید اقدام کنید

نمایش نظرات بیشتر…

نظر شما تا حداکثر 3 روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد.
اگر می خواهید همین الان سوالتان را از مشاور مربوطه بپرسید کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور
با شماره 9099095303 تماس بگیرید.

رمز شخصی سامانه ثنا یا رمز عبور ثنا رمزی است که پس از ثبت نام در این سامانه برای کاربر صادر می شود که به عنوان رمز ورود به سامانه و استفاده از خدمات آن استفاده می شود. در صورتی که این رمز عبور را فراموش کردید، می توانید با مراجعه به سامانه ثنا، گزینه “رمز فراموش شده” را انتخاب کنید تا رمز عبور شخصی سامانه ثنا را بازیابی و دریافت کنید.

نکاتی در مورد فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا

نکاتی در مورد فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا

در گذشته ارسال و تحویل اخطاریه ها توسط ضابطان به صورت حضوری انجام می شد که مشکلات زیادی را در رابطه با نقض حریم خصوصی افراد ایجاد می کرد. زیرا همیشه امکان اطلاع دیگران از موضوع دعوی و اطلاعیه های مربوط به آن شخص وجود داشت. این روند ادامه داشت تا اینکه در سال 1394 بر اساس ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری سامانه ای به نام سامانه ثنا با هدف کاهش مراجعات فیزیکی افراد در خدمات قضایی به منظور ثبت شکایات، نظارت و ارائه شکایات ایجاد شد. . دادخواست، نظارت و تسلیم اظهارنامه. ، محاسبه هزینه تشریفات و سایر امور مربوط به دادرسی های حقوقی و کیفری ایجاد و راه اندازی شد.

سامانه ثنا امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که از مهمترین آنها می توان به امکان مشاهده و دریافت اطلاعیه های مربوط به دادرسی اشاره کرد. مشاهده و دریافت اطلاعیه های الکترونیکی و به طور کلی استفاده از قابلیت این سامانه مستلزم ثبت نام و دریافت رمز عبور ثنا است. اما گاهی اوقات رمز ورود به سامانه ثنا فراموش می شود و یا به دلایلی در دسترس فرد قرار نمی گیرد. بنابراین این سوال پیش می آید که چگونه می توان به بازیابی رمز شخصی از سامانه ثنا و دریافت آن پرداخت؟

با توجه به توضیحات فوق و با توجه به اهمیت رمز شخصی سامانه ثنا، برای دسترسی به این سامانه، در این مقاله ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که رمز شخصی سامانه ثنا چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟ در ادامه نحوه دریافت و بازیابی رمز عبور ثنا را در صورت فراموشی به شما خواهیم گفت.

نحوه دریافت رمز عبور ثنا

سیستم های دولتی راه اندازی شده در سال های خوب بر اساس نیاز به ثبت به دو گروه تقسیم می شوند. در برخی از این سیستم ها، استفاده از خدمات سیستم نیازی به ثبت نام ندارد. اما در برخی موارد دیگر، بهره مندی از قابلیت های سیستم منوط به ثبت در آن است. سامانه ثنا متعلق به گروه دوم است. با این توضیح استفاده از این سامانه منوط به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز ثنا می باشد. ثبت نام در سامانه ثنا نحوه دریافت رمز ثنا و بازیابی آن در صورت فراموشی به دو صورت امکان پذیر است.

1 روش دریافت رمز عبور حضوری ثنا: در روش دریافت رمز شخصی ثنا، متقاضیان باید با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام ثنا از جمله مدارک هویتی به یکی از دفاتر خدمات قضایی نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنند. ، شماره تلفن همراه و عکس. . این دفاتر پس از بررسی مدارک، متقاضی را ثبت نام کرده و نام کاربری و رمز عبور را در اختیار آنها قرار می دهند. این رمز رمز شخصی سامانه ثنا می باشد.

2 روش آفلاین دریافت رمز ثنا: در روش آفلاین دریافت رمز شخصی ثنا، متقاضیان باید با مراجعه به سایت سانا به نشانی sana.adliran.ir و پس از تکمیل ثبت نام اولیه، از طریق گزینه ثبت نام آنلاین شخص حقیقی، با استفاده از احراز هویت آنلاین اقدام کنند. با ارائه مدارک و آپلود عکس و فیلم در این سایت و پرداخت هزینه های لازم، نسبت به دریافت رمز از سانا اقدام نمایید.

حتما بخوانید: ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا

رمز شخصی سامانه ثنا چیست؟

در قسمت قبل توضیح دادیم که در حال حاضر ثبت نام در سامانه ثنا روش دریافت رمز ثنا و بازیابی آن در صورت فراموشی به دو صورت حضوری و حضوری امکان پذیر است. اما از آنجایی که بسیاری از متقاضیان ثبت نام سامانه ثنا با این سوال مواجه بودند که رمز شخصی سامانه ثنا چیست، در این قسمت به تعریف مفهوم رمز شخصی سامانه ثنا می پردازیم.

رمز شخصی سامانه ثنا که با نام ثنا کد نیز شناخته می شود، کدی است که پس از ثبت نام در این سامانه برای کاربر صادر می شود که به عنوان رمز ورود به سامانه و استفاده از خدمات آن و سایر سایت های زیر مجموعه استفاده می شود. سیستم Adliran استفاده می شود.

مرتبط:  چرا باید از ضدآفتاب استفاده کنیم

از آنجایی که رمز شخصی سامانه ثنا برای دسترسی به سایت آن و استفاده از خدمات قضایی آنلاین ضروری است و بدون آن دسترسی به امکانات ثنا برای کاربران امکان پذیر نخواهد بود، اکیداً توصیه می شود رمز عبور ثنا خود را وارد کنید. از سیستم های دادگاه استفاده کنید، آن را در مکانی امن یادداشت کنید و با افراد دیگر به اشتراک نگذارید.

بیشتر بخوانید: دریافت کد ثنا

رمز عبور سانا را فراموش کنید

در قسمت قبل توضیح دادیم که از آنجایی که رمز شخصی سامانه ثنا برای دسترسی به وب سایت و استفاده از خدمات قضایی آنلاین ضروری است و بدون آن امکان دسترسی کاربران به تأسیسات ثنا وجود نخواهد داشت، لذا برای سانا ضروری است. کاربران رمز عبور ثنا خود را در مکانی امن یادداشت کنند و آن را با افراد دیگر به اشتراک نگذارند.

اما همیشه ممکن است برخی از کاربران سایت ثنا به هر دلیلی رمز عبور ثنا خود را فراموش کنند. از این رو این امکان در وب سایت ثنا فراهم شده است تا در صورت فراموشی رمز شخصی ثنا، کاربران این سامانه بتوانند با رعایت چند روش ساده رمز عبور جدیدی را از سانا دریافت کرده و آن را بازیابی کنند. به همین دلیل در این قسمت با توجه به راهنمای ویدیویی زیر نحوه دریافت رمز عبور جدید ثنا در صورت فراموشی رمز عبور ثنا را توضیح می دهیم:

1 در صورتی که رمز ثنا را فراموش کردید برای دریافت و بازیابی آن ابتدا آدرس سامانه ثنا یعنی sana.adliran.ir را در مرورگر دستگاه خود و پس از ورود به صفحه اصلی سایت جستجو کنید. ، مطابق تصویر زیر بر روی گزینه Click (رمز عبور فراموش شده) کلیک کنید.

2. در مرحله دوم، پس از ورود به صفحه جدید، اطلاعات مربوط به شماره ملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه و شماره همراه خود را وارد کرده و پس از وارد کردن تصویر امنیتی شماره، گزینه ارسال کد فعال سازی را کلیک کنید. کد فعال سازی. ، به شماره همراه شما ارسال می شود. در مرحله بعد این کد را در کادر مشخص شده وارد کرده و در انتها بر روی دکمه (دریافت رمز شخصی جدید) کلیک کنید تا رمز جدید ثنا برای شما ارسال شود.

در صورتی که مراحل ثبت نام ثنا را انجام نداده اید و رمز شخصی سامانه ثنا را دریافت نکرده اید، می توانید به دو صورت حضوری و آنلاین در سامانه ثنا ثبت نام و احراز هویت نمایید. برای آموزش استفاده از سیستم احراز هویت ثنا توصیه می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: سامانه احراز هویت ثنا

بازیابی رمز عبور سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا

در قسمت های قبل رمز ثنا را تنظیم کرده ایم و نحوه دریافت این رمز را در صورت فراموشی رمز ثنا توضیح داده ایم. سوال مهم دیگری که در رابطه با رمز ثنا مطرح می شود این است که چگونه رمز سیستم ارتباط الکترونیکی سانا را بازیابی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بازیابی رمز سامانه اطلاع رسانی الکترونیکی سانا و همچنین نحوه دریافت این رمز با انجام چند مرحله ساده امکان پذیر است. به همین دلیل در این قسمت نحوه بازیابی رمز سیستم اعلان الکترونیکی سانا طبق راهنمای ویدیویی زیر توضیح داده شده است:

1 آدرس eblagh.adliran.ir را در مرورگر دستگاه خود بیابید و پس از ورود به سیستم اطلاع رسانی، دکمه (رمز عبور خود را فراموش کرده ام) کلیک کنید.

2. در مرحله دوم شماره ملی، تاریخ تولد، سریال شناسنامه و شماره موبایل خود را در کادرهای مشخص شده وارد کنید و پس از وارد کردن شماره تصویر امنیتی، روی گزینه ارسال کد فعال سازی کلیک کنید تا کد فعال سازی برای موبایل شما ارسال شود. عدد. . پیامک در مرحله بعد کد فعال سازی را در کادر مشخص شده وارد کرده و در انتها بر روی دکمه (دریافت رمز شخصی جدید) کلیک کنید تا رمز جدید ثنا برای شما ارسال شود.

اگر به تازگی ثنا ثبت نام کرده اید و رمز عبور را از سانا دریافت کرده اید، پیشنهاد می شود آن را به رمز دیگری تغییر دهید. برای آموزش تغییر رمز شخصی ثنا مطالعه مقاله زیر توصیه می شود.

ادامه مطلب: رمز عبور شخصی ثنا را تغییر دهید

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا به کانال تلگرامی قوانین آیین دادرسی و ادله اثبات دعوی بپیوندید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز با ارائه خدمات مشاوره حقوقی دینا آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا هستند.

سوالات متداول

1- در صورتی که کاربران رمز ثنای خود را فراموش کنند باید چه اقدامی باید برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا انجام دهند ؟

افرادی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند برای دریافت رمز جدید باید رمز عبور خود را از طریق قسمت رمز فراموش شده سامانه بازیابی کنند که جزئیات آن در متن مقاله توضیح داده شده است.

2- برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا در صورت فراموشی آن چه اطلاعاتی لازم است ؟

برای بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا، دسترسی به اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره سریال، شماره همراه و تاریخ تولد ضروری است. توضیحات کامل این اسناد در مقاله توضیح داده شده است.

3- در صورت فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا برای بازیابی آن از طریق چند روش می توان اقدام کرد؟

در صورت فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا، بازیابی آن از دو طریق مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و سامانه ثنا امکان پذیر است که در متن مقاله به تفصیل توضیح داده شده است.

نکاتی در مورد فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا

نکاتی در مورد فراموشی و بازیابی رمز شخصی سامانه ثنا

نظرات کاربرانتعداد کل نظرات: 81

زینب

1402/07/21

حسین پور

پاسخ مشاور: سوالتونو بفرمایید

احمد حردانی

1402/06/13

رمز دوم میخوام

پاسخ مشاور: با سلام. در صورتی که وارد سامانه ابلاغ ثنای خود شویدريال، پس از درج نام کاربری و رمز عبور برای شما رمز موقت، ارسال می شود که 24 ساعت دارای اعتبار خواهد بود.

حمیدرضا عبداللهی

12/06/1402

رمز دوم میخوام

پاسخ مشاور: اگر منظورتون رمز موقت ثنا هست با ورود به سامانه و وارد کردن کد ملی و رمز شخصی براتون ارسال میشه .

سجاد شاهولی

05/07/1402

رمز ثبت نام شخصی ثنا را فراموش کنید

پاسخ مشاور: می تونید از طریق سایت بازیابی انجام بدید.

علی

1402/04/28

رمز عبور را فراموش کردم

پاسخ مشاور: با سلام. وقتی وارد سامانه ابلاغ میشید گزینه فراموشی رمز داره و میتونید با کلیک بر روی اون اقدام به بازیابی کنید.

جوزف

04/12/1402

سلام خسته نباشید من در سایت ثنا ثبت نام کردم و هزینه را پرداخت کردم اما نمیدانم چگونه رمز را بگیرم. ممنون از پاسخگویی سریع شما

پاسخ مشاور: سلام رمز براتون پیامک میشه

مرجان

04/12/1402

رمز عبور را فراموش کرده ام و نمی توانم به خط ذخیره شده دسترسی پیدا کنم

پاسخ مشاور: به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنید.

هادی کاویانی

10/04/1402

سانا کد را فراموش کنید

پاسخ مشاور: وارد قسمت ابلاغیه های ثنا در adliran.ir رو بزنید و با انتخاب گزینه فراموشی رمز اون رو بازیابی کنید.

فاطمه بغلانی

1402/03/27

رمز عبور شخصی خود را فراموش کرده اید

پاسخ مشاور: وارد سامانه ثنا بشید و رمزو بازیابی کنید.

علی تقی پور جاوی

03/11/1402

رمز عبور را فراموش کردم

پاسخ مشاور: می تونید بازیابی رمز رو در سامانه انجام بدید.

نمایش نظرات بیشتر…

نظر شما تا حداکثر 3 روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد.
اگر می خواهید همین الان سوالتان را از مشاور مربوطه بپرسید کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور
با شماره 9099095303 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا