چرا باید بعد از عمل بینی به پهلو خوابید

فهرست

به این بررسی امتیاز دهید

یکی از رایج ترین تردیدهای داوطلبان جراحی بینی این است که چگونه بعد از عمل بینی بخوابند؟ جراحی بینی معمولاً برای اصلاح مشکلات زیبایی یا عملکردی مربوط به بینی انجام می شود، سپس فرد باید دستورالعمل های بعد از عمل را به دقت دنبال کند تا به بهترین نتایج ممکن دست یابد که بخشی از آن شامل نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی می شود. قبل از عمل، پزشک یک جلسه توضیحی با شما ترتیب می دهد که در طی آن بایدها و نبایدهایی را برای خوب خوابیدن بعد از جراحی بینی به شما می گوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و مشاوره رایگان با کلینیک دکتر سعید شیرنگی تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تلفنی: 09128490324

مشاوره واتساپ: 09108822057

یکی از مهم ترین نکاتی که در این جلسه به آن اشاره شد باید وضعیت یا مدل خواب بعد از جراحی بینی باشد که هدف از آن حفظ فرم بینی و عدم فشار به آن است. به همین دلیل، پزشکان فکر می کنند پس از جراحی بینی باید مدتی به پشت بخوابید. هدف ما در این مقاله آموزش نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی بینی می باشد.

اینفوگرافی خوابیدن بعد از عمل بینی

اهمیت خوب خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی برای داشتن سیستم ایمنی سالم و بهبود سریع بینی ضروری است و دلیل آن این است که بدن شما بعد از عمل مجبور است برای بهبود نواحی تحت درمان و استفاده از منابعی مانند اکسیژن و مواد مغذی در طول خواب بیشتر تلاش کند. . به بافت ها و عضلات آسیب دیده اختصاص دهید. حالا تصور کنید بعد از جراحی بینی چگونه بخوابیم که این مکانیسم ها مختل یا کند می شوند! سپس عوارض جانبی خفیف یا شدید قطعا در انتظار فرد خواهد بود. به طور کلی خوابیدن به پهلو یا قوس باز تا چند هفته بعد از جراحی توصیه نمی شود زیرا به بینی فشار وارد می کند.

استراحت در حالت قوس باز با زاویه کمی از سر نسبت به بدن باعث کاهش احتقان و تجمع خون در ناحیه صورت می شود و تورم بعد از جراحی بینی را به حداقل می رساند. برای به دست آوردن زاویه مناسب، می توانید یک بالش U شکل را امتحان کنید یا روی یک صندلی دراز بخوابید.

چند روز بعد از جراحی بینی باید با قوس باز بخوابیم؟

یکی از چالش هایی که آرایشگران با آن مواجه هستند، الگوی خواب بعد از جراحی بینی است و این محدودیت می تواند برای برخی از آنها بسیار ناخوشایند باشد زیرا عادت به خوابیدن در یک وضعیت ندارند. خوابیدن روی شکم بعد از جراحی بینی به استخوان ها و بخیه های بینی فشار وارد می کند و احتمال تغییر نتایج عمل و همچنین خونریزی بینی را افزایش می دهد. مردم برای اصلاح بینی خود زمان و سرمایه گذاری می کنند. بنابراین به نفع آنهاست که هر کاری که ممکن است برای حفاظت از این دو عامل مهم انجام دهند. علیرغم این توضیحات، برخی از متخصصان زیبایی ممکن است هنوز فکر کنند که آیا خوابیدن به پهلو حتی پس از جراحی بینی خطرناک است یا خیر.

اگر به پهلو بخوابید، سوراخ های بینی شما ممکن است در هنگام خواب به دلیل التهاب، لخته شدن خون یا تامپون مسدود شود و از آنجایی که نمی توانید برای مدتی گوز کنید، این گرفتگی می تواند آزاردهنده باشد. پس باید چند ماه بعد از عمل بینی با قوس باز بخوابید تا به نتیجه دلخواه برسید. پزشکان می توانند انتظار داشته باشند 2 تا 6 ماه از این قانون مهم پیروی کنند.

مطالب بیشتر: علت سردرد و سرگیجه بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی به پشت بخوابید

خواب کافی بعد از جراحی بینی برای داشتن سیستم ایمنی سالم و بهبودی سریع ضروری است، زیرا بدن باید برای بهبود نواحی تحت درمان پس از جراحی بیشتر تلاش کند. برای بهترین نتیجه توصیه می شود بعد از جراحی بینی هشت ساعت بخوابید. بهترین حالت خوابیدن بعد از جراحی بینی این است که پشت سر روی بالش باشد و سر بالاتر از بدن باشد (تقریباً با زاویه 45 درجه نسبت به قلب). این نوع خواب بعد از جراحی بینی می تواند به کاهش تورم و تسکین گرفتگی هایی که ممکن است فرد بعد از جراحی بینی تجربه کند کمک کند. خوابیدن به پهلو یا شکم (وضعیت کف دست) برای چند هفته پس از عمل توصیه نمی شود زیرا فشار بیشتری به بینی وارد می کند و احتمالاً سوراخ های بینی (که در مجاورت بالش قرار دارند) را مسدود می کند و از آنجایی که نمی توانید از طریق خود نفس بکشید. بینی، این گرفتگی می تواند ناراحت کننده باشد.

مرتبط:  چرا عصر حاضر را عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گذاری کرده اند

برای به دست آوردن زاویه خواب مناسب (زاویه 45 درجه)، می توانید از یک یا چند بالش استفاده کنید یا سعی کنید به تنهایی بخوابید تا خطر ضربه را به حداقل برسانید. درست است که شما دوست دارید در کنار همسر، همسر، فرزندان یا حیوانات خانگی خود بخوابید، اما خوابیدن در کنار آنها می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد، بنابراین 3-7 روز از این افراد استراحت کنید. لازم به ذکر است که اگر هنگام خواب به پهلو یا شکم خود بغلتانید، ممکن است کمی ناراحتی را تجربه کنید، اما بعید است که بر نتایج جراحی بینی شما تأثیر بگذارد. تنها نکته منفی این است که ممکن است در طول فرآیند بهبودی، تورم و کبودی بیشتری را تجربه کنید. بنابراین زمانی که به خواب می روید، سعی کنید به پشت بمانید (وضعیت خواب)، اما اگر در وضعیت دیگری از خواب بیدار شدید نگران نباشید.

اهمیت صحیح خوابیدن بعد از عمل بینی

کاهش تورم بینی

از ضربه زدن به بینی خودداری کنید

بهترین فرم خوابیدن

به پشت بخواب

سر بالاتر از بدن است

بالش هایی را در اطراف بدن قرار دهید تا از غلت خوردن جلوگیری شود

از بالش طبی استفاده کنید

مدت زمان طاق باز خوابیدن
براساس شدت عمل، باید بین 2 تا 6 ماه، طاق باز بخوابید که این موضوع را متخصص تعیین می‌کند.

مشکلات بی خوابی بعد از جراحی بینی

مشکلات بی خوابی بعد از جراحی بینی شایع است و برخی افراد تحت تاثیر داروهای بیهوشی که دریافت کرده اند از این اختلال نه چندان جدی رنج می برند. اگرچه خواب و استراحت کافی بعد از جراحی بینی بسیار مهم است، اما باید سعی کنید بدون مصرف قرص های خواب طبیعی بخوابید، زیرا در برخی موارد مصرف قرص های خواب آور و داروهای خواب آور می تواند با داروهای تجویز شده توسط پزشک تداخل داشته باشد. اگر بعد از جراحی مشکل خواب دارید، با پزشک خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانید از قرص های خواب آور استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرگز مصرف هیچ دارویی را خودسرانه شروع یا قطع نکنید.

اطلاعات بیشتر: نحوه شستشوی بینی بعد از جراحی بینی

نکات طلایی برای خواب بعد از جراحی بینی

توضیح داده ایم که چرا بعد از جراحی بینی باید با قوس باز بخوابید، اما آیا راه حلی برای کاهش سطح یکنواختی و سختی این دوران وجود دارد؟ آره! علاوه بر دانستن نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی، درمان های دیگری نیز وجود دارد که به حفظ نتایج کمک می کند. به طور کلی، تغییر الگوی خواب بعد از جراحی بینی نیاز به تمرین زیادی دارد و شروع زودهنگام قبل از جراحی به شما کمک می کند بعد از جراحی راحت تر به پشت یا با قوس باز بخوابید. برخی از مهمترین نکات عبارتند از:

بالش جراحی بینی: برای جلوگیری از غلتیدن روی پهلو یا شکم هنگام خواب، از بالش های مخصوص استفاده کنید و آنها را زیر بغل یا کنار خود قرار دهید.

زمان مصرف دارو را تنظیم کنید: مسکن‌ها می‌توانند هر درد یا ناراحتی را که احساس می‌کنید تسکین دهند و به شما کمک کنند آرام‌تر شوید یا راحت‌تر بخوابید. بنابراین زمان مصرف آنها را طوری تنظیم کنید که حدود 1 ساعت قبل از خواب باشد.

کافئین باعث خواب آلودگی شما می شود: توصیه می کنیم از مصرف کافئین به خصوص در هنگام عصر خودداری کنید، زیرا می تواند کیفیت خواب را تحت تاثیر قرار داده و گاهی منجر به بی خوابی شود. این وضعیت شما را گیج می کند و باعث می شود که بخواهید موقعیت خود را تغییر دهید.

فاصله خود را حفظ کنید: توصیه می شود کمی خودخواه باشید و اجازه ندهید کسی نزدیک شما بخوابد تا هنگام خواب از برآمدگی های ناخواسته بینی جلوگیری کنید. به خصوص اگر همسر یا هم اتاقی شما بدخواب باشد!

مرتبط:  چرا وقتی میخواهیم گلی را ببوییم آن را به بینی نزدیک می کنیم

سیگار نکشید: در صورت امکان از کشیدن سیگار و قلیان به مدت 2 هفته پس از جراحی بینی خودداری کنید زیرا احتمال اختلال خواب را افزایش می دهد.

ورزش های سنگین و شدید ممنوع: از فعالیت های شدید خودداری کنید. تا زمانی که پزشک به شما توصیه کند که این کار را با خیال راحت انجام دهید و بر نتیجه جراحی تاثیری نداشته باشد.

هیدراته بمانید: نوشیدن آب های طبیعی (مانند آب آناناس و آب کرفس) به اندازه آب به بهبودی کمک می کند.

رینوپلاستی توسط دکتر شیرنگی

متخصص جراحی پلاستیک دکتر سعید شیرنگی یکی از مجرب ترین جراحان در زمینه جراحی های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی است که تمامی نکات مراقبتی را به ایشان اطلاع می دهد. احساس وظیفه او منجر به فهرستی درخشان از جراحی های زیبایی و درمانی موفق شده است. دوستان عزیز می توانید برای تعیین وقت با شماره ۰۹۱۲۸۴۹۰۳۲۴ مطب تماس بگیرید.

بایدها و نبایدهای خواب بعد از جراحی بینی

با توجه به اینکه نحوه خوابیدن شما بعد از جراحی بینی تاثیر زیادی در نتیجه عمل دارد، لازم می دانیم در این مورد چند نکته را برای شما عزیزان توضیح دهیم:

هنگام خواب سر باید بالاتر از بدن باشد. اهمیت این مشکل کاهش تورم با جلوگیری از تجمع مایع در بینی است.

از بالش مناسب و ترجیحاً بالش طبی استفاده کنید زیرا شرایط خواب شما به گونه ای است که سر با بدن زاویه 45 درجه داشته باشد. بنابراین بالش شما باید به گونه ای طراحی شود که دچار درد گردن و کمر نشوید.

مطمئن شوید که هنگام خواب تنها هستید زیرا ممکن است شخصی که در کنار شما می خوابد به طور تصادفی صورت و بینی شما را لمس کند. این می تواند منجر به از دست دادن نتایج جراحی شود.

به هیچ عنوان روی شکم نخوابید زیرا با این کار به صورت و در نتیجه به بینی فشار وارد می شود.

آرایشگران عزیز در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد جراحی بینی می توانند از طریق فرم زیر (نظرات) سوال خود را مطرح کنند. ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد. همچنین جهت ارتقاء کیفیت و خدمات کلینیک می توانید انتقادات و پیشنهادات و همچنین تجربه خود را با ما در میان بگذارید. ❤️

افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند نگران نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی خود هستند. و با سوالاتی از جمله سوالات زیر مواجه می شوند.

آیا خوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی اشکالی دارد؟

آیا خوابیدن با قوس باز روش مناسبی برای خواب بعد از جراحی بینی است؟

آیا خوابیدن روی شکم خطرناک است؟

روش صحیح خواب بعد از جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد این نوع جراحی نیز مانند سایر جراحی ها مراقبت های بعد از عمل خاص خود را دارد که یکی از آنها نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی است.بینی. بسیاری از بیماران پس از جراحی بینی نگران خوابیدن هستند. در این مقاله با نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی آشنا می شوید و در حین جراحی بینی چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید. سعی کنید در هنگام خواب به توصیه های جراح خود عمل کنید، زیرا رعایت توصیه های مورد نیاز برای جراحی بینی می تواند تاثیر قابل توجهی در روند بهبودی شما داشته باشد.

دکتر شیرزادگان بعد از جراحی بینی به بیماران خود مراقبت های بعد از عمل و نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی را آموزش می دهد. با مراجعه به جراحی بینی می توانید نمونه هایی از جراحی بینی را مشاهده کرده و با این جراحی بیشتر آشنا شوید.

نحوه و نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه و نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به خصوص در هفته اول اهمیت ویژه ای دارد. اگرچه کیفیت خواب و میزان استراحت کافی بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما بهبود نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی نیز مهم است، زیرا اگر نکات ریز خواب خود را رعایت نکنید، روند درمان شما و گاهی اوقات شکل نامناسبی در بینی شما ظاهر می شود، بنابراین بهتر است به توصیه های جراح خود در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی توجه کنید تا نتیجه عمل برای شما رضایت بخش باشد. در ادامه با نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی بیشتر آشنا خواهیم شد.

مرتبط:  چرا با منقبض شدن ماهیچه استخوان همراه آن حرکت می کند علوم هشتم

تصاویر زیر نمونه ای از جراحی بینی دکتر شیرزادگان است. می توانید برای مشاوره و راهنمایی تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

نحوه قرارگیری سر نسبت به بدن در هنگام خواب

یکی از نکاتی که همه افراد بعد از جراحی بینی باید رعایت کنند نحوه قرارگیری سر نسبت به بدن است. ترجیحاً در هنگام خواب زاویه بدن نسبت به سر 30-35 درجه باشد و سر دیرتر از قلب قرار گیرد. به عبارت دیگر با قرار دادن دو بالش زیر سر خود می توانید بعد از جراحی بینی زاویه خواب خوبی داشته باشید. اصلاح روش خواب بعد از جراحی بینی نه تنها تورم بینی شما را کاهش می دهد، بلکه خوابیدن را راحت تر می کند و تنفس شما را بهبود می بخشد.

بعد از جراحی بینی به پهلو نخوابید

نخوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی مشکلی است که بسیاری از بیماران بعد از جراحی بینی با آن مواجه می شوند. بسیاری از بیماران عادت دارند به پهلوی راست یا چپ بخوابند و پس از جراحی بینی در اصلاح سبک خوابیدن خود دچار مشکل می شوند. سعی کنید ۱ تا ۲ هفته اول صاف بخوابید و هنگام خواب به راست یا چپ نچرخید.

از جراح خود بپرسید که چگونه بعد از جراحی بینی چگونه بخوابد سعی کنید از جراح خود بپرسید که چگونه بعد از جراحی بینی و سایر مراقبت های بعد از عمل بخوابد. تا بتوانید پس از جراحی شرایط ایده آلی داشته باشید. دکتر شیرزادگان فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک کلیه توصیه ها و مراقبت های عمل بعد از جراحی بینی را به بیماران خود آموزش می دهد تا بیمار بعد از عمل دچار مشکل نشود.

به طور کلی می توان گفت که تغییر شکل بینی به ندرت در هنگام خواب رخ می دهد، بنابراین سعی کنید با آرامش و آسودگی بخوابید و از نگرانی زیاد و وسواس زیاد در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی خودداری کنید.

تنها بخواب

بعد از جراحی بینی سعی کنید محیطی مناسب برای خواب خود فراهم کنید تا بتوانید راحت بخوابید. یعنی سعی کنید در کنار فرزندان خود نخوابید زیرا ممکن است به دلیل تماس ناگهانی دست کودک با بینی خود دچار مشکل شوید. با رعایت نکات لازم در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به راحتی می توانید شرایط خوبی داشته باشید و بعد از جراحی بینی زیباتر شوید.

پس از جراحی بینی، حداقل تا سه هفته نباید به پهلو بخوابید. خوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی می تواند منجر به تورم یک طرفه و عدم تقارن بینی شود.

تا شش هفته بعد از جراحی بینی به پهلو نخوابید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خیلی خوشحالم که این مقاله رو خوندم، دوستم که عمل بینی انجام داد به پهلو میخوابید، حالا می‌فهمم چرا. این نکته خیلی مهمه و از اینکه به اشتراک گذاشتید ممنونم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا