چرا سگم تو خواب پارس میکنه

سرویس سرگرمی ستاره – تعبیر خواب سگ در تعابیر اسلامی نماد دشمن است و در بحث های تحلیلی خواب نماد غرایز درونی است. نحوه مشاهده سگ در خواب تأثیر زیادی در تعبیر خواب فرد دارد. با تعبیر پارس سگ همراه ما باشید.

پیشنهاد ستاره

تعبیر خواب پارس سگ

آنلی بیتون می گوید:

تعبیر خواب صدای سگ (اگر سگ با ناراحتی زوزه می کشد) نشانه مرگ یا جدایی طولانی بین دوستان است.

اگر در خواب دیدید که سگی زوزه می کشد و پارس می کند، نشانة لعن و نفرین است و خواب شما می گوید که با شخصی ملاقات ناخوشایندی خواهید داشت که سخنان زشتی می گوید و با شما بدرفتاری می کند.

تعبیر خواب شنیدن صدای سگ، نشانه شنیدن اخباری است که شما را مضطرب و نگران می کند.

خواب دیدن پارس کردن سگ ها در هنگام جنگ، نشانه آن است که زندگی شما پریشان و غمگین خواهد شد و از دشمنان خود شکست خواهید خورد.

خواب دیدن غرغر و پارس سگ، نشانه آن است که تحت فرمان افراد فریبکار قرار می گیرید و آرامش خانواده به هم می خورد.

محمد بن سیرین گوید: تعبیر خواب صدای سگ، علامت آن است که از دشمن بزرگ سخنان زشت و کفرآمیز خواهید شنید.

نبی یوسف علیه السلام می فرماید: دیدن صدای سگ در خواب، نشانه گرفتاری و گرفتاری است.

لوک اویتنهاو می گوید:

صدای پارس سگ در خواب به این معنی است که باید به هشدار نیکوکاران گوش فرا دهید

پارس سگ در خواب بیانگر احتمال سرقت یا خطر آتش سوزی است.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: دیدن صدای سگ در خواب، نشانه تهمت و سیاست و دشنام و دشنام است و اگر در خواب صدای سگ را بشنوید ولی سگ را نبینید، دلالت بر این دارد که او از شما بد می گویند، غیبت می کنند و نقشه می کشند.

لوک اویتنهاو می گوید: دیدن پارس سگ در خواب نشانه شادی است.

برای درک حالت کلی خواب، نگاه کردن به یک نماد کافی نیست. شما باید تمام عناصر رویای خود را مانند یک پازل کنار هم قرار دهید و از تعبیر هر نماد استفاده کنید. اگر در تعبیر خواب پارس سگ مشکل دارید، می توانید با ارسال آن برای کارشناسان ستاره از تعبیر خواب خود مطلع شوید.

پارس سگ ها راه ارتباطی آنهاست اما در بسیاری از موارد این پارس آزاردهنده و غیرقابل کنترل می شود. متاسفانه بسیاری از سگ ها به دلیل پارس زیاد رها می شوند و خانه های خود را از دست می دهند!

اما پارس سگ یک مشکل رفتاری حاد نیست و خبر خوب این است که با رعایت آموزش های ساده می توانید پارس سگ خود را متوقف کنید و از رابطه خود لذت بیشتری ببرید. در این مقاله در مورد از بین بردن عادت پارس کردن سگ صحبت می کنیم و روش های مختلف آموزشی در این زمینه را توضیح می دهیم.

(توجه: به طور کلی استفاده از کلمه پارس سگ اشتباه است و با توجه به ریشه این کلمه بهتر است به جای پارس بگوییم «گذر»)

دلایل پارس کردن سگ ها

پارس کردن رفتار غریزی سگ است و وسیله ارتباط و زبان سگ تلقی می شود. سگ ها به دلایل مختلفی می توانند پارس کنند و برای حل مشکل پارس کردن ابتدا باید دلیل آن را درک کنید.

از جمله دلایل پارس سگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلب توجه

ترس

تنها ماندن و اضطراب جدایی

بازی کنید، لذت ببرید و شیطنت کنید

کنجکاوی

یا هشدار خطر

درد و بیماری

اگر سگ شما به سگ های دیگر یا افراد جدید پارس کند، مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. مثلا نمی توانید به راحتی به پارک بروید یا با آن قدم بزنید.

ممکن است فکر کنید که این رفتار سگ یک مشکل رفتار پرخاشگرانه است. اما پارس سگ یک چیز طبیعی است، اما باید کنترل شود. در مقاله ای با عنوان “مشکلات رفتاری سگ ها” همه مسائل رفتاری آنها را که ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند بررسی کرده ایم که می توانید در مورد آنها مطالعه کنید.

برای رهایی از عادت پارس کردن به سگ های دیگر، باید از روش های مختلف تربیت و آموزش سگ استفاده کرد تا دیگر این کار را تکرار نکند.

چگونه از پارس سگ (به سگ های دیگر) جلوگیری کنیم؟

مرحله 1: کنار سگ در محلی دور از سگ های دیگر بایستید

یک قلاده روی سگ خود بگذارید و با هم به منطقه ای بروید که سگ های دیگر در آنجا هستند. برای آرامش و آرامش سگ، او را در مکانی قرار دهید که بتواند سگ های دیگر را ببیند، اما به اندازه ای دور که صدای پارس کردن آنها را نشنود.

در ابتدا ممکن است در انتخاب مکان مناسب اشتباه کنید، اما با صبر و حوصله و به مرور زمان خواهید فهمید که بهترین مکان کجاست. مثلا اگر به پارک می روید گوشه های پارک را انتخاب کنید نه وسط پارک.

برای جلوگیری از پارس کردن به هیچ عنوان استفاده از پوزه بند سگ توصیه نمیشه.

مرحله 2: سگ را تشویق کنید

وقتی سگ متوجه سگ های دیگر می شود اما پارس نمی کند و دندان هایش را نشان نمی دهد، او را تشویق کنید.

نکته بسیار مهم: به جای دادن غذای کامل به سگ، غذا را بخورید و فقط یک تکه کوچک به او بدهید تا بتوانید آن را برای مدت بیشتری ادامه دهید.

این تشویق متوالی نه تنها برای تشویق سگ به پارس نکردن است، بلکه شما با یک تیر به آن اشاره می‌کنید و همچنین حواس او را از سگ‌هایی که نزدیک می‌شوند یا احتمالاً از جلوی شما عبور می‌کنند منحرف می‌کنید.

نکته مهم: مقداری که سگ در آن روز می خورد را بر اساس مقداری که به عنوان تشویق به او دادید کاهش دهید.

همانطور که جلسه تمرینی شما پیشرفت می کند، شروع به جایگزینی سگ با تشویق کلامی کنید.

پس از تکرار این مرحله، می توانید قدرت تشویق سگ را مشاهده کنید که چگونه معجزه می کند. تشویقی که به سگ خود می دهید می تواند غذا یا حتی تشویق ساده باشد و مربی یا صاحب آن می تواند آن را به شما بدهد. اگر نمی دانید مشوق چیست و ما چند نوع مشوق ارائه می دهیم؛ نگران نباشید، برای تشویق بهتر سگ خود می توانید مقاله « چه چیزی باعث تشویق سگ می شود » را مطالعه کنید.

به نشانه های واکنش سگ به حضور سگ های دیگر (دندان قروچه، تکان دادن دم، غرغر کردن از حضور سگ های دیگر و …) توجه کنید.

با تمرین زیاد و تکرار این آموزش ها، وقتی سگ شما سگی را می بیند و پارس نمی کند، بلافاصله به شما نگاه می کند و منتظر می ماند تا او را تشویق کنید یا به او غذا بدهید.

مرحله سوم: صدای خاصی را تکرار کنید

قبل از دادن غذا به سگ، هر بار یک صدا یا کلمه خاص را تکرار کنید. مثلاً به من بگو، به من نگاه کن یا مرا ببین. هر زمان که سگ متوجه حضور سگ دیگری شد از این کلمات استفاده کنید تا حواس او را از شما منحرف کنید.

بسیار مهم است که شما و سایر اعضای خانواده در موقعیت های مختلف روزی چندین بار از این کلمه خاص استفاده کنید تا سگ خود را از پارس کردن باز دارید تا او به خوبی یاد بگیرد و متوجه شود که گفتن این کلمه به این معنی است که وقتی سگ دیگری را می زنید. بینایی نباید پارس کند

مرتبط:  چطور از ارز دیجیتال پول در بیاوریم

مرحله آخر: سگ را نزدیک و نزدیکتر کنید

با گذشت زمان، جلسات آموزش سگ را در مکانی نزدیک تر به سگ های دیگر (مثلاً نزدیک محل بازی سگ ها) برگزار کنید. اگر خیلی نزدیک شدید و سگ شروع به پارس کردن و واکنش کرد، کمی عقب نشینی کنید. یادتان باشد هر بار که پارس نمی کند تشویقش کنید.

نکته بسیار مهم:

آموزش روزانه برای ترک عادت پارس کردن سگ بسیار مهم است. برای جلوگیری از حوصله سگ خود، جلسات آموزشی را کوتاه نگه دارید (مثلاً 10 دقیقه). جلسات آموزشی باید سرشار از انواع مختلف تشویق برای سگ (غذا، تشویق کلامی و نوازش) باشد.

راه حل هایی برای کنترل پارس سگ ها در خانه

در این قسمت به شما توضیح می دهیم که اگر سگ شما وقتی در خانه است به دلیل صداهایی که می شنود، افرادی که از جلوی خانه عبور می کنند یا برای جلب توجه شما و یا به هر دلیل دیگری پارس می کند، چه کاری باید انجام دهید تا جلوی آن را بگیرید.

مرحله 1: دستورات “خفه شو” و “تماس” را یاد بگیرید

می توانید به سگ خود بیاموزید که چه کسی مجاز به پارس کردن است و چه کسی مجاز نیست. برای یادگیری دستور سکوت و فراخوانی، مراحل زیر را دنبال کنید:

بهش بگو زنگ بزنه سپس، کاری را انجام دهید که می‌دانید سگتان پارس می‌کند (مثل صدا زدن اسباب‌بازی‌اش یا به صدا درآوردن زنگ در).

وقتی شروع به پارس کرد، یک خوراکی خوشمزه جلوی بینی او قرار دهید تا بو کند.

وقتی پارس برای بو کشیدن متوقف شد به او غذا بدهید.

وقتی سگ شما معنای فرمان فراخوان را یاد گرفت و از آن اطاعت کرد، وقت آن است که ساکت باشید.

برای آموزش این دستور به او بگویید زنگ بزند، وقتی شروع به پارس کرد به او بگویید ساکت باشد.

یک خوراکی را جلوی بینی او بگیرید و زمانی که به اندازه کافی ساکت شد به او بدهید تا آن را بو کند.

با تمرین زیاد، سگ یاد می گیرد که وقتی به او می گویید ساکت باشد، پارس نمی کند.

نکاتی در مورد سفارش ساکت باشید:

بهتر است دستور سکوت را تمرین کنید: سگ را به مکانی ساکت ببرید تا حواسش پرت نشود. هنگامی که او به خوبی یاد گرفت، می توانید در مکان های شلوغ و در حضور سایر افراد یا سگ ها آموزش انجام دهید.

هرگز فریاد نزن، ساکت باش. اگه جیغ بزنی سگ فکر میکنه تو هم پارس میکنی!

آموزش سگ + دلایل پارس کردن سگ و رفع این مشکل

یکی از دلایل پارس سگ می تواند ترس باشد، اما همانطور که می دانید این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یادگیری نحوه شکستن عادات سگ برای سگ با مقاله امکان پذیر نیست. به همین دلیل است که در کتاب الکترونیکی آموزش کامل سگ، مشکل پارس کردن سگ ها را برای شما توضیح داده ایم و تمام راه های حل آن را به شما آموزش داده ایم.

در این کتاب به غیر از مسئله پارس، سایر مسائل آموزشی نیز به صورت عملی آموزش داده شده است. با پیروی از دستورالعمل های این کتاب، پارس سگ خود را یک بار برای همیشه اصلاح کنید!

کتاب الکترونیکی آموزش کامل سگ (توله سگ و بزرگسال)

برای تربیت صحیح سگ، باید بدانید چه زمانی، کجا و چگونه این رفتار را نشان دهید تا سگ بتواند آن را ببیند و از آن بیاموزد.

این کتاب الکترونیکی گام به گام به شما یاد می دهد که چگونه با سگ رفتار کنید و از همان روز اول چه چیزهایی را به او بیاموزید و به شما کمک می کند سگی خوش رفتار و خوش رفتار را به جامعه تحویل دهید.

مرحله 2: از پرت کردن حواس سگ خودداری کنید

هنگامی که می دانید سگ شما شروع به پارس می کند، کارهای مختلفی انجام دهید مانند:

اسباب بازی های مورد علاقه خود را بدهید

بازی های هیجان انگیز را با او شروع کنید

از او بخواهید دستوراتی را که می داند اجرا کند و تشویقش کنید

تشویق یا جویدن استخوان و…

حواس او را پرت کنید تا نتواند روی ماشه تمرکز کند.

مرحله آخر: تخلیه انرژی و تاثیر آن در جلوگیری از پارس سگ

مهم ترین چیزی که در بروز رفتارهای مخرب در سگ ها مانند پارس کردن تاثیر می گذارد از دست دادن انرژی است، بسیاری از سگ ها پارس می کنند زیرا می خواهند انرژی اضافی خود را تخلیه کنند.

شاید سگ شما، مانند بسیاری از سگ های دیگر، زمانی که نمی توانستید به او فرصت بازی یا پیاده روی در خارج از خانه بدهید، عادت به پارس کردن پیدا کرد. البته پیاده روی راه حل خوبی است به شرطی که بدانید چگونه با سگ راه بروید. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، در مطالعه مقاله نحوه راه رفتن با سگ درنگ نکنید.

به یاد داشته باشید که یک سگ خسته، یک سگ شاد و یک سگ شاد به ندرت پارس می کند.

چند راه برای تخلیه انرژی سگ:

پیاده روی های طولانی داشته باشید

بازی های هیجان انگیز با فعالیت بدنی بالا

بازی با سگ های دیگر

بازی با اسباب بازی های فکری

در مقاله روش های تخلیه انرژی سگ روش های عملی تخلیه انرژی سگ را توضیح دادیم و شما می توانید با مطالعه این مقاله با روش های کاربردی این کار آشنا شوید.

به این نکته توجه کنید که نژادهای مختلف سگ دارای سطوح انرژی متفاوتی هستند و با توجه به سطح انرژی نژاد سگ ممکن است لازم باشد روزی 1 الی 3 ساعت روی آن صرف کنید تا انرژی آن تخلیه شود!

به یاد داشته باشید که معاشرت و آموزش سگ از سنین پایین به پیشگیری از بسیاری از رفتارهای مخرب در بزرگسالی کمک می کند.

از پارس کردن سگ ها در شب جلوگیری کنید و آنها را ساکت کنید

یکی از اولین مشکلاتی که صاحبان سگ با آن مواجه هستند عادت سگ به پارس کردن در طول شب است. این مشکل می تواند مشکلات زیادی را به خصوص برای کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ایجاد کند و این سوال برای آنها پیش بیاید که چرا سگ ها در شب پارس می کنند؟

دلایل و علت پارس سگ در شب عمدتاً همان دلایلی است که در بالا برای پارس سگ به طور کلی (تنهایی، بی حوصلگی، جلب توجه، هشدار و احساس خطر یا درد و بیماری) مورد بحث قرار گرفت.

پارس کردن توله سگ در شب یک مشکل جداگانه و تا حدودی طبیعی است. توله سگ ها در تاریکی و شب پارس می کنند چون تنها هستند و می ترسند، پس باید کمی به آنها اجازه بدهید. کوچولو به تازگی از مادر و خواهر و برادرش جدا شده و در مکانی عجیب با افراد جدیدی آشنا شده است. بنابراین به خصوص شب ها که همه جا تاریک است، می ترسد و می خواهد با پارس با شما تماس بگیرد.

مرتبط:  چرا سبک زندگی افراد باهم فرق دارد تفکر هفتم

محل خواب نامناسب: اگر سگ شما شب ها بیرون از خانه به تنهایی می خوابد و پارس می کند، بهتر است او را به داخل خانه بیاورید. در بسیاری از موارد، مشکل پارس سگ در شب حل می شود.

پارس کردن برای جلب توجه: اگر سگ بالغ شما در شب پارس می کند تا توجه شما را جلب کند و مطمئن هستید که تنها دلیل آن جلب توجه شماست. پس بهش توجه نکن حتی اگر به او بگویید ساکت شود یا آرام شود و با او مبارزه کنید، این نوعی توجه است و دفعه بعد سگ شما دوباره پارس خواهد کرد!

او را تشویق نکنید که سگ را ساکت کند! بسیاری از صاحبان سگ حتی تشویق و غذا می دهند تا سگشان زودتر ساکت شود! این بسیار اشتباه است و سگ فکر می‌کند: “مامان، بابا، هر بار که پارس می‌کنم، به من غذای خوشمزه می‌دهند، پس باید دوباره پارس کنم!

تنبیه و داد و فریاد ممنوع! ما می دانیم که بیدار شدن به دلیل پارس سگ چقدر می تواند آزاردهنده و آزاردهنده باشد، اما هرگز سر سگ خود فریاد نزنید و با او دعوا نکنید. این نه تنها فایده ای ندارد، بلکه سگ فکر می کند که شما پارس می کنید و تشویق می شود که پارس کند! علاوه بر این که تنبیه بدنی و دعوا بر رابطه شما با سگ تاثیر بسیار منفی می گذارد و اصلا توصیه نمی شود.

پارس از سر کسالت: در بسیاری از موارد سگ از سر کسالت و برای تفریح ​​پارس می کند! اگر زمان کافی را با سگ خود بگذرانید، او را به گردش ببرید و با او بازی کنید، انرژی او کاملا تحلیل می رود و شب ها بسیار آرام می خوابد! به یاد داشته باشید، سگ خسته یک سگ شاد است!

در مورد توله سگ باید با آموزش کافی به تدریج تنها ماندن را به او آموزش داد. توله سگ باید بفهمد که هر بار که او را تنها می گذارید، به او باز می گردید و نیازی به ترس و نگرانی نیست.

با آموزش صحیح و تایید مثبت رفتار خوب سگ به راحتی می توانید یک سگ خوش رفتار و مودب داشته باشید. البته پارس کردن سگ همیشه بد نیست. به عنوان مثال، سگ های نگهبان باید بتوانند برای ترساندن و هشدار دادن به مهاجمان پارس کنند. در این شرایط باید به سگ ها آموزش داد که بی اختیار پارس نکنند. در مقاله آموزش پارس کردن به سگ آموزش های لازم و اولیه را به شما آموزش می دهیم.

ابزارهای کنترل پارس سگ (اسپری، قلاده، صدا و غیره)

در ابتدا، هدف ما استفاده از آموزش برای جلوگیری از پارس کردن سگ است. هم در این مقاله و هم در کتاب الکترونیکی که در بالا ارائه کردیم، راهکارهای آموزشی کاربردی و موثری را به شما آموزش داده ایم که از پارس کردن هر از گاهی سگ جلوگیری می کند.

با این حال، بسیاری از صاحبان سگ به دنبال راه حل های سریع و فوری هستند و اینجاست که ابزارهای کنترل پارس سگ وارد می شوند. این ابزارها با اسپری کردن، تولید صدا و شوک الکتریکی سگ را مجبور به سکوت می کنند. ما این ابزارها را به شما توصیه نمی کنیم، اما لازم است اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید.

اسپری ضد پوست سگ

این اسپری یک کیسه کوچک است که به راحتی در جیب شما قرار می گیرد. هر زمان که سگ شما در موقعیت نامناسب شروع به پارس کرد، می توانید با اسپری کردن او را ساکت کنید. صدای بلند ناگهانی اسپری صورت و بوی نامطبوع آن در نهایت سگ را حالت می دهد و کمتر پارس می کند.

یقه اسپری

این نوع قلاده حاوی یک محفظه اسپری است که هرگاه سگ پارس کند جلوی بینی او اسپری می کند. صدای گوز و بوی اسپری که عموما برای سگ ها ناخوشایند است، سگ را ساکت می کند. سگ با گذشت زمان شرطی می شود و می فهمد که هر بار که پارس می کند با بو و صدای نامطبوع اسپری مواجه می شود.

یقه ضد ضربه

این قلاده به صدا و لرزش حساس است و هرگاه سگ پارس کند شوک الکتریکی خفیفی به او وارد می کند. در همه موارد این شوک برای سگ دردناک است و سگ کم کم متوجه می شود که اگر آرام بماند و پارس نکند هیچ شوکی وارد نمی شود!

راستش این نوع گردنبند در ایران بسیار رایج است; اما تیم پت پرس استفاده از این نوع قلاده را توصیه نمی کند زیرا برای سگ ها غیرانسانی و دردناک است!

یقه صوتی ضد خش

این قلاده زمانی که سگ پارس می کند صدای اولتراسونیک (برای انسان غیرقابل شنیدن) ایجاد می کند. شنوایی سگ ها بسیار بسیار قوی تر از شنوایی انسان است و این صدا آنها را آزار می دهد و آنها را آزار می دهد. به همین دلیل به مرور زمان به ارتباط پارس با این صدا پی می برد و کمتر پارس می کند.

نظر پت پرس:

قلاده های ضد پوست به دلیل نتیجه گیری و کارایی سریع در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و حتی برخی از مربیان سگ نیز از آن استفاده می کنند. اما تیم Pet Press استفاده از این ابزارهای ضد هک را تحت هیچ شرایطی توصیه نمی کند.

سگ ها فوق العاده تربیت پذیر و آموزش پذیر هستند و به طور غریزی دوست دارند ما انسان ها را راضی کنند. چرا باید به این ابزارهای خشن و دردناک برای سگ ها متوسل شوید در حالی که با آموزش صحیح می توانید به راحتی پارس کردن را متوقف کنید؟

به هر حال سگ دوست وفادار ماست و خوب نیست که انسان با دوستش اینطور رفتار کند، اینطور نیست؟

سوال از شما:

سگ شما در چه شرایطی بیشتر پارس می کند؟ محرک های نویز چیست؟ اگر به دنبال این اختلال نیستید و صرفا به دنبال یک نژاد سگ آرام و ساکت هستید، مطالعه مقاله سگ های آپارتمانی آرام را به شما پیشنهاد می کنیم.

نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سگ ها صداهای مختلف دیگری مانند زوزه، ناله و غرش را نیز تولید می کنند. زمان کاملاً عادی است. سگ ها با پارس کردن و تولید این دسته از صداها با مردم و دیگران ارتباط برقرار می کنند و احساسات خود را بیان می کنند. گاهی از سگ می خواهیم، ​​فقط برای هشدار دادن به ما در مورد خطر، محافظت از ما و یا جلوگیری از ورود غریبه ها به منطقه زندگی پارس. به همین دلیل پارس بیش از حد و بی دلیل یک مشکل رفتاری محسوب می شود. حالا راه حل چیست؟

قبل از اینکه بخواهید از پارس سگ جلوگیری کنید، باید بدانید که چرا پارس می کند. سگ خود را بشناسید و به یاد داشته باشید که او پارس می کند تا شما و همسایه ها را آزار دهد. اینطور نیست و دلیل پارس کردنش فقط برای ابراز ناراحتی و خشونت یا فقط برای اون نیست چون میتونن پارس کنن پارس نمیکنن!!

عناوین بررسی شده در این مقاله

برخی از نژادها بیشتر از سایر نژادها پارس می کنند و برخی به دلیل پارس بیش از حد آنها گارد پرورش می یابند اما در بین آنها نژادی مانند باسنجی وجود دارد. او اصلا پارس نمی کند، اما این بدان معنا نیست که سر و صدا نمی کند. صدای نژاد باسنجی شبیه زوزه و زوزه است. اگر به انواع پارس کردن سگ خود توجه کنید، معنی، معنی و علت آن را خواهید فهمید. درک علت پارس سگ اولین قدم برای کنترل آن است.

مرتبط:  چرا سی دی تو لپ تاپ بالا نمیاد

6 دلیل اصلی پارس کردن سگ ها

هشدار و اطلاع رسانی

سرگرمی و هیجان

جلب توجه

اضطراب و نگرانی

کسالت و خستگی

پاسخ به پارس سگ های دیگر

هشدار و اطلاع رسانی با پارس

این نوع پارس کردن کاملا طبیعی است. این زمانی است که یک غریبه در خانه شما را می زند و به خانه یا ماشین شما نزدیک می شود. نوع پارس به دلیل احساس تهدید در سگ است. در این لحظه سگ با پارس اعلام می کند که می خواهد از این محیط مقتدر حمایت و کنترل کند.این پارس با صدایی بلند، قوی و محکم همراه است. آموزش و پرورش این احساس غریزی می تواند سگ را به محافظ عالی خانه و خانواده تبدیل کند.

بازیگوشی و هیجان همراه با پارس

این نوع پارس در میان توله سگ ها و به خصوص سگ های جوان رایج است. بسیاری از سگ ها هنگام بازی با مردم یا سگ های دیگر پارس می کنند. صدای این پارس موزون و آوا است و تنها به دلیل شادی و هیجان زیاد سگ ایجاد می شود. برخی از سگ‌ها در بیرون رفتن از خانه، پیاده‌روی روزانه یا برای آمدن صاحب خانه بسیار خوب هستند. آنها هیجان زده هستند و پارس می کنند.

با پارس کردن توجه را جلب کنید

بیشتر اوقات، وقتی صدای پارس سگ خود را می شنوید، به جای اینکه متوجه شوید به آن توجه می کنید. دلیل پارس کردن چیست؟ سگ با پارس به تو می گوید: به من نگاه کن! من اینجا هستم! صدای این نوع پارس با ناله و صدای آهسته همراه است.

اضطراب و نگرانی مربوط به پارس کردن

به نظر می رسد پارس مضطرب ناراحتی سگ را تسکین می دهد. صدای این پارس ها اغلب بلند و ممتد و گاهی همراه با ناله است. این نوع پارس کردن در سگ ها زمانی که از تنهایی می ترسند نیز دیده می شود.

کسالت و خستگی با پارس کردن مرتبط است

پارس سگ بی حوصله به نظر می رسد که او پارس می کند تا شما آن را بشنوید. حتی اگر خسته کننده باشد. چون صدای این پارس بسیار غم انگیز است. یک سگ بی حوصله اغلب برای تخلیه انرژی اضافی پارس می کند و گاهی دلیل این پارس تنهایی سگ است و می خواهد به دیگران اطلاع دهد. معمولا این گروه به فعالیت های ورزشی روزانه و همراهی نیاز دارند.

پاسخ به پارس سگ های دیگر

این نوع پارس کردن یک سناریوی آشنا برای صاحبان سگ است. سگی در خیابان شروع به پارس می کند و از هر خانه ای که سگ دارد پارس می کند. ما آن را می شنویم.

چگونه پارس بیش از حد سگ را کنترل کنیم؟

در طول مراحل آموزشی صبور باشید و دستورات را با آرامش بیان کنید. به جزئیات آموزش توجه کنید و بدانید که کنترل این ناهنجاری ها زمان زیادی می برد. سگ شما باید بفهمد چه زمانی پارس کند و چه زمانی ساکت نشوید.شما باید سعی کنید این مفهوم را به سگ خود آموزش دهید و هر چه زودتر شروع کنید. او را آموزش دهید و این مشکل رفتاری را برطرف کنید. هر چه دیرتر برای حل مشکل پارس سگ خود اقدام کنید، جلوگیری از آن دشوارتر خواهد بود. یادگیری ساکت ماندن می تواند ایده خوبی برای کنترل پارس سگ باشد.

آموزش ساکت کردن سگ هنگام پارس کردن

میزان‭ ‬سختی‭ ‬آموزش
متوسط

زمان‭ ‬مورد‭ ‬نیاز‭ ‬برای‭ ‬تمرین
۱۰ تا ۱۵ دقیقه

مدت زمان تکرار
۱ یا ۲ بار در روز

کلمات‭ ‬فارسی‭ ‬پیشنهادی‭ ‬برای‭ ‬این‭ ‬فرمان
هیس،‭ ‬ساکت،‭ ‬بسه

زمان مورد نیاز
ممکن‭ ‬است‭ ‬در‭ ‬سنین‭ ‬بالای‭ ‬۳‭ ‬ماهگی‭ ‬چندین‭ ‬هفته‭ ‬زمان‭ ‬ببرد

اولین روش آموزشی

سگ در هر زمان و در هر موقعیتی پارس می کرد، کف می زد، سوت می زد یا هر چیز دیگری. صدای مشابهی توجه سگ را به خود جلب می کند و در آن لحظه سگ پارس می ایستد و بلافاصله با صدایی آرام فرمان (آرام) را می گوید (صدای شما باید شنیده و غیر غالب باشد، همراه با خیرخواهی باشد) و در عین حال در دسترس باشد. تشویق به غذا دادن به سگ این تمرین را هر روز در حالی که سگ پارس می کند انجام دهید، اما جلسات آموزشی باید کوتاه باشد.

روش تدریس دوم

برای سگ های بالغ و بالای یک سال، پس از پارس کردن، ابتدا نام سگ را بگویید تا حیوان متوجه شما شود، سپس هنگامی که بدن سگ در حالت ترس قرار گرفت (با قرار دادن دم بین سگ ها) با قدرت فرمان سکوت را بدهید. پاها). و پشت خود را خم کنید)، روی صورت سگ آب می پاشید.

نکات بسیار مهم برای جلوگیری و توقف پارس بیش از حد

هنگامی که علت پارس سگ مشخص شد، می توانید رفتار او را کنترل کنید.

1: ابتدا سعی کنید هر علتی که ممکن است باعث پارس سگ شود را از بین ببرید

2: زمانی را در طول روز برای ورزش و افزایش فعالیت بدنی سگ مشخص کنید. وقتی انرژی سگ تمام می شود، پارس آن نیز کاهش می یابد.

3: سگ را برای مدت طولانی تنها نگذارید تا اگر پارس کرد متوجه نادرست بودن رفتار او شوید. به او اخطار بده

4: اگر علت پارس کردن سگ خواستن چیزی مانند خوردن، بازی کردن، بیرون رفتن از خانه است، هرگز به درخواست او پاسخ ندهید زیرا در آن لحظه سگ فکر می کند که این به دلیل پارس است. او تشویق می شود یا می تواند به چه چیزی برسد. با پارس می خواهد

5: وقتی سگ پارس می کند برای آرام کردن حیوان فریاد نزنید (مخصوصا با صدای زیر) این عمل باعث می شود سگ در حالت مکالمه با شما باشد و دیگر پارس نکند.

6: هرگز از یقه های ضربه ای به عنوان تنبیه استفاده نکنید. این روش نه تنها دردناک و بد است، بلکه پس از مدتی سگ یاد می گیرد. او فقط زمانی پارس می کند که یقه نبسته باشد یا حتی ممکن است به یقه عادت کند و با وجود این به پارس کردن ادامه دهد.

7: سعی کنید با صدایی مانند کف زدن یا سوت زدن هنگام پارس سگ توجه سگ را به خود جلب کنید. او را از چیزی که او را وادار به پارس می کند دور کنید. برای اجرای این روش می توانید از انداختن اسباب بازی مورد علاقه سگ یا تشویق او به غذا خوردن نیز استفاده کنید.

8: آموزش اطاعت و کنترل (فرمان های اولیه) را هر روز با سگ انجام دهید.

9: سگ را در حیاط یا اطراف خانه تنها نگذارید زیرا این عمل باعث می شود که سگ بیشتر با عوامل پارس ارتباط برقرار کند و به طور مداوم پارس کند این به یک عادت تبدیل شده است و این رفتار می تواند همسایه ها را به شکایت بکشاند. ‬

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا