چرا مسی از بارسلونا خداحافظی کرد

منبع تصویر: Getty Images

لیونل مسی اسطوره باشگاه بارسلونا در یک کنفرانس مطبوعاتی احساسی با این باشگاه خداحافظی کرد و گفت که انتقال به پاری سن ژرمن یک گزینه است و هنوز توافقی حاصل نشده است.

مسی پس از 21 سال بارسلونا را ترک کرد، او با کاهش نیمی از حقوق خود موافقت کرد، اما بارسلونا به دلیل محدودیت قوانین مالی لالیگا نتوانست بهترین گلزن تاریخ خود را حفظ کند.

مسی که رکورددار کسب توپ طلای اروپا (6) است، در حال حاضر بازیکن آزاد است.

مهاجم آرژانتینی گفت:”این پایان دوران حرفه ای من در این باشگاه است و داستان جدیدی آغاز خواهد شد. بله، این یکی از سخت ترین لحظات من است. من نمی خواهم این باشگاه را ترک کنم. C” این باشگاهی است که من عاشق هستم و اکنون لحظه‌ای را سپری می‌کنم. اعتراف می‌کنم که انتظارش را نداشتم. سال گذشته می‌خواستم باشگاه را ترک کنم، اما امسال می‌خواستم بمانم. به همین دلیل بسیار ناراحت هستم.»

“اکنون احساس می‌کنم خون در رگ‌هایم یخ زده است. بسیار ناراحت بودم و هنوز هم هستم. هنوز هم سعی می‌کنم با آن کنار بیایم. وقتی به خانه بروم هنوز بیمار خواهم بود و احتمالاً بدتر از آن. آماده باشید. من کار نمی کنم

مسی دیگه چی گفت؟

مسی که بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا است، تابستان گذشته کتباً خواستار جدایی شد اما پس از آن موافقت کرد که در سال آخر قراردادش بماند.

قرارداد مسی در اول جولای امسال به پایان رسید. او در حال حاضر در حال مذاکره برای پیوستن به پاری سن ژرمن است، باشگاهی که در آنجا به هم تیمی سابق خود در بارسلونا، نیمار و کیلیان امباپه، یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان خواهد پیوست.

مسی گفت: ممکن است اما هنوز توافقی حاصل نشده است، باشگاه های مختلف به من علاقه دارند، هنوز چیزی قطعی نشده است، اما مشخص است که در حال مذاکره با آنها هستم.

مسی در سن 13 سالگی آرژانتین را به مقصد اسپانیا و باشگاه بارسلونا ترک کرد و اولین حضور او برای تیم اصلی بارسلونا در اکتبر 2004 و در سن 17 سالگی بود.

منبع تصویر: Getty Images

او در 778 بازی برای بارسلونا 672 گل به ثمر رساند و به این باشگاه اسپانیایی کمک کرد تا 34 جام کسب کند.

مسی گفت: “از عشقی که همه به من، هم تیمی هایم و باشگاهی که در آن بازی کردم قدردانی می کنم. امروز باید با همه اینها خداحافظی کنم. وقتی در 13 سالگی و بعد از 21 سال به اینجا رسیدم با همسرم و من سه فرزند کاتالان-آرژانتینی ام را ترک می کنم.”

هیچ چیز به اندازه زمانی که در این شهر زندگی کردم و افتخاراتی که در آن کسب کردم باعث افتخار من نیست. مطمئنم چند سال دیگر برمی گردم، زیرا اینجا خانه من است.

چرا مسی بارسلونا را ترک کرد؟

در ماه ژوئیه، مشخص شد که مسی با بارسلونا به توافق رسیده و با این تیم با یک قرارداد پنج ساله جدید باقی خواهد ماند.

گفته می شد دستمزد سالانه مسی طبق قرارداد قبلی 123 میلیون پوند در هر فصل بود و مسی حاضر بود نیمی از این مبلغ را کاهش دهد.

منبع تصویر: Getty Images

اگرچه نهایی شدن این قرارداد همچنان منوط به خروج بازیکنان از بارسلونا بود تا باشگاه بتواند در محدوده مالی لالیگا بماند. کاری که بارسلونا نتوانست انجام دهد.

مسی گفت: حقوقم را نصف کردم و چیز دیگری از من نخواستند.

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا روز جمعه گفت که حفظ مسی می تواند باشگاه را برای 50 سال در معرض خطر قرار دهد.

زمانی که مشخص شد بارسلونا نمی تواند به قرارداد خود با مسی پایبند بماند، نمایندگان این ستاره مذاکرات خود را با پاری سن ژرمن آغاز کردند.

مرتبط:  چگونه با جا نوشابه قلیون درست کنیم

نگاهی به زمان داستان

منبع تصویر: Getty Images

25 آگوست 2020: مسی فکسی به باشگاه فرستاد و گفت که می خواهد بند خروج از قراردادش را فعال کند. بندی که به او اجازه می دهد بلافاصله باشگاه را ترک کند.

4 سپتامبر 2020: مسی گفت که در بارسلونا خواهد ماند زیرا هیچ تیمی قادر به پرداخت مبلغ 700 میلیون یوروی او نیست. بند مورد تاکید باشگاه باید در صورت جدایی مسی اعمال شود.

27 اکتبر 2020: جوزف ماریا بارتومئو، رئیس وقت بارسلونا که نقش مهمی در مشکلات مسی با این باشگاه داشت، از سمت خود استعفا داد.

28 دسامبر 2020: مسی گفت که امیدوار است روزی در آمریکا فوتبال بازی کند، اما همچنین تاکید کرد که پس از پایان قراردادش با بارسا هنوز در مورد آینده خود تصمیمی نگرفته است.

31 ژانویه 2021: بارسلونا اعلام کرد که “اقدامات قانونی مناسب” را علیه روزنامه ال موندو انجام خواهد داد. این نشریه جزئیات قرارداد مسی را منتشر کرده بود که بر اساس آن این بازیکن طی 4 سال بیش از 492 میلیون پوند دستمزد دریافت کرد.

16 می 2021: رونالد کومان سرمربی بارسلونا گفت امیدوار است شکست 2-1 بارسلونا مقابل سلتاویگو آخرین حضور مسی برای بارسلونا نباشد. بارسلونا با این شکست برای اولین بار از فصل 2007-2008 لالیگا را در جایگاهی غیر از اول یا دوم به پایان رساند.

22 می 2021: به نظر می رسید پاری سن ژرمن به توافق با مسی نزدیک شده بود.

28 مه 2021: خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا می‌گوید قرارداد جدید لیونل مسی “هنوز تمام نشده است” اما “کارها به خوبی پیش می‌روند”.

1 جولای 2021: قرارداد بارسلونا با مسی به پایان رسید و مسی بازیکن آزاد شد.

15 جولای 2021: مسی با قراردادی با اعتبار تا سال 2026 موافقت کرد تا در بارسلونا بماند و دستمزد خود را نصف کند.

5 آگوست 2021: بارسلونا اعلام کرد مسی به دلیل “موانع مالی و ساختاری” باشگاه را ترک خواهد کرد.

حق چاپ تصویر EPA

لیونل مسی ستاره تیم فوتبال بارسلونا پس از بیش از دو دهه از این تیم خداحافظی کرد.

دلیل جدایی مسی از تیم بارسلونا اختلاف مالی است.

این فوتبالیست 34 ساله آرژانتینی از اول جولای که قراردادش با بارسلونا به پایان رسید به عنوان بازیکن آزاد شناخته شد.

در بیانیه ای که باشگاه هنگام اعلام جدایی مسی منتشر کرد، این باشگاه نوشت: هر دو طرف عمیقا متاسف هستند که خواسته های این بازیکن و باشگاه محقق نمی شود.

بارسلونا می گوید مسی می خواهد اقامت 21 ساله خود را در این باشگاه تمدید کند، اما لالیگا مانع اصلی این امر است.

مسی و باشگاه قراردادی را برای ادامه همکاری تا سال 2026 آماده کرده بودند، اما لالیگا (لیگ برتر فوتبال اسپانیا) از آنها خواست تا میزان حقوق خود را کاهش دهند.

مسی دستمزدش را کاهش داد، اما برای اینکه بارسلونا هزینه او را بپردازد، مجبور شد بازیکنان دیگری را بفروشد.

در بیانیه مطبوعاتی بارسلونا با اعلام خبر خداحافظی مسی از این باشگاه، دلیل این جدایی «موانع مالی و ساختاری [لالیگا]» عنوان شده است.

تیم های مطرح اسپانیا یعنی بارسلونا و رئال مادرید مدت هاست با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند. لالیگا همچنین سقف قرارداد بازیکنان تیم های بزرگ را تعیین کرده است. تمدید قرارداد یا خرید بازیکنان جدید منوط به تراز مالی باشگاه ها است.

باشگاه برای مسی بهترین ها را در زندگی حرفه ای و شخصی اش آرزو کرد و از او به خاطر موفقیت هایش تشکر کرد.

منبع تصویر: رویترز

مسی 672 گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است. او با این تیم 10 بار قهرمان لالیگا شد. او چهار بار قهرمان جام قهرمانان اروپا شده است. او چهار بار برنده “کوپا دل ری” و شش بار توپ طلا شده است که آخرین بار در جهان است.

مرتبط:  چرا خرمشهر را خونین شهر نامیدند

در حال حاضر تیم هایی که می توانند از مسی استفاده کنند، پاری سن ژرمن فرانسه، منچسترسیتی انگلیس و یکی از تیم های لیگ آمریکا هستند. اما به احتمال زیاد سران سایر باشگاه ها نیز خواهان به کارگیری این فوتبالیست افسانه ای هستند.

مسی ۱۳ ساله بود که از آرژانتین به اسپانیا رفت و وارد آکادمی فوتبال شد. در سال 2004 در سن شانزده سالگی برای اولین بار برای تیم بزرگسالان بارسلونا بازی کرد.

او 778 بار برای بارسلونا بازی کرد و 120 گل در جام قهرمانان اروپا به ثمر رساند. و در حال حاضر با 474 گل بیشترین گل را در لالیگا به ثمر رسانده است. او شش بار برنده کفش طلای اروپا شد که به بهترین بازیکنان تیم های اروپایی اهدا می شد.

لیونل مسی که هرگز به جدایی از تیم محبوبش فکر نمی کرد پس از 17 سال با چشمانی گریان از تیم بارسلونا خداحافظی کرد.

به گزارش هانوشت، لیونل مسی پس از 17 سال از بارسلونا خداحافظی کرد. او در کنفرانس مطبوعاتی که به افتخار او در نیوکمپ برگزار شد حاضر شد و به شدت گریه کرد.

ایسنا به نقل از اسپورت، لیونل مسی در آن نشست خبری در حالی که گریه می کرد گفت: از روز اولی که در بارسلونا بودم عاشق این تیم شدم و تمام تلاشم را کردم تا بهترین باشم. هرگز فکر نمی کردم با پیراهن بارسلونا خداحافظی کنم، اما شرایط باعث شد که بروم.

مسی در حالی که با تشویق تماشاگران روبرو شد و احساساتی شد، ادامه داد: خاطرات زیادی از حضور در بارسلونا دارم. خاطراتی که هم شیرین است و هم البته تلخ و غم انگیز. بدون شک بهترین خاطره من، زدن اولین گل با پیراهن بارسلونا پس از روزهای سختی بود که در این باشگاه بودم.

روزنامه نگاری از مسی درباره روزهای آخر و دلیل اعلام جدایی پرسید و او پاسخ داد: رئیس لاپورتا همه چیز را توضیح داد. به توافق شفاهی رسیدیم اما کمیته برگزاری مسابقات لالیگا به ما اعلام کرد که نمی توانیم با این شرایط ادامه دهیم و به همین دلیل جدایی صورت گرفت. مطمئنم لاپورتا و بارسلونا تا آخرین لحظه برای امضای قرارداد تلاش کردند. اجازه بدهید به شما بگویم که من سال گذشته نمی خواستم بمانم اما امسال می خواستم قراردادم را تمدید کنم.

وی ادامه داد: این روزها سخت ترین روزهای فوتبال من است. روزهای سخت زیادی را پشت سر گذاشتم اما هر بار برمی‌گشتم و به راهم ادامه می‌دادم. امیدوارم بتوانم از پس این چالش جدید بر بیایم که بدون شک سخت خواهد بود. من بسیار ناراحت هستم زیرا باید باشگاهی را که دوست داشتم ترک کنم. پس از انتخاب لاپورتا به عنوان رئیس باشگاه، در ضیافت شامی با او شرکت کردم و قول تمدید دادم و مشکلی پیش نیامد، اما متاسفانه این جدایی اتفاق افتاد و چاره دیگری نبود. همه چیز واضح و شفاف بود و همه ما مطمئن بودیم. “قرارداد تمدید خواهد شد، اما شرایط مانع از این تمدید شد. به دلیل قوانین لالیگا، امکان ادامه همکاری با بارسلونا وجود نداشت. من با هیچکس از جمله رئیس لالیگا و با باشگاه بارسلونا مشکلی ندارم.”

مسی در مورد اینکه چگونه می توان بارسلونا را بدون مسی تصور کرد، گفت: بارسلونا بهترین تیم جهان است و بازیکنان بسیار خوبی دارد. این باشگاه بزرگ به کار خود ادامه خواهد داد. همانطور که لاپورتا گفت، باشگاه از هر بازیکنی بزرگتر است. در ابتدا غیبت من سخت خواهد بود، اما او به این شرایط عادت می کند. بازیکنان بزرگ دیگری خواهند آمد و جای خالی مرا پر خواهند کرد.

این فوق ستاره آرژانتینی درباره تیم جدیدش گفت: با پاری سن ژرمن مذاکره کرده ام اما هنوز این معامله نهایی نشده است.

مسی در خصوص اینکه آیا دوست دارد با پیراهن بارسلونا در حضور مردم خداحافظی کند، گفت: بدون شک این آرزوی من است و هر زمان که آنها بخواهند می آیم.

مرتبط:  چرا در هر حالی باید تسلیم دستورات الهی باشیم هفتم

وقتی از او پرسیدند با شنیدن خبر جدایی چه احساسی داشتی، پاسخ داد: مثل این بود که یک سطل آب سرد روی سرم ریخته باشند. خبر خیلی ناراحت کننده ای بود سعی می کنم تا حد امکان این شرایط را تحمل کنم. شاید الان که به خانه بروم باز هم این حس تلخ را داشته باشم. خوشبختانه در این شرایط سخت خانواده و دوستانم در کنارم خواهند بود و این کمک می کند تا در شرایط بهتری قرار بگیرم. من همیشه قهرمانی و جام را دوست داشتم و با وجود اینکه دوستانم رفتند، من ماندم، اما اینطور نبود. دیگر امکان ادامه وجود ندارد

این بازیکن آرژانتینی درباره عکسی که اخیرا با بازیکنان پاری سن ژرمن گرفته است، گفت: این عکس کاملا تصادفی بود و چیز خاصی پشت آن نبود.

مسی در خصوص این سوال که چند سال دیگر می خواهد بازی کند، گفت: نمی دانم بستگی به شرایط بدنی من دارد، خوشبختانه در طول دوران فوتبالم آسیب جدی ندیده ام و امیدوارم بتوانم این کار را انجام دهم. آی تی.” فعلا ادامه دهید.” من همیشه جام ها را می خواهم و در هر تیمی که بازی می کنم به دنبال بهترین جام ها هستم. از هیچ چیز پشیمان نیستم زیرا تمام تلاشم را برای موفقیت بارسلونا انجام دادم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا