چرا ماشین بادکنکی حرکت نمی کند

چرا ماشین بالون حرکت نمی کند؟

آزمایش علوم – خورشید صبا

بچه های کلاس دوم خورشید از وسایلی مانند بادکنک – پاکت شیر ​​برای … اگر قطر سوراخ کم باشد هوا با سرعت کم خارج می شود و ماشین حرکت نمی کند.

8 ایده ماشین بادکنکی-اسباب بازی علمی کودکان – به تویز

23 مه 2017… در اینجا چند ایده برای ساخت ماشین بادکنکی آورده شده است. … به کودک نشان دهید که چگونه یکی از ماشین ها را بسازد و او فقط دنبال می کند، … رفت و برگشت، به او نگویید وگرنه تعادلش به هم می خورد و تکان نمی خورد. … فکر می کنی چرا؟

ماشین بادکنکی بسازید :: آموزش مینا (پایه دوم و سوم ابتدایی )

16 جولای 2015 … در حالی که این کار باعث نمی شود خودرو سریعتر حرکت کند، اما باعث حرکت بصری آن می شود. برای پوشش می توانید از رنگ های مات استفاده کنید…

ماشین بادکنکی – تبیان

16 مارس 2014… هدف. بررسی قانون سوم نیوتن برای حرکت ماشین بالن… ماشین بالونی که ساختید شروع به حرکت می کند.

مسابقه با ماشین بادکنکی – آپارات

21 فوریه 2014 … مجتمع آموزشی اسوه پارس مسابقه بالون سواری آموزش علم مجتمع آموزشی اسوه پارس.

ساخت یک ماشین بادکنکی – آپارات

13 ا کتبر 2013 … وقتی مولکول های هوا در بالن از آن خارج می شوند، طبق قانون سوم نیوتن، نیرویی در خلاف جهت حرکت به بالون وارد می کنند که باعث حرکت آن به سمت …

ویدئو: آموزش ساخت ماشین بادکنکی – با ما بیاموز

17 آوریل 2016… در واقع شما می توانید با ساخت ماشینی که با باد بادکنک حرکت می کند و ساعت ها آن را بیدار نگه دارید، یک مسابقه هیجان انگیز برای کودک خود ایجاد کنید…

talash2811 .blogfa.com – جواب سوالات علوم

چه کسی می تواند مشاهدات خود را به طور دقیق بیان کند؟ برای چی ؟ سامیا – چون برگه یادداشتش همراهش است اما مینا برگه … چون ماشین های زیادی در عکس هستند. …. وقتی بادکنک ماشین تمام می شود چه اتفاقی می افتد؟ ماشین دیگر حرکت نمی کند.

کلاس دوم- آموزگار سرکار خانم شهراز – فصل 7 علوم- اگر تمام شود…

… دود و بوق ماشین در جاده. سوال از کتاب – آیا مسیر وسیله نقلیه در جاده شلوغ تر است یا در شهر یا روستا؟ … برای چی؟ خیر، اگر از چوب جنگل زیاد استفاده کنند، جنگل از بین می رود و دود آن برای سلامتی آنها مضر است. سوخت مورد نیاز … وقتی هوای خودرو تمام می شود چه اتفاقی می افتد؟ ماشین دیگر حرکت نمی کند. به نظر شما ممکن است …

آیا شما چیزهايی رو که درباره ی علت حرکتِ بادکنک و هواپيما در …

در کتاب های مدرسه در مورد اینکه بادکنک بادکرده و رها می شود و هوای داخل آن تخلیه می شود چه چیزی باعث حرکت آن می شود چه آمده است؟ اول لطفا بگید…بعد هواپیمای جت و اینکه درسته یا نه و چرا؟ …. مثل ماشینی که به دلیل اصطکاک می تواند در جاده حرکت کند. …..بدیهی است که هیچکدام حرکت نمی کنند (با فرض اینکه سرعت اولیه صفر باشد)

علوم تجربی دوم دبستان – اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

دشمنان به آرامی به سمت دست چپ خود و هر کدام به جای دانش آموز چپ حرکت می کنند. خود به خود خواهد آمد. وقتی هوای بالون ماشین تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ 1. 2. 3. 4. 5. 60…

درس ششم: ورزش و نیروی )١ – اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

نیروها یکدیگر را خنثی می کنند، جسم حرکت نمی کند. ب) در این … مسابقه ماشین بالن: با انجام این فعالیت مراحل روش علمی را تمرین می کنیم. در این فعالیت …

بچه شیشمیا – ورزش نیرو«1»و«2»

2- با استفاده از مثال های ساده، نیرو را شناسایی کرده و تأثیر آن را بر حرکت توضیح دهید. 3- تأثیر دو … 7 – در فعالیت 6; الف) اگر نیروها متعادل باشند، یعنی دو گروه از نیروهای مساوی به طرفین وارد شوند و نیروها یکدیگر را خنثی کنند، جسم حرکت نمی کند. ب) در این … در این فعالیت توپ قرار است ماشین را به حرکت درآورد. چرا این سیب افتاد؟

علوم

با همکلاسی های خود بحث کنید، چرا این اتفاق می افتد؟ چون وقتی بادکنک یک ماشین تمام می شود چه اتفاقی می افتد؟ ماشین دیگر حرکت نمی کند.

آزمایشگاه خانگی (بطری و بادکنک) – مجله علمی ایران irsci

شاید ایده پر کردن بادکنک داخل بطری خیلی راحت باشد… بادکنک می خواهد هوای داخل آن را خالی کند اما جمع شدن بادکنک فشار را کاهش می دهد…

مشاهده‌ي علمي – بادکنک هلیومی چگونه در هوا شناور می‌شود؟ – قسمت دوم – رشد

30 نوامبر 2014 … وقتی ماشین با سرعت ثابت حرکت می کند این دو جسم چگونه از جای خود حرکت می کنند … اتوبوس توپ؟ و زمانی که سرعت را کم کنیم؟ برای چی؟

مشاهده‌ي علمي – بادکنک هلیومی چگونه در هوا شناور می‌شود؟ – قسمت اول – رشد

22 نوامبر 2014 … اجسام را با استفاده از بالون یا بالون معلق در یک وسیله نقلیه اینرسی مشاهده کنید. … یک جسم در یک نقطه ثابت است یا در یک خط مستقیم حرکت می کند و تا زمانی که یک نیروی خارجی … وزن طبق پیش بینی شما حرکت می کند؟ برای چی؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که آزمایش را روی بالون هلیومی انجام دهید. ایمیل نامعتبر است.

پایه دوم ابتدایی

5- حرکت هوا را باد می گویند. 6- دماسنج … 11- طوفان، ساختمان ها، درختان و خیلی چیزهای دیگر قابل نابودی است. … 12- چرا اشیا در تاریکی به وضوح دیده نمی شوند؟ … 8- صداهای بلند مانند: صدای بوق ماشین، تلویزیون، طبل، شیپور، رعد. 9- صدای …

دنیای نیوتن – Pakshoo.com

27 دسامبر 2014 … چرا سنگ مرمر روی سرامیک بیشتر از روی فرش حرکت می کند؟ چرا سنگ مرمر با … آیا طول میله فلزی با تغییر دما تغییر نمی کند؟ چگونه می توان این … یک بالون با رهاسازی هوا به جلو حرکت می کند. موشک یا…

سایت اختصاصی آقای فریبرزی(مدرسه ساعي) – جزوه علوم ششم ابتدايي …

د) وقتی شخصی با ماشین رفت و آمد می کند و ترمز می کند و می ایستد… چرا؟ حالت سوم به این دلیل است که نیروها یکدیگر را خنثی کرده اند و جسم حرکت نمی کند. … دو بادکنک را مطابق شکل روی خط کش آویزان کنید و مستقیم یا با لوله اتوماتیک به …

چگونه در هوای سرد خودرو را روشن کنید؟ – فرارو

بهتر است از مشکل روشن نشدن خودرو در صبح های سرد جلوگیری کنید. اول دلایل … تمام باتری های شیمیایی و همچنین باتری ماشین شما در هوای سرد خوب کار نمی کنند. … این بدان معنی است که باتری ماشین (که در هوای سرد ضعیف عمل می کند) در واقع باید کار بیشتری انجام دهد تا موتور را روشن نگه دارد. …. چرا فضانوردان چینی یاد می گیرند؟

مرتبط:  چرا شاد وقتی شماره را قبول نمیکند

اﺑﺘﺪاﯾﯽ ﮐﻼس دوم ﻋﻠﻮم ﺗﺠﺮﺑﯽ ( ﻫﻮا ) ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻓﺼﻞ ﻧﻬﻢ : ﻓﻮاﯾ – پیشگامان تکنولوژی …

وقتی به اطرافمان نگاه می کنیم، چیزی نمی بینیم، اما این به خاطر باد است که در حال افزایش است. بادکنک، بادبادک و بادکنک. هوا، جو برای ما… حتی گیاهان و حیواناتی که در آب زندگی می کنند به هوا نیاز دارند. هوای داخل خانه دارند… برای گردش قایق ها، بالن ها، بسیاری از بازی ها و هواپیماها. 6. در لاستیک … در اثر دود ماشین ها و کارخانه ها هوای اطراف آلوده می شود و باعث بیماری های قلبی و تنفسی می شود … آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا آسمان آبی است؟

يادداشت های يك معلّم – علوم سوم ابتدایی

21- شب ها همه جا تاریک است، وسایل برقی کار نمی کنند و زندگی سخت می شود. … آشپزی، گرم کردن خانه و مسافرت بسیار سخت می شود و ماشین ها حرکت نمی کنند. … برای چی. 17- انرژی الکتریکی را چگونه هدر می دهیم؟ ص 78. 18- بنزین را چگونه هدر می دهیم؟ …. 7- در یک روز سرد زمستانی بادکنکی را در یک اتاق گرم منفجر کنید سپس آن را به داخل حیاط ببرید.

YÂÅ Z] ¾Ì‹Z» ½ ¿Y

تست حرکت خودرو *هوای داخل باک…چطور ماشین فقط با دو سرنگ هوا این مسافت طولانی را طی می کند. ضربدر … 5 سانتی متر. میز کاغذی تکان نمی خورد. برای چی؟ آیا چیزی آن را در جای خود نگه می دارد؟ شرق؟ … شنا، توپ و موارد مشابه تولید می شود. برای چی …

ورم پا چگونه و بر اثر چه عواملی بوجود می‌آید؟ بررسی ۱۳ علت بوجود …

4 ا کتبر 2017 … ورم پا چه جزئی و چه بادکنکی … ماشین. نقد و بررسی خودرو · نقد و بررسی خودرو · خودروهای اسپرت و لوکس …. آیا از اینکه با پاهای بادکنکی به خانه می آیید و تعجب می کنید که چرا آنها متورم شده اند خسته شده اید؟ ….. تورم در پا یا شکم به کبد شما آسیبی نمی رساند، اما می تواند حرکت و تنفس را آسان تر کند.

قوانین حرکت نیوتن – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

قوانین حرکت نیوتن سه قانون فیزیکی هستند که اساس مکانیک هستند… قانون سوم: هرگاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیرویی به همان بزرگی و در یک جهت وارد می کند… این برای هیچ نیرویی که از یک جسم به جسم دیگر در سرعت های معمولی منتقل می شود صدق نمی کند.

6shom-iran – علوم تجربی : درس 7 ورزش و نیرو (2) (ششم ابتدایی) Sixth …

چرا وقتی شیر آب را باز می کنید بلافاصله آب به زمین می ریزد؟ … مثلاً وقتی دو بادکنک را جداگانه روی پارچه پشمی می مالیم و به هم نزدیک می کنیم از هم دور می کنیم … چون جسم او به سمت راست حرکت می کند جهت نیروی اصطکاک است. به سمت چپ. … و در بدنه خودروهای دست دوم، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی و …)


منبع

چرا ماشین بالون حرکت نمی کند؟

CategoriesUncategorized Tagsچرا ماشین بادکنکی حرکت نمی کند

شاید یک روز صبح که تصمیم گرفتید ماشین را روشن کنید و برای کار آماده شوید، متوجه شوید که ماشین روشن نمی شود! حال اینکه ماشین شما اتوماتیک باشد یا چه سرعتی، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث این اتفاق می شود. در این مقاله به بررسی علل حرکت نکردن خودرو می پردازیم و سپس به شما خواهیم گفت که چگونه و با چه راهکارهایی می توانید از آن جلوگیری کنید. با ما بمان.

دلایل حرکت نکردن خودرو

چه در خودروهای اتوماتیک یا دستی، برای حرکت چرخ ها، نیروی تولید شده توسط موتور باید از طریق گیربکس یا گیربکس به چرخ ها برسد. وقتی ماشین حرکت نمی کند موتور نیروی لازم را تولید می کند اما وقتی پدال گاز را فشار می دهید ماشین نمی تواند حرکت کند. در این شرایط باید موارد مختلفی را بررسی کنید زیرا ممکن است به دلایل زیادی این اتفاق بیفتد.

از همان قدم اول مطمئن باشید!

حرکت نکردن خودرو ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، اما ابتدا مطمئن شوید که ماشین را روشن کنید. به عنوان مثال، برخی از خودروها به قدری ساکت هستند که ممکن است متوجه روشن شدن آنها نشوید و فکر کنید هنوز روشن نشده اند. همچنین بررسی کنید که ترمز دستی آزاد شده باشد. سپس سعی کنید ماشین خود را با دنده دیگری حرکت دهید. اگر با هیچ وسیله ای حرکت نمی کند، ممکن است دلایل دیگری داشته باشد.

نشتی روغن گیربکس

ابتدا روغن گیربکس خودرو را بررسی کنید. حتی اگر ظرفیت حجمی روغن گیربکس خودرو متفاوت باشد، اگر نصف یا تمام آن روغن نشت کند، سیستم دیگر نمی تواند فشار هیدرولیک مورد نیاز گیربکس را ایجاد کند. با بررسی علائم زیر متوجه نشتی گیربکس خواهید شد:

زیر ماشین و محل پارک آن باید یک گودال روغن وجود داشته باشد.

بوی سوزش را استشمام کنید.

چراغ داشبورد را روشن کنید.

هنگامی که ماشین در حال حرکت است، صدای تق تق شنیده می شود.

اگر تست روغن را با چسب انجام دهید، باید نشان دهد که سطح روغن پایین است.

دماسنج نشان می دهد که بیش از حد گرم می شود.

صدایی مانند سنگ زنی و چرخ دنده از گیربکس شنیده می شود.

چراغ گیربکس را روشن کنید که البته در خودروهای مدرن دیده می شود.

در حین رانندگی لرزش عجیبی را احساس کنید.

هنگام شتاب گیری، خودرو احساس سنگینی می کند.

فیلتر یا صافی مسدود شده است

اگر خودروی شما پس از توقف به هیچ دنده ای تغییر نکند، احتمالا فیلتر بنزین یا صافی مسدود شده است. این مشکل با ناله می آید. گاهی ممکن است موتور به شما اجازه دهد مسافت بسیار کوتاهی را طی کنید و پس از طی مسافتی کوتاه دوباره متوقف شود. این فاکتور نشان می دهد که گیربکس فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد.

سایش دیسک کلاچ

شاید دیسک کلاچ در خودروهای دنده ای بیشتر شناخته شده باشد، اما جالب است بدانید که گیربکس اتوماتیک نیز دارای سیستم کلاچ است. اگر ماشین بعد از امتحان دنده های مختلف حرکت نکند و گیربکس جواب ندهد، ممکن است کلاچ سوخته باشید. کلاچ با گذشت زمان و فعالیت فرسوده می شود. اگر سطح روغن گیربکس سالم بود، اما هنوز کار می کرد، ممکن است برای رفع این مشکل نیاز باشد کیت کلاچ خودرو خود را تعویض کنید.

مرتبط:  چرا تو اینستا نمیتونم تصویری زنگ بزنم

▪ خرابی مبدل گشتاور

جایگزینی کلاچ مکانیکی در خودروهای اتوماتیک را می توان مبدل گشتاور نامید. مبدل گشتاور قدرت مکانیکی چرخشی مورد نیاز برای بار متحرک از موتور را تولید می کند. بیشتر اوقات علت خرابی مبدل گشتاور به دلیل اصطکاک زیاد است، به این معنی که بلبرینگ های سوزنی مبدل گشتاور آسیب دیده و نیاز به تعویض دارند. به یاد داشته باشید که خرابی مبدل گشتاور می تواند به گیربکس خودرو نیز آسیب برساند. اگر فکر می کنید مبدل گشتاور مشکل دارد، می توانید با علائم زیر مطمئن شوید:

گیربکس جدا شده است.

ماشین با هیچ دنده ای روشن نمی شود.

گیربکس بیش از حد گرم می شود.

صداهای تکان دهنده مانند وزوز و لرزش شنیده می شود.

استفاده از روغن موتور اشتباه

یکی از دلایل عدم حرکت خودرو این است که از روغن موتور اشتباه استفاده می کنید یا از آخرین باری که روغن موتور خود را تعویض کرده اید زمان زیادی می گذرد. روغن موتور هر خودرو دارای ویژگی هایی است که می تواند روغن کاری آن خودرو را با توجه به نیاز آن حل کند. علاوه بر این، بهتر است روغن موتور را هر از چند گاهی تعویض کنید، اما استاندارد تعویض روغن موتور بسته به مسافت، نوع روغن و خودرو متفاوت است. به همین دلیل اگر سلامت و طول عمر خودرو و قطعات آن برایتان مهم است، سعی کنید همیشه از روغن موتور مطمئن و باکیفیت استفاده کنید و از روغن موتورهای تقلبی و بی کیفیت خودداری کنید.

ادامه مطلبنکات رانندگی در زمستان

حالا که کم کم به فصل زمستان نزدیک می شویم، بهتر است مقاله چرایی روشن نشدن خودرو در زمستان و هوای سرد را بخوانید و تمام سوالات خود را از ما بپرسید.

آسیب فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از کارآمدترین و مهم ترین قطعات خودرو است که می تواند در مشکل حرکت نکردن خودروهای دنده ای و اتوماتیک موثر باشد. از آنجایی که جریان هوای ورودی به موتور بسیار زیاد است، لازم است تعویض منظم فیلتر هوا را در برنامه تعمیر و نگهداری خودرو خود بگنجانید تا تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری شود.

فیلتر روغن موتور را تعویض نکنید

فیلتر روغن موتور وسیله ای است که روغن موتور را فیلتر کرده و از ورود آلودگی آن به سایر قسمت های خودرو جلوگیری می کند. هنگام تعویض روغن موتور بهتر است این فیلتر را همزمان تعویض کنید تا مشکل حرکت نکردن کامل خودرو پیش نیاید. فیلتر روغن ممکن است نیازی به تعویض نداشته باشد، اما می تواند از ورود روغن موتور جلوگیری کند.

انژکتور خاک یا دلکو

اگر ماشین شما حرکت نمی کند و روش های فوق را رعایت کرده اید و بهبودی در عملکرد و شتاب خودرو شما ایجاد نمی شود، بهتر است انژکتور یا دلکو را بزنید. رسوبات و کثیفی های انژکتور و دلکو یکی از عوامل بی حرکتی خودرو است که کمتر کسی به آن اهمیت می دهد. اما تمیز کردن انژکتور یا دلکو به عهده راننده خارجی است و باید با دستگاه مخصوص انجام شود.

اختلال در سنسور گاز خودرو

اگر ماشین شما بنزین می سوزد، ممکن است به دلیل مشکل از سنسور گاز باشد. زمانی که سنسور گاز در خودروهای بنزینی مشکل دارد یکی از مشکلاتی که در خودرو پیش می آید روشن نشدن خودرو و کاهش شتاب و بنزین خودرو است. به همین دلیل، اگر خودروی شما دوگانه سوز است، بهتر است برای رفع این مشکل، خودروی خود را نزد یک تعمیرکار معتبر ببرید.

برای اخذ مجوز یدک کش نیسان در تهران کافیست با کارشناسان آقای امداد تماس بگیرید.

دیسک و صفحه خراب شد

یکی از دلایل حرکت نکردن خودرو خرابی دیسک و پلاک است. در این صورت می گوییم که خودرو باد کرده است. در واقع منظور از بوکس ماشین این است که ماشین دیگر انرژی و قدرتی برای حرکت ندارد. نشانه دیگر این است که ماشین در جای خود می لرزد. آسیب دیدن دیسک ها و صفحات می تواند باعث خرابی دنده شود و فشار زیادی به موتور خودرو وارد کند.

یکی از مهم ترین نکات در هنگام کار با خودرو این است که بدانید تمام قطعات مصرفی خودرو اعم از دیسک و صفحه دارای عمر مفیدی هستند و پس از گذشتن از این مدت به آن ها می گویند و باید تعویض شوند.

یادداشت مهم:

نکته ای که باید در مورد آن بحث شود این است که در صورت حرکت نکردن خودرو باید توسط مکانیک مجرب و با تجربه بررسی شود و پس از یافتن علت ایراد، مشکل به طور کامل برطرف شود. شما می توانید در همین لحظه با تیم پشتیبانی خودرو آقای امداد تماس بگیرید و مطمئن باشید که دستیاران ما در مدت زمان کوتاهی مشکل شما را پیدا کرده و اقدامات لازم را برای رفع آن انجام خواهند داد.

تلفن تماس: 02148287

قبل از ادامه گفتگو، یک سوال مهم:

در یک گفتگوی علمی سازنده و دوستانه، گفتن کلماتی مانند مخالفم – مخالفم – شما اشتباه می کنید – به حرف شما اعتراض می کنم – این چیزی نیست که شما می گویید – اشتباه می کنید – استدلال شما اشتباه است – مشکل را درست متوجه نشدید. – نمی فهمی – و غیره. نباید به کسی توهین کرد
:10:
این ایرادها و ایرادها سازنده و مثبت است و باعث استفاده از افکار و افکار می شود و در نتیجه افراد را به سمت یادگیری ناشناخته ها سوق می دهد.

:20:

دوست عزیز قانون سوم نیوتن رو علنا ​​زیر سوال می بری!!:31:

بازی خوب

:ten:

من قانون اول نیوتن را در این مورد قبول دارم (یک جسم ساکن برای همیشه ثابت می ماند و یک جسم متحرک برای همیشه با شتاب صفر حرکت می کند مگر اینکه نیرویی حالت را تغییر دهد)

قانون دوم (شتاب جسم = نیروی اعمالی ضربدر جرم جسم) را هم قبول دارم.

اما قانون سوم (کنش و واکنش) را اصلا قبول ندارم.

اینجا هیچ واکنشی وجود ندارد.

در اینجا دو نیروی کاملاً مساوی داریم و در دو جهت مخالف توانایی حرکت دادن توپ (در توپ بسته) را ندارند.

اما در توپ باز یکی از این دو نیرو روی توپ بی اثر می شود (شماره 5) و در نتیجه دومی موثر می شود (شماره 4) و توپ را به سرعت حرکت می دهد. فقط این .

نکته 1: نیروی درونی قادر به هیچ کاری نیست!!

این به هیچ وجه درست نیست.
:10:
پس چگونه می توان یک بالون را منفجر کرد؟ اگر نیروی فشار هوای بیرون آنها را متوقف نکند، نیروهای داخلی می توانند باعث باد شدن بادکنک تا حد ترکیدن و تخلیه باد شوند.

مرتبط:  چرا اجسام به سمت زمین سقوط می کند

اگر سوار بالون شوید و هوا و بالون را با خود ببرید، بالون به تدریج رشد می کند تا زمانی که می ترکد (در ارتفاعات بسیار بالا که فشار اتمسفر بسیار پایین است).

مثل این است که با دو دست دو طرف بدن خود را فشار می دهید (یک دست در سمت راست قفسه سینه و دست دیگر در سمت چپ سینه) و وقتی دست راست را بلند می کنید، انتظار دارید روی آن بیفتید. سمت راست. زیرا شما سمت چپ را گرفته اید و سمت چپ بدن خود را فشار می دهید. این امکان ندارد

نمیدونم چطوری به این نتیجه رسیدی!!!

خودتان امتحان کنید و نتیجه را ببینید

شما باید دو نفر را سوار یک اسکیت بورد کنید، یکی را از سمت راست و دیگری را از چپ فشار دهید تا قدرت آنها برابر شود. در این مدت احساس فشار می کنید، اما حرکت نمی کنید. و ناگهان یکی از آنها دست او را می گیرد. هنوز تو سرت گیر کردی؟؟؟!!!!
:20:

یا مثلا تو اتوبوس نشسته ای و صندلی جلو رو هل میدی و توقع داری اتوبوس جلو بره!!

جرات این مثال اصلا مناسب نیست!!!!

مثل این است که شخصی وارد یک بادکنک بزرگ شود و با چسب به دیوار یک طرف بادکنک بچسبد، سپس شروع به هل دادن همان دیوار کند. مسلم است که تکان نخواهد خورد

شما باید این مثال را بزنید:

از تمام صندلی های اتوبوس محافظت کنید. سپس آن را با هوای فشرده پر کنید. درست مثل بادکنک با این تفاوت که بدنه آن آهنی است و مانند بادکنک باد نمی کند.

حالا بلافاصله شیشه عقب را بشکنید. هوا با فشار بسیار زیاد خارج می شود و در نتیجه اتوبوس به سمت جلو حرکت می کند اما فقط به همان دلیلی که توضیح دادم (هوای فشرده شده روی قسمت شکسته شیشه با نیروی مخالف خود در جلوی اتوبوس خنثی شد. اما با شکستن شیشه به سمت عقب، نیروی جلویی موثر می‌شود زیرا هیچ نیروی دیگری بر آن وارد نمی‌شود. در نتیجه اتوبوس روی سطح شیشه‌ای کاملا صیقلی به جلو حرکت می‌کند تا حرکت کند.)

وقتی صحبت از خنثی سازی در ابتدا می شود، باید نیروهای وارد شده به مکان و جسم را در نظر گرفت.
در قسمت اول گفتید که نیروی خاصی با نیروی خاصی خنثی می شود. و در خارج وارد می شود، با هم برابرند. ، که باعث خنثی شدن می شود و در نتیجه توپ مچاله نمی شود.

الان وارد مبحث دیگری شده اید.

آنچه شما می گویید تا زمانی که بادکنک بسته باشد درست است. مولکول های هوا بالون را به همه جهات فشار می دهند و باعث انبساط آن می شوند، اما دو نیرو با آنها مخالفت می کنند. 1- فشار هوای بیرون 2- مقاومت بدنه لاستیکی بادکنک که در برابر کشش و باد شدن مقاومت می کند. اما نیروهای داخلی قادر به حرکت دادن توپ نیستند زیرا فشار روی هر نقطه کاملاً برابر با فشار روی نقطه مقابل است. اما به محض باز شدن بالون، نیروهایی که در نقطه مقابل خروجی هوا وارد می شوند، رقیبی ندارند، بنابراین با نیروی بالون شروع به حرکت می کنند.

برای درک بهتر مشکل، به جای یک بالون با دو خروجی مخالف در نظر بگیرید.

اگر دقیقاً مخالف و یک اندازه باشند و با هم باز شوند، بادکنک خالی می شود اما حرکت نمی کند.

اگر تجسم براتون سخته لطفا بگید تا بیشتر توضیح بدم.

اما اگر چگالی کلی گاز داخل بالون کمتر یا بیشتر از هوای بیرون باشد، به دلیل شیب ناهموار سطوح سیال بالقوه در داخل و خارج بالون، افزایش می یابد و پایین می رود – این در یک بالون اتفاق می افتد. . .

من این را کاملا قبول دارم. ما هیچ تفاوتی نداریم
:10:

اما این ربطی به سوال بالون ندارد زیرا چگالی هوای داخل و خارج برابر است.

اگر کمی استدلال شما را تحریف کنیم!! به همان قانون نیوتن می رسیم

قانون اول و دوم بله اما سومی نه
:20:

گازها به یکدیگر نیرو وارد می کنند و یکدیگر را خنثی می کنند. هنگامی که بخشی از گاز خارج می شود، نیرویی از قسمت مخالف القا می شود و واکنش باعث حرکت بالون می شود – نه نیرویی که مستقیماً روی بدن تأثیر می گذارد.

مولکول های گاز هرگز واکنش یکدیگر را خنثی نمی کنند. اگر گازها را در فضا رها کنید کیلومترها از یکدیگر دور می شوند زیرا به دلیل نیروی دافعه آنها دوست ندارند با هم باشند.
اما در بادکنک چون همه پاکت ها بسته است به زور کنار هم می مانند تا بادکنک را باز کنید.

مولکول های هوای داخل بالون با نیروی دافعه (به دلیل خواص گازها) از یکدیگر دور می شوند و به همین دلیل می خواهند از یکدیگر دور شوند. نتیجه این است که از هر طرف به دیواره های بادکنک فشار وارد می شود و باعث باد شدن بادکنک می شود. اما آنها با دو نیروی متضاد روبرو هستند. بدنه بالون از لاستیک ساخته شده است و در برابر کشش، باد و فشار هوای بیرون مقاومت می کند.

هنگامی که فشار بدنه لاستیکی بادکنک و فشار هوای بیرون با فشار هوای داخل برابر باشد، تعادل برقرار می شود.

بدیهی است که با توضیحات بالا نمی توانید این کار را انجام دهید!!

کدام شغل ؟ من متوجه نشدم

در هر صورت شما ایراد دارید، فقط آن را دقیقا مشخص کنید. در خدمتم تا توضیح بدم

دوست عزیز ده ها سال است که این را در کتاب های درسی می نویسند و مردم می گویند بله درست است!!!!!

حتی اساتید دانشگاه نیز با آنچه کتاب‌های درسی می‌گویند موافق هستند، اما حقیقت این است که هوایی که از موشک و بالون تحت فشار خارج می‌شود، تنها عرصه را برای نیروی مخالفش پاک می‌کند و موشک و بالون را نیز با قدرت بی‌رقیبش جابه‌جا می‌کند.

من چیزهای بیشتری برای گفتن دارم.
:20:
یک چیز را جسورانه به خاطر بسپار.

بارها در تاریخ بشر اتفاق افتاده است که مردم ناآگاهانه با چیزهایی موافقت کردند، اما بعداً متوجه شدند که اشتباه بوده است.

هرکی بخواد مثل شما حرف بزنه خوشحال میشم نظرش رو بشنوم و باهام صحبت کنم.

اما قبل از اینکه کار خوبی انجام دهید، تمام مطالبی که تا به حال نوشته ایم را بخوانید تا دو دستی وارد بحث شوید.

ممنون دوست عزیز بابت وقت و توجه شما

:11::10:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا