چرا باید عطر بزنیم

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا از عطر و ادکلن استفاده می کنیم؟ آیا از مزایای استفاده از عطر و ادکلن اطلاع دارید؟ آیا می دانید بوییدن و استفاده از عطرها چه تاثیری بر شخصیت و موقعیت اجتماعی شما دارد؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که استفاده از عطر همیشه برایتان مهم است، از شما می خواهم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

International Flavors & Fragrance Inc. یا IFF، نزدیک به 20 سال را صرف مطالعه چگونگی تأثیر عطرها بر افراد مختلف کرده است. استفاده از عطری با بوی خوش مانند انتخاب لباسی شیک و با وقار، اعتماد به نفس و موقعیت اجتماعی شما را افزایش می دهد. حتما به این نکته توجه کنید که عطری متناسب با شرایط حرفه ای و شخصیت درونی خود انتخاب و استفاده کنید. یک عطر خوشبو مانند یک لباس شیک و باوقار به شما قدرت و اقتدار می بخشد و می تواند سرمایه ای برای موفقیت شما محسوب شود. هرگز فراموش نکنید که حتی در غیاب شما، بوی عطر شما باید شخصیت شما را یادآوری کند.

رایحه مطبوع

از دیروز تا امروز مهمترین اولویت در انتخاب عطرها بوی مطبوع آنهاست. استفاده روزانه از عطر همیشه بوی خوبی به شما می دهد. به خصوص در تابستان به دلیل وجود گرما از انتشار بوی بدن جلوگیری می کند.

انرژی های منفی را از خود دور کنید و خلق و خو را بهبود بخشید

استفاده از عطر مورد علاقه تان استرس شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. زمانی که یک قرار کاری مهم دارید یا باید در یک کنفرانس مهم سخنرانی کنید، افکار منفی، ترس و اضطراب به طور طبیعی به سراغ شما می آیند. عطر می تواند راه دیگری برای فرار از زندگی روزمره باشد و ما را به مکانی برای آرامش ببرد.

آنها می توانند ذهن ما را احیا کنند و به حواس ما انرژی بدهند. زمانی که خود را با رایحه ای زیبا احاطه می کنیم، در حالت سرخوشی قرار می گیریم و بلافاصله احساس آرامش می کنیم. با بوییدن عطر مورد علاقه تان، تمام احساسات منفی و استرس به راحتی از شما دور می شود و احساسات مثبت و پرانرژی جایگزین آنها می شود. بودن

افزایش فوق العاده اعتماد به نفس

همانطور که در بالا اشاره شد انتخاب یک عطر ایده آل مانند پوشیدن یک لباس شیک باعث افزایش اعتماد به نفس هر فرد می شود و با احساس اعتماد می تواند با قدرت در اجتماع و در موقعیت های مختلف که باعث پیشرفت او در زندگی می شود حضور داشته باشد. …بدون اینکه از بوی بدن خود آگاه باشید.

یک عطر با بوی فوق العاده می تواند برای شخصیت شما معجزه کند. رایحه ای را انتخاب کنید که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد.

جذابیت ارتباطات را افزایش دهید

احتمالاً قبلاً شخصی را داشته اید که در کنار شما قدم بزند یا با شما صحبت کند و از بوی خوش آنها شگفت زده شده باشید. نکته قابل تامل در اینجا حس بویایی افراد است که تاثیر زیادی بر شخصیت و موقعیت اجتماعی شما دارد.

پیشنهاد من این است که همیشه از یک عطر و ادکلن منحصر به فرد در محل کار خود استفاده کنید تا دیگران را به یاد خود بیاورید. به نوعی می توان گفت که عطر خاص امضا و برندسازی شخصیت شما در مقابل دیگران است. پس رایحه ای را انتخاب کنید که تکراری و آشنا نباشد.

به یاد داشته باشید که نمی توانید در تمام فصول سال از یک عطر استفاده کنید: بویایی یکی از پنج حس مهم است. گاهی اوقات ممکن است فقط به خاطر بوی عطرتان جذب کسی شوید. عطرها سرشار از فرمول هستند و شما را جذاب می کنند.

میل جنسی و خلق و خوی خود را تقویت کنید

بر اساس تحقیقات، برخی از پزشکان عطرهایی را برای تقویت قوای جنسی پیشنهاد می کنند که تاثیر زیادی بر افراد داشته است. برای این منظور عطرهای خاصی به طور خاص برای این منظور تولید می شوند. یکی از مزایای اصلی استفاده از عطر، بهبود خلق و خوی شماست.

عطر به آرامش روح کمک می کند. علاوه بر این، یک عطر می تواند روحیه شما را منعکس کند، انتخاب یک عطر مناسب می تواند شما را از ترس، اضطراب و بسیاری از عوامل منفی محافظت کند، عطرها انواع مختلفی از بوها را برای حالات مختلف ارائه می دهند.

بسته به خلق و خوی خود در هر مناسبتی عطر را انتخاب کرده و بپوشید. رایحه به بهبود خلق و خو کمک می کند، که می تواند به طور قابل توجهی استرس و سایر مسائل مربوط به اضطراب را کاهش دهد. می توانید از عطر مورد علاقه خود برای غلبه بر اضطراب و بهبود خلق و خوی خود استفاده کنید.

رایحه درمانی یا رایحه درمانی

یکی دیگر از خواص شگفت انگیز استفاده از عطر و ادکلن، خواص آن در درمان بی خوابی و سردرد است. اسانس موجود در عطر باعث ایجاد آرامش در ذهن و بدن شما می شود و می توانید در طول شب از خوابی آرام لذت ببرید.

پس می توان نتیجه گرفت که استفاده از عطر نه تنها بوی خوبی به بدن شما می دهد، بلکه باعث بهبود سلامت جسم و روان شما نیز می شود. رایحه مرکبات، گل ها و ادویه ها ذهن را آرام می کند و بدن را آرام می کند و گاهی اوقات میگرن را تسکین می دهد.

گیاهانی که در آروماتراپی موثر هستند عبارتند از رزماری، بابونه، اسطوخودوس و شمعدانی. بنابراین دفعه بعد که عطر زدید، به یاد داشته باشید که نه تنها بوی خوبی به شما می دهد، بلکه احساس بهتری نیز به شما می دهد.

در پایان این مقاله می توان به نقل قول کریستین دیور اشاره کرد. “عطر امضای نهایی است که بر روی لباس یک زن می رود تا شخصیت او را تکمیل کند.” اگر عطرهای خود را به درستی انتخاب کنید، می توانید بخشی از شخصیت افراد را درک کنید. افرادی که روشن، شاداب، سرزنده، جذاب و… هستند.

آیا تا به حال از اینکه فراموش کرده اید قبل از یک جلسه مهم یا حتی یک خرید ساده عطر بزنید، اذیت شده اید؟ این به تنهایی اهمیت استفاده از عطر را در زندگی روزمره شما نشان می دهد. در یک جلسه، یک مهمانی یا حتی رویدادهای روزانه مانند خرید، مهم نیست که چه چیزی می پوشید، عطری که انتخاب می کنید نقش مهمی در تصویر شخصیتی شما دارد. عطرها قدرت نامرئی زیادی دارند. جلوگیری از تأثیر قدرتمند عطرها غیرممکن است، آنها مانند هوا در ریه های ما نفوذ می کنند و ما را کاملاً به رایحه دلپذیر خود جذب می کنند. عطری را که مناسب شماست انتخاب کنید و بگذارید اشتباهات رایج در انتخاب عطر را به شما بگوییم.

مزایا و مزایای استفاده از عطر چیست؟

بوش خوبه :

بارزترین اهمیت استفاده از عطر، دفع بوی نامطبوع بدن و اطمینان از بوی تازگی در طول روز است که به تمیز ماندن شما کمک می کند.

مرتبط:  چرا وقتی کیکو از فر در میارم پفش میخوابه

افزایش اعتماد به نفس:

رایحه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. نه به این دلیل که عطر یک معجون جادویی است، بلکه با استفاده از عطر خیالتان راحت می شود که لباستان بوی خوبی می دهد و جای نگرانی نیست. و به همین ترتیب، عطری که مناسب شما باشد می تواند برای شخصیت شما معجزه کند و روحیه شما را بالا ببرد.

بهبود خلق و خو:

خلق و خوی شما احساسی است که در یک لحظه خاص دارید یا می خواهید در طول یک رویداد یا موقعیت خاص چه احساسی داشته باشید. نوع عطری که می‌زنید به شما کمک می‌کند این حس را به دیگران منتقل کنید. چه احساس بازیگوشی، بازیگوشی و یا حتی محتاط داشته باشید، عطرهای مختلف می توانند منعکس کننده حالات مختلف باشند. فقط مطمئن شوید که لباسی مناسب برای موقعیت می پوشید تا حال و هوای مناسبی برای آن موقعیت داشته باشید.

افزایش جذابیت در جلسات مهم:

بویایی یکی از پنج حس بسیار مهم برای انسان است. وقتی وارد می‌شوید، بوی عطر شما اولین تاثیر را می‌گذارد و همچنین در هنگام خروج اثر ماندگاری خواهد داشت. عطرها حاوی مقدار زیادی فرمون هستند و می توانند شما را برای مردم جذاب کنند. عطر نقش مهمی در ایجاد خاطرات دارد. آیا تا به حال شده است که بوی پیتزا را استشمام کنید و ناگهان پیتزای مورد علاقه خود و جایی که آن را خریده اید به یاد بیاورید؟ مردم هم همینطور. عطر خاطرات افراد را در ذهن تداعی می کند. رایحه شما شهرت شماست. به زبان ساده، می تواند توجه آنها را به سمت شما جلب کند که قطعاً می تواند به شما کمک کند تا از نردبان موفقیت بالا بروید.

عطر رایحه درمانی:

یکی دیگر از معنای روانشناختی عطر، رایحه درمانی است. عطرهایی با رایحه‌های متنوع مانند گل‌ها، مرکبات و ادویه‌های زمستانی به آرامش ذهن و بدن شما کمک می‌کنند و اطمینان می‌دهند که سطح استرس شما تحت کنترل است. و اسانس‌های موجود در عطرها دارای اثرات درمانی هستند که می‌توانند به شما در آرامش و خواب بهتر در شب کمک کنند و از بی‌خوابی جلوگیری کنند.

چگونه عطری را انتخاب کنیم که مناسب شما باشد؟

هر فردی در این سیاره منحصر به فرد است. شخصیت و نگرش آنها نیز مانند شیمی بدن آنها منحصر به فرد است. در بدن انسان ترکیبات شیمیایی وجود دارد که به بوی طبیعی بدن بستگی دارد. هیچ دو نفری شیمی بدن یکسانی ندارند. و به همین دلیل، نحوه واکنش هر عطر هنگام اسپری شدن روی بدن و نحوه انطباق آن با شیمی بدن شما کاملاً با رایحه دیگران متفاوت است. هنگامی که به دنبال یک رایحه خاص و منحصر به فرد هستید، رایحه ای را انتخاب کنید که با شیمی بدن، شخصیت و خلق و خوی شما مطابقت داشته باشد، اگرچه ممکن است فرآیند پیچیده ای به نظر برسد، اما تنها چند قدم با انتخاب رایحه ای که بهترین مکمل آن است یعنی شخصیت شما فاصله دارید.

محدوده قیمت را در نظر بگیرید

عطر محصولی کاربردی و ارزشمند است و قیمت عطر و ادکلن های مختلف بسیار متفاوت است. برای انتخاب مناسب ابتدا به بودجه خود نگاه کنید و بر اساس آن عطر و ادکلن خود را خریداری کنید.

آشنایی با خانواده عطر و ادکلن

عطرها بسته به ماندگاری نام‌های مختلفی دارند. غلظت رایحه را بر اساس سبک زندگی خود و مدت زمانی که به آن نیاز دارید انتخاب کنید

ادکلن: کمترین غلظت عطر. حاوی حدود 3-5٪ روغن در مخلوط آب و الکل است. حدود 2 ساعت طول می کشد.

ادکلن: کمی ضخیم تر از ادکلن است و حدود 4 تا 8 درصد روغن دارد. حدود 3 تا 4 ساعت طول می کشد.

ادو پرفیوم: غلظت روغن بالاتر از دو مورد قبلی. حاوی تقریباً 15-18٪ روغن مخلوط با الکل است. تقریباً 6 ساعت طول می کشد.

عطر: بالاترین غلظت روغن. حاوی تقریباً 15-30٪ روغن مخلوط با الکل است. مقاومت بیشتری دارد و می تواند تمام روز دوام بیاورد

قبل از خرید عطر را تست کنید:

از آنجایی که ما در نهایت از عطر برای پوست خود استفاده می کنیم، تنها راه برای به دست آوردن ایده ای از سازگاری آن با ترکیب شیمیایی پوست این است که آن را روی پوست خود امتحان کنید.

مقدار کمی را روی مچ دست اسپری کنید و حدود 30 ثانیه صبر کنید تا الکل حل شود و سپس به آرامی استنشاق کنید. مهمترین عامل در یافتن عطر مناسب، اولین واکنش غریزی شما به رایحه است. خواه فوراً عطر را دوست داشته باشید یا نه

به نت های عطر توجه کنید:

یک عطر دارای 3 نت مختلف است. نت های بالایی، میانی و پایه.

رایحه پایه: قوی ترین رایحه است و ماندگاری بیشتری دارد. نت قلب بعد از آن قرار می گیرد و نت بالایی کوتاه ترین است و به سرعت تبخیر می شود. ایده این است که عطری با نت پایه پیدا کنید که بوی خوبی به شما بدهد و نت بالایی و میانی که از استفاده از آن بدتان نمی آید.

پس از انتخاب عطر پس از تست بالا، اگر هنوز مطمئن نیستید که آن را بخرید، یک نمونه رایگان درخواست کنید. اکثر برندهای معتبر عطر و فروشگاه های اینترنتی عطر در صورت اطلاع از علاقه ی جدی مشتری از ارائه نمونه ها خوشحال می شوند.

پس از آزمایش چندین رایحه و جمع آوری نمونه، آنها را در کنار یکدیگر مقایسه کنید. هنگام مقایسه، گزینه های خود را محدود کنید تا تصمیم نهایی خود را بگیرید.

اشتباهات رایج در انتخاب عطر و ادکلن چیست؟

اکنون که نحوه انتخاب عطر را توضیح دادیم، وقت آن است که به اشتباهاتی که در انتخاب عطر مرتکب می شوید نگاهی بیندازیم تا بتوانید از آنها اجتناب کنید و فرآیند انتخاب را بسیار لذت بخش تر کنید.

قبل از بو کردن حدود 30 ثانیه صبر کنید تا الکل زمان تبخیر شدن داشته باشد.

عطرهای زیادی را بدون وقفه استشمام کنید. توصیه نمی شود بیش از سه عطر مختلف را پشت سر هم امتحان کنید. سعی کنید بوی متفاوتی را بین اسپری ها استشمام کنید، زیرا می تواند بوها را جذب و خنثی کند. می توانید چند دانه قهوه را بو کنید تا حس بویایی خود را “بازنشانی” کنید.

هنگام انتخاب یک عطر، بهتر است از استفاده از محصولات پوستی معطر مانند لوسیون بدن، اسپری بدن یا حتی دئودورانت های بسیار معطر خودداری کنید، زیرا می توانند با رایحه تداخل کنند و حواس شما را از آن منحرف کنند.

نباید زیاده روی کنید، این در مورد تست عطر نیز صدق می کند. خود را به حداکثر شش طعم در هر سفر محدود کنید. این به شما امکان می دهد پیچیدگی هر رایحه را به طور کامل درک کنید و حس بویایی خود را تحت تأثیر قرار ندهید.

مالیدن مچ دست به یکدیگر اشتباهی است که هنگام تست عطر روی مچ دست و همچنین هنگام استفاده از آن پس از خرید از آن اجتناب کنید. مالیدن مچ دست به یکدیگر در واقع بو را کاهش می دهد. پیوند مولکولی بین نت های بالایی را از بین می برد و عطر را ضعیف می کند.

مرتبط:  چطور عسل را بشناسیم

عطری که استفاده می کنید ظاهر و شخصیت شما را تکمیل می کند. شما برای بدنتان، موهایتان، لباس‌هایتان، آرایشتان و رایحه‌ی عطر مکمل استایلتان است، بنابراین اهمیت استفاده از عطر را دست کم نگیرید. با استفاده از روش های صحیح و پرهیز از اشتباه در انتخاب عطر خاص خود ظاهر بهتری خواهید داشت. به طور کلی خودآگاهی و اعتماد به نفس حاصل از ظاهر و بوی خوب، برای شخصیت شما معجزه می کند و به شما این امکان را می دهد که نسخه بهتری از خود شوید و احتمال موفقیت شما، چه در محل کار و چه در خانه، بیشتر باشد. چه برای اوقات فراغت و چه حتی برای استفاده روزمره. زندگی، باز

بوی خوب چیزی است که می تواند جذابیت فرد را دو چندان کند. شما دائماً در مجاورت افراد مختلف در جلسات حرفه ای و احساسی، در محیط های شلوغ و شلوغ، در مکان های عمومی مانند اتوبوس یا مترو هستید. اینجاست که استفاده از عطر باعث می‌شود افراد مختلف هنگام نزدیک شدن به شما احساس انزجار نکنند. از طرفی بوی خوب یکی از مهم ترین عواملی است که همیشه در ذهن افراد می ماند. اگر به استفاده از عطر اهمیتی نمی دهید، به نظر می رسد که باید کمی وقت بگذارید و این مقاله را تا انتها دنبال کنید زیرا قصد داریم در مورد 10 فایده استفاده از عطر و ادکلن صحبت کنیم.

53500

تومان

120,060

تومان

چرا باید عطر بزنیم؟

هیچ چیز دلپذیرتر از بوی خوب و مطبوع نیست و وقتی آن رایحه از کسی که دوستش دارید می آید، تاثیر آن دو چندان می شود. استفاده از ادکلن مخصوصاً در فصول گرم مانند تابستان توصیه می شود، زیرا در این نوع هوا بدن بیشترین تعریق را دارد و به دلیل بوی نامطبوع مولکول های عرق، بوی بدی نیز متصاعد می شود که اگر به این وضعیت فکر نکنند. چندان خوشایند نخواهد بود

بنابراین استفاده از عطر و ادکلن برای قسمت های خاصی از بدن می تواند برای مدت طولانی از بوی بد جلوگیری کند و قطعا خاطره زیباتر و بسیار بهتری از شما به یادگار خواهد گذاشت. معمولاً عطرها و ادکلن‌ها با رایحه‌های مختلف و متنوع با توجه به طیف وسیع سلیقه‌ای که وجود دارد در بازار موجود است و بنابراین استفاده از آن‌ها حس خاص زنانگی را در خانم‌ها و مردانگی را در آقایان زنده می‌کند و توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. مردم. .. همچنین توجه را به این نکته جلب می کند که این سوال می تواند بر اعتماد به نفس افراد تاثیر مثبت داشته باشد. به طور کلی استفاده از عطر و ادکلن فواید زیادی دارد که در زیر به 10 مورد از آنها اشاره می کنیم.

1. احساس بهتری داشته باشید

اولین و مهم ترین اثر استفاده از عطر و ادکلن این است که به لطف بوی مطبوع و با طراوت آن، حس بسیار بهتری خواهد داشت. معمولاً از ادکلن همیشه برای جلوگیری از بوی بد و ایجاد بوی خوب استفاده می شود، بنابراین قطعاً وقتی بوی بهتری می دهید نسبت به زمانی که فقط بوی عرق می دهید، احساس بهتری خواهید داشت. البته ناگفته نماند که همیشه همه از عطر و ادکلن برای جلوگیری از بوی بد استفاده نمی کنند. به طور کلی داشتن بوی خوب باعث می شود احساس بهتری داشته باشند و به انتقال این حس به دیگران کمک می کند.

2. خلق و خوی بهبود یافته است

همانطور که قبلا ذکر شد، استفاده از ادکلن و عطر به شما کمک می کند تا احساس بسیار بهتری داشته باشید، بنابراین خلق و خوی شما به لطف این احساس خوب بهبود می یابد. یک روز گرم تابستانی را تصور کنید که کاملاً عرق کرده اید و اصلاً بوی خوبی نمی دهید، در آن زمان اصلاً احساس خوبی نخواهید داشت زیرا بدن شما خیس عرق است و حتی بوی بد در پهلو احساس می شود. در این صورت قطعاً خوشحال نخواهید شد، اما حالتی را تصور کنید که بوی خوبی می دهید یا حداقل به لطف بوی خوب ادکلن خود بوی بدی نمی دهید. بدون شک در این حالت احساس بهتری خواهید داشت و در نتیجه روحیه شما بهتر می شود.

3. افزایش اعتماد به نفس

یک عطر خوب می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند، درست مانند یک لباس زیبا. یک رفتار دلپذیر و جذاب می تواند برای احساس بهتر و تقویت اعتماد به نفس شما به روش هایی که ممکن است باور نکنید معجزه کند. برای مقایسه احساس خود قبل از استفاده از ادکلن، کافی است قبل و بعد از استفاده از آن توجه کنید و ببینید چقدر عزت نفس و انگیزه شما افزایش می یابد. البته باید بدانید که عطرها و ادکلن ها بسته به سلیقه افراد بسیار متفاوت هستند و رایحه های متفاوتی دارند. بنابراین، اگر می خواهید بوی بهتری داشته باشید، بهتر است ادکلن یا عطری را انتخاب کنید که رایحه آن با روحیه شما همخوانی داشته باشد، مثلاً خیلی تند، شیرین، گرم یا تازه نباشد.

4. جلب توجه

اگر از عطر و ادکلن استفاده می کنید، احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که از شما بپرسد عطرتان چه بویی دارد. البته این شرایط زمانی پیش می آید که در انتخاب عطر مناسب سلیقه بسیار خوبی داشته باشید. حتی اگر هرگز این را تجربه نکرده اید، احتمالاً خودتان مجذوب عطر و بوی خوب کسی شده اید. معمولا ادکلن و رایحه مطبوع آن جلب توجه می کند و اگر واقعا بوی خوبی داشته باشد می تواند در جذب افراد به سمت شما بسیار موثر باشد. بو یکی از پنج عنصر مهم در انسان است و گاهی افراد به دلیل بوی مطبوعش به راحتی جذب او می شوند و تحت تاثیر کلام او قرار می گیرند.

5. افزایش میل جنسی در زوجین

یک عطر خوب گاهی اوقات می تواند میل جنسی را در افراد مختلف افزایش دهد. عطرها با فرمولاسیون خاص خود به زنان احساس زنانگی زیبا و مردان احساس جذاب و خاصی از مردانگی می دهند که تأثیر مستقیمی در افزایش میل جنسی و جذابیت بیشتر روابط زناشویی دارد. پس پیشنهاد می کنیم اگر متاهل هستید از ادکلن خودتان استفاده کنید و برای لذت بیشتر از رایحه مطبوع آن لذت ببرید.

6. تقویت سلامت

تا به حال هیچ مدرک علمی برای تایید اثربخشی ادکلن در بهبود سلامت منتشر نشده است، اما با این وجود، از آنجایی که بوی مطبوع عطر و ادکلن به بهبود سلامت، خلق و خو، افزایش اعتماد به نفس، کیفی‌تر کردن روابط جنسی و موارد دیگر کمک می‌کند. . بنابراین می توان نتیجه گرفت که تا حد قابل قبولی از استرس و سایر مشکلات مرتبط با اضطراب جلوگیری می کند، زیرا وقتی احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم، بدون شک ترس و استرس مانند جادو کاهش می یابد. تصور کنید در حال آماده شدن برای یک مصاحبه شغلی هستید و عطری با بوی تند استفاده می کنید. این می تواند تأثیر مثبتی بر آرام کردن ذهن شما داشته باشد زیرا فکر می کنید طرف مقابل از همراهی شما لذت می برد.

مرتبط:  چطور از کلن لفت بدیم

7. حافظه را تازه کنید

یکی دیگر از تاثیرات جذاب استفاده از ادکلن که قابل ذکر است، تجدید خاطره است. بسیاری از افراد برای به یاد آوردن او از عطر مادر خود استفاده می کنند و بسیاری از افراد دیگر همیشه ادکلن معشوق خود را همراه خود دارند تا هر وقت دلتنگ شدند بوی ادکلن را ببویند یا حتی استفاده کنند. عطر و ادکلن به طرز شگفت انگیزی در وجود افراد می آمیزد و جزء لاینفک شخصیت و وجود آنها می شود. به همین دلیل باید قبل از خرید ادکلن مورد نظر خوب فکر کنید و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید. سعی کنید ادکلن های مختلف داشته باشید و در مسافرت، میزبانی مهمانی ها یا جلسات از نوع خاصی استفاده کنید. در نهایت متوجه می شوید که عطرهایی که استفاده کرده اید چقدر شما را یاد همان سفر و خاطرات آن می اندازد و این حس بسیار زیبایی است.

8. رایحه درمانی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ادکلن و عطرها بسته به ذائقه و روحیات افراد، انواع و رایحه های مختلفی دارند. برخی از این ادکلن ها حاوی ترکیباتی در رایحه خود هستند که خواص درمانی دارند و می توانند سطح هورمون های استرس و اضطراب را کاهش دهند. تجربه نشان داده است که استفاده از عصاره های مخصوص و استفاده از ادکلن با مرکبات، گل و ادویه های زمستانی باعث آرامش ذهن و تسکین دردهای روحی و روانی می شود.

9. درمان بی خوابی

یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از عطر و ادکلن این است که تا حد زیادی بی خوابی را درمان می کنند. استفاده از فرمولاسیون ها و عصاره های خاص به شما کمک می کند ذهن آرام تری داشته باشید، کمتر فکر کنید و در نهایت به راحتی به خواب بروید. برخی دیگر از عصاره های موجود در ادکلن ها به خواب عمیق و کاهش سطح هورمون های استرس و کاهش اضطراب در شب کمک می کند.

ده درمان سردرد

آخرین اما یکی از جالب ترین تاثیرات عطر و ادکلن که شاید در مورد آن نشنیده باشید این است که استفاده از یک سری عطر با رایحه های خاص می تواند در درمان سردرد معجزه کند! البته ناگفته نماند که این سوال در مورد افراد مبتلا به میگرن یا آلرژی های خاص صدق نمی کند و این گونه افراد باید یا استفاده از عطر و ادکلن را به کلی فراموش کنند یا از مدل هایی استفاده کنند که بوی تند ندارند. زیرا افراد مبتلا به آلرژی یا میگرن واقعاً به بوی عطر واکنش نشان می دهند و این چیزی نیست که بتوانند آن را کنترل کنند.

چگونه از عطر و ادکلن موثرتر استفاده کنیم؟

اگر فکر می کنید استفاده از عطر و ادکلن به سادگی اسپری کردن آنها روی بدنتان است، در اشتباهید. چند نکته مهم وجود دارد که می تواند به ماندگاری عطری که استفاده می کنید کمک کند و نقش بیشتری در جذابیت شما داشته باشد. در ادامه به چند نکته مهم در مورد نحوه استفاده از عطر اشاره خواهیم کرد.

مرحله شماره 1؛ قبل از زدن عطر بدن خود را هیدراته کنید

آیا می دانستید اگر پوست شما چرب یا مرطوب باشد، بوی عطر بیشتر روی آن باقی می ماند؟ اگر پوست شما خشک است، پیشنهاد می کنیم مقداری مرطوب کننده روی آن بزنید. اگر بوی مرطوب کننده تقریباً با عطری که استفاده می کنید یکسان باشد، نتیجه بسیار خوشایندتری به دست خواهید آورد زیرا چندین لایه از همان بو روی بدن شما ایجاد می شود و به سختی پاک می شود.

مرحله شماره 2؛ عطر یا ادکلن را به قسمت های سمت راست بمالید

بوی عطر با دمای بدن فعال می شود. بنابراین برای اینکه بوی عطر خود را بیشتر نمایان کنید، کافی است کمی روی نقاطی که نبض دارند استفاده کنید. نقاط نبض بدن معمولاً گرم هستند زیرا خون از آنها به بقیه بدن پمپ می شود. نقاطی مانند مچ دست چپ، گردن، پشت زانو و پشت آرنج می‌توانند مکان‌های خوبی برای عطر زدن باشند. فقط توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از عطر می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

اشتباهی که بسیاری از افراد پس از استفاده از عطر مرتکب می شوند، مالیدن مچ دست است. دیگر هرگز این کار را انجام نده تنها اتفاقی که می افتد این است که مولکول های عطر را از بین می برد و بوی آن را تغییر می دهد. در عوض، به آرامی مچ دست خود را به هم فشار دهید تا عطر منتقل شود.

مرحله شماره 3; کمی عطر به موهایتان بزنید

اگرچه هرگز نباید عطر یا ادکلن را مستقیماً روی موهای خود اسپری کنید، زیرا الکل موجود در آنها باعث خشک شدن موها می شود، اما همچنان می توانید کمی عطر را به پشت سر خود اسپری کنید و سپس موهای خود را شانه کنید. البته وقتی این کار را انجام می دهید باید صبر کنید تا الکل بخار شود و فقط بوی عطر روی شانه بماند. اکنون می توانید موهای خود را به آرامی شانه کنید و نگران خشک شدن موها نباشید.

مرحله شماره 4; عطر خود را با خود ببرید

اگر فکر می کنید ادکلن یا عطر شما ممکن است بعد از مدتی بوی خود را از دست بدهد، همیشه آن را همراه خود داشته باشید. با این کار دیگر لازم نیست نگران باشید زیرا هر زمان که بخواهید می توانید دوباره بوی خوبی داشته باشید.

مرحله شماره 5; از عطر در زمان مناسب استفاده کنید

بهترین زمان استفاده از عطر بلافاصله بعد از دوش گرفتن است. به عبارت دیگر، حتی قبل از اینکه لباس های خود را بپوشید. زیرا رطوبت موجود در پوست به جذب بهتر بوی عطر کمک می کند. به علاوه، اگر نگران لکه های عطر روی لباس خود هستید، این کار می تواند نگرانی شما را کاملا برطرف کند زیرا دیگر روی لباس خود اسپری نخواهید کرد.

مرحله شماره 6; عطر را مستقیماً روی خود اسپری نکنید

اگر از اسپری معطر استفاده می کنید، استفاده از آن به طور مستقیم به سر و بدن توصیه نمی شود. در عوض، سعی کنید مقداری را در هوا اسپری کنید و به سمت آن حرکت کنید. البته این کار زمانی توصیه می شود که عطر یا ادکلن شما بوی بسیار قوی داشته باشد. این باعث می شود عطر بدون اینکه خیلی تند یا تند باشد در سراسر بدن پخش شود.

آخرین کلمه

عطر زدن یکی از مهم ترین کارهایی است که هر فردی که در طول روز با افراد زیادی سروکار دارد باید انجام دهد تا دیگران از بوی بدن آنها رنجیده نشوند و خود فرد احساس بهتری نسبت به خود داشته باشد. استفاده از عطر با ایجاد بوی خوب و مطبوع نه تنها تاثیر مثبتی بر افراد دارد، بلکه حتی می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد. پس هرگز استفاده از عطر را فراموش نکنید.

منبع: مک تویوتا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا