چرا من اینقدر دهن بین

در واقع، خودشیفته به فردی اطلاق می شود که از اختلال شخصیت وابسته رنج می برد. او مانند فردی می ماند که سیستم ایمنی بدنش ضعیف است و وقتی کوچکترین ویروس وارد بدنش می شود، رشد می کند، رشد می کند و شروع به بروز علائم می کند، بنابراین کوچکترین کلمه وارد افکار فردی که حامل سخنگو است وارد می شود و در قالب رفتار خود را نشان می دهد. . در فردی که دهانی دارد. .

مرجان محمدیان، دکترای روانشناسی عمومی، با تاکید بر اینکه محیط تاثیر زیادی بر ادراک کننده دارد. وی گفت: از نظر روانشناسی افراد وابستگی بین فردی دارند به این معنا که از محیط خود تغذیه می کنند.

وی با بیان اینکه ما به طور کلی دو نوع شخصیت مستقل و وابسته داریم، افزود: محیط برای یک شخصیت وابسته مهم است، یعنی وقتی همه سر جای خود هستند، حالشان خوب است و مشکلی ندارد خوشحال می شود.

محمدیات ادامه می دهد: در واقع فردی که دارای شخصیت وابسته است از محیط تغذیه می کند و اگر چیزی را در محیط خود مشاهده کند بر رفتار او تأثیر می گذارد.

طبق نظر این دکترای روانشناسی عمومی، ماهیت شخصیت وابسته این است که شخصیت کودک، والدین و بزرگسالان کار می کند. یعنی شخصیت والدین و منطق آن بر فرد حاکم است و بنابراین این منطق تأثیرات و عواطف حاکم بر فرد را به خود می گیرد، اما اگر شخصیت وابسته به اختلال شخصیت وابسته تبدیل شود، تحت تأثیر آسیب شناسی محیط قرار می گیرد. یعنی شخصیت پدر و مادر و بزرگسال رشد نکرده و فرزندی باقی می ماند.

روند درمان اختلالات اوروفارنکس

محمدیان با اشاره به اینکه وقتی با فردی صحبت می کنند باید او را لمس کنند تا مخاطب به او نگاه کند، گفت: این افراد زمانی که مخاطب به آنها نگاه می کند و به دلیل شخصیت والدینشان صحبت می کنند که در آنجا معنا پیدا می کند. ، کار نمی کند یا ضعیف است، هر آنچه از محیط اطراف خود دریافت می کنند در رفتار خود نشان می دهند.

وی تصریح کرد: در واقع فرد خودشیفته به فردی اطلاق می شود که از اختلال شخصیت وابسته رنج می برد; او مانند فردی می ماند که سیستم ایمنی بدنش ضعیف است و وقتی کوچکترین ویروس وارد بدنش می شود، رشد می کند، رشد می کند و شروع به بروز علائم می کند، بنابراین کوچکترین کلمه وارد افکار فردی که حامل سخنگو است وارد می شود و در قالب رفتار خود را نشان می دهد. . در فردی که دهانی دارد. .

این دکترای روانشناسی عمومی در پاسخ به این سوال که آیا شکاف کام قابل درمان است، گفت: اگر در شرایط خیلی خفیف باشد قابل درمان است و با تقویت شخصیت بزرگسالی فرد مبتلا به شکاف کام این مشکل را ایجاد می کند. حل خواهد شد، اما اگر اختلال شخصیت باشد، بستگی دارد، روند درمان طولانی است.

محمدیان افزود: اگر اختلال شخصیت مربوط به دوران کودکی است و در هر یک از مراحل رشد شناختی شکل می گیرد، باید به ناخودآگاه ذهن وارد شود تا بتوان به آن کمک کرد و شخصیت والدین را تقویت کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای درمان مشکل دهان و بینی باید حالت کودکانه را کاهش دهیم و شناخت فرد را در دوران کودکی ثبت کنیم تا مشکل دهان و بینی کاهش یابد و عموماً افراد دهان بینی معتاد به مواد مخدر هستند. و سیگاری ها یا پرخوری مداوم به عنوان علائم فیزیکی.

این دکترای روانشناسی عمومی در پایان با بیان اینکه این افراد از والدین خود بیگانه هستند، می گوید: به این دلیل است که شخصیت فرزندشان بیمار است و حتی اگر پدر و مادر خود را از دست بدهند، جانشینی خواهند داشت، مانند نابینایی که به کسی نیاز دارد. برای نشان دادن راه به آنها؛ بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است از یک روانپزشک یا روانکاو مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

منبع: سلامت نیوز

فهرست

خانه » مشاوره زناشویی » دهن بینی در زندگی مشترک و راهکارهایی برای مقابله

زندگی با یک فرد بینا بسیار دشوار است. زیرا ما فقط با یک فرد و مجموعه ای از ایده ها زندگی نمی کنیم. در واقع زندگی با فردی که شخصیت دهان و بینی دارد زندگی با عقاید و نظرات ده ها نفر است.

مرتبط:  چگونه باید کد سوابق تحصیلی را بگیریم

این افراد انتخاب های زندگی خود را بر اساس نظرات دیگران انجام می دهند. بستگی به این دارد که چه کسی به آنها بگوید. مثلا زنی که تا دیروز با روسری های شاد تو مشکلی نداشت، امروز از تو می خواهد که به خاطر گفته مادرش چادر مشکی سنگین بپوشی. اگر فردا همکارانش از زنان مدرن و مدرن تعریف می کنند، او نیز دوست دارد یک زن مدرن و شیک داشته باشد که هر روز در آرایشگاه ها رنگ عوض می کند.

چه چیزی باعث مشکلات بینی و دهان می شود؟

برای یک فرد، جایی بین منطق و فکر کردن به مشکلات نیست. او به حرف دیگران اهمیت می دهد. به خصوص اگر از طرف کسی باشد که به او اهمیت می‌دهند (مثل مادر، پدر یا دوست)، کاملاً درست است و چیزی برای گفتن در مورد آن وجود ندارد.

به عبارت دیگر، دهان خواری یک خصلت است که بر اساس آن انسان معیارهای شخصی ندارد و بر اساس معیارهای دیگران زندگی می کند.

دلیل این نوع تفکر ممکن است به دلیل عدم اعتماد به نفس باشد.

این امکان وجود دارد که فرد بدون بلوغ فکری بزرگ شده باشد و انتخاب های او همیشه توسط دیگران انجام شده باشد.

داشتن والدین سختگیر که استقلال فرزندشان را از بین برده اند ممکن است دلیل آن باشد. در دوران کودکی که انتخاب شد، این فضا به او اعطا نشد و پدر و مادرش همیشه برای او مأموریت هایی تعیین می کردند.

داشتن یک بیماری روانی نیز ممکن است در این امر دخیل باشد. البته دهان و بینی دارای شدت و ضعف هستند. معمولاً همه ما می توانیم نظرات دیگران را بدون تردید بپذیریم. با این حال، فردی که از اختلال خلقی رنج می برد به راحتی و اغلب به دلیل عوامل و شرایط بیرونی می تواند نظر خود را تغییر دهد.

داشتن اختلال شخصیت با دهان و بینی نیز مرتبط است. افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی دراماتیک، مرزی، وسواسی و وابسته ممکن است بیش از دیگران بصیرت داشته باشند.

| مطالعه مقاله اختلال شخصیت به شما پیشنهاد می شود.

برخورد و زندگی با همسر دهان بین:

تصمیم گیری را به زمانی که تنها می گذرانید محدود کنید:

اگر نیاز به تصمیم گیری در مورد یک موضوع مهم دارید، آن را به زمانی موکول کنید که فقط دو نفر هستید و هیچ کس دیگری حضور ندارد. در فضایی که تنها هستند، رسانه ها قدرت تصمیم گیری مستقل بهتری دارند.

اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار دهید:

فردی که از دهان و بینی رنج می برد، به خود و صحت تصمیماتش اطمینان ندارد، بنابراین همیشه نظر دیگران را می پذیرد. ارائه اطلاعات کافی در مورد جنبه های مختلف مشکل می تواند به آنها در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

مثلاً فرض کنید می خواهید همسرتان را متقاعد کنید که در شهر دیگری زندگی کند. اگر هر روز به سادگی بگویید که می خواهید از این شهر و از خانواده همسرتان دور شوید، نتیجه خوبی از این بحث نخواهید گرفت.

تلافی کردن خیانت همسر

درعوض، ارائه اطلاعات در مورد نرخ اجاره، آب و هوای محلی، متوسط ​​درآمد، و سایر سوالات مربوط به بهبود شرایط زندگی شما در صورت نقل مکان، می تواند به آنها در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

مهندسی معکوس:

به جای اینکه با همسرتان روبرو شوید و سعی کنید به او ثابت کنید که تنگ نظر است و به نظرات دیگران وابسته است، با او همدردی کنید. از تصمیمات جزئی او حمایت کنید و ویژگی های خوب را به او نسبت دهید. مثلاً به او بگویید: «دوست دارم ببینم که همیشه ایستاده ای و به طور مستقل زندگی خود را مدیریت می کنی. گاهی برای تغییر آهسته یک ویژگی شخصیتی ناخوشایند نیاز به برنامه ریزی اساسی، صرف زمان و حفظ آرامش در کنار همسرتان دارید تا به تدریج موفق شوید او را به استقلال فکری و شخصیتی مطلوب برسانید.

مسخره نکنید:

وقتی همسرتان تصمیم شخصی می گیرد که از خواسته شما نیز پشتیبانی می کند، نگویید: «حالا ببینیم چه کسی تصمیم شما را تغییر می دهد».

مرتبط:  چرا به سیستان دارالولایه می گویند

برچسب زدن باعث لجبازی همسر شما می شود و ممکن است به طور داوطلبانه نظر او تغییر کند.

| از شما دعوت می شود مقاله ” لجبازی در زندگی مشترک ” را مطالعه فرمایید.

قدرت تصمیم گیری را در او فعال کنید:

دهان و بینی ناشی از شخصیت شکننده و فقدان قدرت تصمیم گیری در فرد است. همسر شما ممکن است هرگز بر اساس خواسته های خود تصمیم نگرفته باشد.

او باید قدرت تصمیم گیری را توسعه دهد. از تصمیمات شخصی او شروع کنید. اگر او لباسی را انتخاب کرد که به نظر شما خوب نیست، به هر حال آن را تأیید کنید. او را تشویق کنید تا تصمیمات درست بگیرد و به او بگویید که همیشه بهترین تصمیم را می گیرید.

این تغییر رفتار دو مزیت دارد.

از فضای تنش، جنگ، مشاجره و لجبازی با همسرتان بیرون خواهید آمد و رفاقت بیشتری با یکدیگر پیدا خواهید کرد.

در عین حال، اعتماد به نفس و تمایل به تصمیم گیری را به دست می آورد.

اجرای فوری تصمیمات:

در مواردی که بالاخره موفق شدید، تصمیم مستقل و مناسبی از همسرتان بگیرید، معطل نکنید. اقدامات لازم برای اجرای این تصمیم را در همان روز انجام دهید.

اگر در نهایت شریک زندگی خود را متقاعد کردید که با راه اندازی یک کلاس موافقت کند، با هم به یک سفر بروید، یک وسیله برای خانه بخرید یا چیز دیگری، این فرصت را از دست ندهید.

انجام اقدامات اولیه و فوری برای اجرای این تصمیم، از فرصت تأثیرگذاری و تغییر رأی دیگران بهره می برد.

اجرای مکرر تصمیمات مستقل به افراد تأثیرگذار در زندگی شما اجازه می دهد پیام را دریافت کنند و پس از مدتی شما را تنها بگذارند.

توصیه های درمانی برای افرادی که دهان باز دارند:

دهان و بینی ویژگی ای است که گاهی خود فرد را آزار می دهد. اگر شما از جمله افرادی هستید که اعتماد به نفس پایینی دارید و وابستگی زیادی به والدین و سایر افراد زندگی دارید، بهتر است با یک مشاور مشورت کنید.

ابتدا باید علت اعتیاد خود را بشناسید و سپس آن را درمان کنید.

سخن پایانی در مورد تغییر همسر:

تغییر این طرز فکر و زندگی کار آسانی نیست. تنها با یک بار اجرای راهکارهای فوق نمی توان به نتایج فوری دست یافت. شاید لازم باشد ده ها بار روش های فوق را برای همسرتان اعمال کنید تا به تدریج از نظر فکری و عملی مستقل شود.

ناامید نشوید و به رشد احساس استقلال در او ادامه دهید.

3.3/5 – (3 امتیاز)

از شخصیت های دراماتیک و مرزی گرفته تا شخصیت های وسواسی و وابسته

شوهرم خیلی به خانواده اش وابسته است و اگر مادر یا خواهرش چیزی بگوید با چشمان بسته قبول می کند. آن را دیگر “خانم من خیلی به دهان مردم حساس است، اگر یک کلمه بگویند شوهر شما اینطور است یا آنطور است، بدون اینکه با من صحبت کند بلافاصله نظرش را در مورد من تغییر می دهد.”

حتما بارها از افراد مختلف چنین جملاتی را شنیده اید، اما نشانه های این رفتارها چیست؟ این عبارات برای افراد به اصطلاح روشن بین یا تأثیرپذیر استفاده می شود.

بسیاری از افراد خودشیفته اعتراف می کنند که اعتماد به نفس پایینی دارند و حرف های دیگران تاثیر زیادی روی آنها می گذارد. اصطلاح گرفتگی بینی که در بین مردم زیاد به کار می رود، مبنای علمی دارد و متأسفانه در زندگی مشترک مؤثر و مخرب است و طرف مقابل همیشه سعی می کند این خصوصیت همسرش را تغییر دهد، اما مانند چنین رفتارهایی است. این یک ویژگی شخصیتی است و معمولاً خود شخص از آن بی خبر است، تغییر آنها بسیار دشوار و گاهی غیرممکن خواهد بود.

4 گروه شخصیتی اکثریت افراد به اصطلاح روشن بین را تشکیل می دهند و از آنجایی که جزء ویژگی های شخصیتی آنهاست به راحتی تغییر نمی کند و حتی در بسیاری از موارد خود فرد نیز در مشاوره قبل از ازدواج نمی پذیرد که چنین ویژگی هایی داشته باشد. ، به افراد توصیه می شود خود را با همان ویژگی های فعلی بپذیرند و انتظار تغییرات پس از ازدواج را نداشته باشند زیرا در بسیاری از این موارد بهبود ویژگی “پیشنهاد” مستلزم جلسات منظم روان درمانی و خانواده درمانی است زیرا این یک مسئله شخصیتی است. ویژگی های یک فرد و از بین بردن آن بسیار دشوار است. اختلالات شخصیتی زیر از شایع ترین مشکلات شخصیتی در بین روشن بینان است:
برخی از آنها شخصیت نمایشی دارند:

مرتبط:  چرا در بدنسازی وزن کم نمی کنیم

شخصیت دراماتیک در زنان بیشتر به چشم می خورد و تلقین پذیری یکی از ویژگی های اصلی و مهم این شخصیت هاست. هدف مهم این افراد جلب توجه دیگران است و برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری می زنند. افراد با این ویژگی شخصیتی می خواهند در هر گروهی در مرکز توجه قرار گیرند و به همین دلیل معمولاً خودشان از دیگران می پرسند: “کفش های جدید من را دیده ای؟” », «آیا رنگ موهای من زیباست؟ “، “آیا کفش های جدید من را می شناسید؟ پسر من آلمانی صحبت می کند؟» و… این افراد شنیدن نظر مخالف را نمی پذیرند و تحمل نمی کنند و اگر نظر مخالف را بشنوند مضطرب، افسرده و حتی پرخاشگر می شوند.

آنها حتی آنچه را که خریده اند یا تصمیمی که گرفته اند را با عدم تایید یا عدم توجه دیگران تغییر می دهند. این افراد بیش از حد خرید می کنند، اما اغلب از چیزی که خریده اند استفاده نمی کنند.
برخی از آنها شخصیت های مرزی دارند:

یکی از ویژگی های اصلی آنها تفکر همه یا هیچ است و صفر یا صد فکر دارند. آنها شخص یا چیزی را کاملاً می پذیرند و آن را بدون مشکل و اشتباه می دانند و ناگهان همان شخص یا چیزی را کاملاً طرد می کنند و آن را بی ارزش می دانند. افرادی که دارای ویژگی های شخصیتی مرزی هستند، گاهی نسبت به حرف و نظر دیگران کاملاً بی تفاوت هستند و به اصطلاح حرف خودشان است و گاهی ناگهان به شدت تحت تأثیر نظرات دیگران قرار می گیرند و نظر خود را نسبت به یک شخص یا یک فرد کاملاً تغییر می دهند. تصمیم گیری . این تیپ شخصیتی در بین زنان رایج است.
برخی از آنها شخصیت وسواسی دارند:

این تیپ شخصیتی با اختلال وسواس فکری- اجباری متفاوت است و در مردان به خصوص در بین فرزندان اول خانواده بیشتر دیده می شود. ویژگی اصلی رفتاری افراد با این تیپ شخصیتی این است که می خواهند همه را راضی کنند و هیچکس کوچکترین ناراحتی یا ناراحتی را از آنها تجربه نمی کند، هرچند چنین چیزی غیرممکن است. این افراد برای انجام وظیفه خود بارها نظرات و احساسات دیگران را می پرسند و اگر تصور کنند شخصی ناراحت یا مخالف است سعی می کنند رضایت آنها را جلب کنند و حتی تصمیم خود را تغییر دهند. اگر این امکان پذیر نباشد، شروع به عذرخواهی می کنند و احساس گناه می کنند.

تغییر تصمیم ممکن است به نفع گروهی از اطرافیان باشد، اما به دیگران منتقل شود و بدین ترتیب یک دور باطل برای به دست آوردن دل گروه بعدی ایجاد می شود و بازی به همین منوال ادامه می یابد. این افراد علاوه بر ایجاد رنجش و ناراحتی در بین اطرافیان، بی قرار و همیشه مضطرب هستند و از این وضعیت رنج می برند.
برخی از آنها شخصیت وابسته دارند:

این تیپ شخصیتی در بین زنان بیشتر از مردان است، اما در میان مردان به طور فزاینده ای دردسرساز می شود. افرادی که دارای ویژگی های شخصیتی وابسته هستند هر کاری می کنند تا حمایت فرد خاصی را از دست ندهند. در شخصیت نمایشی هدف جلب توجه گروه است اما فرد به فرد یا گروه خاصی مانند والدین یا خانواده پدری وابسته است. یک مثال معمول مردی است که سعی می کند مادر یا خانواده خود را راضی کند و نمی خواهد دل آنها را بشکند.

این معمولاً منجر به اعتراض همسرم می شود که شوهرم رازدار است و تحت تأثیر مادر و خواهرش است و نظر آنها را به من ترجیح می دهد. این افراد اعتماد به نفس کمی دارند و همیشه می ترسند حمایت خود را از دست بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا