چرا سگ من غذا نمیخوره؟

در این مقاله خواهید خواند:

سگ های اهلی بسیار حساس تر از سگ های وحشی هستند که در جنگل زندگی می کنند. سگ وحشی می تواند هر چیزی را که در طبیعت پیدا می کند بخورد و هرگز از بی اشتهایی رنج نبرد. اما سگ های خانگی اینطور نیستند: آنها نیازهای متفاوتی دارند که به صورت روزانه برآورده می شوند.

به عنوان مثال، یک سگ خانگی هر روز غذاهای خاصی می خورد، از والدین تشویق می شود، در یک مکان خاص ادرار می کند و از یک سری مکان ها و اسباب بازی های خاص برای بازی استفاده می کند. به دلیل این زندگی برنامه ریزی شده، نخوردن سگ خانگی می تواند برای والدین نگران کننده باشد. سپس می خواهیم به مشکل بی اشتهایی در سگ های خانگی بپردازیم، که مطمئناً لازم است همه صاحبان سگ های وفادار و دوست داشتنی از آن آگاه باشند.

برای خرید و مشاهده قیمت انواع غذای سگ به فروشگاه اینترنتی دیجی پت مراجعه کنید

چرا سگ من غذا نمی خورد؟

امتناع سگ از غذا خوردن می تواند دلایل ساده یا خطرناکی داشته باشد، اما در هر صورت جای نگرانی نیست زیرا راه حلی برای این مشکل وجود دارد. کمبود غذا یا بی اشتهایی سگ در سگ ها با اصطلاح اصلی بی اشتهایی شناخته می شود که در برخی منابع به آن «از دست دادن اشتها» نیز می گویند. اما به طور کلی بی اشتهایی یا بی اشتهایی در سگ ها به دو صورت زیر رخ می دهد:

بی اشتهایی واقعی

وقتی بی اشتهایی در سگ واقعی است، به این معنی است که سگ تمایلی به غذا خوردن ندارد، به آن نزدیک نمی شود و به طور کلی به غذا علاقه ای ندارد.

بی اشتهایی کاذب

برخلاف بی اشتهایی واقعی، اگر سگ شما مایل به خوردن غذا است، به آن نگاه کند یا حتی آن را لمس کند و در دهان بگذارد، اما به دلایلی قادر به جویدن یا قورت دادن نیست، از بی اشتهایی کاذب رنج می برد.

10 علت اصلی بی اشتهایی در سگ ها

غذا نخوردن سگ می تواند دلایل واقعی و نادرست زیادی داشته باشد. اما در ادامه 10 دلیل رایج و مهم که اکثر نژادهای سگ از بی اشتهایی رنج می برند را فهرست می کنیم تا در صورت مشاهده این علائم در سگ خود به راحتی بتوانید برای رفع آنها برنامه ریزی کنید. این 10 دلیل عبارتند از:

سگ گرسنه نیست

گاهی اوقات تنها دلیلی که سگ غذا نمی خورد ممکن است گرسنه نبودن او باشد. اگر سگ ها برنامه غذایی مناسب و درستی نداشته باشند و والدین قبل از هضم غذای قبلی و تبدیل آن به انرژی، غذای دیگری به آنها بدهند، طبیعی است که سگ تمایلی به خوردن غذا نداشته باشد. گاهی اوقات علت بی اشتهایی در سگ ها می تواند به همین سادگی باشد. سپس می توانید با مشورت دامپزشک مقدار یا تعداد وعده های غذایی سگ خود را کاهش دهید. برای تشویق سگ خود به غذا خوردن، بهتر است از غذای خوب سگ استفاده کنید.

غذای تکراری، بی کیفیت یا حتی فاسد

اگرچه سگ ها ذاتاً حیواناتی تنوع طلب نیستند، اما تکرار زیاد غذا و عدم تنوع در درازمدت باعث بی حوصلگی آنها می شود. علاوه بر این، سگی که عادت به خوردن غذای باکیفیت دارد، نمی تواند ناگهان غذای ارزان و بی کیفیت بخورد.

بنابراین، اگر به طور ناگهانی رژیم غذایی سگ خود را با غذای ارزان تری جایگزین کنید، طبیعی است که سگ شما غذا نخورد. علاوه بر این، سگ ها در تشخیص فساد غذا بسیار بهتر از انسان هستند. بنابراین، اگر متوجه شدید که سگ شما اشتهای خود را از دست می دهد، به تاریخ انقضا روی بسته بندی غذا نگاهی بیندازید.

مشکلات دهان و دندان

یکی دیگر از دلایل رایج غذا نخوردن سگ ها مشکلات دهان و دندان آنها است. سگی که دندان ها یا لثه هایش دردناک است نمی تواند غذا را به راحتی بجود یا ببلعد. بنابراین، اگر متوجه بی اشتهایی در سگ خود شدید، دهان را باز کنید و تمام دندان ها و لثه های سگ را بررسی کنید. اگر متوجه زخم یا پوسیدگی دندان شدید، بلافاصله با دامپزشک مشورت کنید.

البته گاهی اوقات سگ ها به غذاهای مرطوب یا آبکی علاقه دارند و به سادگی از خوردن غذاهای خشک امتناع می ورزند که می تواند ناشی از درد دهان هنگام جویدن غذاهای خشک و سفت باشد.

ترس و اضطراب

وقتی سگی به هر دلیلی ترسیده یا مضطرب است، نمی تواند غذا بخورد. البته برای اینکه بدانید سگ شما می ترسد یا نه، باید وضعیت بدن او را بررسی کنید. اگر سگ گوشه گیر باشد، هوشیارتر از قبل باشد، مکررا پارس کند یا رفتار غیرعادی و وحشت زده دیگری از خود نشان دهد، این نشانه ترس یا اضطراب است. در چنین شرایطی، ابتلای سگ به بی اشتهایی طبیعی است. بنابراین باید سعی کنید بیشتر به سگ خود توجه کنید و کاری انجام دهید که با کمک دامپزشک از شر ترس، وحشت و اضطراب خلاص شود.

حضور حیوانات دیگر

هنگامی که به طور ناگهانی حیوانات دیگری را وارد خانه خود می کنید، سگ پیر شما ممکن است احساس ناراحتی کند. همین حس بد روی سگی که غذا نمی خورد هم تاثیر می گذارد. بنابراین در چنین شرایطی به سگ خود بفهمانید که جای او با شماست و بیش از گذشته به او توجه کنید. البته مشورت با روان درمانگر حیوانات نیز می تواند مفید باشد تا سگ شما بتواند اعتماد به نفس خود را حفظ کند و غذا خوردن را از سر بگیرد.

رفتار سگ

سگ ها همه چیزخوار هستند و اگر اجازه بازی در بیرون از خانه را داشته باشند می توانند مقدار زیادی غذا بخورند. حتی در داخل خانه هم اگر به منبع خاصی دسترسی داشته باشند مرتب غذا می خورند. البته برخی از والدین نیز مشوق ها و غذاهای دیگری را بیش از حد به سگ خود می دهند که می تواند باعث ایجاد احساس سیری در آنها شود.

در این صورت سگ جایی برای خوردن غذای اصلی خود ندارد و از بی اشتهایی رنج می برد. بنابراین یک روز کامل سگ خود را زیر نظر بگیرید و ببینید چه می خورد و چه چیزی نباید بخورد. از دادن غذای اضافی به او خودداری کنید.

خوردن غذای باقی مانده از والدین

برخی از سگ ها عادت به خوردن غذای باقی مانده والدین خود دارند و سگ ها واکنش خاصی به این عمل نشان نمی دهند. در واقع به سگ اجازه می دهند از غذای انسان خود استفاده کند. این رفتار منجر به مشکلات طولانی مدت در سیستم گوارش سگ می شود. زیرا ترکیب غذای انسان با ساختار فیزیولوژیکی سگ سازگار نیست و برای او خطرناک است.

یکی دیگر از عوارض استفاده از غذای باقی مانده والدین برای سگ این است که سگ هنگام سرو غذای خود غذا نمی خورد. پس اگر سگ شما از آن دسته حیواناتی است که دوست دارد غذای انسان بخورد، سعی کنید با چند روش و با مشورت دامپزشک از این رفتار او جلوگیری کنید.

مسمومیت

اگر سگ شما به هر دلیلی مسموم شود، نمی تواند غذای خود را بخورد. البته مسمومیت معمولا با علائمی همراه است که به راحتی قابل تشخیص است. مثلاً وقتی سگی مسموم می شود، بی حال می شود، بی حرکت می نشیند یا اسهال و استفراغ می کند. اگر کمبود غذای سگ با این علائم همراه باشد، دلیل کمبود غذای سگ را می توان مسمومیت آن دانست که باید سریعا به دامپزشک مراجعه کرد.

ایلئوس

سگ های همه چیز خوار گاهی اوقات اسباب بازی های کوچک یا حتی وسایل کوچک خانه خود را می بلعند و باعث انسداد در روده آنها می شود. در این صورت سگ نمی تواند غذای خود را به راحتی بخورد. بنابراین، اگر متوجه شدید که سگ شما به غذا نزدیک می شود اما قادر به خوردن آن نیست، مشکل می تواند به دلیل انسداد روده باشد. برای تشخیص علت اصلی و نجات سگ خود باید به دامپزشک مراجعه کنید.

واکسیناسیون

یکی از رفتارهایی که سگ ها پس از واکسیناسیون از خود نشان می دهند، بی میلی به خوردن است. بنابراین اگر سگ شما به تازگی واکسینه شده است و از خوردن غذا امتناع می کند، نگران نباشید. زیرا این کمبود غذا موقتی است و معمولا سگ پس از چند ساعت یا در نهایت یک روز به برنامه غذایی عادی خود باز می گردد.

درمان توله سگی که غذا نمی خورد

بیشتر مشکلاتی که برای غذا نخوردن سگ ها ذکر کردیم در مورد توله سگ ها نیز صدق می کند. اما اگر می خواهید دارویی برای کمبود غذای توله سگ پیدا کنید، بدانید که درمان باید بسته به علت بی اشتهایی انجام شود. اگر بی اشتهایی توله سگ واقعی است، باید در غذای توله سگ تنوع ایجاد کنید یا رنگ و طعم بهتری به غذای توله سگ بدهید.

کاسه غذای سگ را عوض کنید، به او آب بیشتری بدهید و غیره. نیز می تواند مفید باشد. اما اگر دلایل بی اشتهایی توله سگ اشتباه است، حتما باید به دامپزشک مراجعه کنید. پس چرا توله سگ غذا نمی خورد باید با دقت بیشتری نسبت به سگ های بالغ مورد بررسی قرار گیرد و بیشتر مورد توجه قرار گیرد. زیرا توله ها بسیار حساس تر از سگ های بالغ هستند.

سایر دلایل غذا نخوردن سگ‌ها

علاوه بر 10 دلیل ساختگی و واقعی که در این مقاله به غذا نخوردن سگ ها اشاره کرده ایم، دلایل زیادی برای این رفتار سگ می تواند وجود داشته باشد. بنابراین اگر سگ شما از بی اشتهایی رنج می برد، حتما ابتدا جعلی بودن یا واقعی بودن آن را بررسی کنید. اولین قدم ها را برای افزودن رنگ و طعم به غذاها و تنوع آنها بردارید. اگر سگ دوباره از خوردن غذا امتناع کرد، دامپزشک را مطلع کنید.

اگر تعجب می‌کنید که چرا سگ من غذای خشک نمی‌خورد، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این مشکل می‌تواند به دلیل مشکلات دهانی سگ باشد که او را قادر به جویدن غذاهای خشک و سفت نمی‌کند. نخوردن از روی زمین نیز در برخی از نژادها رایج است و با قرار دادن غذا در ارتفاع چند اینچی قابل حل است. برخی از والدین نسبت به نخوردن سگ از یک غریبه حساسیت دارند. اما در واقع این رفتار خوبی است و نباید به گرفتن غذا از غریبه ها تشویق شود.

غذا نخوردن سگ و استفراغ معمولاً با هم اتفاق می افتد و در اثر مسمومیت ایجاد می شود. بنابراین، هر زمان که سگ شما استفراغ کرد و از خوردن غذای خود اجتناب کرد، حتما او را نزد دامپزشک ببرید.

سگ ها موجوداتی حریص هستند و همیشه طوری غذا می خورند که چند روزی است چیزی نخورده اند. حالا وقتی یک سگ حریص و پرخور ناگهان گرسنه می شود یا اشتهای خود را از دست می دهد و غذا نمی خورد، مطمئنا صاحبش را متعجب می کند که چرا سگ من غذا نمی خورد؟ البته، درست مانند ما انسان ها که گاهی اوقات اشتهای زیادی نداریم، سگ ها نیز گاهی اوقات می توانند اشتهای خود را از دست بدهند. اما اگر این بی اشتهایی و نخوردن ادامه پیدا کند، یک مشکل جدی است که باید دلیل غذا نخوردن سگ را پیدا کنید.

نگران نباشید، ما می دانیم و در این مقاله Pet Press می خواهیم شما را با دلایل اصلی بی اشتهایی یا بی اشتهایی در سگ ها آشنا کنیم و به شما بگوییم که اگر سگ شما غذا نمی خورد چه کاری باید انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

علائم و نشانه های بی اشتهایی در سگ ها

اول از همه باید گفت که گاهی سگ غذای کافی می خورد اما صاحب سگ فکر می کند سگش اشتهای کمی دارد و باید بیشتر بخورد. مقدار غذای مورد نیاز یک سگ در روز به عواملی مانند وزن، سن، سطح فعالیت و وضعیت سلامتی بستگی دارد و نباید انتظار داشته باشید که دو سگ به مقدار یکسان غذا بخورند.

مرتبط:  چرا در فیلم گشت ارشاد ۳ حمید فرخ نژاد نیست

اگر سگ شما بدون تغییر شرایط محیطی و میزان فعالیتش دیگر مثل قبل غذا نمی خورد و در مقایسه با اشتهای همیشگی اش اشتهای خود را از دست داده است، اینجاست که برای رفع این مشکل باید به دنبال علت مشکل باشیم. مشکل سگ ما در اسرع وقت فرض کنید اگر سگ شما یک وعده غذایی نخورده باشد، جای نگرانی نیست و ممکن است به هر دلیلی حال و هوای خوردن نداشته باشد.

اما اگر سگ شما علائم زیر را نشان داد و بیش از 1 تا 2 روز غذا نخورد، به این معنی است که او از بی اشتهایی رنج می برد و باید در این مورد با دامپزشک مشورت کنید.

کمتر از حد معمول غذا بخورید

امتناع از خوردن

امتناع از خوردن خوراکی های مورد علاقه خود

عدم علاقه و توجه به غذا

کاهش وزن ناگهانی

ضعف و بی حالی

استفراغ سگ

سگ سعی می کند غذا بخورد اما نمی تواند

یکی از نشانه‌های بی اشتهایی سگ، عدم میل به خوردن غذا و انواع تشویقی‌های مورد علاقشه

انواع بی اشتهایی سگ

دو نوع بی اشتهایی در سگ ها وجود دارد:

شبه بی اشتهایی یا شبه بی اشتهایی

این بدان معناست که سگ می خواهد غذا بخورد و سعی می کند غذا بخورد. اما به دلیل مشکلات جسمی و جسمی (مثلاً در مواردی که سگ مشکل دهان و دندان دارد) نمی تواند غذا بخورد.

بی اشتهایی واقعی

این بدان معناست که سگ کاملاً اشتهای خود را از دست داده و هیچ علاقه ای به غذا نشان نمی دهد. انواع بیماری های سگ، جراحات، استرس و مشکلات سلامتی می تواند منجر به بی اشتهایی در سگ ها شود.

علت بی حالی و نخوردن توله سگ یکی نیست و مواظب باشید علت بی اشتهایی سگ را با بی حالی اشتباه نگیرید زیرا علل مختلفی دارند. بی حالی به بی حسی، سنگینی، کندی و بی علاقگی سگ گفته می شود، پس بهتر است علائم و علل شکل گیری آن را بشناسید تا بتوانید آنها را از هم متمایز کنید: بی حالی سگ.

تشخیص علت غذا نخوردن سگ

اگر سگ شما به طور ناگهانی اشتهای خود را از دست داد، ابتدا از خود بپرسید که آیا تغییری در محیط زندگی یا رژیم غذایی او ایجاد شده است؟ استرس می تواند علت بی اشتهایی سگ باشد و این می تواند به دلیل عوامل زیر رخ دهد:

نقل مکان به یک خانه جدید

مهمانان عجیب و غریب

غیبت طولانی مدت یکی از اعضای خانواده

آوردن یک حیوان خانگی جدید

صداهای بلند مانند آتش بازی، شلیک گلوله، رعد و برق و غیره.

تغییر در رژیم غذایی معمول

غذای نامناسب

کاهش فعالیت منظم

مصرف غذاهای پرکالری و مشوق ها

اگر سگ شما اشتهای خود را از دست داده است، بهتر است یک وعده غذایی سبک مانند سینه مرغ آب پز و برنج به او بدهید و ببینید آیا اشتهایش برمی گردد یا نه. اگر اخیراً رژیم غذایی او را تغییر داده اید، سعی کنید سگ خود را با همان غذای قبلی تغذیه کنید یا کمی آب مرغ به غذای او اضافه کنید تا اشتهای او تحریک شود.

به مدت 24 ساعت مراقب سگ خود باشید و اگر بی اشتهایی و امتناع سگ شما از غذا ادامه پیدا کرد یا علاوه بر بی اشتهایی علائم دیگری مانند استفراغ، یبوست یا اسهال اضافه شد، نگران نباشید، ما می دانیم و ما می دانیم. اراده. حتماً در اسرع وقت با دامپزشک آنلاین پت پرس مشورت کنید.

آیا در مورد علت بی اشتهایی سگ سؤالی دارید و از دامپزشکان Pet Press راهنمایی می خواهید؟

در 3 مرحله ساده وارد پنل شوید، اطلاعات سگ خود را وارد کنید، سوال خود را از دامپزشک بپرسید و اکنون پاسخ بگیرید.

هم اکنون از دامپزشک کمک بگیرید

دامپزشکان ما آنلاین هستند

پت پرز با تمام تجربه و تخصص خود همیشه و همه جا همراه شما و حیوان خانگی دلبندتان است. ما مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستیم تا به بهبود کیفیت زندگی حیوانات خانگی خود کمک کنیم.

علت غذا نخوردن سگ چیست؟

بی اشتهایی می تواند به دلایل زیادی رخ دهد و این مشکل تشخیص بی اشتهایی سگ را برای صاحب دشوار و گیج کننده می کند. شما می توانید برخی از این دلایل را برطرف کنید و در برخی موارد از داروها برای جلوگیری از غذا خوردن سگ استفاده می شود.

به طور کلی، مهم ترین علل بی اشتهایی در سگ ها عبارتند از:

1. دلایل روانی

استرس و افسردگی سگ

سگ ها به نظم و روال منظم در محیط خود نیاز دارند و هرگونه تغییر در محیط زندگی آنها می تواند باعث استرس و افسردگی در سگ ها شود. به عنوان مثال، ورود یک فرد جدید به خانه (تولد بچه یا عروسی) یا ورود یک حیوان خانگی جدید یا هر تغییر دیگری در خانه می تواند باعث استرس سگ شود. سگ ها در اثر استرس اشتهای خود را از دست می دهند و ممکن است تا زمانی که دوباره احساس آرامش نکنند از غذا خوردن خودداری کنند.

مسافرت و محیط‌های ناشناخته و جدید

سگی که به تازگی وارد محیط جدیدی شده و هنوز با مردم ارتباط برقرار نکرده است، ممکن است خیلی استرس داشته باشد و بخواهد مدتی در گوشه ای بماند و حتی یکی دو روز غذا نخورد. مهمترین چیز این است که برای او مخفیگاهی آماده کنید تا بتواند نگاه دیگران را بخورد. اگر این سگ اسهال یا استفراغ نداشته باشد یا 48 ساعت چیزی نخورد و بعد بیاید غذا بخورد، خوب است و جای نگرانی نیست.

سفر یا نقل مکان به یک خانه یا شهر جدید نیز می تواند باعث بی اشتهایی سگ شود. برخی از سگ ها حتی زمانی که در حال حرکت و در ماشین هستند به بیماری حرکت مبتلا می شوند یا چون همه چیز اطرافشان جدید و ناآشنا است، احساس راحتی و امنیت نمی کنند و به همین دلیل غذا نمی خورند.

اضطراب جدایی

شما هرگز نباید این را دست کم بگیرید. اضطراب جدایی یکی از بزرگترین علل بی اشتهایی در سگ ها است. برخی از آنها دوست دارند در حضور سرپرست خود غذا بخورند و در غیاب او از این کار اجتناب می کنند. اضطراب جدایی شدید ممکن است دلیل غذا خوردن سگ شما باشد.

2. علل فیزیکی و فیزیکی بی اشتهایی

انواع بیماری‌های سگ

درست مثل ما انسان ها که وقتی مریض هستیم نمی خواهیم غذا بخوریم، یکی از دلایل اصلی کاهش اشتهای سگ ها این است که احساس خوبی ندارند و احساس بیماری می کنند، درد و ناراحتی دارند. از دست دادن اشتهای سگ ممکن است با علائم دیگری مانند:

اسهال

بالا آوردن

یبوست

در این صورت می تواند نشانه ای از انواع بیماری های سگ و مشکلات سلامتی باشد.

بی اشتهایی یکی از اولین و اصلی ترین علائم بیماری های سگ است. همه انواع بیماری ها مانند عفونت های باکتریایی یا ویروسی، عفونت های دستگاه ادراری، نارسایی و اختلال عملکرد کلیه، انواع سرطان و بسیاری دیگر از بیماری های سگ می توانند منجر به از دست دادن اشتها شوند.

اگر سگ یکی دو روز غذا نخورد و آب ننوشید، باید فورا او را نزد دامپزشک ببرید. زیرا خطر کم آبی بدن سگ وجود دارد. مهم نیست که چقدر از سگ خود مراقبت می کنید، تشخیص مشکل و علت بی اشتهایی گاهی به تخصص دامپزشک و انجام آزمایشات دقیق نیاز دارد و در این مرحله کاری نمی توانید انجام دهید.

مشکلات دهان و دندان سگ

گاهی اوقات دلیل اینکه سگ غذا نمی خورد این است که آنها مشکلات دندانی دارند و جویدن غذا باعث درد و ناراحتی می شود. مشکلات دهان و دندان می تواند لق شدن یا شکستگی دندان، التهاب و تورم لثه ها یا حتی تومورهای دهان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات دهان و دندان سگ و اطلاعات بیشتر در مورد ساختار دندان آنها، حتما مقاله دندان سگ را مطالعه کنید.

واکسیناسیون و عقیم‌سازی

واکسیناسیون سگ بخشی از مراقبت های ضروری سگ است و سگ ها را از بیماری های خطرناک محافظت می کند. عقیم سازی نیز روشی است که دامپزشکان توصیه می کنند و فواید زیادی برای سلامت سگ دارد.

اما باید بدانید که واکسیناسیون و عقیم کردن سگ گاهی اوقات می تواند عوارض جانبی کوتاه مدتی از جمله بی اشتهایی داشته باشد. البته این عوارض بسیار خفیف هستند و در مدت کوتاهی خود به خود از بین خواهند رفت. پس اگر سگ شما به تازگی واکسینه یا عقیم شده است و اشتهایش را از دست داده است، نگران نباشید و سعی کنید با دادن غذاهای سبک و مناسب مانند پوره مرغ با آب مرغ یا غذایی که توسط دامپزشک تهیه شده است، او را به خوردن تشویق کنید.

سالمند بودن سگ

این سگ ها به کالری کمتری نیاز دارند و طبیعی است که دیگر مانند گذشته غذا نمی خورند. در عین حال مطمئن باشید که ممکن است دچار افت شناخت و دریافت اطلاعات از محیط شوند و یا حتی بینایی آنها کاهش پیدا کند که بر توانایی آنها در یافتن آب و غذا تأثیر می گذارد. برای سگ مسن‌تر زمانی که وزن زیادی کم می‌کند یا به مدت 24 ساعت غذا نمی‌خورد خطرناک تلقی می‌شود.

بارداری و زایمان سگ

در مراحل خاصی از بارداری سگ، به خصوص در اواسط تا اواخر مراحل، ممکن است بی اشتهایی رخ دهد. زیرا شکم او به دلیل وجود جنین فضای کمتری دارد. بنابراین او می تواند بیشتر و با حجم کمتر غذا بخورد، اما نباید بیش از 24 ساعت غذا بخورد.

به همین ترتیب، دلیل اینکه سگ ماده بعد از زایمان غذا نمی خورد ممکن است به دلیل فشار بر بدن او باشد. او بسیار خسته است، انرژی برای تغذیه خود ندارد و ممکن است بخواهد دو روز استراحت کند. پس از این مدت او را به خوردن تشویق کنید و در صورت عدم تمایل، وقت آن است که از دامپزشک مشاوره بگیرید.

گرمای هوا

دمای هوا، به ویژه در فصول گرم، می تواند غذا خوردن و استفراغ را برای سگ ها دشوار کند. اگر سگ شما بیش از 48 ساعت غذا نخورده است یا استفراغ و اسهال مداوم دارد، به احتمال زیاد دچار گرمازدگی شده است و باید از دامپزشک کمک بگیرید.

مسمومیت غذایی و خوردن غذاهای ممنوعه برای سگ

سگ ها بسیار حریص و کنجکاو هستند و هر چیزی را که بو یا وسوسه انگیز به نظر برسد می خورند. به عنوان مثال، آنها ممکن است چیزی از زباله های شما بخورند یا حشرات و پشه ها را بخورند و خوردن این چیزها آنها را بیمار و ناراحت می کند. البته برخی از غذاها و میوه ها مانند شکلات، قهوه و انگور برای سگ خطرناک و سمی هستند و می توانند باعث مسمومیت سگ و کاهش اشتها شوند.

متأسفانه سگ ها نمی توانند آنچه برایشان مفید است از مضر تشخیص دهند و می توانند هر چیزی بخورند. پس به عنوان صاحب سگ لازم است اطلاعات کافی در مورد غذاهای ممنوعه برای سگ ها داشته باشید و آنها را از سگ دور نگه دارید.

دلیل اینکه غذای خشک سگ نمی خورید

حتما شنیده اید که بسیاری از نگهبانان می گویند سگ من کیبل نمی خورد! این ممکن است برای شما هم بیفتد. گاهی اوقات فرآیند تغییر غذا باعث می شود سگ شما از خوردن غذا جلوگیری کند، گاهی اوقات حتی خود غذا. اگر غذای سگ خیلی سریع و بدون آشنایی عوض شود، باعث ناراحتی معده و مشکلاتی از این دست می شود. اگر قصد تغییر غذای سگ خود را دارید، حتما ابتدا مقاله تغییر غذای سگ را مطالعه کنید تا بتوانید این کار را معقولانه انجام دهید و از مشکلات گوارشی برای سگ خود جلوگیری کنید.

مرتبط:  چطوری باید اسنپ چت را فعال کنیم

اما اگر سگ شما بو یا طعم این غذای خشک را دوست ندارد، بحث دیگری است. می توانید با افزودن مقداری غذای خونی به ظرفش، او را وادار به خوردن آن کنید. با قرار دادن مقداری میوه و سبزیجات می توانید سگ را به خوردن غذای خشک تشویق کنید اما اگر طعم غذا را دوست نداشته باشد هرگز آن را نمی خورد.

در این صورت یا باید مارک غذا و طعم آن را تغییر دهید یا برای او غذای خانگی سگ تهیه کنید. البته اگر ندانید چه مقدار مواد را ترکیب کنید یا چه مقدار غذا برای هر وعده غذایی تهیه کنید، می تواند در دراز مدت مضر تلقی شود، زیرا همه چیز باید بر اساس وزن، تحرک و سلامتی تنظیم شود. سگ شما

دامپزشکان پت پرس این کار را برای شما آسان می کنند و می توانید از فرم زیر برای دریافت برنامه تغذیه خانگی مخصوص سگ خود استفاده کنید. این برنامه فقط برای سگ شما نوشته شده است!

خوشمزه 🍲، مقرون به صرفه 💰، نشاط آور 🥕 و تازه خاص🎯

با دریافت برنامه غذایی برای سگ خود، برای او در خانه غذا بپزید و مطمئن باشید که سلامت او قربانی بی کیفیتی غذاهای تجاری آماده نخواهد شد.

دلیل آب نخوردن سگ چیست؟

سگی که غذا می خورد اما نمی نوشد می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. زیرا بدن او نیاز به هیدراته ماندن دارد و برای هضم غذا به خصوص غذاهای خشک به آب نیاز دارد. به طور کلی، سگی که بیش از 24 ساعت آب نمی‌نوشد، یک علامت خطر است و ممکن است با بیماری‌های زیر مرتبط باشد:

دیابت

سرطان

بیماری های دهان

بیماری های کلیوی

بیماری های مربوط به دستگاه گوارش

بیماری های دستگاه ادراری

انواع عفونت ها و انگل های داخلی

آلودگی آب

مخزن آب را حرکت دهید

استرس و اضطراب غیرمعمول

عدم تحرک و عدم نیاز به نوشیدن

تشخیص هر یک از این بیماری ها توسط دامپزشک امکان پذیر است. تنها کاری که می توانید در این زمینه انجام دهید این است که کاسه آب سگ را تمیز کنید و آب را همیشه تازه نگه دارید. اگر در تشخیص این بیماری ها مشکل دارید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله نگاهی به علائم آن ها بیندازید: علائم بیماری های سگ.

7 دلیل برای اینکه توله سگ ها غذا نمی خورند که باید بدانید!

در مورد غذا دادن به توله سگ نکات خاصی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و در این صورت مشکل شما خیلی راحت حل خواهد شد.

استرس و دیگران

انتقال سریع از شیر به غذاهای جامد

دندان های جدید به اندازه کافی برای جویدن قوی نیستند

درشتی یا سفتی دانه های غذا

احتمال هیپوگلیسمی (قند خون پایین)

وعده های غذایی یا وعده های غذایی بیش از حد

بیماری های عفونی یا ویروسی

علت غذا نخوردن توله سگ، هر چه که باشد، باید تحت نظر دامپزشک به سرعت بررسی و برطرف شود. زیرا آنها برای رشد به غذا نیاز دارند و نخوردن برای مدت طولانی می تواند خیلی سریع به آنها آسیب برساند. از غذای توله سگ چه می دانید؟ این راهنما را از دست ندهید: غذای توله سگ.

چرا توله سگ 3 ماهه من غذا نمی خورد؟

شایع ترین نکاتی که می تواند علت غذا نخوردن توله سگ سه ماهه باشد مواردی است که در بالا ذکر شد و همچنین درد و ناراحتی ناشی از رویش دندان های شیری، مشکلات گوارشی و عادت نکردن به طعم آن. این زمان برای توله سگ ها سخت است، اما می توانید با رعایت نکات طلایی نگهداری به آنها کمک کنید: مراقب توله سگ باشید!

چگونه با توله سگی که غذا نمی خورد رفتار کنیم؟

پس از تشخیص علت بی اشتهایی توله سگ، می توانید به نحوه درمان آن فکر کنید. در صورت بروز بیماری، پزشک قطعاً دارو تجویز می کند، اما در مورد شرایطی که شما را نگران می کند، باید موارد زیر را انجام دهید:

روند تغییر غذا از مایع به جامد را همانطور که در بالا ذکر کردیم دنبال کنید

به توله سگ اجازه دهید غذاهای مختلف را امتحان کند تا ببیند کدامیک را دوست دارد

برای توله سگ خود برنامه غذایی داشته باشید

کاهش یا افزایش مقدار و تعداد وعده های غذایی زیر نظر دامپزشک

از تغییرات غذایی و آلرژی توله سگ خود آگاه باشید

مراقب باشید غذای مضر برای سگ برای توله سگ در دسترس نباشد

راه حل های زیر در درمان خانگی بی اشتهایی سگ نیز ممکن است برای شما مفید باشد.

درمان خانگی بی اشتهایی سگ

سگ ها معمولا غذاهای گرم را بیشتر دوست دارند و آنها را به غذاهای سرد ترجیح می دهند. بنابراین، اگر سگ شما اشتهای خود را از دست داده است، می توانید ابتدا غذای او را دوباره گرم کنید تا بو و طعم بهتری پیدا کند و اشتهای سگ را تحریک کند. البته دقت کنید که غذا خیلی داغ نباشد.

علاوه بر این، اگر به او غذای خشک می دهید، می توانید غذای کنسرو شده یا آب مرغ را به غذای خشک سگ خود اضافه کنید تا خوشمزه تر شود. در این مرحله سگ شما نمی تواند به تنهایی غذا بخورد. اما اگر با دست به آن غذا بدهید، از دست شما می خورد.

اگر بی اشتهایی و ناتوانی سگ شما در غذا خوردن بیش از 24 ساعت طول بکشد، مداخله و درمان دامپزشک ضروری است.

درمان کمبود غذای سگ توسط دامپزشک

برای تشخیص علت غذا نخوردن سگ، پزشک معمولاً چند سوال از شما می پرسد:

اول از همه، چه زمانی سگ شما اشتهای خود را از دست داد؟ آیا سگ شما اصلاً به غذا علاقه ای ندارد یا سعی می کند غذا بخورد اما موفق نمی شود؟ علاوه بر این، برای اینکه پزشک بتواند علت مشکل را سریعتر بیابد، بهتر است او را از تغییرات اخیر در محیط خانه و رژیم غذایی سگ خود مطلع کنید.

در مواردی که نیاز به ویزیت و معاینه فیزیکی دارید، باید شخصاً به دامپزشک مراجعه کنید. پزشک از طریق معاینه فیزیکی، از جمله معاینه دهان و دندان، گلو و ضربان قلب، متوجه خواهد شد که آیا سگ شما درد یا تورم و یک توده متورم دارد.

اگر تشخیص مشکل نیاز به بررسی دقیق تری داشته باشد، پزشک آزمایش خون را تجویز می کند. با نتایج این آزمایش، احتمال بروز مشکل و نقص در عملکرد کبد، کلیه و سایر اندام های داخلی نیز بررسی می شود. علاوه بر این، ممکن است برای ارزیابی وجود انگل‌های روده، آنالیز مدفوع لازم باشد.

آزمایشات دیگری مانند اشعه ایکس ناهنجاری ها و مشکلات در شکم و قفسه سینه را نشان می دهد. آندوسکوپی همچنین به بررسی سلامت گلو، پوشش معده و قسمت فوقانی روده کوچک کمک می کند.

با کمک همه این آزمایشات در نهایت دامپزشک می تواند علت دقیق و اصلی بی اشتهایی و بی اشتهایی در سگ ها را مشخص کرده و درمان های لازم را تجویز کند.

مرحله اول: مراقبت حمایتی و پیشگیری از ضعیف شدن سگ

اگر سگ شما چند روزی است که غذا نخورده است، اولین کاری که دامپزشک انجام می دهد این است که با مایع درمانی داخل وریدی یا زیر جلدی از کم آبی و کم آبی بدن جلوگیری می کند. برای سگی که 2 تا 3 روز است غذا نخورده است، تغذیه با سرنگ یا لوله تغذیه ممکن است ضروری باشد. در بسیاری از موارد، برخی از داروهای سرکوب کننده اشتها ممکن است توسط دامپزشک برای افزایش اشتهای سگ تجویز شود.

دامپزشک در اولین گام، برای جلوگیری از کم آبی و دهیدراته شدن بدن سگ، اقدام به مایع درمانی وریدی یا زیرجلدی میکنه

مرحله دوم: با مشکل اصلی مقابله کنید

مراقبت های حمایتی از کم آبی و ضعیف شدن بدن سگ جلوگیری می کند تا بتوان مشکل اصلی را شناسایی کرد و درمان اولیه را آغاز کرد. در مرحله بعد دامپزشک با انجام آزمایشات مختلف علت اصلی بی اشتهایی و بی اشتهایی سگ را شناسایی کرده و درمان مناسب را آغاز می کند.

روش درمان بی اشتهایی بستگی به نوع مشکل دارد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

داروهای خوراکی و آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت ها

روش های دندانپزشکی برای مشکلات دندانی

جراحی برای رفع مشکلات داخلی

مرحله سوم: تغذیه مجدد

پس از انجام درمان های لازم و تثبیت وضعیت سگ، نوبت به غذا دادن کم کم به سگ می رسد. دامپزشکان به طور کلی توصیه می کنند که آن را در بخش های کوچک برای 2-3 روز اول تغذیه کنید. این روند ادامه دارد و مقدار غذا در هر وعده غذایی افزایش می یابد تا اینکه پس از یک هفته سگ به رژیم غذایی عادی خود باز می گردد. پیشنهاد می کنیم مقاله غذای سگ چیست را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی از رژیم غذایی مناسب برای سگ های سنین مختلف داشته باشید.

نکات مهم برای بهبود و درمان بی اشتهایی سگ

برای کمک به بهبود سریع سگ خود، توصیه ها و دستورالعمل های دامپزشک خود را در مورد تغذیه مجدد و مدیریت غذا برای سگ دنبال کنید. دستگاه گوارش پس از مدتی بدون غذا خوردن بسیار حساس می شود و دستورالعمل ها به طور خاص با هدف جلوگیری از مشکلات حساسیت و شروع بیماری های گوارشی در سگ ها است.

اگر بعد از 1 تا 2 روز اشتهای سگتان بهبود نیافت، حتما دامپزشک را مطلع کنید. در این بین، دفعات و رفتار سگ را به دقت زیر نظر بگیرید.

نتیجه

در این مقاله در مورد علل بی اشتهایی در سگ ها صحبت کردیم و گفتیم که دلایل عدم غذا خوردن سگ ها می تواند دلایل زیادی مانند استرس، بیماری های مختلف، مسمومیت، مشکلات دهان و دندان، مشکلات دندانی و همچنین درد و ناراحتی باشد. تشخیص علت اصلی غذا نخوردن سگ گاهی دشوار است و لازم است در این مورد با دامپزشک مشورت شود.

آیا سگ شما تا به حال از بی اشتهایی رنج برده است؟ دلیل نخوردن شما چه بود و چگونه آن را حل کردید؟ برای ما کامنت بگذارید و نظر، تجربه و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: wagwalking.com

https://limapetstore.com/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Audio-2022-01-27-at-4.04.18-PM-online-audio-converter.com_.mp3

سگ ها یکی از حیوانات خانگی دوست داشتنی هستند که طعم فوق العاده ای دارند. برای این منظور می توانید غذاهای مختلفی را در وعده های غذایی حیوان خانگی خود بگنجانید. اما گاهی مشاهده می شود که سگ از بی اشتهایی رنج می برد و علاقه ای به غذا خوردن نشان نمی دهد. اگر فقط یک بار اتفاق بیفتد، مشکلی نیست، اما اگر سگ برای مدت طولانی غذا نخورد، یک علامت هشدار است. در چنین شرایطی باید علت کمبود غذای سگ را پیدا کنید و سریعا آن را درمان کنید. در این مقاله به مهم ترین علت غذا نخوردن سگ و راه های درمان آن می پردازیم. بنابراین، اگر قصد دارید کمبود غذای سگ خود را درمان کنید، از شما دعوت می کنیم با پت شاپ لیما ادامه دهید.

محتوا

9 دلیل برای اینکه سگ غذا نمی خورد

بی اشتهایی یا غذا نخوردن سگ یکی از مشکلاتی است که صاحبان حیوانات خانگی ممکن است با آن مواجه شوند. دلایل زیادی وجود دارد که سگ نمی تواند غذا بخورد، و اگر نتوانید علت دقیق آن را شناسایی کنید، درمان آن دشوار خواهد بود. در این بخش 9 دلیلی که سگ ها غذا نمی خورند را به شما می گوییم. برای خرید غذای سگ به پت شاپ لیما مراجعه کنید.

1- غذاهای تکراری یا بی کیفیت مصرف کنید

اگر دقت کرده باشید سگ ها از جمله حیواناتی هستند که طعم بسیار خوبی دارند و اغلب غذا می خورند. اما وقتی بیش از حد از یک غذا را در رژیم غذایی آنها بگنجانید، آنها را خسته می کند. علاوه بر این، اگر غذای حیوان خانگی فاسد یا بی کیفیت باشد، سگ شما اشتهای خود را از دست می دهد. بنابراین ابتدا باید این دو موضوع را بررسی کنید و سپس به سراغ دلایل دیگر بروید.

مرتبط:  چرا ردمی نوت ۹ هنگ میکند

2- سگ گرسنه نیست

دلیل اصلی بی اشتهایی سگ این است که سگ گرسنه نیست و گاهی همین عامل به تنهایی می تواند علت غذا نخوردن سگ باشد. خوب، همانطور که در قسمت بالا ذکر شد، باید یک برنامه منظم برای غذا خوردن سگ ترتیب دهید. طبیعی است که وقتی غذای اصلی، غذای تشویقی یا غذای دیگر را قبل از زمان مقرر به سگ می دهید، سگ دیگر تمایلی به خوردن غذای خود ندارد. بارها اتفاق افتاده است که با همین راه حل ساده علت کمبود غذای سگ ها برطرف شده است. پس اگر سگ بی اشتها است ابتدا به برنامه غذایی او توجه کنید و ببینید آیا وعده های غذایی از نظر حجم مناسب هستند یا خیر.

3- مسمومیت

مسمومیت یکی دیگر از دلایلی است که سگ ها غذا نمی خورند. سگ شما ممکن است در اثر گرما، خوردن غذای فاسد یا زیاد خوردن مسموم شده باشد. اگر سگ این مشکل را داشته باشد، تمایلی به خوردن ندارد. البته مسمومیت حالتی است که با یک سری علائم خاص همراه است و به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید.

4- افسردگی

افسرده بودن یا داشتن مشکلات روانی یکی دیگر از عواملی است که باعث بی اشتهایی در سگ ها می شود. استرس، قرار گرفتن در محیط جدید، از دست دادن خانواده و غیره. می تواند باعث افسردگی در سگ شما شود. در این صورت سگ دچار بی اشتهایی شدید می شود و دیگر تمایلی به غذا خوردن نخواهد داشت. در چنین شرایطی باید توجه بیشتری به حیوان خانگی داشته باشید و با حل مشکل او را به خوردن تشویق کنید.

5- مشکلات دهان و دندان سگ ها

سگ ها نیز مانند سایر حیوانات خانگی با مشکلات زیادی از جمله مشکلات دهان و دندان روبرو هستند. مشکلات دهان سگ می تواند شامل لق شدن دندان، عفونت لثه، شکستگی و غیره باشد. در چنین شرایطی سگ شما به دلیل درد و ناراحتی در دهان علاقه ای به غذا نخوردن نخواهد داشت.

6- سگ مریض می شود

مریض کردن سگ را نیز دلیل نخوردن سگ به اندازه کافی می دانند. سگ شما ممکن است به دلایل مختلفی بیمار شود و اشتهای خود را از دست بدهد. برخی از شایع ترین بیماری های سگ شامل ناراحتی معده، اسهال، استفراغ، عفونت، مشکلات داخلی و انگل می باشد. اگر احساس می کنید که حیوان خانگی شما بیمار است، باید آن را نزد دامپزشک ببرید و مشکل را حل کنید.

7- گرمازدگی

اگر در روزهای گرم تابستان در سگ خود از دست دادن اشتها را تجربه می کنید، باید این احتمال را در نظر بگیرید که سگ شما از گرمازدگی رنج می برد. گرمازدگی با علائمی مانند بی حالی، استفراغ و اسهال خود را نشان می دهد. اگر این وضعیت بیش از 48 ساعت ادامه داشت، احتمالا سگ شما دچار گرمازدگی شده است و نیاز به درمان دارد.

8- انسداد روده

سگ ها عموماً بازیگوش هستند و دوست دارند با اشیاء داخل خانه بازی کنند. این گاهی اوقات باعث می شود که آنها اجسام کوچک را ببلعند. اگر متوجه شدید که سگ شما می‌خواهد غذا بخورد، اما نمی‌تواند غذا بخورد، به احتمال زیاد دچار انسداد روده شده است. با مراجعه به دامپزشک و رفع انسداد روده می توان سگ را از این حالت خارج کرد و دوباره به او رژیم غذایی متنوع داد.

9-واکسیناسیون

اغلب اتفاق می افتد که پس از واکسیناسیون اشتهای سگ ها به شدت تغییر می کند. پس اگر این کاهش حجم غذا چند روز پس از واکسیناسیون اتفاق افتاد نگران نباشید، زیرا این کمبود غذا موقتی است و پس از چند روز رژیم غذایی سگ به حالت عادی برمی گردد.

در پایان امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید تا بتوانیم هر روز محتوای بهتری برای شما تولید کنیم. با کمال احترام از شما تقاضا داریم برای داشتن جامعه ای سالم اگر دوستان و آشنایان شما حیوانات خانگی دارند حتما این مطلب را از طریق راه های ارتباطی زیر با آنها به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از مطالب خوب این مقاله بهره مند شوند. . .

چگونه با سگی که غذا نمی خورد رفتار کنیم

پس از فهمیدن دلیل غذا نخوردن سگ، باید به فکر درمان آن باشید. اگر سگ شما مشکل پزشکی ندارد، می توانید با راه حل های ساده بی اشتهایی او را درمان کنید. برای درمان کمبود غذای سگ، ابتدا باید رژیم غذایی او را تغییر دهید. در واقع باید از غذاهای متنوع و مناسب برای سگ خود استفاده کنید. این کار به آرامی باعث بازگشت اشتهای سگ می شود.

همچنین می توانید از روش های تشویقی برای رفع کمبود غذای سگ خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید به سگ خود پاداش دهید تا او را تشویق کنید که غذای خود را به طور منظم بخورد و مصرف کند. علاوه بر این سگ شما باید در طول روز و شب زیاد حرکت کند. می توانید با سگ خود بازی کنید یا یک دوست جدید بخرید تا حیوان خانگی خود را فعال تر کنید. این باعث می شود پت گرسنه شود و داوطلبانه غذا بخورد.

درمان سگی که غذا نمی خورد با کمک پزشک

اگر روش های ذکر شده در درمان کمبود غذای سگ موثر نبود، باید از پزشک متخصص کمک بگیرید. برای این کار با پزشک وقت ملاقات بگذارید و سگ را برای معاینه نزد او ببرید. پس از معاینه، پزشک یک سری تکنیک ها و داروها را به شما معرفی می کند. با اجرای این روش ها می توانید کمبود غذای سگ را درمان کنید و او را از این حالت خارج کنید. لطفا توجه داشته باشید که باید این دوره درمانی را سپری کنید و وضعیت سگ را به پزشک اطلاع دهید.

غذاهای تشویقی برای افزایش اشتهای سگ ها

همانطور که گفته شد، یافتن علت و درمان کمبود غذای سگ حیاتی است. در این رابطه، چیزی که هرگز نباید فراموش کنید این است که هرگز سگ خود را گرسنگی نکشید تا او را مجبور به پیروی از یک رژیم غذایی خودسرانه کنید. اگر دلیل غذا نخوردن سگ به دلیل بیماری یا هر عامل مرتبط دیگری باشد، دامپزشک ممکن است تصمیم خاصی را برای تغییر رژیم غذایی در نظر بگیرد. در غیر این صورت می تواند با تجویز یک رژیم غذایی تشویقی همراه با محرک اشتها، اشتهای سگ را تا حد زیادی بازگرداند. در قسمت بعدی به چند نمونه از مشوق های پرفروش اشاره می کنیم و با هم نگاهی به مزایا و معایب آن ها می اندازیم.

1. غذای سگ تشویقی برند Jarhai

این محصول در طعم های اسفناج، زغال اخته، بیسکویت، توت فرنگی، شیر، استیک گوساله، گوشت گاو استریپلوین، مرغ، ماهی و موز موجود است.

فواید: غذای سگ جرهای یک میان وعده فوق العاده غنی از ویتامین ها و پروتئین های سالم برای سگ ها است. غذاهای تشویقی همانطور که از نامشان پیداست برای تشویق سگ استفاده می شود اما علاوه بر تشویق فوایدی مانند افزایش اشتها و رفع مشکل نخوردن سگ را به همراه خواهد داشت.

این محصول برای تمامی نژادها مناسب است و همچنین از ایجاد حساسیت در سگ ها جلوگیری می کند. محصولات Jarhai حاوی ویتامین E هستند که از پیری زودرس سگ ها جلوگیری می کند.

معایب: علاوه بر تمام مزایای محصولات، قطعاً معایبی نیز خواهد داشت. با تحقیقات مشخص شد که غذاهای تشویقی به دلیل برخی ویتامین ها باعث چاقی حیوانات خانگی می شوند.

مشاهده و خرید محصول

2. تبلیغ سگ بیسکویت برند بنجی

این محصول در فرمول های انرژی، پروتئین، سلامت، کلسیم و شیرینی موجود است.

مزایا: مشوق بیسکویت بنجی سرشار از چربی و کربوهیدرات است و استفاده از این ویژگی می تواند باعث افزایش اشتها و رشد بهتر و همچنین سلامت توله سگ شود. این محصول همچنین با پروتئین مغذی سلامت گوارش سگ ها را بهبود می بخشد.

یکی از ویژگی های درونی این تشویق که باعث افزایش اشتهای سگ می شود، استفاده از با کیفیت ترین لبنیات، گوشت، مرغ، میوه ها و سبزیجات است. علاوه بر این، این انگیزه می تواند برای همه نژادهای سگ استفاده شود.

معایب: علاوه بر مزایای ذکر شده، نباید از این نکته غافل شد که این مشوق برای توله های زیر 4 ماه مناسب نیست و به نوعی این ویژگی یکی از معایب این محصول فوق العاده محسوب می شود.

مشاهده و خرید محصول

3. غذای تشویقی سگ برند دودوتی

این محصول در طعم های اسفناج، بیسکویت، چغندر، گندم، ملانژ و هویج موجود است.

مزایا: پایه مواد تشکیل دهنده این مشوق بر پایه مواد طبیعی و گیاهی است. اگر حیوان خانگی شما برای مدتی غذای گوشتی مصرف نمی کند، این مشوق بهترین مکمل جایگزین خواهد بود. این مشوق مانند دو محصول فوق برای تمامی نژادها مناسب است و شما می توانید به راحتی این مشوق را برای سگ خود تهیه کنید.

معایب: به گفته بسیاری از خریداران تنها عیب این محصول این است که دارای طعم های گیاهی است و طعمی شبیه به ماهی، گوشت و مرغ ندارد.

***نکته بسیار مهم در استفاده از مولتی ویتامین ها و مشوق ها این است که از چند نوع مشوق یا مولتی ویتامین به صورت همزمان استفاده نکنید زیرا ممکن است علاوه بر آسیب های پیش بینی نشده متوجه نشوید که کدام انگیزه تاثیر بهتر و مثبت تری بر روی آن دارد. حیوان شما .داشته است.

مشاهده و خرید محصول

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده قیمت و خرید انواع خوراک سگ روی لینک داده شده کلیک کنید.

وقتی سگ غذا نمی خورد چه کنیم؟

گاهی اوقات یافتن علت و درمان کمبود غذای سگ دشوار به نظر می رسد و به نظر می رسد دلیلی غیر از بیماری داشته باشد. دیگر لازم نیست نگران چیزی باشید. با چند قدم ساده می توان این مشکل پیش پاافتاده را به راحتی حل کرد.

به حیوان خانگی خود در زمان معین و بر اساس برنامه منظم غذا دهید.

زمان غذا را با زمان بازی سگ ترکیب کنید. به عنوان مثال، به خاطر رفتن به یک حقه به او غذا بدهید.

می توانید قبل از سرو غذا، سگ خود را چند قدم در خیابان ببرید.

کمی آب گرم به غذای حیوان خانگی اضافه کنید.

اگر معمولا از غذای خشک سگ استفاده می کنید، نوع دیگری از غذا مانند غذای کنسرو شده سگ را امتحان کنید.

ظرف غذای حیوان خانگی را عوض کنید یا می توانید چند تکه غذا را روی زمین بیندازید.

آخرین کلمه

سگی که غذا نمی خورد یکی از مشکلاتی است که صاحبان حیوانات خانگی را ناراحت می کند. این مشکل دلایل مختلفی دارد و در صورت عدم درمان به موقع باعث ضعیف شدن سگ می شود. در واقع، اگر سگ شما غذا نخورد، همیشه بی حال خواهد بود و حالت عادی را نخواهد داشت. در این مقاله پت شاپ لیما به بررسی علت امتناع سگ از غذا خوردن و همچنین روش های درمانی پرداختیم. درمان بی اشتهایی سگ به سگ شما این امکان را می دهد که انرژی بیشتری داشته باشد و مانند یک دوست خوب با شما بازی کند. امیدواریم از خواندن این مقاله پت شاپ لیما لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

چه عواملی باعث می شود سگ غذا نخورد؟

✅این واقعیت که سگ غذا نمی خورد به عوامل روانی، مشکلات جسمی و رژیم غذایی نامناسب مرتبط است.

آیا برای درمان کمبود غذای سگ باید به پزشک مراجعه کرد؟

✅ اگر روش های خانگی در درمان کمبود غذای سگ موثر نیست، حتما باید حیوان خانگی خود را به پزشک متخصص نشان دهید.

آیا سگ نخوردن بیماری محسوب می شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا سگ غذا نمی خورد و نمی توان آن را به عنوان یک بیماری شایع در سگ ها در نظر گرفت.


5/5


(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا