چرا باید هر روز پست بگذاریم

4 نوامبر 1400

امروزه افراد زیادی از اینستاگرام استفاده می کنند و کسب و کارهای زیادی نیز در این زمینه فعالیت می کنند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند. زمان بندی خوب پست اینستاگرام باعث می شود که مخاطبان پست شما را از دست ندهند و شما باید با برنامه ریزی دقیق و آگاهی از رفتار مخاطبان خود بهترین زمان را برای ارسال پست انتخاب کنید که در این مقاله به آن می پردازیم.

اینستاگرام یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین فضاهایی است که به بازاریابی و برندسازی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ در ایران کمک می کند. در واقع، یافتن مخاطب هدف و تأثیرگذاری بر آنها به خودی خود کار دشواری است و مستلزم توجه به چیزهایی است که احتمالاً درباره آنها نمی دانید. این مانند انتخاب بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام است. به طور کلی، زمانی که می خواهید محتوایی متناسب با مخاطب خود ایجاد کنید و آن را با آنها به اشتراک بگذارید، ابتدا باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

چه نوع شخصیتی در ذهن شماست؟

آنها به چه چیزی علاقه دارند؟

جنس و سن آنها چقدر است؟

بالاترین نرخ تعامل کاربر با محتوای من چقدر است؟

شاید از اهمیت این سوال آگاه نباشید، اما یکی از مهم ترین دلایل رشد صفحات اینستاگرام، انتخاب بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام است. در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت انتخاب بهترین زمان برای انتشار مقاله و داستان در این پلتفرم و نحوه تشخیص آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

پست اینستاگرام چیست؟

به طور کلی، پست هر محتوای متنی یا تصویری (از جمله عکس یا فیلم) است که در صفحات شخصی و تجاری قرار می گیرد تا مخاطبان مختلف را جذب کند. در اینستاگرام این محتوا معمولا به صورت عکس یا ویدیو منتشر می شود و اگر صفحه شما عمومی است در قسمت کاوشگر آن نیز قرار می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های مهم اینستاگرام استوری است که نقش مهمی در افزایش نرخ تعامل اینستاگرام دارد. استوری همچنین فضایی برای به اشتراک گذاری محتوای بصری از جمله عکس، متن و فیلم است.

مزایای ارسال در اینستاگرام چیست؟

اتصال صفحه خود به کاوش: وقتی پستی را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارید، در واقع اطلاعات خاصی را در اختیار مخاطب قرار می دهید. این اطلاعات می تواند محصول مورد نظر یا محتوای جالب باشد. پست های اینستاگرام برای صفحات عمومی می توانند صفحه شما را به اکسپلورر اینستاگرام دیگران ببرند، پست شما را برای دوستان ارسال کنند و پست را در بخش علاقه مندی ها ذخیره کنند.

افزایش بازدید صفحه: با ارسال پست در اینستاگرام و رفتن به کاوش، بازدید صفحه شما افزایش می یابد و کاربران بیشتری شما را می بینند.

افزایش فروش محصول: زمانی که بازدید از صفحه افزایش یابد و مخاطبان بیشتری شما را ببینند و به شما دسترسی پیدا کنند، قطعا فروش محصول شما افزایش می یابد.

مخاطبان خود را بهتر بشناسید: یکی دیگر از مزایای ارسال پست در اینستاگرام، توانایی شناخت مخاطبان و یافتن شخصیت های حرفه ای خود است. در این فضای مجازی متوجه می شوید که چه افرادی به پست های شما علاقه مند هستند و استوری های شما را دنبال می کنند.

چرا تعیین بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام مهم است؟

نرخ تعامل پست های قدیمی بر تعامل پست های جدیدی که می خواهید منتشر کنید تأثیر می گذارد. در اینستاگرام میزان مشارکت و تعامل افراد (لایک، کامنت، کلیک بر روی پست و …) با پست شما به محض انتشار بسیار مهم است. بر اساس الگوریتم های اینستاگرام، پست ابتدا به درصد مشخصی از فالوورهای شما نمایش داده می شود و بسته به تعامل، برای افراد دیگر نیز نمایش داده می شود.

علاوه بر این، اگر پست شما سطح مناسبی از تعامل را دریافت کند و افراد را به سرعت درگیر کند، به احتمال زیاد در صفحه کاوش قرار می گیرد. علاوه بر این، از آنجایی که افراد مختلف می توانند در قسمت هشتگ ها فعال باشند و هشتگ خاصی را دنبال کنند، گرفتن لایک بیشتر شانس شما را برای قرار گرفتن در بالای صفحه هشتگ در اینستاگرام افزایش می دهد. اگر زمانی که افراد بیشتری آنلاین هستند پست یا داستانی را منتشر می کنید، به احتمال زیاد نرخ تعامل پست شما بیشتر خواهد بود.

چگونه بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را تعیین کنیم؟

انتخاب زمان مناسب برای ارسال پست در صفحه اینستاگرام کاملاً به کاربر صفحه شما و همچنین مخاطبان شما بستگی دارد. برای مثال زمان ارسال صفحه برق و روشنایی با صفحه اینستاگرامی که به فروش لوازم آرایش اختصاص داده شده است، کاملاً متفاوت است. زیرا هر صفحه مخاطب خاص خود را دارد.

برای تعیین بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام، باید آزمون و خطا انجام دهید. مثلا 4 مقاله ویژه را انتخاب کنید و در چهار زمان مختلف در فضای مجازی منتشر کنید. نتایج همه را ثبت کنید و در نهایت بهترین زمان را برای انتشار مقاله خود انتخاب کنید. درست مانند زمان های مختلف روز، روزهای مختلف هفته نیز می توانند بر اثربخشی پست شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، مردم در روزهای خاص و تعطیلات کمتر به اینستاگرام مراجعه می کنند زیرا بیشتر در بیرون از خانه به تفریح ​​می پردازند.

استفاده از داده های اینستاگرام برای یافتن زمان مناسب برای ارسال پست

راه دیگر برای انتخاب بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام، استفاده از داده های خود صفحه است. برای این کار در صفحه کسب و کار خود وارد قسمت insights شوید که یک ابزار تحلیل اینستاگرام است. در این قسمت داده های مختلفی بسته به فعالیت صفحه شما نمایش داده می شود. به عنوان مثال می توانید ساعات استفاده کاربران صفحه خود از اینستاگرام، جنسیت افراد و میانگین استفاده هر کاربر از این فضای مجازی را در قسمت Insights مشاهده کنید.

نکات مهم برای انتخاب زمان مناسب برای ارسال پست در اینستاگرام

همانطور که گفتیم انتخاب زمان مناسب بسته به کاربر هر صفحه و مخاطب آن متفاوت است، اما نکاتی وجود دارد که توجه و احترام می تواند به انتخاب بهتر کمک کند. برخی از این نکات عبارتند از:

نکات مهم در انتخاب زمان مناسب برای انتشار پست

۱. به تایم کاری مخاطبان خود توجه کنید

بسیاری از کارگران نمی توانند در ساعات کاری از تلفن همراه استفاده کنند و به همین دلیل در اینستاگرام فعال نیستند. به عنوان مثال، ساعت 11:00 صبح تا 13:00 برای بسیاری از مردم زمان پرمشغله و پرباری است. به همین دلیل در حال حاضر از اینستاگرام استفاده نمی کنند. ارسال پست در این ساعات می تواند بازدید از صفحه و پست های شما را کاهش دهد.

از سوی دیگر، در ساعات مرخصی مردم، مانند بین ساعت 1 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر در وقت ناهار یا بین ساعت 6 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر زمانی که مردم به خانه می روند، احتمالاً اوقات خوبی خواهد بود. ارسال پست در صبح یا در فروشگاه راه خوبی برای افزایش تعامل است. زیرا بسیاری از افراد صبح زود شبکه های اجتماعی را چک می کنند تا از آخرین اخبار مطلع شوند.

۲. همه افراد در تعطیلات، مشغول اینستاگرام نیستند

ممکن است تصور کنید که مردم زمان زیادی را در طول تعطیلات آنلاین می گذرانند. در کشور ما، بسیاری از دفاتر روز شنبه زود تعطیل می شوند و جمعه نیز تعطیل است. در نتیجه، افراد شاغل احتمالاً آخر هفته خود را برنامه ریزی می کنند تا بهترین استفاده را از آن ببرند. بسیاری از مردم نیز ترجیح می دهند این زمان را با خانواده خود بگذرانند. به همین دلیل است که انتشار همه تعطیلات احتمالاً یک اشتباه است.

۳. زمان مورد علاقه مخاطبان خود برای انتشار پست را پیدا کنید

یکی از روزهایی که می تواند برای ارسال پست و افزایش نرخ تعامل خوب باشد، آخرین روز کاری یعنی چهارشنبه است. در این روز اکثر کارمندان خسته هستند و احتمالا زمان بیشتری را در فضاهای مجازی می گذرانند.

۴. شغل افراد را در نظر بگیرید

نکته دیگری که می تواند عملکرد صفحه شما را بهبود بخشد، نوع فعالیت مخاطبان هدف شما است. به عنوان مثال، اگر صفحه شما مربوط به آشپزی و وسایل مختلف دکوراسیون منزل است، احتمالاً بیشتر مخاطبان شما زنان خانه دار هستند که می خواهند نکات جدید آشپزی یا دکوراسیون منزل را یاد بگیرند. این زنان خانه دار زمان زیادی را در خانه سپری می کنند. به همین دلیل ارسال پست برای این افراد معمولا محدودیت زمانی زیادی ندارد.

۵. از گذاشتن پست یا استوری در نیمه شب، خودداری کنید

هنگامی که پست مورد نظر خود را در نیمه شب ارسال می کنید، اولین اثر منفی دریافت نرخ تعامل بسیار پایین است. در این زمان از روز، تعداد افرادی که بیدار هستند و به پیام شما واکنش نشان می دهند بسیار کم است.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

به طور کلی، بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام در روزهای کاری و تعطیلات متفاوت است. این مهلت در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه به شرح زیر می باشد:

7 تا 9: تعامل صبحگاهی

1 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر: زمان ناهار

6 تا 8: زمان ترک کار و رفتن به خانه است

10 صبح تا 12 بعد از ظهر: قبل از خواب

اگر می خواهید در تعطیلات در اینستاگرام فعال باشید، بدانید که زمان های مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام عبارتند از:

9 صبح تا 11 صبح

از ساعت 2 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر

برای انتخاب زمان مناسب برای انتشار مقاله، باید بر اساس ترجیحات مخاطبان خود عمل کنید. همانطور که گفتیم اینستاگرام به شما امتیاز می دهد و صفحه و سایر پست های شما را بر اساس تعامل اولیه ای که به محض ارسال پست دریافت می کنید رتبه بندی می کند.

بهترین روزها برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه روزهایی است؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم به تک تک روزهای هفته بپردازیم. البته باید توجه داشته باشید که این داده ها برای تمامی صفحات تجاری اینستاگرام صدق نمی کند و باید بر اساس داده های به دست آمده از صفحه خود یک برنامه مستقل ایجاد کنید.

شنبه: همانطور که از جدول می بینید، شنبه یکی از کم بازدیدترین روزهای هفته است. از آنجایی که افراد مختلف هفته کاری خود را در این روز آغاز می کنند، انرژی و کارایی بالایی برای فعالیت های حرفه ای خود دارند و کمتر به اینستاگرام مراجعه می کنند.

یکشنبه: یکشنبه ساعت 19 افراد زیادی وقت خود را در این فضای مجازی می گذرانند.

دوشنبه: به عنوان روزی در وسط هفته و روزی که افراد کمی احساس خستگی می کنند، دوشنبه می تواند گزینه مناسب دیگری برای انتشار پست در اینستاگرام باشد. در این روز بیشترین تعامل بین ساعت 10 تا 11 صبح صورت می گیرد. البته در سایر ساعات روز تعامل سنگینی در اینستاگرام وجود دارد.

سه شنبه: سه شنبه یکی دیگر از روزهای میان هفته و یکی از آخرین روزهای کاری است که مردم دوست دارند زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی بگذرانند. همانطور که می بینید، سطح تعامل در این روز متوسط ​​بالا است.

چهارشنبه: در این روز، آخرین روز کاری، افراد سعی می کنند کارهای خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند، اما به دلیل خستگی زیاد و نیاز به استراحت، زمان زیادی را در این فضا می گذرانند. در روزهای چهارشنبه بین ساعت 10 صبح تا 12 بعد از ظهر، نرخ نامزدی نسبتاً بالا است.

مرتبط:  چطور از بلاکی واتساپ خارج شویم

پنج شنبه و جمعه: در این دو روز به دلیل اینکه مردم در حال استراحت و تفریح ​​هستند تقریباً وارد اینستاگرام نمی شوند.

چرا بهتر است از اینستاگرام برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنیم؟

اینستاگرام به عنوان یک رسانه جهانی هر روز در حال بهبود قابلیت های خود است. این فضا مزایای زیادی برای حفظ کاربران خود دارد که محبوبیت آن را بیش از پیش افزایش داده است. برخی از مهمترین مزایای اینستاگرام عبارتند از:

اینستاگرام از خلاقیت شما استقبال می کند. همانطور که می دانید اینستاگرام یک محیط نمایشگاهی هنری است. اینستاگرام خلاقیت و هنر شما را به نمایش می گذارد و آن را قابل مشاهده می کند.

استوری اینستاگرام یکی از ویژگی های شگفت انگیز این فضا است. استوری در اینستاگرام یک ویژگی خاص و منحصر به فرد است که به کاربران اجازه می دهد عکس ها یا فیلم های خود را به مدت 24 ساعت پست کنند. این ویژگی برای فروشگاه ها مفید است زیرا می توانند محصولات خود را در داستان توصیف کنند.

اینستاگرام قابلیت تبلیغات دارد. این فضا تبلیغات گروه خاصی از کاربران را بر اساس درخواست شما نمایش می دهد.

دارای الگوریتم دقیق و بسیار قدرتمندی است. بسته به علایق و سلایق شما، این الگوریتم پست هایی را که احتمالاً مورد علاقه شما هستند را در فضای کاوشگر قرار می دهد.

بیشتر مردم ترجیح می دهند به جای خواندن مطالب کوتاه یا طولانی، به یک تصویر نگاه کنند. اینستاگرام نیز از این انتخاب ناخودآگاه انسان استفاده می کند و به کاربران خود اجازه می دهد تا محتوای تصویر خود را به اشتراک بگذارند.

یافتن مخاطب در این فضا بسیار ساده است. این فضا اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار کاربران قرار می دهد، مثلا چند درصد از افراد در چه گروه سنی هستند و چه جنسیتی دارند. با این داده های دقیق، می توانید به راحتی مخاطبان هدف خود را پیدا کنید. برای این کار به منوی اینستاگرام صفحه کسب و کار خود بروید. در بخش Insights، به Audience بروید. در این بخش می توانید اطلاعات کلی در مورد مخاطبان خود و محل زندگی آنها بیابید.

الگوریتم اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

زمانی که افراد مختلف به پست شما علاقه نشان می دهند و آن را برای دوستان دیگر ارسال می کنند، الگوریتم ویژه اینستاگرام متوجه می شود که این کاربر به این سبک از پست ها علاقه مند است. آیا تا به حال برای مدت کوتاهی پست هایی با همان سبک را دوست داشته اید و سپس همان چیزی را در مرورگر خود مشاهده کرده اید؟ این دقیقاً همان کاری است که الگوریتم اینستاگرام انجام می دهد! به طور کلی، الگوریتم اینستاگرام برای نمایش یک صفحه کاری و رتبه بندی آن به چند نکته توجه می کند:

مانند

کامنت بگذارید یا زیر پست پیام بگذارید

پست را ذخیره یا مورد علاقه خود قرار دهید

برای دوستان ایمیل ارسال کنید

چندی پیش گوگل اعلام کرد که الگوریتم اینستاگرام به روز شده است. در این خبر آمده است که موثرترین عامل در رتبه بندی یک مقاله یا صفحه تعداد دفعات ارسال آن برای افراد مختلف است. اگرچه قبل از آن، نشانه گذاری یک پست بسیار مهم بود.

چگونه تعامل در صفحه را افزایش دهیم؟

همانطور که می دانید داشتن تعامل یکی از نکات مهم در اینستاگرام است که به رشد و رونق کسب و کار شما کمک می کند. اکنون در این بخش می خواهیم روش هایی را برای افزایش نرخ تعامل با شما به اشتراک بگذاریم:

بیوگرافی اینستاگرام خود را تکمیل کنید.

در طول روز بیش از یک مطلب ارسال کنید.

یک برنامه زمانی مشخص برای ارسال مقالات و داستان ها تنظیم کنید.

هر بار که پست می کنید موقعیت مکانی خود را در قسمت مکان اضافه کنید.

به پیام های دایرکت پاسخ دهید.

برای پست های خود از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

داده های صفحه خود را نظارت کنید و محتوای خود را بر این اساس بهبود بخشید.

برای پست های خود زیرنویس های طولانی تر و جامع تری بنویسید.

پست ها را بر اساس علایق مخاطبان و کاربران صفحه خود طراحی کنید.

اکنون اهمیت تعیین بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را درک می کنید

انتخاب بهترین زمان برای پست گذاشتن پست در اینستاگرام یا حتی بهترین زمان برای ارسال استوری در اینستاگرام می تواند روی دید صفحه شما تاثیر بگذارد. شما می توانید این زمان ها را با بررسی دقیق رویدادهای صفحه خود و تعیین زمان بندی مناسب برای پست ها و داستان های خود بیابید. اگرچه ابزارهای زیادی برای مدیریت صفحه اینستاگرام وجود دارد، اما هیچ چیز بهتر از بخش Insight Instagram، راهنما و البته ابزاری برای تولید محتوا، شناسایی مخاطبان هدف و عمل به خواسته های آنها نیست. امیدواریم محتوای این مقاله به شما در انتخاب زمان مناسب برای انتشار مقاله کمک کرده باشد. در نهایت اگر این مقاله برای شما مفید بود برای ما بنویسید. به نظر شما چه عناصر دیگری ممکن است در تعیین زمان انتشار مقاله مهم باشد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در زیر این مقاله با ما و سایر همکاران آکادمی در میان بگذارید.

آیا شما معلم هستید و می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید؟

سوالات متداول

انتخاب بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام می تواند عامل مهمی در دیده شدن صفحه شما باشد. بنابراین اگر به دنبال تعامل بالا با مخاطبان خود هستید، سعی کنید زمان مناسب را برای ارسال پست پیدا کنید.

با استفاده از بخش Insight اینستاگرام می توانید زمان مناسب را پیدا کنید و نظرات خوبی را در صفحه خود دریافت کنید.

واقعاً همینطور است و برای تعیین دقیق زمان مناسب باید به عواملی مانند شغل مخاطب، ساعات فعال و بیداری، تعطیلات، بازه زمانی، سن مخاطب و … توجه کرد.

بهترین زمان برای ارسال پست اینستاگرام چه زمانی است؟ این سوالی است که بسیاری از ما فعال در دنیای مجازی هنوز به اندازه کافی درباره آن اطلاعات نداریم. برخی افراد فکر نمی کنند این سوال مهمی است، آنها فکر می کنند که اگر پیام خود را در هر زمانی پست کنند مهم نیست و در نهایت کاربر پیام را می بیند.

چرا زمان بندی پست اینستاگرام اینقدر مهم است؟

تصور کنید وقتی مقاله ای را منتشر می کنید، اکثر کاربران شما آنلاین هستند و منتظر مقالات جالب شما و رقبایتان هستند. حال اگر مقاله را به موقع منتشر نکنید، از رقبای خود عقب خواهید ماند.

در اینستاگرام تعداد تعاملات (لایک، کامنت، کلیک و …) روی محتوای شما به محض انتشار بسیار مهم است. این به این دلیل است که اینستاگرام ابتدا آن را به درصدی از فالوورهای فعال شما نشان می‌دهد، سپس بر اساس تعاملی که ایجاد می‌کند تصمیم می‌گیرد تا تعداد افراد بیشتری را ببینند. بنابراین، در صورتی که در اولین پست شما درصد بیشتری از فالوورها با آن ارتباط برقرار کنند، اینستاگرام پست شما را به افراد بیشتری نشان می دهد.

اگر پست شما بتواند به سرعت تعامل زیادی ایجاد کند، به احتمال زیاد در صفحه کاوش قرار می گیرد. علاوه بر این، دریافت لایک بیشتر شانس شما را برای رتبه بندی هشتگ در اینستاگرام افزایش می دهد.

به همین دلیل یافتن زمان مناسب برای ارسال پست در اینستاگرام می تواند تفاوت زیادی در عملکرد صفحه شما ایجاد کند. اگر پست خود را زمانی پست کنید که افراد بیشتری آنلاین هستند، احتمال اینکه تعامل بیشتری داشته باشید بسیار بیشتر است.

بنابراین همانطور که گفته شد افزایش تعاملات می تواند از طرق مختلف بر موفقیت صفحه شما تاثیر بگذارد و یکی از بهترین راه ها برای افزایش تعاملات انتشار پست در زمان مناسب است.

این تنها یکی از مواردی است که باعث می شود به بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام توجه کنید. مشکل دیگر مربوط به الگوریتم های جدید اینستاگرام است که در نتیجه محدودیت هایی در خصوص زمان انتشار پست نیز ایجاد شده است. حال سوال اینجاست که آیا صفحه شما هر زمان که مقاله منتشر شود در قسمت اکسپلورر قرار می گیرد یا خیر؟

نگران نباشید، در ادامه این مقاله می‌خواهیم بهترین زمان برای انتشار پست اینستاگرام برای کسب‌وکارتان را مشخص کنیم تا پست منتشر شده بازدید بیشتری داشته باشد، نظرات بیشتری دریافت کند و همچنین زودتر وارد اکسپلورر شود. .

این اطلاعات بهترین راهنما برای ایجاد یک برنامه پست اینستاگرام برای شما خواهد بود.

بهترین زمان برای ارسال پست اینستاگرام چه زمانی است؟

ابتدا باید بدانید که اکثر کاربران شما چه زمانی زمان بیشتری برای مشاهده پست های شما دارند و می توانند به راحتی روی پست های شما نظر دهند. بهترین راه برای درک این داستان استفاده از ابزار تحلیل اینستاگرام است.

عوامل موثر بر انتخاب بهترین زمان برای ارسال پست اینستاگرام

فالوور: شما باید عادات رفتاری و سبک زندگی اکثر فالوورهای صفحه خود را بشناسید. شما باید بدانید که آنها معمولاً چه زمانی اینستاگرام خود را چک می کنند، که بستگی به سن، شغل و موارد مشابه دارد.

نوع محتوای صفحه: اکثر کاربران در ساعات خاصی از روز محتوای خاصی را جستجو می کنند. به عنوان مثال بعد از ساعت کاری که مردم خسته هستند زمان مناسبی برای ارسال مقالات آموزشی نیست زیرا کاربران ترجیح می دهند در این ساعات مطالب سرگرم کننده را تماشا کنند.

راه دیگر برای اطلاع از این موضوع، بررسی قدرتمندترین صفحاتی است که در زمینه کاری شما در اینستاگرام فعال هستند. کافی است مدتی را به بررسی این صفحات بگذرانید تا متوجه شوید چه زمان هایی پست می کنند و چه زمانی پست های آنها بازدید، نظرات و لایک بیشتری دریافت می کند.

اگر مقالات خود را در بهترین زمان ممکن منتشر کنید اما کیفیت و محتوای مناسبی برای کاربران نداشته باشید، باز هم هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

اکنون که می دانید چه زمانی مخاطبان شما آنلاین هستند، ساعت طلایی پست اینستاگرام را برای 10 موضوع مختلف به دست آورده ایم تا بدانید چه زمانی پست خود را در این برنامه پست کنید. داده های به دست آمده بر اساس آخرین آمار سایت Unmetric می باشد. این 10 موضوع عبارتند از:

صفحات توریستی و گردشگری

صفحات سرگرم کننده و سرگرم کننده (مانند کلیپ های خنده دار و صفحات عکس و …)

صفحات مرتبط با غذا (مانند آموزش آشپزی و تست غذا و غیره)

صفحات فروشگاه (مانند هر صفحه ای که محصولات مختلفی را می فروشد)

صفحات ارائه دهنده خدمات حرفه ای (مانند آموزش سئو، آموزش بازاریابی دیجیتال)

صفحاتی در زمینه موسسات خیریه (مانند یونسکو، موسسات خیریه و …)

صفحاتی در حوزه سلامت و پزشکی (مانند صفحات فروش دارو و ارائه راهکارهای سلامت و …)

صفحات آرایشی و بهداشتی

صفحات مرتبط با فناوری (مانند نمای کلی فناوری، نمای کلی برند تجهیزات دیجیتال و غیره)

صفحات آموزشی (مانند صفحات دوره و غیره)

بهترین زمان برای انتشار پست های اینستاگرام برای صفحات گردشگری و سفر

صفحات سفر و گردشگری در روزهای نزدیک به تعطیلات به شدت بازدید می شود، اما برخی از کاربران دوست دارند ساعاتی از روز را با دیدن عکس های چشم نواز از طبیعت دست نخورده و احساس خوبی در مورد خود بگذرانند.

مرتبط:  چرا به مشهدیها شمع دزد میگویند

به طور کلی بهترین زمان برای ارسال صفحات گردشگری در اینستاگرام بین ساعت 11 صبح تا 13 تا 9 صبح تا 10 صبح است.

اگر صفحه گردشگری دارید، پیشنهاد می کنیم بهترین مطالب خود را به تعطیلات و حتی روزهای منتهی به تعطیلات اختصاص دهید. تجربه نشان داده است که این دوره ها بهترین روز برای پست گذاشتن در صفحات توریستی اینستاگرام است که بازخورد بیشتری دریافت کردند و تعداد مشترکان آنها در این روزها به طرز باورنکردنی افزایش یافت.

بهترین روز برای ارسال پست در اینستاگرام: پنجشنبه و جمعه و روز قبل از تعطیلات رسمی

بهترین زمان برای ارسال پیام: از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر.

بدترین زمان ارسال: بعد از ساعت 13:00 بدترین زمان ارسال پست است و ساعات تعطیلی تعطیلات نیز بدترین روزهای ارسال پست برای این موضوعات است.

بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام در صفحات طنز و سرگرمی

معمولاً ظهر بهترین زمان برای ارسال مقاله در صفحاتی است که موضوعات اصلی آنها طنز و سرگرمی است. زیرا اکثر بینندگانی که صفحات طنز، ویدیوها و کلیپ های انگیزشی را دنبال می کنند، دوست دارند در ظهر که بیشتر انرژی آنها کم است، با یک کلیپ طنز یا انگیزشی شارژ شوند.

معمولا روز خاصی برای ارسال مطالب خنده دار و طنز وجود ندارد. اما طبق آمار، روزهای قبل از تعطیلات آخر هفته، مانند سه شنبه و پنجشنبه، استقبال بهتری داشته است. البته شنبه که منطبق بر آغاز هفته است، بهترین روز برای گذاشتن صفحات سرگرم کننده و سرگرم کننده در اینستاگرام است.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام: شنبه، سه شنبه، پنجشنبه

بهترین زمان برای ارسال پیام: از ساعت 12 ظهر تا 3 بعد از ظهر.

بدترین زمان برای ارسال مقاله: از ساعت 10 تا 12 صبح، مردم معمولا در شلوغ ترین موقعیت ها هستند و نمی توانند زمانی را به مطالب طنز اختصاص دهند.

بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام از صفحات غذا و نوشیدنی

همانطور که می دانید زمان ارسال پست در اینستاگرام بسیار مهم است. این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما برای صفحات فعال در زمینه غذا، نوشیدنی، آشپزی و غیره، بهترین زمان برای انتشار مقالات آنها ظهر است. در زمانی که خانم ها مشغول انتخاب غذا برای ناهار هستند، این وعده غذایی بسیار مهم است.

اما معمولاً بهتر است مقالات مرتبط را چند ساعت قبل از صبحانه، ناهار و شام پست کنید. به عنوان مثال، در ساعت 7 صبح بهتر است یک پست مربوط به صبحانه ارسال کنید و در ساعاتی قبل از ناهار، مانند بین ساعت 10 صبح تا 12 بعد از ظهر، پست های مربوط به ناهار را ارسال کنید. این زمان ها کاربرانی هستند که در مورد وعده غذایی خود گیج می شوند و به دنبال ایده می گردند.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام: جمعه و تعطیلات رسمی

بهترین زمان برای ارسال پیام: 12 ظهر

بدترین زمان برای ارسال مقاله: ساعت بعد از صرف غذا. از ساعت 13:00 تا 16:00 و 8:00 بعد از ظهر تا 10:00 شب.

بهترین زمان برای انتشار پست های اینستاگرام برای صفحات فروشگاه

برای صفحات فروشگاه، محدودیت زمانی خاصی برای ارسال اقلام وجود ندارد. اما پیشنهاد ما این است که بهتر است کالای خود را در ابتدای ماه و ارزان ترین و به صرفه ترین کالا را در پایان ماه بفروشید. بستگی به تجربه ما و توان مالی افراد دارد. معمولا در پایان ماه حقوق ماهیانه افراد آخرین نفس را می کشد و افراد کمی فرصت دارند در صفحات فروشگاهی خرج کنند.

اما بهترین زمان و زمان برای ارسال محصولات خود در این شبکه اجتماعی، تعطیلات ناهار از ساعت 11 صبح تا 14:00 است. این بار، معمولاً پس از چندین ساعت کار، کاربران دوست دارند برای چند دقیقه اینستاگرام خود را مرور کنند و با محصولات شما مواجه شوند و انگیزه خرید آنها می تواند آنها را به تلاش بیشتر در طول روز ترغیب کند.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام: سه شنبه – پنجشنبه – جمعه

بهترین زمان برای ارسال پیام: 12 ظهر

بدترین زمان برای انتشار مقاله: ساعت قبل از 11 صبح و بعد از ناهار، یعنی از 13:00 تا 17:00.

بهترین زمان برای انتشار پست های اینستاگرام برای صفحات ارائه دهنده خدمات حرفه ای

صفحات ارائه دهنده خدمات حرفه ای صفحاتی هستند که خدماتی را ارائه می دهند که نیاز به مهارت های خاصی دارند و کاربران هدف آنها معمولا بسته به نوع خدماتشان متفاوت است. به عنوان مثال صفحات فعال در زمینه خدمات سئو و آموزش آن، کاربران آنها وب مستر و مدیر وب سایت می باشند.

هنگامی که به بهترین صفحات در فضای خدمات حرفه ای نگاه می کنید، بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام برای این صفحات، چند روز کاری اول است. باز هم بسته به کاربران شما، این بازه زمانی متفاوت خواهد بود. اما در بیشتر این صفحات در ساعات اولیه روز بازخورد خوبی داشت.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام : همه روزهای هفته به جز تعطیلات رسمی

بهترین زمان برای ارسال: 9 یا 10 صبح تا 8 بعد از ظهر یا 9 شب.

بدترین زمان برای ارسال : بدترین زمان بین ساعت 4 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر و بدترین روزها تعطیلات رسمی است.

معمولا از ساعت 16 تا 19 اکثر کاربرانی که با سرویس شما کار کرده اند و می خواهند ترفندهایی را یاد بگیرند در این مدت استراحت می کنند و در تعطیلات کمتر وقت خود را به آموزش اختصاص می دهند.

بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام از صفحات خیریه

بررسی 20 برند برتر فعال در این زمینه در اینستاگرام معمولا در ساعات تاریکی تاثیر بهتری روی کاربران آنها دارد. دلیل خاصی وجود ندارد، اما نتایج به شرح زیر بود. البته در نیمه اول سال 2020، این بازگشت ها در ساعات اولیه روز انجام شد. این زمانی است که افراد قبل از شروع کار تلفن همراه خود را چک می کنند.

وقتی به روزهایی که این مؤسسات شروع به انتشار مقاله کردند نگاه کردیم، متوجه شدیم که آخر هفته ها بازدهی بهتری دارند.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام : سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه

بهترین زمان برای ارسال: 7 یا 8 صبح تا 6 بعد از ظهر یا 7 بعد از ظهر.

بدترین زمان برای ارسال مقاله : بدترین زمان بین 10 صبح تا 1 بعد از ظهر و بدترین روزها شنبه، یکشنبه و دوشنبه است.

بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام در صفحات ورزش و آموزش سلامت

معمولاً صفحات سلامت فعال باید زمانی پست ارسال کنند که کاربران احساس کنند در حال ورزش و مراقبت از سلامتی خود هستند. با نگاهی به برندهای خارجی پیشرو در این زمینه، مانند بادی بیلدینگ اینستاگرام با 3.3 میلیون فالوور و سایر صفحات در این دسته، متوجه شدیم که بیشترین تعداد بازگشت پست‌های آنها مربوط به تعطیلات است.

البته برای صفحاتی که آموزش ورزش و حرکات ورزشی را ارائه می دهند، یکی از بهترین زمان ها برای انتشار مقاله در مورد آنها، شروع هر روز هفته (از ساعت 5 تا 7 صبح) است.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام : پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی

، بهترین زمان برای ارسال مقاله: 9 صبح (البته توصیه می کنیم مقالات را در زمان های دیگر آزمایش کنید)

بدترین زمان برای ارسال پست : ساعت بعد از صبح و زمان استراحت معمول کاربران

بهترین زمان برای پست اینستاگرام برای پیج های لوازم آرایش

تمرکز ما در این قسمت صفحات فروش و معرفی لوازم آرایشی، صفحات رژیمی و معرفی محصولات رژیمی است. برترین پیج های خارجی در این زمینه مانند آناستازیا بورلی هیلز با 20 میلیون فالوور و کایلی لوازم آرایشی با 201 میلیون فالوور و … بیشترین بازخورد را در ساعات کاری و تعطیلات آخر هفته دریافت کردند. از آنجایی که ساختار صفحات اینستاگرام ایرانی در لوازم آرایشی و بهداشتی عمدتاً برای فروش محصولات است، بهتر است زمانی را انتخاب کنید که کاربران فرصت خرید داشته باشند.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام : چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه

بهترین زمان برای ارسال مقاله: از ساعت 13:00 تا 3:00 بعد از ظهر (البته بازخورد خوبی نیز از ساعت 9:00 شب تا 10:00 بعد از ظهر دریافت کرد)

بدترین زمان برای انتشار پست: ساعت اول روز و روزهای اول هفته، پست های شما پاسخ خوبی نخواهند داشت.

بهترین زمان برای انتشار پست های اینستاگرام برای صفحات فناوری اطلاعات و فناوری

صفحاتی که کاربران را با تکنولوژی جهانی آشنا می کند و این موارد را بررسی می کند از جمله مواردی است که کاربران علاقه زیادی به آن نشان داده اند. معمولا کاربران این صفحات دانشجویان، مهندسان مدرن، رهبران کسب و کار و افراد علاقه مند به این رشته هستند. بازخورد دریافتی از صفحات برتر در این زمینه این است که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای آنها بین ساعت 12:00 تا 14:00 است. این افراد در این زمان معمولا استراحت می کنند یا ناهار می خورند و معمولا بخشی از استراحت خود را با اخبار روز دنیا می گذرانند که مهم ترین قسمت آن آشنایی با فناوری های جدید است.

بهترین روز برای ارسال پست در اینستاگرام : یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه

بهترین زمان برای ارسال مقاله: از 12:00 بعد از ظهر تا 2:00 بعد از ظهر.

بدترین زمان برای ارسال : معمولاً در ساعات اولیه روز، پست‌ها در آن منطقه بازخورد خوبی دریافت نمی‌کنند و آن افراد اصلاً فرصتی برای نظر دادن برای شما ندارند.

بهترین زمان برای ارسال پست های اینستاگرام برای صفحات آموزشی

همه می دانند که تعطیلات آخر هفته دانشجویان دانشگاه از عصر چهارشنبه آغاز می شود. بنابراین اگر یک موسسه آموزشی دانشگاهی یا یک موسسه آموزشی مانند آموزش زبان، سئو و … هستید. (مانند بسیاری از صفحات اصلی این موضوع)، بهتر است مقالات آموزشی خود را بعد از این ساعات منتشر کنید تا روزهای آخر. دانش آموزان هفته ای که مشکلات تحصیلی کمتری دارند، در پست های آموزشی خود درگیر شوند و از خدمات آموزشی شما استفاده کنند. ساعات صبح پنجشنبه یا جمعه و البته ساعات عصر یا حتی شب می تواند ساعت طلایی اینستاگرام برای شما باشد.

با این حال، پنجشنبه ها و جمعه ها نیز برای مؤسسات آموزشی در اینستاگرام به خوبی کار می کنند. به نظر می رسد برخی از دانش آموزان در روزهای دیگر مشغول تدریس در سمت های آموزشی هستند، اما در درجه اول در سمت های تدریس مربوط به دوره خود هستند.

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام : چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و البته تعطیلات رسمی

بهترین زمان برای ارسال مقاله: از 4:00 بعد از ظهر تا 6:00 بعد از ظهر و 11:00 صبح تا 13:00 بعد از ظهر.

بدترین زمان برای ارسال مقاله : شنبه تا چهارشنبه، زمانی که بیشتر افراد مشغول کار، زندگی خصوصی و تحصیل در دانشگاه و مدرسه هستند.

این مقاله ادامه دارد…

مطالب زیر را حتما بخوانید

محتوا

چرا باید هنگام ارسال پست در شبکه های اجتماعی مراقب باشید؟

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای ارسال پست در لینکدین

چگونه بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی را پیدا کنیم؟

مرتبط:  چرا بعد از شستن میت باید غسل کرد

آیا برای یافتن زمان مناسب برای ارسال پست باید از یک شرکت کمک بگیرید؟

نتیجه

معرفی

آیا تا به حال به زمان ارسال پست در شبکه های اجتماعی یا برندهای بزرگ توجه کرده اید؟ با کمی دقت متوجه می شوید که آنها در روزها و زمان های خاصی پست های خود را به اشتراک می گذارند. دلیل این حساسیت زمانی چیست؟ آیا واقعاً تفاوت معنی داری در نتایج پست های سه شنبه نسبت به روز جمعه وجود دارد؟ چه تفاوتی؟ آیا بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام با بهترین زمان برای ارسال در لینکدین متفاوت است؟ چگونه زمان مناسب برای ارسال پست پیدا کنیم؟ در این مقاله می خواهم به تمام این سوالات پاسخ کامل بدهم و تمام نکات مربوط به زمان مناسب برای ارسال پست را توضیح دهم.

سوالی که اغلب هنگام بحث در مورد استراتژی های رسانه های اجتماعی مطرح می شود این است که آیا واقعا “بهترین زمان” برای ارسال پست وجود دارد یا خیر. پاسخ به وضوح بله است. در هر شبکه اجتماعی، با ارسال پست در زمان مناسب، احتمال دیده شدن پیام خود توسط افراد بیشتری را افزایش می دهید و توجه همه آنها را به خود جلب می کنید. ارسال در زمان مناسب منجر به لایک ها، نظرات و کلیک های بیشتر می شود. این دوره بسته به نوع کسب و کار شما و مخاطبان خاص شما متفاوت است. اما ما به نتایج جالب و کلی رسیدیم که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از 300 برند مختلف با شما به اشتراک می گذاریم.

قبل از اینکه به زمان های مناسب برای ارسال پست در هر شبکه اجتماعی به صورت جداگانه نگاه کنید، باید بدانید که برندها به دو دسته تقسیم می شوند: Business-to-Business یا B2B و Business-to-Consumer یا B2C.

B2B به برندهایی اطلاق می شود که در زمینه محصولات صنعتی و کالایی فعالیت می کنند. مانند برندهای مرتبط با ماشین سازی و غیره. هدف نهایی این نوع برند، شرکت ها یا مجموعه های دیگر هستند، نه مصرف کنندگان نهایی.

B2C به برندها و گروه هایی اطلاق می شود که محصولات و خدمات خود را مستقیماً به مشتریان نهایی می فروشند.

زمان مناسب برای فعالیت شبکه مجازی شما به B2B یا B2C بودن برند شما بستگی دارد. علاوه بر این، معمولاً در طول زمان با اختصارات (EST) مواجه می شوید، در پایان این مقاله دلیل استفاده از این نماد را توضیح خواهم داد.

جالب است بدانید که بر اساس گزارش سایت ondigital، در سال ۲۰۱۹ تعداد کاربران فیس بوک ۲.۳ میلیارد عضو این شبکه اجتماعی بوده که ۱.۸ میلیون نفر ایرانی هستند. Hootsuite اشاره کرد که 74 درصد از کاربران فیس بوک هر روز از این سایت بازدید می کنند. همچنین 88 درصد از کاربران این شبکه اجتماعی از طریق تلفن همراه خود به آن دسترسی دارند. البته این ارقام در ایران به دلیل فیلتر شدن این شبکه اجتماعی کمی متفاوت خواهد بود.

برندهایB2B

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (اواسط هفته) بین ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر (EST) است. اما اگر کسب و کار شما مشتریان بین المللی دارد، بهتر است پست های خود را در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه آپلود کنید. زیرا این روزها در واقع با اواسط هفته در سایر کشورهای اروپایی یا آمریکایی مطابقت دارد. البته از میان داده های موجود، چند مقاله این نظریه را رد کرده است. اما ما معتقدیم که اگر همان پست ها در چنین زمانی به اشتراک گذاشته می شد، بیشتر مورد توجه قرار می گرفت.

برندهای B2C

بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس بوک برای برندهای رو در رو، شنبه ها، یکشنبه ها و دوشنبه ها (اوایل روزهای هفته) در ظهر (EST) است. علاوه بر این، اگر مخاطبان شما خارج از ایران زندگی می کنند، روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه بهترین گزینه هستند.

طبق الگوریتم خاص توییتر، طول عمر توییت کمتر از پست‌های موجود در سایر شبکه‌های اجتماعی است، بنابراین زمان‌بندی در توییتر اهمیت بیشتری دارد. برای ارسال توییت های با کیفیت حتما این مقاله را بخوانید.

برندهای B2B

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر بین ساعت 9:00 صبح تا 4:00 بعد از ظهر (EST) در روزهای شنبه و سه شنبه و برای مخاطبان خارجی در روزهای دوشنبه و پنجشنبه است. طبق آمار ارائه شده بین ساعت 11 تا 13 اثربخشی پیام ها به حداکثر خود می رسد.

برندهای B2C

پیشنهاد می کنیم این برندها پست های مهم خود را از شنبه تا دوشنبه ساعت 12:00 یا 13:00 منتشر کنند.

همانطور که می دانید اینستاگرام برای کسب و کارها اهمیت بیشتری دارد. اطلاعات این بخش از بررسی 258950 پست مختلف و 20 اکانت برتر اینستاگرام به دست آمده است. بررسی ها نشان داده است که تفاوت های بیشتری نسبت به سایر شبکه ها در زمان مناسب برای صنایع مختلف در اینستا وجود دارد. به عنوان مثال، صنایع غذایی بیشترین بازخورد را در ظهر دریافت کردند، در حالی که پست های مجموعه آموزشی بهترین عملکرد را در ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر داشتند. الگوریتم اینستاگرام کمی منحصر به فرد است و بسته به علاقه هرکسی پست های مورد علاقه آنها را نشان می دهد، بنابراین گفتن زمان دقیق کمی دشوارتر است، اما طبق بررسی ها بهترین زمان شنبه تا چهارشنبه برای عموم ایرانیان است. و دوشنبه تا جمعه برای کشورهای دیگر، از ساعت 12:00 بعد از ظهر تا 1:00 بعد از ظهر (EST). در واقع، اگر می خواهید آخرین پیشرفت های الگوریتم اینستاگرام را بدانید و بدانید که چگونه از آن به نفع خود استفاده کنید، باید این مقاله را بخوانید.

طبق تحقیقات، بهترین زمان برای ارسال پست در لینکدین حدود ساعت 7:45 صبح و 11 صبح یا 12:45 بعد از ظهر و 6 بعد از ظهر است. روزهای مناسب در ایران برای برندهای B2B یکشنبه و دوشنبه و برای برندهای B2C شنبه و دوشنبه می باشد. اما برای مشتریان خارج از ایران، اگر در بخش های B2B کار می کنید، سه شنبه و چهارشنبه بهترین روزها هستند و اگر در زمینه های B2C کار می کنید، شنبه و چهارشنبه بهترین روزها هستند.

همانطور که در ابتدا گفته شد، زمان مناسب به عناصر بسیاری بستگی دارد. به همین دلیل همیشه بهتر است خودمان علاوه بر تکیه بر آمار، به دنبال بهترین زمان انتشار برای خود باشیم. اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه این کار را انجام دهیم؟ پس مقاله بعدی را از دست ندهید.

مخاطبان خود را ارزیابی کنید.

اولین قدم این است که اطلاعات کلی در مورد اکثریت مخاطبان خود به دست آورید. کجا زندگی می کنند چند سال دارند؟ آنها چه کار می کنند؟ آنها با چه چالش هایی روبرو هستند؟ از کدام شبکه های اجتماعی بیشتر استفاده می کنند و غیره. اینها برخی از سوالاتی است که باید به آنها پاسخ دهید تا بتوانید بهترین استراتژی را انتخاب کنید.

از محتوای یکسانی برای بازبینی زمان های مختلف استفاده کنید.

مانند هر تست خوب، برای به دست آوردن نتایج دقیق باید از شرایط مشابه استفاده کنید. یعنی هنگام بررسی زمان های مختلف، محتوای شما تا حد امکان مشابه باشد. من می خواهم بگویم که شما باید از همان مطالب استفاده کنید. اما مخاطبان اصلاً دوست ندارند محتوای تکراری ببینند، بنابراین تا حد امکان آنها را مشابه انتخاب کنید.

به محل زندگی مردم فکر کنید.

یکی از مهم ترین مشکلات بسته به مناطق جغرافیایی، اختلاف زمانی است که آنها را از هم جدا می کند. به عنوان مثال، اگر در منطقه زمانی PST زندگی می کنید و دنبال کنندگانی در منطقه زمانی EST و GMT دارید، ممکن است بهترین کار این باشد که پست خود را در ساعت 8 صبح به اشتراک بگذارید. زیرا این بار بهترین نتیجه را خواهید گرفت. باید اشاره کنم که تمام زمان های ذکر شده در این مقاله EST هستند.

از ابزار مناسب استفاده کنید.

ابزار مناسب یکی از مهم ترین گام هایی است که می توانید برای یافتن زمان مورد نظر خود بردارید. ابزار شما باید بتواند به طور کلی ارزیابی کند و تصویر بزرگی را به شما ارائه دهد. داده های مناسب شما را به نتایج درست هدایت می کند.

مراقب رقبای خود باشید.

به طور مداوم رقبای خود را ارزیابی کنید. چه زمان هایی پست می گذارند، چه زمانی بیشترین لایک یا کامنت را می گیرند و غیره. با این کار می توانید از نتایج و دستاوردهای آنها ایده بگیرید و در برخی جاها حتی اشتباهات آنها را تکرار نمی کنید. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر نماینده یک کسب و کار کوچک هستید، سازمان های بالای سر خود را زیر نظر بگیرید و ببینید چه کار می کنند و از چه ترفندهایی استفاده می کنند. علاوه بر ارزیابی آنها، همیشه سعی کنید در کار خود نوآوری کنید و از روش های جدید استفاده کنید.

به بررسی و بهبود ادامه دهید.

هرگز از نتایجی که می گیرید راضی نباشید. همیشه به دنبال بهترین زمان برای ارسال در رسانه های اجتماعی باشید و هرگز از بررسی آن دست نکشید. می‌پرسید چرا چرا که عادت‌های مخاطبان و الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی دائماً در حال تغییر هستند. شما باید دائماً از این تغییرات آگاه باشید و با آنها سازگار شوید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که مخاطبان شما در تعطیلات آخر هفته یا زمانی که در حال استراحت هستند بیشترین توجه را به پست های شما دارند، بهتر است مدتی در روزهای کاری پست ارسال کنید، نتایجی که به دست می آورید می تواند به شما کمک کند شگفت زده شوید. بله، درست است، شاید تعداد بیشتری از مخاطبان شما در آخر هفته آنلاین باشند، اما طبق آزمایشات ما، پیام شما در سیل پیام های دیگر گم می شود و نتایج مورد انتظار را نخواهد گرفت.

توجه به پربازده‌ترین زمان‌های ارسال بسیار مهم است، به همین دلیل است که هر شغلی باید با ابزارهای مختلف زمان‌های ارسال مناسب را پیدا کند. انتخاب ابزار مناسب، استفاده صحیح از آن و اجرای استراتژی های موثر نیازمند تجربه، دانش و تخصص فراوان است. به همین دلیل، اگر به دنبال نتایج عالی و کیفیت بسیار بالا در کار خود هستید، باید با یک کلکسیونر حرفه ای همکاری کنید. گروه راز با تجربه چندین ساله در این زمینه و سوابق بسیار خوب خود بهترین راهکارها را برای موفقیت کسب و کار شما به کار می گیرد.

در طول این مقاله به نکات زیادی اشاره شده است. اهمیت زمان ارسال پست و روزهای خوب برای هر شبکه اجتماعی، نکاتی برای یافتن زمان منحصر به فرد خود تنها بخشی از نکاتی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. به طور کلی ممکن است در نقدهای خود به نتایج متفاوتی دست یابید، اما طبق تحقیقات ما و همانطور که در این مقاله اشاره شد، ابتدای هفته بهترین زمان برای آپلود پست های شماست و بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان دارند.

اگر به دنبال کسب و کار تخصصی در شبکه های اجتماعی هستید، شرکت دیجیتال مارکتینگ راز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

مقالات مشابه:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا