چرا وقتی پشت خطی دارم متوجه نمیشم

مدتی بود که سعی می کردم پس زمینه گوشیم را فعال کنم اما نشد. گوشی من شیائومی A1 هستش. گزینه درخواست تماس در منوی تنظیمات موجود نیست. ممنون میشم اگه کمکم کنید

فرض کنید با تلفن همراه یا تلفن ثابت خود صحبت می کنید و شخص دیگری با شما تماس می گیرد. آیا متوجه تماس او می شوید؟ اگر سیستم پشت خط برای گوشی شما فعال است، پاسخ مثبت است. با این کار هر زمان که صحبت می کنید، اگر شخص دیگری با شما تماس بگیرد، بوق اشغال برای او پخش نمی شود، بلکه یک بوق از گوشی شنیده می شود و شماره نفر دوم روی گوشی شما نمایش داده می شود و با فشردن دکمه سبز رنگ. با کلید تلفن، می توانید با فردی که پشت خط است صحبت کنید. امروز در Enzelweb قصد داریم در مورد نحوه فعال و غیرفعال کردن پس زمینه تلفن ثابت و موبایل صحبت کنیم.

روش فعال یا غیرفعال کردن بک لاین خط ثابت ایرانسل و همراه اول

نحوه فعال یا غیرفعال کردن انتظار مکالمه در اپراتورهای اندروید، آیفون، ایرانسل، رایتل و mci

هنگامی که شخص دیگری با شما تماس می گیرد، یک بوق کم می شنوید و به شما اطلاع می دهد. با کمک این سرویس می توانید به طور موقت اولین مکالمه خود را قطع کرده و پس از پایان مکالمه یا در حین مکالمه با شخص ثالث صحبت کنید. می توانید به صحبت با نفر اول ادامه دهید، برای این کار باید قبلاً سرویس پشت خط تلفن خود را فعال کرده باشید. این سرویس نه تنها برای تلفن همراه بلکه مخابرات مناطقی مانند تهران، مرکزی، خلیج فارس و … می باشد. همچنین این سرویس را برای تلفن ثابت راه اندازی کرد. استفاده از این سرویس برای تمامی مشترکین در نظر گرفته شده است. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یک نفر از تماس فرد دوم مطلع شود و در صورت تمایل با او صحبت کند.

علیرغم کاربردی بودن این امکان، برخی از کاربران دوست ندارند هنگام صحبت کردن، بوق فعال باشد و نفر دوم مقابل خط را توسط شخصی که با او صحبت می کنند، می شناسند، یعنی چگونه آن را در گوشی های اندروید و آیفون و ایرانسل غیرفعال کنیم. اپراتورها اول از همه قصد داریم در مورد رایتا و تلفن ثابت به شما بگوییم.

قبلا در انزل وب پرکاربردترین کدهای دستوری USSD اپراتور و بانک های ایرانی را به شما معرفی کرده بودیم، در ادامه نحوه فعال سازی و غیرفعال سازی بک لاین تلفن ثابت و موبایل را به شما آموزش می دهیم.

نحوه فعال و غیرفعال کردن بک لاین تلفن ثابت

مشترکین خط ثابت می توانند با پیکربندی دستی خط تلفن خود، قابلیت پشت خط را اعمال کنند. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یک نفر از تماس فرد دوم مطلع شود و در صورت تمایل با او صحبت کند. روش فعال سازی این سرویس *#43 است. در این سرویس هر زمان که مشترکی پشت خط باشد، مشترک پشت خط با فشار ساده قلاب یا فلش تلفن پاسخ داده می شود.

در برخی از مراکز مخابراتی برای پاسخگویی به مشترک پشت خط در تلفن ثابت معمولی از قلاب تلفن و شماره 2 یا فلش و شماره 2 استفاده می شود. لازم به ذکر است در صورتی که مشترک نیازی به استفاده موقت از این سرویس نداشته باشد، می تواند با شماره گیری *#43 سرویس را غیرفعال کند. شماره گیر دستگاه مشترک باید از نوع TONE باشد.

نحوه فعال و غیرفعال کردن پس زمینه در گوشی های اندروید 6 و بالاتر

فرض کنید با تلفن همراه خود صحبت می کنید و شخص دیگری با شما تماس می گیرد. اگر منتظر تماس مهمی هستید، قطعاً نمی خواهید تماس های خود را از دست بدهید، برای رفع این مشکل باید سرویس امداد و نجات را در تلفن های همراه خود فعال کنید. این ویژگی دقیقا همان چیزی است که سامسونگ و اپل در گوشی های خود قرار داده اند. برای فعال کردن انتظار تماس در دستگاه Android 6 یا بالاتر، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرتبط:  چرا در مثلث متساوی الساقین دو زاویه مجاور قاعده برابرند

به شماره گیر تلفن خود بروید و روی سه نقطه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

در تنظیمات، روی تماس ها ضربه بزنید.

اکنون روی تنظیمات اضافی ضربه بزنید. با ضربه زدن روی این گزینه یک پیغام پاپ آپ دریافت خواهید کرد. صبر کن.

اکنون تماس در انتظار را علامت بزنید و کار تمام شد.

به جای مراحل بالا، می توانید با شماره گیری *43# و شماره گیری #43# برای غیرفعال کردن انتظار تماس، انتظار تماس را فعال کنید. همچنین برای بررسی وضعیت *#43# را شماره گیری کنید. اگر هنگام وارد کردن این کد Call Waiting Active ظاهر شد، سیستم پشت خط برای گوشی فعال شده است.

نحوه فعال و غیرفعال کردن پس زمینه موبایل اول، ایرانسل، رایتل در گوشی های آیفون

هنگامی که در حال مکالمه با شخصی هستید، با بوق های مکرر به شما اطلاع داده می شود که پاسخ تماس دارید. زمانی که نمی خواهید تماس مهمی را از دست بدهید، انتظار تماس یک مزیت است.

به تنظیمات آیفون بروید، سپس روی گوشی ضربه بزنید. اکنون گزینه انتظار تماس را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا شارژر سوئیچ را نمایش دهد سپس کلید تماس را روی ON قرار دهید.

اما گاهی اوقات این بوق های مکرر آزاردهنده می شوند و می توانید مراحل بالا را تکرار کنید و به جای ON، نوار لغزنده را خاموش کنید. استفاده از این سرویس چه به صورت تلفن ثابت و چه تلفن همراه هزینه مشخصی دارد که به قسمت خدمات قبض اضافه می شود.

تجربه و پیشنهاد شما؟

اگر روش دیگری برای فعال یا غیرفعال کردن بک لاین تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل، رایتل می دانید، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال شده در 1399/12/20. 324938 بازدید

البته دوست دارید در حین مکالمه از تماس نفر سوم هم مطلع شوید! فرض کنید با شخصی صحبت می کنید و در همان زمان شخص دیگری با شماره شما تماس می گیرد. اگر سرویس پشت خط یا منتظر تماس شما فعال نباشد، یک بوق مشغول به شخص ثالث نمایش داده می شود. اما سرویس پشت خط به شما اجازه می دهد تا متوجه تماس شخص سوم شوید. همچنین شخص سوم بوق اشغالی دریافت نخواهد کرد. وقتی شخص ثالثی با شما تماس می گیرد، چند بوق کوتاه می شنوید که به این معنی است که در خط هستید.

سپس می توانید مکالمه خود را پایان دهید و با شخص ثالث صحبت کنید یا به تماس شخص ثالث پاسخ ندهید. برای فعال سازی این سرویس با اپراتورهای مختلف، باید تنظیمات مختلفی را انجام دهید.

این تنظیمات در گوشی های اندروید و آیفون نیز متفاوت است و برای هر کدام باید مراحل خاصی طی شود. در ادامه تمامی تنظیمات لازم برای استفاده از سرویس انتظار مکالمه را توضیح خواهیم داد.

فعال سازی سرویس انتظار مکالمه با همراه اول

برای فعال کردن سرویس انتظار مکالمه همراه اول، باید دو نوع تنظیمات را انجام دهید. تنظیمات نوع اول مربوط به اپراتور است که با استفاده از کد دستوری انجام می شود و نوع دوم تنظیمات مربوط به تلفن همراه شماست.

ابتدا به تنظیمات مربوط به اپراتور می رویم. همراه اول یک بارکد دارد تا بتوانید با وارد کردن آن، سرویس انتظار تماس خود را فعال کنید.

تمامی مشترکین همراه اول می توانند از این سرویس به صورت رایگان استفاده کنند. برای فعال سازی این سرویس برای سیم کارت های همراه اول کافیست بارکد همراه اول 242*10 را شماره گیری کنید. سپس پارامترهای مربوطه توسط اپراتور برای شما ارسال می شود. اما علاوه بر استفاده از این کد کنترلی، باید تنظیماتی را برای گوشی خود نیز انجام دهید. در ادامه مقاله به نحوه راه اندازی سرویس انتظار مکالمه در گوشی های اندروید و آیفون می پردازیم.

مرتبط:  چرا خوردن سبزیجات با رنگ سبز تیره توصیه می شود

تنظیمات پس زمینه موبایل اول، ایرانسل و رایتل

تنظیمات مربوط به فعال کردن سرویس پس‌زمینه برای گوشی‌های اندروید و آیفون متفاوت است. همچنین برای فعال سازی سرویس انتظار مکالمه اپراتورهای ایرانسل و رایتل نیازی به استفاده از کد دستوری خاصی ندارید. اما باید کد فعال سازی مخصوص گوشی همراه اول را وارد کنید. در بالا به کد فعال سازی پشت خط موبایل اول اشاره کردیم، اگر مشترک موبایل اول هستید، لطفا ابتدا کد مربوطه را وارد کنید.

برای فعال کردن سرویس پشت خط، تنظیمات گوشی خود را انجام دهید و گزینه انتظار تماس را فعال کنید.

سرویس پس زمینه را در تلفن های اندرویدی فعال کنید

برای فعال کردن سرویس پس‌زمینه در اندروید 6 و جدیدتر، این مراحل را دنبال کنید:

وارد قسمت مخاطبین شوید.

مطابق تصویر بالای این صفحه سه نقطه را مشاهده خواهید کرد. روی این سه نقطه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

سپس گزینه تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید.

حال در این قسمت گزینه انتظار تماس را فعال کنید.

روش فعال سازی پس زمینه ممکن است در گوشی ها متفاوت باشد. برای این منظور روش دیگری وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

با شماره گیری کد دستوری *#43 می توانید سرویس بک لاین خود را فعال کنید. در صورت دریافت پیام فعال در انتظار تماس، این سرویس برای شما فعال شده است. با شماره گیری مجدد همان کد دستوری می توانید سرویس بک لاین را غیرفعال کنید.

همچنین می توانید از کد دستوری *43* برای اطلاع از فعال بودن یا نبودن سرویس انتظار مکالمه استفاده کنید.

فعال کردن سرویس پشت خط در گوشی های آیفون

اگر مشترک همراه اول هستید، ابتدا کد سرویس پشتیبان همراه اول را وارد کنید. اما اگر مشترک اپراتورهای دیگر هستید، نیازی به استفاده از کد خاصی ندارید و فقط تلفن همراه خود را راه اندازی کنید.

در گوشی های آیفون، مانند گوشی های اندروید، باید گزینه انتظار تماس را پیدا کرده و آن را فعال کنید. برای آن به صورت زیر عمل کنید:

پارامترها را وارد کنید.

گزینه تلفن را انتخاب کنید.

حال بر روی گزینه call wait کلیک کرده و آن را فعال کنید.

اکنون سرویس پشت خط در گوشی شما فعال شده است. برای غیرفعال کردن این سرویس کافیست همین مراحل را طی کرده و گزینه انتظار تماس را غیرفعال کنید.

فعال سازی پشت خط در تلفن ثابت

سرویس پشت خط برای تلفن ثابت نیز قابل استفاده است. این سرویس در تلفن ثابت مانند تلفن همراه کار می کند. وقتی با شخصی صحبت می کنید و شخص سومی با شماره شما تماس می گیرد. اگر سرویس شما در پشت خط بیکار باشد، شخص ثالث با یک بوق مشغول مواجه می شود.

اما اگر خط پایین را فعال کنید، چند بوق کوتاه می شنوید، یعنی خط پایین وجود دارد. برای فعال کردن انتظار تماس، باید *#43 را در تلفن ثابت خود شماره گیری کنید. پس از شماره گیری کد دستوری، این سرویس برای شما فعال می شود و اگر قصد غیرفعال کردن خط پشتی را دارید، کافی است دوباره همان کد دستوری را شماره گیری کنید.

البته شرکت مخابرات خدمات دیگری نیز ارائه می دهد. برای مثال می توانید شماره تلفن ثابت را به تلفن خود فوروارد کنید. به این ترتیب وقتی شخصی با تلفن ثابت شما تماس می گیرد، تماس آن شخص را در تلفن همراه خود می بینید. حتی می توانید به تماس های دریافتی با همان تلفن پاسخ دهید.

البته هنوز خدمات دیگری برای برگشت خط در خط ثابت وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید یک آهنگ انتظار تماس را برای خطوط تنظیم کنید. برای این منظور می توانید سایت شرکت مخابرات ایران را بررسی کرده و از خدمات مخابراتی استعلام بگیرید. می توانید این خدمات را از همین وب سایت مخابرات فعال کنید.

مرتبط:  چطور از کد تخفیف اسنپ فود استفاده کنیم

یک برنامه مهم از خدمات پشتیبان در اپراتور رایتل!

یکی از ویژگی های مهم اپراتور رایتل امکان تماس گروهی است. در این سرویس می توانید همزمان با 4 نفر دیگر تماس بگیرید و با همه صحبت کنید. نام این سرویس کنفرانس تلفنی است. این سرویس در حال حاضر فقط برای مشترکین رایتل در دسترس است. این سرویس به صورت پیش فرض برای تمامی مشترکین رایتل فعال است.

برای استفاده از سرویس تماس کنفرانس رایتل، گوشی شما باید قابلیت های لازم را داشته باشد. اما خدمات تماس کنفرانسی چه ارتباطی با خدمات پشتیبان دارد؟ وقتی تماس گروهی برقرار می کنید، فقط 4 نفر دیگر می توانند با شما صحبت کنند. در این مدت، اگر شخص دیگری با شما تماس بگیرد، صدای مشغول دریافت خواهید کرد.

با فعال کردن سرویس بک لاین می توانید حتی در حین تماس گروهی با افراد دیگر صحبت کنید. البته نمی توانید با یک فرد جدید در یک گروه صحبت کنید. باید تماس گروهی را پایان دهید و با فرد جدید صحبت کنید.

اما در این بین تماس گروهی قطع نمی شود و افراد دیگر می توانند پشت خط بمانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تماس کنفرانسی Wrightl، مقاله MyRand را بخوانید.

تماس گروهی

آموزش تماس گروهی با استفاده از سیم کارت و اپلیکیشن

سوالات رایج

مهم ترین سوال کاربران این سرویس مربوط به هزینه استفاده از سرویس پشت خط است. این سرویس برای هیچ اپراتور و حتی تلفن ثابت هزینه ای ندارد. موضوع دیگر عدم وجود گزینه انتظار تماس در تنظیمات تلفن همراه است. اگر در مسیری که معرفی کردیم این گزینه را پیدا نکردید، مسیر زیر را امتحان کنید:

وارد قسمت تنظیمات شوید.

روی گزینه خدمات اضافی ضربه بزنید.

در این قسمت گزینه call wait را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

اگر باز هم گزینه انتظار تماس را پیدا نکردید، می توانید از کد دستوری *#43 استفاده کنید.

چه تجربیاتی در زمینه بک لاین داشته اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا