چرا با بدنسازان ازدواج نکنیم

آیا هیچ سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با بهترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از ساعت 8 صبح تا 12 بعد از ظهر حتی در روزهای تعطیل رسمی

سراسر کشور: 9099070354

    

اگه ازدواج نکنیم چی؟ این سوال برای بسیاری از جوانان در سن ازدواج پیش می آید. گاهی اوقات فشارهای خانواده باعث می‌شود از ازدواج نکردن بترسیم. گاهی اوقات آنقدر برنامه های شخصی داریم که دیگر جایی برای فکر کردن به ازدواج باقی نمی ماند. اما در ته ذهن ما این سوال وجود دارد که آیا اگر ازدواج نکنیم واقعا پشیمان خواهیم شد؟ حقیقت این است که هیچ کس نمی تواند به این سوال پاسخ دهد.

برخی از افراد مجرد از اکثر افراد متاهل شادتر هستند. گاهی پشیمان موقعیت هایی هستیم که از دست رفته ایم. در واقع می توان گفت ازدواج یا عدم ازدواج موضوعی است که بسته به زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد. بنابراین بهتر است این تصمیم را با یک مشاور در میان بگذارید. برای مشاوره ازدواج کلیک کنید

برای دریافت مشاوره در مورد عوارض ازدواج نکردن و اینکه در صورت ازدواج نکردن چه کنیم می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین متخصصین مرکز مشاوره روانشناسی مهدان نو برای مشاوره تلفنی با شماره 02191002360 تماس بگیرید و یا با تلفن ثابت 9099070354.

اگر ازدواج نکنیم همه باید ازدواج کنند؟

ازدواج و داشتن همسر یک نیاز طبیعی برای انسان است. از دیروز تا امروز و در همه فرهنگ ها، دختر و پسر وقتی به سن خاصی می رسند ازدواج می کنند. به همین دلیل، بسیاری از والدین و اطرافیان شما انتظار دارند دیر یا زود ازدواج کنید. اما یک سوال مهم این است: آیا واقعاً همه انسان ها باید ازدواج کنند؟

واقعیت این است که نه؛ مجبور نیستی ازدواج کنی همانقدر که یافتن یک همسر خوب می تواند ضامن خوشبختی شما باشد، ازدواج اجباری نیز می تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در واقع، قرار نیست همه کسانی که ازدواج می کنند خوشحال باشند و هرکسی که ازدواج نمی کند قرار نیست دچار مشکل شود. ازدواج اتفاق بسیار خوبی در زندگی هر یک از ماست، اما به شرطی که ما و طرف مقابل شرایط آن را داشته باشیم. برای داشتن انگیزه برای ازدواج برای یافتن پاسخ صحیح کلیک کنید.

پیامدهای عدم ازدواج برای زن و مرد

ازدواج نکردن در شرایطی که گزینه ازدواج مورد نظر را پیدا نکرده اید می تواند بسیار مطلوب باشد. در واقع شما خود را از خطر یک زندگی ناموفق نجات داده اید. اما در عین حال، معیارهای اشتباه شما (مثل اینکه می خواهید طرف مقابل همه چیز باشد یا بی توجهی به ازدواج) می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. از جمله پیامدهای ازدواج نکردن و پاسخ به این سوال که اگر ازدواج نکنیم چه می شود؟

سلامت عاطفی

داشتن یک شریک عاطفی ثابت که همیشه در کنار شما خواهد بود و در هر موقعیتی از شما حمایت می کند، می تواند بسیار خوب باشد. بسیاری از کسانی که به هر دلیلی نتوانسته اند این رابطه را برقرار کنند، در زندگی احساس تنهایی و غمگینی می کنند. این تنهایی می تواند شما را در برابر بسیاری از بیماری های روانی آسیب پذیر کند. در پاسخ به این مشکل، برخی از جوانان از دوستی یا روابط خانوادگی صحبت می کنند. واقعیت این است که این روابط هرگز نمی توانند به عمق ازدواج باشند. از طرفی تعدد روابط خود دلیلی بر کاهش سلامت روان است.

⭕ در صورت ازدواج نکردن سلامت جنسی را به خطر بیندازید

در تمام توصیه‌های سلامت جنسی، داشتن یک شریک جنسی پایدار یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها است. به همین دلیل است که ازدواج علاوه بر رفع نیازهای جنسی، سلامت شما را نیز تضمین می کند. با افزایش تعداد روابط شما، احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی افزایش می یابد.

⭕ عدم استقلال

برای بسیاری از جوانان، به ویژه دختران، ازدواج نکردن به این معنی است که نمی توانند به استقلال برسند. در واقع شما باید تا زمان ازدواج در خانه پدر و مادرتان زندگی کنید و آنها بر بسیاری از رفتارهای شما کنترل خواهند داشت. بعد از ازدواج، شما خانواده و زندگی خود را دارید.

⭕اگه ازدواج نکنیم فشار شرعی زیاد میشه

یکی از مشکلات بسیاری از جوانانی که ازدواج نمی کنند فشار مذهبی است. تعارض با نیازهای جنسی و نیز نیاز به همسر از جمله نیازهایی است که راه حل دین برای آن ازدواج است. در نتیجه این جوانان با تعارض بین اعتقادات مذهبی و شرایط زندگی خود مواجه می شوند. این وضعیت می تواند منجر به مشکلات روحی بسیاری شود.

⭕ احساس اینکه زندگی بی ثمر می ماند

اگر ازدواج نکنیم ممکن است در کوتاه مدت متوجه عواقب منفی آن نشویم، اما به مرور زمان احساسات منفی بیشتری بر شما چیره خواهد شد. مثلاً یک نیاز طبیعی در هر انسانی این است که بخواهد بچه دار شود. این کودکان در واقع ثمره یک زندگی هستند. اگر ازدواج نکنیم ممکن است در میانسالی یا پیری به دلیل بچه دار نشدن یا نداشتن رابطه عاطفی غمگین شوید.

در چه شرایطی نباید ازدواج کرد؟

همانطور که گفتیم ازدواج همیشه چیز خوبی نیست. گاهی اوقات بهتر است حداقل برای مدتی از ازدواج دور شوید. اگر در هر یک از شرایط زیر قرار گرفتید، بهتر است از هم اکنون تصمیم به ازدواج نگیرید. برای اینکه تصمیم درستی بگیرید حتما مقاله دلایل ازدواج را مطالعه کنید.

فشار دیگران

وقتی کمی بزرگتر شدی، فشار اطرافیان به خصوص خانواده یکی از مهم ترین دلایل ازدواج می شود. گاهی اوقات خانواده آنقدر روی این موضوع تمرکز می کنند و آنقدر درباره آینده صحبت می کنند که ترجیح می دهیم هر چه زودتر ازدواج کنیم. در این شرایط بسیاری از ما به این موضوع توجه نمی کنیم که با چه کسانی ازدواج می کنیم و فقط می خواهیم از فشار حرف های خانواده و اطرافیان خلاص شویم. توجه داشته باشید که این شکل از ازدواج مشکلات زیادی را به همراه دارد و بهتر است قبل از ازدواج کمی صبر کنید.

ترس از ازدواج نکردن

صحبت های اطرافیان یا دیدن زندگی زناشویی دوستان و اطرافیانتان گاهی باعث ترس از ازدواج نکردن می شود. ممکن است فکر کنید تنها ماندن در موقعیتی که همه اطرافیان شما متاهل هستند می تواند بسیار نگران کننده باشد و بنابراین به اولین فردی که به سراغ شما می آید واکنش مثبت نشان می دهید. به یاد داشته باشید که زندگی همه یکسان نخواهد بود. برخی از ما زودتر ازدواج می کنیم و برخی دیرتر. اما این نباید باعث ترس یا نگرانی شما شود. برای دانستن راه های غلبه بر ترس از مجرد بودن کلیک کنید.

✅عدم بلوغ و بلوغ

گاهی اوقات کاملاً احساس می کنید که نه شما و نه شریک زندگی تان برای ازدواج آماده نیستید. اما اطرافیان ممکن است به شما بگویند که دیر یا زود شرایط زندگی مشترک را خواهید آموخت. در واقع ازدواج آنقدر مهم می شود که به شرایط لازم توجه نمی کنیم. تحقیقات نشان می دهد که این نوع ازدواج اغلب با مشکلات جدی تری حتی طلاق مواجه است. بنابراین، مهم نیست که ازدواج چقدر طول بکشد، بهتر است از ازدواج با فردی که بلوغ فکری لازم را ندارد، خودداری کنید.

توصیه تخصصی برای ازدواج نکردن تا آخر عمر

ازدواج موضوع بسیار مهمی در زندگی همه ماست. اما این قرار نیست که تمام عمر ما دوام بیاورد. اگر موفق به انتخاب گزینه مناسب برای ازدواج نشده اید، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. گاهی اوقات متوجه نمی شویم که برخی از رفتارهایمان ما را از یک رابطه سالم دور می کند. گاهی اوقات بی دلیل از تنهایی می ترسیم و سعی می کنیم روابط زیادی ایجاد کنیم.

مشاوران می توانند به شما در انتخاب مسیر درست در تمام این شرایط کمک کنند. علاوه بر این، هنگامی که فردی را برای ازدواج انتخاب می کنید، مشاور قبل از ازدواج با بررسی همه جوانب و همچنین معیارهای ازدواج به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را بگیرید.

برای دریافت مشاوره در مورد عوارض ازدواج نکردن و اینکه در صورت ازدواج نکردن چه کنیم می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین متخصصین مرکز مشاوره روانشناسی مهدان نو برای مشاوره تلفنی با شماره 02191002360 تماس بگیرید و یا با تلفن ثابت 9099070354.

مرتبط:  چطور در برنامه addons کار کنیم

سوالات متداول

پیامدهای ازدواج نکردن چیست؟

مشکلات روانی، به خطر افتادن سلامت جنسی، احساس زندگی ناموفق و همچنین فشارهای مذهبی از مهم ترین پیامدهای ازدواج نکردن است.

آیا ازدواج نکردن همیشه منفی است؟

خیر؛ ازدواج بخش مهمی از زندگی همه ماست، اما قرار نیست تمام زندگی ما باشد. اگر به دلایلی هنوز ازدواج نکرده اید، بهتر است به جنبه های دیگر زندگی خود توجه کنید.

معایب ازدواج چیست؟ اگه ازدواج نکنیم چی؟ این جور سوالات اغلب در ویکی روان پرسیده می شود! پیش از این در سایت مشاوره ویکی روان به تفصیل درباره فواید ازدواج از دیدگاه روانشناسی و علم کل نگر صحبت کرده بودیم. اما نکات منفی ازدواج موضوعی است که کمتر کسی به آن توجه می کند.

قبل از شروع، بهتر است مقاله تعریف ازدواج در روآن ویکی را بخوانید تا مفهومی که قرار است در مورد آن صحبت کنیم را بهتر درک کنید.

آیا می دانید ازدواج چه ضررهایی دارد؟

روانشناسی لحظه را در سایت ویکی روان دنبال کنید.

آدم وقتی ازدواج می کند ممکن است در زندگی اش ضررهایی داشته باشد و از آنچه که فکر می کرد منحرف شود!

جنبه های منفی ازدواج می تواند شامل از دست دادن آزادی، مسئولیت های مالی، عدم اولویت بندی نیازهای فردی و کمبود وقت برای گذراندن با دوستان باشد.

عوامل زیادی می تواند باعث شود فرد تصمیم به ازدواج نکند. برای شروع به مضرات ازدواج گفته می شود که:

بزرگترین عیب ازدواج از دست دادن آزادی فردی است

کسی که ازدواج می کند نمی تواند بدون فکر کردن به همسرش بخوابد، غذا بخورد، تلویزیون ببیند و کارهای دیگری انجام دهد، این یکی از مضرات ازدواج است.

متاهل بودن باعث می شود نتوانید تصمیمات تصادفی و ناگهانی برای خود و زندگی خود بگیرید

زیرا هر دو نفر باید در یک موضوع به توافق برسند. هر تصمیمی باید با رای و نظر هر دو نفر گرفته شود.

خب در ادامه به مهم ترین مضرات ازدواج می پردازیم تا کاملا متوجه این مشکل شوید.

1- نگرانی از مسئولیت ها و مشکلات مالی یکی از مضرات ازدواج است

ممکن است متوجه شوید که مجرد بودن بسیار سودآورتر از متاهل بودن است.

هزینه جشن عروسی می تواند بسیار بالا و مشکل ساز باشد

زیرا شما باید کارهای زیادی را انجام دهید که در دوران مجردی نیازی به انجام آنها نداشتید. وقتی یک نفر ازدواج می کند تمام هزینه هایش دو برابر می شود. مهم نیست که چه نوع عروسی را برنامه ریزی می کنید، این برای همه صادق است.

مانند:

خرید بلیط سینما

غذا و تغذیه را سفارش دهید

تهیه لباس

رفت و آمد

و موضوعات دیگر

از سوی دیگر، یکی از معایب ازدواج این است که خرید هدایای مختلف برای مناسبت های خاص می تواند گران تمام شود.

تولد، ماه عسل و تعطیلات همگی هزینه دارند.

بنابراین به طور کلی هزینه زندگی زناشویی بسیار بیشتر از زندگی مجردی است.

توجه نکردن به نیازهای فردی و اولویت دادن به آنها یکی دیگر از معایب ازدواج است.

فردی که ازدواج می کند دیگر نمی تواند تمام کارهایی را که قبلاً از آن لذت می برد انجام دهد.

2- زندگی انسان پر از تجربیات جدید نیست

شما ممکن است این موضوع را جنبه منفی ازدواج ندانید، اما برای بسیاری اینطور است. چون بالاخره ازدواج تجربه های جالبی هم به همراه دارد.

اما او نمی تواند هر زمان که بخواهد به یک مکان جدید سفر کند، با افراد جدید قرار بگذارد و تجربیات جدیدی داشته باشد.

یک فرد متاهل مانند یک فرد مجرد نمی تواند بسیاری از کارها را انجام دهد. این برای بسیاری از مضرات و مضرات ازدواج است!

البته یک مشاور روانشناس در جلسات مشاوره قبل از ازدواج کردن به خوبی می تواند شخصیت طرفیت را بسنجد و بر اساس آنها راهنمایی های لازم را ارائه دهد. پیشنهاد می کنیم حتما به بخش مشاوره آنلاین قبل از ازدواج در ویکی روان سر بزنید تا لیست بهترین مشاورها را مشاهده نمائید.

3- آیا زندگی جنسی محدودتر می شود؟!

وفاداری یک ویژگی طبیعی انسان نیست. به خصوص در سنین پایین.

قدرت جنسی جوانان بسیار بالاست

زندگی جنسی افراد پس از ازدواج به تدریج اهمیت کمتری پیدا می کند و می تواند منجر به خیانت ها و روابط عاشقانه پنهانی شود.

البته راه های زیادی برای حفظ جذابیت جنسی برای شریک زندگی تان وجود دارد.

باید خواند شود

اما داشتن رابطه جنسی فقط با یک نفر در طول زندگی یکی از معایب ازدواج محسوب می شود.

هر فردی عادات خاص خود را دارد که نمی تواند آنها را ترک کند. تفاوت های عمده شخصیتی هرگز از بین نمی روند.

مسائل جزئی، عادات بد و عادات آزاردهنده می توانند با گذشت زمان بهبود یابند.

4- آزادی های فردی در دوران ازدواج از بین می رود

مجردها می توانند زندگی شاد و طولانی تری داشته باشند و بدون در نظر گرفتن شخص دیگری به خواسته ها و نیازهای خود فکر کنند.

ازدواج یعنی معاشرت با خانواده همسر که می تواند منشا بسیاری از مشکلات و مشاجرات باشد.

پیشنهاد می کنیم حتما تست شخصیت شناسی آنلاین بر اساس نظریه رفتار شناسی کوانتومی از دکتر حسین باهر را انجام دهید.

نتایج این تست دید جامعی از تیپ شخصیتی و خواسته های اصلی شما می دهد که می تواند بسیار مفید باشد.

اغلب ما تصمیمات بدی می گیریم زیرا خودمان را به خوبی نمی شناسیم و نمی دانیم در زندگی چه می خواهیم.

مسافرت مداوم یا سرگردانی غیرضروری برای بسیاری از افراد یکی از بزرگترین معایب ازدواج است.

ازدواج مستلزم درگیر شدن فرد در بسیاری از امور دولتی و رسمی است.

به خصوص اگر زن بخواهد به خارج از کشور سفر کند و کارهای دیگری انجام دهد.

5- جامعه و باورهای سنتی برای افراد متاهل متفاوت است

علاوه بر این که به ازدواج به عنوان یک مسیر شخصی و یک تصمیم فردی نگاه می کنیم، بهتر است به مشکلاتی که در آن وجود دارد فکر کنیم.

مثل یک والدین مجرد بودن، روابط همجنس گرایان. روابط باید بیشتر شخصی و کمتر رسمی باشد.

ازدواج به معنای پذیرش باورهای شخصی و مذهبی فرد دیگری است که می تواند منجر به مشکلاتی در روابط شود.

این باورها می توانند در طول زمان تغییر کنند و شکل های مختلفی به خود بگیرند.

خیلی ها روشن نبودن آینده برایشان را یکی از معایب ازدواج می دانند.

گاهی برای مشکلات مالی در ازدواج راه حل هایی وجود دارد.

اگر با فرد نامناسبی ازدواج کردید، بدانید که جدایی و طلاق نیز هزینه هایی دارد.

پرداخت جهیزیه برای آقایان یا جهیزیه خانم ها گران تمام می شود.

شاید یکی از نکات منفی ازدواج این باشد که بسیاری از مسائل به خصوص مسائل مالی بین شما دو نفر مشترک است.

6- برگزاری جشن عروسی نیز بسیار پرهزینه و استرس زا است

مطمئنا، این یک معامله است، اما به هر حال هزینه زیادی ندارد.

رسم بر این است که همه اعضای خانواده برای آرزوی خوشبختی برای عروس و داماد به این جشن دعوت می شوند.

ازدواج یعنی با هم بودن در شرایط خوب و بد، در خوشبختی و ناراحتی، در بیماری و در هر شرایط دیگری.

فردی که ازدواج می کند باید در کنار همسر بیمار خود باشد و از مشکلات روانی و حتی اعتیاد به مواد مخدر رنج می برد. زیرا جدایی در چنین شرایطی از نظر دینی و فرهنگی قابل قبول نیست.

برای بسیاری این مسئولیت یکی از معایب ازدواج است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد عروسی سفید را به عروسی های معمولی ترجیح می دهند.

7- رابطه همیشگی با یک نفر برای ازدواج مضر است

در بالا به آن اشاره کردیم. اما برای بسیاری، این مشکل می تواند بزرگترین نقطه ضعف ازدواج باشد.

هیچ مرد مجردی وجود ندارد که خود را به داشتن رابطه جنسی فقط با یک زن محدود کند

مرتبط:  چرا به صدا بلند حساس شدم

بسیاری از مردان به آن اعتراف می کنند.

سکس مثل لباس است، شما همیشه دوست دارید لباسی را که دارید بپوشید اما ترجیح می دهید لباس نو هم داشته باشید؟!

داشتن رابطه جنسی فقط با یک زن بعد از مدتی زندگی را خسته کننده می کند. البته شرط داشتن یک ازدواج موفق و پایدار این است که به فکر خیانت به همسرتان نباشید!

8- ملاقات و نحوه آشنایی

قرار ملاقات یک نقطه عطف ثابت نیست، اما بسته به اینکه چگونه آن را انجام دهید، می تواند به اندازه ازدواج بد باشد.

یعنی در بسیاری از جوامع و فرهنگ‌ها، زن و مرد قبل از ازدواج با هم ارتباط نزدیکی ندارند که برای آنها یکی از مهم‌ترین مضرات و مضرات ازدواج است. برای چی؟؟؟ چون می خواهند قبل از ازدواج همدیگر را خوب بشناسند.

ممکن است بخواهید فردی را که می خواهید با او ازدواج کنید، ببینید، لمس کنید و از نزدیک بشناسید.

برای بسیاری از افراد، مرحله آشنایی بسیار حیاتی و مهم است.

9- بی حوصله شدن

گاهی اوقات ممکن است افراد احساس کنند که چیزهای خاصی به آنها تحمیل می شود.

باید خواند شود

مثلاً در جشن عروسی شان ممکن است احساس کنند که ظرفیت و فضای لازم برای تصمیم گیری و بیان نظرات خود را ندارند و همه چیز آنها را شگفت زده می کند.

این ممکن است در طول زندگی زناشویی اتفاق بیفتد، به همین دلیل است که افراد مجرد دوست ندارند در رابطه ای باشند که این احساسات را زیر یک سقف تجربه کنند.

در این موارد مشاوره آنلاین یا حضوری ازدواج می تواند مشکلات زن و مرد را برطرف کند.

10- دخالت های خانواده اوضاع را خراب می کند!

خانواده ها درگیر جشن عروسی هستند و این گاهی اوقات می تواند مشکل ساز باشد.

آنها می توانند در بسیاری از مسائل که بخشی از زندگی خصوصی شما هستند دخالت کنند و مشکلاتی ایجاد کنند.

بعد از ازدواج باید مراقب رفتار و گفتار خود باشید تا رابطه دچار مشکل نشود. شاید این وسواس یکی از معایب ازدواج باشد.

11- بدترین شر ازدواج: عشق همیشه اولویت اول نیست

گاهی در دوران ازدواج، مفهوم عشق در اولویت نیست. مهم نیست این شخص را دوست دارید یا نه.

نکته مهم این است که خانواده شما فرد مناسبی را برای شما پیدا کرده اند و هر دو خانواده از این ازدواج راضی هستند.

عشق ممکن است بعد از ازدواج به وجود بیاید یا نباشد و اگر نشد، شما ناراضی خواهید بود.

خوب، شما می توانید بسیاری از معایب دیگر ازدواج را به لیست بالا اضافه کنید، اما همانطور که گفتیم، بسیاری از موارد بالا ممکن است برای برخی افراد غیرقابل قبول باشد.

به هر حال ازدواج کردن مرحله ای ترس آور در زندگی هر فرد است که عده ای به راحتی آن را می گذرانند اما عده ای دیگه هیچ وقت آن را تجربه نمی کنند.

در هر صورت نگران معایب ازدواج نباشید! به عنوان یک انسان، اگر روی خواسته های واقعی خود تمرکز کنید، می توانید بر هر مشکلی غلبه کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله دلایل ازدواج را مطالعه کنید تا با سایر جنبه های ازدواج آشنا شوید.

هرکسی که به ازدواج فکر می کند، چه ازدواج ساختگی یا ازدواج مجدد، باید بداند که یک جلسه مشاوره ازدواج چقدر می تواند برای زندگی زناشویی متحول باشد. اگر قصد ازدواج دارید و به دنبال مشاوره آنلاین ازدواج هستید، ما این خدمات را در سایت ریوان ویکی ارائه می دهیم.

اما در هر صورت اگر ازدواج کردن براتون تبدیل به یک غول بی شاخ و دم شده و یا نمی دونید چکار باید کنید، پیشنهاد می کنیم از بخش مشاوره روان شناسی سایت ویکی روان برای ارتباط با متخصصین ازدواج و مشاور خانواده استفاده کنید تا این موضوع برای همیشه براتون حل بشه.

3.5/5 – (20)

مردان نامناسب برای ازدواج!!!

من فکر می کنم هر دختری در زندگی خود مردی را تصور کرده است که برای آنها مناسب بوده و از هر نظر آرزوی او را داشته اند. اما وقتی او چهره واقعی خود را نشان می دهد، ناگهان قصر رویاهای شما بر سر شما فرو می ریزد. اما بدانید مردانی که همیشه سعی می کنند خود را خوب جلوه دهند و شما هیچ نکته منفی در آنها پیدا نمی کنید، دقیقاً این مردان مرد زندگی نیستند زیرا فقط به شما به عنوان یک رابطه کوتاه مدت نگاه می کنند و سعی می کنند همه چیز عالی به نظر برسد.

ازدواج با این مردان شما را ناراضی می کند!!

اگر تا به حال با چنین مردی رابطه داشته اید، باید بگویم که باید از دید مثبت به این موضوع نگاه کنید، زیرا می دانید که نباید با چه مردانی ازدواج کنید و اگر این اتفاق برای شما نیفتاده باشد، من بسیار دوست دارم. این مورد را توصیه کنید تا آخر بخوانید تا به شما بگوییم چگونه مردانی را که مناسب ازدواج نیستند تشخیص دهید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه با چه مردهایی نباید ازدواج کرد؟ 13 مردی که نباید با آنها وارد رابطه شوید!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری در داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

برای مشاوره به هموطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

برای رزرو مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری.

مشاوران ویژه

آنها در قبال شما مسئول هستند

1. مردان خودشیفته

اگر از من بپرسید با چه مردانی نباید ازدواج کنیم، قطعا به شما خواهم گفت که مردان خودشیفته بدتر از هر چیز دیگری خواهند بود. چنین مردانی بسیار باهوش هستند و تا زمانی که آنها را نبینی نمی توانی آنها را بشناسی. در هر صورت این مردان خود را برتر از شما می دانند و سعی می کنند در هر شرایطی از خود تعریف کنند. این خصلت باعث می شد عیب های خود را نپذیرند و سعی کنند چهره ای کامل و بی عیب و نقص از خود نشان دهند. بنابراین، تشخیص آنها دشوار خواهد بود و زمانی که عمیقاً عاشق آنها شوید متوجه این موضوع خواهید شد. پیشنهاد می کنم مقاله ازدواج با فردی که به او علاقه دارید را مطالعه کنید.

2. مردانی که شما را کنترل می کنند

یکی از مردان نامناسب برای ازدواج، مردانی هستند که سعی می کنند در کوچکترین و شخصی ترین مسائل شما دخالت کنند و شما را مجبور کنند مطابق میل خود رفتار کنید. ممکن است فکر کنید که این افراد عاشقان بسیار خوبی هستند، اما باید به شما بگویم که اینطور نیست و این افراد فقط تشنه قدرت هستند. به هر حال دوست دارند ثابت کنند که حرفشان حرف خودشان است و نباید از دستورشان سرپیچی کرد. شاید در ابتدا دوست داشته باشید که یک مرد تا این حد نسبت به شما حساس باشد، اما مطمئن باشید که پس از مدت کوتاهی از او خسته می شوید و سعی می کنید از او دوری کنید.

3. مردانی باز

درست است که معاشرتی بودن عالی است و داشتن روابط زیاد شوهرتان می تواند از جهات مختلف در زندگی شما موثر باشد، اما اگر این روابط آنقدر زیاد شود که به همبازی شدن منجر شود، به زندگی شما آسیب می زند. دیگر در مرکز توجه نخواهید بود و او تمایل بیشتری به گذراندن وقت با دوستانش خواهد داشت. نشانه های مردانی که قصد ازدواج دارند را بخوانید.

با این مردان نامناسب هرگز ازدواج نکنید

4. مردان حریص

بدانید که بین پس انداز و سرمایه گذاری و خسیس بودن تفاوت زیادی وجود دارد. مرد مناسب ازدواج فردی است که در هزینه های خود پس انداز می کند، اما خسیس بودن از ویژگی های مردانی است که برای ازدواج مناسب نیستند. اگر می خواهید بدانید مردی خسیس است یا خیر، فقط به نحوه صحبت او در مورد پول توجه کنید. اگر او همه چیز را به پول ربط می دهد یا فکر می کند که هدیه دادن کار بیهوده ای است، مطمئن باشید که او نشانه های یک مرد خسیس را دارد. اما کسی که عاشق پس انداز است، بیشتر بر روی اصول اولیه مانند سرمایه گذاری تمرکز می کند.

مرتبط:  چرا مختار ثقفی دست به قیام زد

شناخت مردان نامناسب برای ازدواج

5. مردان ولگرد

درست است که در قسمت قبل گفتیم که نباید با مردان خسیس ازدواج کرد، اما این را در نظر داشته باشید که نباید از پشت بام افتاد و به دنبال مردان ولخرج بود. در ابتدا ممکن است فکر کنید خیلی خوب است که او برای شما هدایای گران قیمت زیادی می خرد یا شما را به گران ترین رستوران ها و کافه ها می برد، اما بدانید که دیری نمی گذرد که در برآوردن نیازهای اولیه دچار مشکل می شوید. نیازهای زندگی شما . و آن وقت متوجه می شوید که یک مرد علاوه بر دوست داشتن شما باید به آینده شما نیز متعهد باشد. مقاله عوامل ازدواج موفق از نظر روانشناسی را حتما بخوانید.

6. مردان شکاک

ازدواج با یک مرد شکاک می تواند پر پیچ و خم ترین زندگی را برای شما به ارمغان بیاورد. مردی را تصور کنید که در تمام امور شخصی شما دخالت می کند، مدام شما را زیر نظر دارد و حرکات شما را چک می کند، اگر به چیزی مشکوک شود گاهی شما را تلخ می کند و… آیا زندگی با چنین مردی رویای شماست؟ البته پاسخ شما منفی خواهد بود. مطمئن باشید این مردها مرد زندگی نیستند چون هنوز نفهمیده اند که یک فرد حتی زمانی که متاهل است به حریم خصوصی نیاز دارد. مقاله بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان را بخوانید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه با چه مردهایی نباید ازدواج کرد؟ 13 مردی که نباید با آنها وارد رابطه شوید!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری در داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

برای مشاوره به هموطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

برای رزرو مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری.

مشاوران ویژه

آنها در قبال شما مسئول هستند

7. پسران

اگر از کارشناسان مشاوره ازدواج بپرسید که به چه مردانی نباید اعتماد کرد، قطعا به مردانی خواهند گفت که هنوز مانند پسران کوچک رفتار می کنند. خب دلیلش مشخص است چون این مردها هنوز نوجوان هستند و اصلا آمادگی ازدواج ندارند. یکی از خصوصیات این مردان این است که وقتی از آنها می‌پرسید که می‌خواهند با زندگی‌شان چه کنند، پاسخی ندارند که به شما بدهند. او هرگز نمی تواند مانند یک بزرگسال تصمیم بگیرد و همیشه پشت دیگران پنهان می شود. مطمئن باش که اصلا به چنین مردی نیاز نداری. شما باید با کسی باشید که حداقل زندگی خود را به وضوح می داند و دقیقاً می داند چه می خواهد.

8. مردان ضعیف صحبت

یکی از خصوصیات پسری که از ما خوشش نمیاد اینه که خیلی بی ادب و بد رفتاره. او اصلا شما را دوست ندارد و با لحن بدی با شما صحبت می کند. رفتار او زمانی بدتر می شود که این تهمت در حضور دیگران انجام شود تا یک ابروی شما را بالا نبرد. رفتار آنها کاملا غیرمنتظره است و نمی توانید به رفتار خوب آنها در یک مهمانی اعتماد کنید. ممکن است به خود بگویید که می توانید چنین مردی را تغییر دهید، اما باید بگویم که این طرز فکر اشتباه است و تا زمانی که او نخواهد چیزی تغییر نمی کند.

ازدواج با چه مردانی خطرناک است

9. مردان دروغگو

طبیعی است که اگر از یک روانشناس بپرسید که کدام مردها غیرقابل اعتماد هستند، به شما خواهد گفت که دروغگوها غیرقابل اعتمادترین افراد هستند. مردی که یک بار دروغ می گوید و شما مچش را می گیرید، مطمئن باشید که این رفتار را دوباره تکرار خواهد کرد. اگر موافقید با چنین مردی زندگی کنید، باید بپذیرید که بائو همچنان به شما دروغ خواهد گفت

10. مردان مغرور

اگر به دنبال تهیه لیستی برای این سوال هستید که “مردها با چه چیزی نمی توانند زندگی کنند؟” پیشنهاد می کنم مردان مغرور را نیز در این لیست قرار دهید. بدترین ویژگی مردان مغرور این است که اصلاً سعی نمی کنند شما را تحت تأثیر قرار دهند. زیرا آنها فکر می کنند از شما برتر هستند و در واقع این شما هستید که برای داشتن آنها باید هر کاری انجام دهید. تست درک مطلب قبل از عروسی را از دست ندهید.

11. مردان کثیف

مطمئن باشید یکی از آزاردهنده ترین اخلاقی که یک مرد می تواند داشته باشد بی نظمی اوست. یک مرد نامرتب قطعا یکی از آن مردانی است که باید از آنها دوری کنید. بهم ریختگی همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد. وقتی قرار می گذارید، او به موقع نمی رسد. این بی نظمی برای کار و کسب درآمد بسیار مهم است، بنابراین حتی موقعیت شغلی فرد نیز به دلیل بی نظمی ممکن است به خطر بیفتد و مطمئن باشید ازدواج با مردی که امنیت شغلی ندارد اصلا آسان نیست.

با چه مردانی نباید ازدواج کرد

12. مردی که از صحبت در مورد آینده اجتناب می کند

مطمئن باشید دوست پسری که قصد ازدواج ندارد و شما را همسر نمی داند هرگز درباره آینده با شما صحبت نخواهد کرد. او معمولا سعی می کند در لحظه باشد و بیش از یک هفته برنامه ای ندارد. اگر از او در مورد آینده بپرسید، به شما می گوید که برای چنین بحث هایی خیلی زود است، هنوز آماده نیست و به زمان نیاز دارد. اگر از مشاوران ازدواج بپرسید که ازدواج با کدام مردان خطرناک است، قطعاً شما را با همین گروه از افراد آشنا می کنند. چون هدفی از ازدواج ندارند و به زودی به بیهودگی می رسند و سعی می کنند شخص دیگری را امتحان کنند. پیشنهاد می کنم مقاله مرد ایده آل برای خانم ها را مطالعه کنید.

13. من فقط به تفریح ​​فکر می کنم

دوست پسر بدسرپرست فقط در لحظات خوب با شماست و اگر مشکلی پیش بیاید، نمی توانید او را پس بگیرید! معلوم است که شما برای او فقط یک سرگرمی هستید و او اصلا شما را جدی نمی گیرد. او ویژگی های مردی را دارد که مناسب ازدواج نیست. او غیرمسئول، نابخشوده، نامهربان است و نمی تواند موقعیت های سخت را کنترل کند.

درست است که رابطه با این افراد بسیار جالب و جذاب است، اما در پاسخ به این سوال که با چه مردانی نباید وارد رابطه شوید، قطعا این دسته از افراد قرار می گیرند. زیرا شادی هایی که با این افراد خواهی داشت زودگذر خواهد بود و وقتی به خودت رسیدی می بینی جایی که به حمایت نیاز داری هیچ حمایتی برایت نیست. پیشنهاد می کنیم مقاله وام عروسی را مطالعه کنید.

دانستن خصوصیات مردانی که قصد ازدواج ندارند بسیار مهم است. طبیعی است که هر کسی بخواهد با آینده ای روشن وارد رابطه شود و وقتی بتوانید مردانی را که صرفاً به دنبال بدرفتاری هستند شناسایی کنید، هرگز به رابطه با آنها رضایت نخواهید داد.

به طور کلی شناسایی افراد کار سختی نیست و این سوال که با چه مردانی ازدواج کنیم می تواند بسته به ویژگی های فردی هر دختر پاسخ متفاوتی داشته باشد. طبیعی است که اگر فردی آرام هستید، ازدواج با یک مرد هیجان انگیز اشتباه است، زمانی که دختر دیگری بتواند با چنین فردی زندگی موفقی را رقم بزند. در نهایت باید بگویم که اگر به دنبال مرد مناسب هستید، ابتدا باید خودتان را بشناسید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

برای اطلاعات بیشتر، سایر مقالات تخصصی مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید.

در همین راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج تلفنی به شهروندان گرامی ارائه می دهد.

برای مشاوره در مورد مردانی که نباید ازدواج کنند؟ 13 مردی که نباید با آنها رابطه برقرار کنید!!

از مشاوران خانواده و روانشناسان متخصص از سراسر کشور

با شماره 02162999066 تماس بگیرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا