چرا وقتی فیلتر شکن را روشن میکنم اینترنت قطع میشود

تا 60% تخفیف

برای 2 نفر

همراه با صدور گواهی

تا پایان تخفیف ها باقی مانده است

اکنون کلیک کنید

آیا در اتصال به اینترنت با فعال شدن آنلاک کننده مشکل دارید؟ برای رفع مشکل قطع اینترنت هنگام استفاده از VPN در ویندوز بیشتر بیاموزید.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به ما کمک می‌کند در هنگام رمزگذاری داده‌هایمان، به صورت ناشناس در اینترنت مرور کنیم. چه در حال اتصال به یک شبکه Wi-Fi ناامن در یک کافی شاپ هستید یا سعی می کنید به یک شبکه شرکتی امن نفوذ کنید، VPN برای محافظت از حریم خصوصی شما ضروری است.

اما به همان اندازه که VPN ها مهم هستند، گاهی اوقات آنطور که انتظار می رود کار نمی کنند. در واقع، اکثر کاربران VPN گاهی اوقات با فعال شدن مسدود کننده آنها با مشکل عدم اتصال به اینترنت مواجه می شوند.

بنابراین اگر نمی توانید اینترنت را مرور کنید، اتصال به VPN چیست؟ بیایید دلایل مختلف این مشکل را بررسی کنیم تا بتوانید در اسرع وقت دوباره آنلاین شوید!

چگونه یک VPN ترافیک را مسیریابی می کند؟

VPN یک تونل ارتباطی امن بین اتصال اینترنت شما و یک شبکه راه دور ایجاد می کند بدون اینکه امنیت یا سرعت را به خطر بیندازد.

یک VPN با محافظت از آدرس IP شما و مسیریابی ترافیک اینترنت از طریق یک تونل رمزگذاری شده ایجاد شده بین ترافیک منبع و مقصد به این مهم دست می یابد. بنابراین، سرور VPN با جدا کردن شما از اینترنت عمومی ناامن، هر بار که در اینترنت مرور می‌کنید، منبع داده‌های شما می‌شود.

همچنین فعالیت‌های آنلاین شما را ناشناس نگه می‌دارد تا هیچ‌کس، از جمله ارائه‌دهنده خدمات اینترنت (ISP)، نتواند ببیند از چه وب‌سایتی بازدید می‌کنید یا چه چیزی را دانلود می‌کنید.

VPN همچنین به عنوان فیلتری عمل می کند که داده های شما را هنگام عبور از تونل رمزگذاری شده غیرقابل رمزگشایی می کند. بنابراین حتی اگر مجرمان سایبری اطلاعات شما را در دست بگیرند، فرصتی برای رمزگشایی آن ها نخواهند داشت.

چرا وقتی VPN من روشن است اینترنت وجود ندارد؟

اگر چه زمانی که می خواهید یک شبکه خصوصی را به یک شبکه عمومی گسترش دهید، یک VPN یک دارایی عالی است، اما همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. عدم امکان اتصال به اینترنت هنگامی که VPN شما روشن است یک اتفاق ناامید کننده اما بسیار رایج است.

در اینجا چند دلیل احتمالی پشت مشکل قطع اینترنت در هنگام استفاده از VPN آورده شده است.

اتصال بد اینترنت

اتصال ضعیف به اینترنت می تواند مانع از اتصال شما به اینترنت با یا بدون VPN شود.

برای تایید منبع مشکل، VPN خود را قطع کنید و سپس سعی کنید به اینترنت دسترسی داشته باشید. اگر باز هم نمی توانید، مشکل از اتصال اینترنت شماست نه VPN.

معمولاً راه اندازی مجدد مودم و بررسی وضعیت شبکه می تواند این مشکل را برطرف کند.

مشکلات پیکربندی DNS

رایج ترین دلیل عدم دسترسی به اینترنت در حین اتصال به VPN، مشکل پیکربندی DNS است.

هر وب سایت یا نام دامنه ای مانند google.com یک آدرس IP مرتبط دارد. اما انسان ها در به خاطر سپردن آدرس های IP خوب نیستند، بنابراین DNS (سیستم نام دامنه) این نام های دامنه را به آدرس های IP تبدیل و ترجمه می کند، به همین دلیل است که می توانیم به راحتی در اینترنت گشت و گذار کنیم.

با این حال، تنظیمات DNS معیوب می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود و بعد از اتصال به سرور VPN مانع از اتصال شما به اینترنت شود. برای حل این مشکل، باید تنظیمات DNS خود را به صورت دستی تغییر دهید.

برای تغییر DNS خود در ویندوز 10، به Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing بروید و روی Change adapter settings در سمت چپ کلیک کنید.

مرتبط:  چرا از مدل گلوله و میله برای نشان دادن اتم استفاده میشود

با این کار لیستی از تمام دستگاه های شبکه موجود باز می شود. شما از طریق یک پورت اترنت سیمی یا از طریق یک آداپتور Wi-Fi به اینترنت متصل خواهید شد. بسته به تنظیمات خود، روی دستگاه متصل به اینترنت کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

گزینه ای با عنوان Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) را برجسته کرده و روی Properties کلیک کنید. به گزینه Use the following DNS server addresses بروید.

در این قسمت بسته به ارائه دهنده DNS که می خواهید استفاده کنید، آدرس های IP زیر را وارد کنید:

Google DNS: 8.8.8.8، 8.8.4.4
Cloudflare IPv4: 1.1.1.1، 1.0.0.1
OpenDNS: 208.67. 222.222, 208.67. 220.220

پس از وارد کردن، روی OK کلیک کنید تا این تنظیمات ذخیره شوند. شما به منوی Properties بازگردانده می شوید. از آنجا، Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6) را انتخاب کرده و روی Properties کلیک کنید. اکنون می توانید این فرآیند را برای سرورهای DNS IPv6 تکرار کنید.

Google DNS: 2001:4860:4860::8888. :119:53::53

برای ذخیره تنظیمات IPv6 DNS خود روی OK کلیک کنید. سپس می توانید تمام پنجره های تنظیمات را ببندید و به مرور اینترنت عادی خود بازگردید. هنگامی که برای تأیید تنظیمات کلیک کردید، شروع به استفاده از سرورهای DNS جدید خود خواهید کرد.

انتخاب بد سرور

اگر به یک سرور VPN قطع شده و مسدود شده متصل هستید (برخی کشورها اتصالات VPN را مسدود می کنند)، یا مشکلات دیگری دارید، ممکن است مانع از اتصال شما شود.

به طور معمول، ارائه دهندگان VPN صدها سرور مختلف را ارائه می دهند، بنابراین تلاش برای اتصال مجدد به سرور دیگری ممکن است مشکل را برطرف کند.

اگر بعد از تغییر مکان سرور VPN می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، احتمالاً مشکل موقتی در مکان سروری که در ابتدا انتخاب کرده اید وجود دارد.

پروتکل VPN بد

پروتکل مسیریابی مجموعه ای از قوانین است که تعیین می کند داده های شما چگونه از مبدا به مقصد می روند. VPN ها انواع مختلفی از پروتکل های مسیریابی را پشتیبانی می کنند.

با این حال، اگر VPN شما به طور پیش فرض از UDP استفاده می کند، ممکن است در برخی کشورها مسدود شود.

برای اطمینان از بهترین نتیجه، گزینه ها یا تنظیمات VPN خود را باز کنید و Protocol را از لیست انتخاب کنید. سپس پروتکل های زیر را به ترتیب اولویت انتخاب کنید:

OpenVPN TCP.
L2TP.75757599888PPTP.

توجه: PPTP حداقل امنیت را ارائه می دهد، فقط در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

پورت VPN بد

جریان ترافیک به و از یک سرور VPN توسط پورت های VPN مدیریت می شود. درست مانند پروتکل های VPN، برخی از پورت ها را می توان مسدود کرد. مهم است که بندر مناسب را پیدا کنید و به آن بروید.

وقتی صحبت از پورت های VPN به میان می آید، بهتر است با ارائه دهنده VPN خود تماس بگیرید تا بتوانند یک پورت مناسب برای نیازهای شما پیشنهاد دهند.

تنظیمات دروازه پیش فرض

اگر هنگام فعال بودن VPN در اتصال به اینترنت با مشکل مواجه هستید، باید تیک تنظیمات دروازه پیش فرض را بردارید. این به این دلیل است که اگر اتصال VPN خود را برای استفاده از دروازه پیش‌فرض در شبکه راه دور پیکربندی کرده باشید، این تنظیمات دروازه پیش‌فرض را که در تنظیمات TCP/IP تنظیم کرده‌اید لغو می‌کند.

برای حذف گزینه Default Gateway، اگر کاربر ویندوز هستید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

به Start > Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center > Change adapter settings بروید.

روی آداپتور اتصال VPN کلیک راست کنید، سپس روی Properties کلیک کنید.

روی تب Network کلیک کنید.

روی گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) دوبار کلیک کنید.

روی دکمه Advanced کلیک کنید و به تب تنظیمات IP بروید.

مرتبط:  سهمم از عشقت چرا چیزی به جز باران نبود

علامت Use default gateway on remote network را بردارید.

سه بار روی OK کلیک کنید.

تنظیمات سرور پروکسی

یک سرور پروکسی به عنوان یک واسطه بین رایانه شما و اینترنت عمل می کند. اغلب برای پنهان کردن مکان واقعی شما استفاده می شود تا بتوانید بر اساس موقعیت جغرافیایی خود به وب سایت های مسدود شده دسترسی داشته باشید.

گاهی اوقات تنظیمات پروکسی یک مرورگر وب می تواند دسترسی را هنگام یافتن اتصال VPN مسدود کند. غیرفعال کردن یا تغییر تنظیمات پراکسی ممکن است این مشکل را حل کند.

سوئیچ VPN Kill فعال است

سوئیچ kill VPN یک ویژگی اختصاصی VPN است که در صورت قطع شدن اتصال VPN به طور خودکار دستگاه شما را از اینترنت قطع می کند. این کار برای جلوگیری از افشای تصادفی آدرس IP شما در صورت قطع VPN انجام می شود.

اگر VPN شما آنلاین است، اما سوئیچ kill هنوز روشن است، ممکن است با مشکلات اتصال به اینترنت مواجه شده باشید. برای رفع مشکل، به صورت دستی بررسی کنید که آیا کلید kill روشن است یا خیر، سپس آن را خاموش کنید تا دوباره آنلاین شوید.

از نسخه قدیمی VPN استفاده کنید

داشتن نسخه به روز شده نرم افزار VPN برای جلوگیری از مشکلات اتصال مهم است. اگر از نسخه قدیمی استفاده می کنید، آن را به آخرین نسخه به روز کنید یا به سادگی نرم افزار VPN را دوباره نصب کنید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

به Start > Control Panel > Programs and Features بروید
روی کلاینت VPN نصب شده خود کلیک راست کرده، سپس Uninstall را انتخاب کنید.

پس از حذف نصب، به وب سایت ارائه دهنده VPN خود مراجعه کنید تا آخرین نسخه نرم افزار را دانلود کنید.

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

تنظیمات تاریخ و زمان نادرست است

در برخی موارد، تنظیمات نادرست تاریخ و زمان می تواند باعث مشکلات قطع اینترنت در هنگام استفاده از VPN شود.

برای بررسی تنظیمات زمان و تاریخ نادرست، این مراحل را دنبال کنید:

به Start > Settings > Time & Language > Date & Time بروید.

در قسمت Edit گزینه Edit date and time را انتخاب کرده و آن را با تاریخ و ساعت فعلی به روز کنید.

روی گفتگوی زیر منطقه زمانی کلیک کنید تا بررسی کنید که آیا درست تنظیم شده است یا خیر.

مراقب ارائه دهندگان VPN رایگان باشید

بهترین چیزها در زندگی قیمتی ندارند. بنابراین همیشه باید مراقب ارائه دهندگان VPN رایگان باشید.

علاوه بر داشتن سرورهایی که به دلیل ترافیک سنگین می توانند به سرعت بارگیری شوند، ارائه دهندگان VPN رایگان شما لزوما قابل اعتماد نیستند. نه تنها از اتصال ناقص اینترنت رنج می برید، بلکه داده های ارزشمند خود را نیز در معرض خطر قرار می دهید، زیرا ارائه دهندگان VPN رایگان به احتمال زیاد داده های شما را برای پوشش هزینه های عملیاتی خود ردیابی می کنند.

بنابراین اگر هنوز بین دریافت یک ارائه‌دهنده VPN رایگان یا یک سرویس پولی دچار مشکل هستید، اگر توانایی مالی دارید، همیشه به سراغ دومی بروید. اگرچه VPN های پولی می توانند معایبی نیز داشته باشند، اما خدمات رمزگذاری قوی تری را ارائه می دهند و در هنگام محافظت از داده های شما می توانند بسیار قابل اعتمادتر باشند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که مشکل قطع اینترنت هنگام استفاده از VPN در ویندوز را برطرف کنید.

اگر از vpn برای کارهای خود مثلاً بازی یا امنیت شخصی استفاده می کنید، احتمالاً پس از مدتی با مشکل قطع شدن خودکار آن مواجه شده اید. به عنوان مثال، هنگام باز کردن بازی PUBG یا صفحه مرورگر. برای رفع این مشکل، کافیست این پست از iTreek را دنبال کنید.

این مشکل در نسخه های جدیدتر اندروید به عنوان مثال نسخه 10 رخ می دهد و دلیل آن این است که برنامه های VPN توسط خود سیستم عامل اندروید بسته می شوند. برای حل آن، فقط این مراحل را دنبال کنید:

مرتبط:  چرا ذخایر معدنی با وجود فراوان بودن در کره زمین محدود هستند

ابتدا به مسیر زیر بروید:

تنظیمات / باتری / برنامه ناهار

در این صفحه برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید و گزینه مقابل آن را غیرفعال کنید تا صفحه زیر باز شود، در صفحه باز شده مطمئن شوید که هر 3 مورد فعال هستند. همچنین می توانید به این قسمت از صفحه برنامه در بخش برنامه ها دسترسی داشته باشید.

سپس به قسمت زیر بروید:

تنظیمات/سیستم و به‌روزرسانی‌ها/گزینه‌های برنامه‌نویس

در این صفحه به قسمت Applications رفته و گزینه background process limit را روی 4 قرار دهید، همچنین می توانید برای دسترسی به این قسمت کلمه Background را در قسمت تنظیمات جستجو کنید.

با انجام موارد فوق مشکل قطع VPN حل می شود.

اگر اقدامات بالا مشکل شما را حل نکرد، فقط اقدامات موجود در کلیپ زیر را انجام دهید:

مشکل قطع خودکار VPN حل شد || مشکل قطع اتصال خودکار Pubg Mobile Lite vpn – YouTube

App Cloner 2.13.2 – نصب چندین نسخه از یک برنامه در اندروید (farsroid.com)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام دوست من! ممنون از مقاله‌ی خوبت. من همیشه از این مشکل دچار میشدم و الان بهتر میفهمم چی به چیه. خسته نباشی!

  2. سلام! ممنون از مقاله جالبتون. من هم همیشه این مشکل رو داشتم ولی با خوندن مقالتون متوجه شدم که چرا اینطوری میشه و چطور میتونم مشکل رو حل کنم. خیلی کاربردی بود.

  3. این مقاله عالی بود! من همیشه مشکل داشتم که وقتی فیلترشکن روشن می‌کردم، اینترنت قطع می‌شد. با خوندن این مقاله توضیحات خوبی دریافت کردم و مشکلم حل شد. ممنون از نویسنده عزیز.

  4. وای خدای من چه جالب! منم دقیقا همین مشکل رو داشتم و فکر می‌کردم مشکل از فیلتر شکنمه. مرسی که این مقاله رو نوشتید و این مشکل رو برام رفع کردید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا