چرا در کرونا سطح اکسیژن خون پایین میاد

مدت کوتاهی است که ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا نکرده و بیش از یک سال است که با این ویروس مخوف مبارزه می کنیم. در این راستا سازمان بهداشت و درمان بهترین راه برای پیشگیری از عوارض جدی و کاهش میزان مرگ و میر است و از مردم می‌خواهد با انجام تست کرونا در روش‌های به موقع و تایید شده کنترل بیماری، سطح ایمنی و سلامت خود را افزایش دهند. Humka آماده ارائه خدمات تست کرونا در منزل است. هم اکنون از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید. کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما در مورد کرونا و سطح اکسیژن هستند.

بسیاری از بیماران بستری در بیمارستان که از ویروس کرونا رنج می‌برند، با کاهش سطح اکسیژن خون مواجه می‌شوند که به دلیل مراجعه دیرهنگام و عدم استفاده از پالس اکسی‌متر برای بررسی اکسیژن خون است. اگر شرایط خروج از منزل یا محل کار خود را ندارید می توانید از خدمات غربالگری خانه و محل کار هومکا استفاده کنید.

سطح طبیعی اکسیژن خون در کرونا

در موارد گزارش شده از عفونت ویروس کرونا، برخی از بیماران کاهش سطح اکسیژن را تجربه می کنند، اما به هیچ وجه از تنگی نفس شکایت ندارند. در شرایط عادی، اگر بیماران مبتلا کاهش سطح اکسیژن خون را تجربه کنند، حملات تنفسی شدیدی را تجربه می کنند و از کاهش ظرفیت تنفس شکایت می کنند.

اگر از پالس اکسیمتر برای اندازه گیری اکسیژن خون استفاده می کنند باید بین 100 تا 97 باشد. البته باید توجه داشت که برخی افراد قبل از ابتلا به ویروس کرونا دچار بیماری های ریوی می شوند و در آزمایش اکسیژن خون باید به این موضوع توجه شود. یک پالس اکسی متر

اگر پس از استفاده از پالس اکسیمتر سطح اکسیژن خون بیمار کمتر از 90 باشد، وضعیت وی بحرانی و جای نگرانی دارد. اما چرا این موضوع باعث نگرانی است؟

وقتی اکسیژن خون به کمتر از 90 می رسد به این معنی است که اندام ها به ویژه مغز و قلب و سایر اندام های مهم بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کنند که عمدتاً به معنای تخریب و مرگ سلولی است. اکسیژن لازم برای بقای اندام‌ها توسط گلبول‌های قرمز حمل و تامین می‌شود، بنابراین با کاهش سطح اکسیژن خون، عملکرد اندام‌ها به‌ویژه مغز مختل می‌شود و به تدریج فرد را نزدیک‌تر می‌کند. به مرگ . .

اما یک سوال مهم؛ آیا پالس اکسی متر می تواند به تشخیص دقیق کرونا کمک کند؟ وب سایت هیوستون متدیست به این سوال پاسخ داد:

ویروس کرونا از طریق سیستم تنفسی وارد بدن شده و باعث التهاب و آسیب به ریه ها می شود. این امر باعث اختلال در انتقال اکسیژن در بدن می شود. کمبود اکسیژن می تواند در مراحل مختلف کووید-19 رخ دهد. بنابراین دستگاه اکسیژن برای افرادی که به طور خطرناکی درگیر این ویروس هستند در نظر گرفته نمی شود.

بسیاری از بیماران ظاهر خوبی دارند، اما سطح اکسیژن خون آنها پایین است. حال سوال مهم این است: آیا اکسیمتر در تشخیص زودهنگام COVID-19 کمک می کند؟

همه افرادی که تست کرونای آنها مثبت است، سطح اکسیژن پایینی ندارند. بنابراین نمی توان تنها به نتیجه دستگاه اکسیمتر اتکا کرد.

برای انجام آزمایش کرونا در خانه به Humka اعتماد کنید.

آیا کاهش سطح اکسیژن با علائم قابل تشخیص است؟

بله، با مشاهده علائم می توان کاهش سطح طبیعی اکسیژن خون را تشخیص داد. زیرا همانطور که اشاره کردیم هر گاه میزان اکسیژن از حد طبیعی کاهش یابد، عملکرد اندام ها کاهش یافته، دچار اختلال می شود و یا عوارض جدی به وجود می آید. بنابراین، ممکن است با علائم زیر به کاهش سطح اکسیژن خون مشکوک شوید:

سردرد و سرگیجه

سردرد و سرگیجه می تواند یکی از علائم اصلی کاهش سطح اکسیژن خون باشد. زیرا اکسیژن رسانی مناسبی به مغز نمی رسد و عملکرد مغز تحت تاثیر قرار می گیرد. به همین دلیل، بیمار اغلب احساس سردرد می کند و سرگیجه او از بین نمی رود. این سرگیجه با عدم تعادل، حالت تهوع و بی حالی همراه خواهد بود.

نوسان فشار خون

اگر فشار خون یک بیمار کرونایی چندین بار چک شود و هر بار فشار خون سطحی غیرطبیعی را نشان دهد، ممکن است شک کنید که سطح اکسیژن خون کاهش یافته است. البته توجه داشته باشید که کاهش اکسیژن خون منجر به بی ثباتی فشار در بیمار می شود و فشار خون او مدام افزایش می یابد.

تنگی نفس و تنفس سریع

تنگی نفس یکی از علائم شایع سطح پایین اکسیژن خون است. زیرا اکسیژن کافی در ریه ها وجود ندارد و سیستم تنفسی به سختی پر و خالی می شود. به همین دلیل ریه ها مجبور به کار بیشتر شده و بیمار تنفس سریع دارد. از سوی دیگر، ضربان قلب نیز افزایش می‌یابد، زیرا قلب برای جبران کمبود اکسیژن باید سخت‌تر کار کند.

اختلال بینایی

اگر بیمار از دو بینی، تاری دید یا اختلالات رایج بینایی شکایت داشته باشد، احتمالاً اکسیژن خون او در حال کاهش است. در این حالت معمولاً بیمار با کاهش سطح هوشیاری، ضعف و بی هوشی مواجه می شود.

کاهش قدرت تمرکز

کرونا و سطح اکسیژن بر قدرت تمرکز تأثیر می گذارد. کاهش اکسیژن خون بیش از هر عضو دیگری به مغز آسیب می زند زیرا فعالیت همه اعضای بدن به مغز بستگی دارد. بنابراین، در صورت نبود اکسیژن کافی در مغز، حتی توانایی فکر کردن و تصمیم گیری بیمار نیز مختل می شود. در این حالت بیمار نمی تواند روی یک مورد خاص تمرکز کند و تعادل حرکتی و رفتاری او از بین می رود.

مرتبط:  چرا نماز قضای پدر بر پسر بزرگ واجب است

برای ثبت رایگان درخواست خود اکنون کلیک کنید.

اکسیژن خون بالا در کرونا

افزایش سطح اکسیژن خون در بیماران کرونایی می تواند امیدوار کننده باشد. زیرا نشان می دهد که اندام های بدن به خصوص مغز به اندازه کافی اکسیژن دریافت می کنند و عملکرد آنها بهبود می یابد. اگر یک بیمار کرونایی با سطح اکسیژن زیر 90 در حالت افزایش اکسیژن خون قرار گیرد، نشانه بهبودی و پاسخ بدن به درمان خواهد بود.

اکسیژن خون پایین در کرونا

سطح اکسیژن نشان داده شده در پالس اکسی متر تعیین کننده میزان اکسیژنی است که به سلول ها می رسد و بدن سلول ها را از بین نمی برد یا کمبودی در بدن به خصوص سیستم تنفسی وجود ندارد. Spo2 به این معنی است که اکسیژن رسانی به ریه ها طبیعی است، گلبول های قرمز خون به اندازه کافی اکسیژن دریافت می کنند و سایر اندام های بدن به طور طبیعی از اکسیژن ارضا شده و سالم هستند.

حال اگر به کرونا مبتلا هستید و این میزان اکسیژن در خون به طور ناگهانی یا تدریجی کاهش پیدا کرد، مشکلی جدی است و این کمبود و کاهش سطح اکسیژن باید سریعا بررسی و بررسی شود. در واقع در این حالت، بیمار کرونایی باید در بیمارستان بستری، قرنطینه شود و با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز یا در بدترین حالت، دستگاه تنفس مصنوعی به او اکسیژن کافی داده شود.

اگر حد مجاز اکسیژن خون یک بیمار کرونایی به 75 تا 100 برسد، وضعیت بیمار پایدار است و می تواند امید بیشتری به درمان و قرنطینه داشته باشد. اما اگر سطح اکسیژن خون زیر 75 باشد، اختلالات تنفسی جدی، حمله قلبی، از دست دادن هوشیاری و خطر مرگ بیمار را تهدید می کند.

برای تشخیص کرونا و سطح اکسیژن بهتر است بلافاصله با پزشک در منزل مشورت کرده و آزمایش کرونا انجام دهید. در صورت استفاده از خدمات پزشکی و آزمایشگاهی هومکا در منزل، معاینه پزشکی و تست کرونا در منزل نیز امکان پذیر است.

هنگامی که بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند، ممکن است شرایط خطرناکی مانند هیپوکسمی (کمبود اکسیژن در خون) یا هیپوکسی (کمبود اکسیژن در بافت ها) را تجربه کند. بدون اکسیژن، مغز، کبد و سایر اندام ها می توانند چند دقیقه (تا 3 دقیقه) پس از شروع علائم آسیب ببینند. هیپوکسمی زمانی می تواند باعث هیپوکسی شود که جریان خون اکسیژن کافی برای تامین نیازهای بدن به بافت ها نمی رساند. گاهی از اصطلاح هیپوکسی برای توصیف هر دو مشکل استفاده می شود.

در دکترتو می‌توانید با بهترین دکتر عمومی در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

هنگامی که بدن اکسیژن کافی دریافت نمی کند، ممکن است شرایط خطرناکی مانند هیپوکسمی (کمبود اکسیژن در خون) یا هیپوکسی (کمبود اکسیژن در بافت ها) را تجربه کند.

سطح طبیعی اکسیژن در خون چقدر است؟

سطح طبیعی اکسیژن در خون بین 75 تا 100 میلی‌متر جیوه است، سطح اکسیژن خون زیر 60 میلی‌متر جیوه است و طبق تصمیم پزشک، فرد به اکسیژن مکمل نیاز دارد.

مهم است که از علائم هشدار دهنده سطح پایین اکسیژن خون که به عنوان هیپوکسمی شناخته می شود، آگاه باشید.

علائم-کبود-اکسیژن

علائم کمبود اکسیژن

علائم آن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما شایع ترین علائم هیپوکسی عبارتند از:

تغییر رنگ پوست از آبی به قرمز گیلاسی

گیجی

سرفه

افزایش ضربان قلب

تنفس سریع و مداوم

تنگی نفس

ضربان قلب آهسته

عرق

خس خس سینه

دلایل کمبود اکسیژن

کرونا: اگر کرونا روی ریه ها تأثیر بگذارد، میزان اکسیژن دریافتی فرد می تواند کاهش یابد و این خطرناک است.

حمله شدید آسم باعث هیپوکسی در بزرگسالان و کودکان می شود. در طول حمله، راه های هوایی باریک می شوند و از رسیدن هوا به ریه ها جلوگیری می کنند.

سرفه یک مکانیسم دفاعی است که ریه ها را پاک می کند، جالب است بدانید که این مکانیسم دفاعی به اکسیژن بیشتری نیاز دارد، به همین دلیل است که سرفه می تواند علائم هیپوکسی را تشدید کند.

هیپوکسی همچنین می‌توانید ناشی از آسیب ریه به علت تروما و ضربه ایجاد شود. موارد دیگری که می‌تواند موجب هیپوکسی شود:

بیماری های ریوی مانند بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)، آمفیزم، برونشیت، ذات الریه و ادم ریوی (تجمع مایع در ریه ها).

مسکن های قوی و سایر داروهایی که باعث ایست تنفسی می شوند.

بیماری قلبی

کم خونی (کاهش تعداد گلبول های قرمز خون که اکسیژن را حمل می کنند.)

مسمومیت با سیانید (سیانید یک ماده شیمیایی است که برای ساخت پلاستیک و سایر محصولات استفاده می شود).

سطح اکسیژن در کرونا

سطح اکسیژن خون کرونا

اگر کرونا روی ریه ها تأثیر بگذارد، میزان اکسیژن دریافتی فرد ممکن است کاهش یابد و این خطرناک است. کووید 19 یک بیماری تنفسی است و می تواند باعث کاهش سطح اکسیژن خون شود. اگر ریه ها تحت تأثیر ویروس کووید-19 قرار گیرند، ممکن است میزان اکسیژن دریافتی فرد کاهش یابد. اگر علائم آسیب ریه همراه با کرونا را دارید، فوراً به متخصص ریه مراجعه کنید.

مرتبط:  چطور با سونوگرافی تخمک گذاری مشخص می شود

علاوه بر آن یک مطالعه آزمایشگاهی شان می‌دهد کووید-۱۹ باعث اتساع قابل توجه رگ‌های خونی ریه به‌ویژه در مویرگ‌ها می‌شود. این اتساع رگ که باعث کاهش فشار خون می‌شود به کاهش میزان اکسیژن‌رسانی در نارسایی ریوی ویروس کرونا کمک می کند.

البته این ویروس به روش های مختلفی بر تخریب عروق ریوی تأثیر می گذارد. این مطالعه همچنین پدیده عجیب مشاهده شده در برخی از بیماران کووید-19 به نام “هیپوکسمی شاد” را توضیح می دهد. در این حالت، اگرچه سطح اکسیژن بسیار پایین است، اما به نظر نمی رسد که بیمار مشکل تنفسی داشته باشد. بنابراین، اگر بیماری کرونا داشتید و علائم تنگی نفس نداشتید، باز هم سطح اکسیژن خون خود را چک کنید.

5 نشانه کمبود اکسیژن در خون و علائم آسیب ریه در کرونا

در کنار سایر علائم کرونا، از جمله تنگی نفس، سرفه خشک؛ تب؛ التهاب و درد بدن و دیگر علائم، این علائم نیز می تواند دیده شود. در صورت مشاهده این علائم می توانید از طریق مشاوران دکترتو، با متخصصین ریه مشورت کنید و در صورت نیاز به پزشک مرتبط مراجعه کنید:

1: رنگ آبی لب ها، لاله گوش یا بستر ناخن‌ها

این شرایط که به نام «سیانوز» شناخته می‌شود، نشانه‌ای از «هیپوکسمی شدید» است که نشان می‌دهد سلول‌های بدن به میزان کافی خون اکسیژن دار دریافت نمی‌کند. سیانوز باید بسیار جدی گرفته شود و فرد مراقبت‌های پزشکی فوری دریافت کند.

2: احساس سوزش

اگر هیپوکسمی یک مشکل طولانی مدت باشد، بدن ممکن است تعداد زیادی گلبول قرمز تولید کند و باعث غلیظ شدن خون شود. این می تواند باعث علائم اضافی مانند احساس سوزش در اندام ها مانند بینی و انگشتان، زنگ در گوش و خارش شود.

3: سردرد

بیماری مزمن انسدادی ریه با شرایطی به نام «هیپوکسی» مرتبط است. این شرایط بار کاری مضاعف بر قلب وارد می‌کند و موجب کندی عملکرد‌های بافتی می‌شود. سردرد‌های مرتبط با بیماری مزمن انسدادی ریه بیشتر هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب رخ می‌دهد.

4: تنگی نفس

تنگی نفس یکی از شایع‌ترین علایم «هیپوکسمی» است. افزون بر کمبود نفس، تنگی نفس ممکن است شامل احساس تنگی در قفسه سینه، تنفس سریع یا احساس ناتوانی در دریافت اکسیژن کافی باشد. جمع شدن لب‌ ها به حالت غنچه یا سوزش سوراخ‌های بینی هنگام تنفس هم ممکن است رخ دهد.

5: تنفس سریع

کمبود اکسیژن یا دی اکسید کربن بیش از حد در بدن از دلایل شایع این شرایط است. این مورد بیماری نیست، اما علامتی از تلاش بدن برای اصلاح مشکلی دیگر است.

چگونه اکسیژن خون اندازه گیری می شود؟

موثرترین روش برای بررسی سطح اکسیژن خون، آزمایش ABG است و برای این آزمایش نمونه خون از شریان ها معمولاً در مچ دست گرفته می شود که بسیار دقیق است، اما می تواند کمی دردناک باشد.

همچنین می توان میزان اکسیژن خون را با دستگاه کوچکی به نام «پالس اکسی متر» اندازه گیری کرد. این دستگاه که شبیه یک گیره کوچک است با قرار دادن آن بر روی انگشت اشاره به طور غیرمستقیم سطح اکسیژن خون را اندازه گیری می کند.

اگرچه تست پالس اکسیمتر آسان‌تر، سریع‌تر و بدون درد است، اما به اندازه تست ABG دقیق نیست. این می تواند تحت تأثیر عواملی مانند انگشتان کثیف، لاک ناخن و گردش خون ضعیف در اندام ها باشد.

اکسی متر

چگونه از دست دادن اکسیژن را بدون ابزار تشخیص دهیم؟

او باید از فعالیت های جسمی و روحی استرس زا که فشار زیادی به بیمار وارد می کند، مانند ورزش های بسیار سنگین اجتناب کند.

به طور متوسط ​​2 لیتر در روز از مقدار مناسب مایعات استفاده کنید.

تنوع در تغذیه و مصرف سبزیجات و میوه ها را افزایش دهید.

برای تشخیص علامت خطر در بیماران کرونایی باید بیمار در جایی آرام بنشیند و تعداد تنفس بیمار توسط فرد دیگری در یک دقیقه شمارش شود. اگر تعداد تنفس بیشتر از 24 تنفس در یک دقیقه بود این یک علامت خطر است که بیمار وارد فاز شدید بیماری ریوی می شود.

چه زمانی برای درمان کمبود اکسیژن باید به پزشک مراجعه کرد؟

هیپوکسی معمولا یک وضعیت اورژانسی است. اگر علائم هیپوکسی دارید، با 911 تماس بگیرید.

برای درمان هیپوکسی، مراجعه به بیمارستان و اندازه گیری سطح اکسیژن خون ضروری است. و درمان فقط با نظارت یک متخصص ریه و به صلاحدید او امکان پذیر است. مشکل اصلی در درمان هیپوکسی رساندن اکسیژن بیشتر به بدن است.

برای درمان، اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق کانولای بینی یا از طریق ماسکی که بینی و دهان شما را می پوشاند دریافت می کنید. در بیشتر موارد، این اقدامات برای بازگرداندن سطح اکسیژن به حالت عادی کافی است.

– یک اسپری استنشاقی یا داروی آسم ممکن است تنفس را آسان تر کند.

– اگر این کمکی نکرد، پزشک ممکن است به شما دارو به صورت داخل وریدی (IV) تزریق کند. ممکن است به داروهای استروئیدی کوتاه مدت برای کاهش التهاب در ریه ها یا آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت زمینه ای نیاز داشته باشید.

مرتبط:  چرا تو جی تی ای وی مرحله نمیاد

هنگامی که زندگی شما در خطر است و این درمان ها دیگر جواب نمی دهند، ممکن است به تهویه مکانیکی (استفاده از دستگاه برای کمک به تنفس) نیاز داشته باشید.

نکته ی بسیار مهم:

بهترین راه برای جلوگیری از هیپوکسی، پایش روزانه آسم است. برنامه درمان آسم خود را جدی بگیرید. برای جلوگیری از عود و تشدید حملات آسم از داروی خود به موقع استفاده کنید و در صورت لزوم از اسپری استنشاقی استفاده کنید. تغذیه و ورزش خوب داشته باشید. از محرک های آسم خود آگاه باشید و راه هایی برای اجتناب از آنها بیابید. با پزشک خود در مورد یک برنامه اقدام حمله آسم صحبت کنید تا بدانید در هنگام مشکلات تنفسی چه باید بکنید.

بهترین راه برای جلوگیری از هیپوکسی، پایش روزانه آسم است. برنامه درمان آسم خود را جدی بگیرید.

دستورالعمل استفاده از اکسیژن درمانی یا کپسول های اکسیژن

درمان با اکسیژن برای شروع، نیاز به تجویز پزشک دارد. پزشک با توجه به وضعیت بیمار نوع و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را تعیین می کند بیمار باید تمام دستورالعمل های خاص پزشک معالج را رعایت کند.

بعضی از افراد فقط در هنگام انجام فعالیتهای خاص مانند ورزش یا در طول خواب به اکسیژن درمانی احتیاج دارند. ولی در برخی موارد ممکن است بیمار مجبور باشد به طور مداوم تحت درمان با اکسیژن قرار بگیرد. اکثر انواع اکسیژن درمانی قابل حمل همراه هستند و بیمار به راحتی می تواند در هر مکانی از آن استفاده کند.

بیماران باید به این نکته توجه داشته باشند تحت هیچ شرایطی در هنگام مصرف اکسیژن درمانی از دارو یا الکل استفاده نشود، زیرا تداخل آن ها می توانند تنفس را مختل کنند. ینابراین بهتر است قبل از استفاده از اکسیژن درمانی در مورد سایر داروهای مصرفی خودشان حتما با پزشک معالج صحبت کنند.

اگرچه اکسیژن، قابل اشتعال نیست، اما برای احتراق نیز ضروری است. اکسیژن بیش از حد باعث شعله ور شدن آتش سوزی می شود. پس نباید مخازن اکسیژن را در اطراف شعله های آتش و بخاری نگهداری شوند.

در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص ریه در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

بیماران باید به این نکته توجه داشته باشند تحت هیچ شرایطی در هنگام مصرف اکسیژن درمانی از دارو یا الکل استفاده نشود.

راهنمای ارجاع به متخصص ریه

اختلال در تنفس، کمبود اکسیژن یا هر بیماری ریوی چه بر اثر کرونا باشد، چه نباشد؛ نیاز به چکاپ و پیگیری توسط پزشک متخصص دارد. با ورود به سامانه دکترتو می توانید به راحتی از بین بهترین پزشکان ریه به صورت تلفنی مشاوره دریافت کنید و در صورت نیاز به با نوبت گیری آنلاین به آن ها مراجعه نمایید.

دکترتو، مراقب سلامت شماست.

منبع: Healthline, webMD

به گزارش روزنامه الکویتیه، سطح اکسیژن خون SpO2 مقدار اکسیژن خون است که به قسمت های مختلف بدن منتقل می شود، جایی که گلبول های قرمز اکسیژن را از ریه ها جمع آوری کرده و سپس به تمام قسمت های بدن می رساند. بدن

سطح اکسیژن در خون نشان می دهد که تمام سلول ها اکسیژن کافی دریافت می کنند و کمبودی وجود ندارد. سطح SpO2 نشان دهنده کفایت اکسیژن رسانی از ریه ها به گلبول های قرمز و میزان اکسیژن رسانی به اعضای بدن است، بنابراین اکسیژن کم به ویژه در بیماران مبتلا به ویروس کرونا نگران کننده است.

بر اساس این گزارش، محدوده طبیعی سطح اکسیژن خون 75-100 میلی متر جیوه و محدوده پایین تر آن زیر 70 میلی متر جیوه است.

اگر سطح اکسیژن خون به زیر 60 درصد برسد، نشان دهنده یک مشکل بسیار جدی است و می تواند به معنای کمبود اکسیژن خون باشد، به طوری که سلول ها، بافت ها و اندام های بدن میزان اکسیژن بدن را دریافت نکنند. نیاز دارد. در چنین حالتی فرد باید سریعاً با پزشک مشورت کند تا با درمان مناسب سطح اکسیژن خون را بازیابی کند.

علائم و نشانه هایی که کاهش سطح اکسیژن خون را نشان می دهد عبارتند از: 988 86) سوزن سوزن شدن 75 75759998887) فشار خون بالا یا نوسان فشار خون فشار خون و بی ثباتی
8) ضربان قلب سریع 7578885999 10) سردرگمی و از دست دادن تمرکز

کمبود اکسیژن در بیماران کرونایی

برای افراد سالم و عادی نسبت 70 میلی متر جیوه بسیار خوب است و اگر درصد کمتر از آن باشد باید به پزشک مراجعه شود اما برای بیمار مبتلا به کرونا سطح اکسیژن او نباید کمتر از 91 میلی متر جیوه باشد. بنابراین باید به خوبی کنترل شود.

در صورت کمبود دستگاه های اکسیژن، گزینه های زیادی مانند دراز کشیدن برای بازگرداندن سطح اکسیژن در خون وجود دارد. این یک روش ایمن و موثر برای کنترل سطح اکسیژن در خون است.

اما اگر فردی به این درمان‌های خانگی پاسخ ندهد و سطح اکسیژن برای ساعت‌ها به کاهش خود ادامه دهد، به‌ویژه برای افرادی که دچار تنگی نفس یا مشکلات ریوی هستند، یا برای افراد مسن‌تری که ممکن است وضعیتشان به سرعت بدتر شود، باید فوراً به دنبال کمک پزشکی بود. انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا