چرا از شوهرم خجالت میکشم

چرا از عشقم خجالت میکشم؟ چرا وقتی نامزدم به من نزدیک می شود خجالت می کشم؟ در زندگی روزمره، مدیریت موقعیت های اجتماعی و روابط عاشقانه برای بسیاری از افراد یک چالش است. کمرویی و عدم اعتماد به نفس می تواند مانعی برای برقراری روابط اجتماعی سالم و یک رابطه عاشقانه موفق باشد.

خوشبختانه با کمک تکنیک ها و راه حل های موثر می توان به غلبه بر کمرویی و افزایش اعتماد به نفس در روابط عاشقانه کمک کرد و راه حلی برای غلبه بر کمرویی، ایجاد اعتماد به نفس در روابط اجتماعی و افزایش روابط عاشقانه پیدا کرد.

در این مقاله به 10 راهکار کاربردی برای از بین بردن کمرویی در رابطه و افزایش اعتماد به نفس در یک رابطه و در جامعه می پردازیم. این راه حل ها به شما این امکان را می دهد که به خود و استعدادهای خود اطمینان داشته باشید و در موقعیت های اجتماعی و عاشقانه با آرامش و اطمینان عمل کنید.

به عنوان مثال، افراد معمولاً در اولین روابط خود خجالتی هستند و اجازه نمی دهند شریک زندگی خود به راحتی به آنها نزدیک شود، که البته حفظ مرزهای مشخص کاملاً منطقی است، اما در هر صورت برای بهبود چنین روابطی باید سؤالاتی را رعایت کنیم در ادامه بررسی خواهد شد.

پس اگر می خواهید شرم را از رابطه خود حذف کنید و آرامش را جایگزین آن کنید، این مقاله را از دست ندهید.

چرا از عشقم خجالت میکشم؟ دلایل کمرویی و عدم اعتماد به نفس

شاید از خود بپرسید که چگونه در دوران نامزدی و دوستی خجالت نکشیم؟ یا چرا وقتی نامزدمان نزدیک می شود خجالت می کشیم؟ حتی گاهی اوقات برخی افراد تحت فشار تلفنی قرار می گیرند و ارتباط خوبی برقرار نمی کنند و برخی دیگر به خوبی می توانند ارتباط برقرار کنند اما در جلسات حضوری با مشکل مواجه می شوند و به دلیل استرس قادر به صحبت و مدیریت موقعیت ها نیستند.

در دوره های آنلاین مجموعه موارد زیادی داشتیم که می گفتند: شرمنده عشقم! یا گفتند چرا از شوهرم خجالت می کشم؟

خجالتی بودن در موقعیت های عاشقانه و نزدیک شدن به شریک زندگی یک احساس عادی و معمولی است و دلایل مختلفی می تواند پشت آن باشد که با دانستن آنها به راحتی می توانید با آنها کنار بیایید.

رابطه با احساسات عاشقانه:

وقتی به نامزدتان نزدیک می شوید و احتمال بوسه ها و رقص های عاشقانه وجود دارد، احساسات عاشقانه شما بیشتر می شود. این احساسات ممکن است شما را شرمنده کند زیرا احساس عشق و ارتباط عاطفی نسبت به شریک زندگی تان باعث می شود بیشتر نگران خودتان باشید و نگران پاسخگویی به خواسته ها و احساسات همسرتان باشید.

نگران دیگران باشید:

خجالت ممکن است به دلیل نگرانی در مورد اینکه دیگران در مورد رفتار شما چه فکر می کنند یا حتی فشار اجتماعی باشد. به عنوان مثال، ممکن است برخی افراد به شما نگاه کنند و شما بدون اینکه افکار آنها را بدانید، فکر کنید که احساس بدی نسبت به شما دارند.

یا برخی از افراد با رنگ لباس، مدل لباس، موهای شما و … مشکل دارند. و احساسات بد خود را با نگاه ها و حرکات نامناسب به شما منتقل می کنند. ممکن است بترسید که دیگران در مورد حادثه نظر بدهند یا از شما انتقاد کنند. این معمولاً ناشی از عدم اطمینان و عدم اعتماد به نفس است.

تجربیات گذشته:

اگر تجربیات گذشته شما در موقعیت‌های عاشقانه یا رابطه‌ای مشابه خجالت‌آور بوده است، این تجربیات ممکن است بر شما تأثیر بگذارد و باعث شود در موقعیت‌های جدید احساس خجالت کنید.

شک به خود:

عدم اطمینان در مورد ظاهر و احساس شما می تواند هنگام نزدیک شدن به یک نامزد باعث خجالت شما شود. اگر احساس می کنید جذاب نیستید یا نمی توانید بوسیدید، ممکن است نگران واکنش همسرتان باشید.

لازم است بدانید که خجالتی بودن در موقعیت های عاشقانه امری طبیعی است و بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند. اما می توانید با تمرین، اعتماد به نفس و توجه به احساسات و نیازهای خود بر کمرویی خود غلبه کنید. اما چگونه خجالتی بودن را کنار بگذاریم و از خجالتی بودن در یک رابطه دست برداریم؟ با راه حل های مناسب برای از بین بردن خجالت در رابطه همراه ما باشید.

چگونه از شرمساری خلاص شویم؟ چطور ممکن است خجالت نکشید و حرف نزنید؟

دلایل اصلی عدم اعتماد به نفس و وجود خجالت در رابطه را بررسی کردیم. در ادامه 10 راه حل بسیار کاربرپسند برای بهبود این مشکل ارائه می دهیم. این راهکارها برای خجالت نکشیدن در دوران دوستی و نامزدی و همچنین رفع خجالت از حرف زدن چه در رابطه و چه در جامعه با این راهکارها مناسب است.

1- نقاط ضعف خود را بپذیرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید.

یکی از اصول اساسی برای از بین بردن احساس ناهنجاری و افزایش اعتماد به نفس در یک رابطه، پذیرش نقاط ضعف و قوت یک شخصیت است. عموماً افراد تمایل دارند بیشتر روی نقاط ضعف و آسیب پذیری خود تمرکز کنند که می تواند منجر به خجالت و اعتماد به نفس پایین شود.

به عنوان مثال، دندان های نامرتب، لب های نازک، بدن چاق یا لاغر، اندام ها و لکه های پوستی و غیره. می تواند بخشی از نکات منفی باشد که در واقعیت اهمیت چندانی ندارد. به جای اشاره به نقاط ضعف و انتقاد از خود، بهتر است به نقاط قوت و استعدادهای خود توجه کنید و از آنها استفاده کنید.

2- مهارت های ارتباطی و تعاملی خود را افزایش دهید.

در روابط اجتماعی و عاشقانه، مهارت های ارتباطی و تعاملی بسیار مهم است. این شامل گوش دادن فعال، قاطعانه صحبت کردن، ابراز احساسات و نیازها به روشی که طرف مقابل می تواند درک کند، و همچنین بهبود مهارت های بینش اجتماعی است.

با تمرین و تقویت این مهارت ها، کمرویی و اضطراب ارتباطی به مرور زمان کاهش می یابد و اعتماد به نفس شما در موقعیت های اجتماعی و عاشقانه افزایش می یابد. حتی خجالت کشیدن از صحبت کردن را می توان با رعایت این نکته حل کرد.

شایستگی شفاهی موضوع بسیار مهمی برای افزایش تعامل با دیگران است. شما نیز باید این مشکل را با دقت مشاهده کنید.

3- برای از بین بردن احساس خجالت تمرین کنید.

برای به دست آوردن اعتماد به نفس هنگام مواجهه با موقعیت های شرم آور، مهم است که موقعیت های شرم آور را تجربه کرده و با آنها کنار بیایید تا به شما کمک کند بر شرمندگی خود غلبه کنید.

این ممکن است شامل سخنرانی و سخنرانی عمومی، شرکت در فعالیت های گروهی، ارائه بازخورد در جلسات و غیره باشد. راه حل مناسب برای احساس خجالتی بودن زمانی که شریک زندگی ما نزدیک می شود یکسان است. با تجربه و تمرین در این مواقع کم کم از کمرویی خود کاسته و اعتماد به نفس خود را در این مواقع تقویت خواهید کرد.

4- با پذیرش خطاها و اشتباهات خود اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

در ادامه مبحث چگونگی رهایی از خجالت باید بگوییم که اشتباهات و اشتباهات جزئی از زندگی است و هیچکس از آن در امان نیست. برای رشد و توسعه شخصی، مهم است که به اشتباهات و خطاها به عنوان فرصتی برای یادگیری و بهبود نگاه کنیم. با پذیرش اشتباهات و درس گرفتن از آنها، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد و کمرویی شما از بین می رود.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد چندین بار عطر را عوض کنید تا در نهایت بدانید کدام رایحه با شخصیت شما مطابقت دارد. یا حتی می توانید چندین بار به مطب بروید و بعد از چند تجربه بالاخره خودتان را بشناسید و تصمیمات بهتری برای خود بگیرید.

مرتبط:  چطوری تو اینستا تبلیغ کنیم

5- محدودیت های خود را در یک رابطه عاشقانه مشخص کنید.

چرا از عشقم خجالت میکشم؟ شاید دلیل این مشکل مشخص نبودن مرزها باشد؟ در روابط عاشقانه، ایجاد و حفظ مرزهای سالم برای خود مهم است. این شامل تعیین مرزهای روشن در مورد نیازها، حقوق و قوانین شخصیتی شماست. با داشتن مرزهای سالم، به خود و رابطه عاشقانه خود احترام می گذارید و اعتماد به نفس شما در رابطه افزایش می یابد.

هر کشوری مرز مخصوص به خود را دارد و برای عبور از مرز باید رضایت کشور را کسب کنید و به قوانین آن احترام بگذارید. شما مانند یک کشور هستید، پس باید قوانین خود را تعیین کنید و پس از ارزیابی افراد را بپذیرید. شما موجود گرانبهایی هستید و نباید اجازه دهید ارزش شما توسط افراد نادرست خدشه دار شود.

6- مراقب خود باشید تا استقلال و استقامت شخصی خود را ارتقا دهید.

چگونه در دوران نامزدی و دوستی خجالت نکشیم؟ شاید دلیل این خجالت نداشتن قدرت شخصی و استقلال باشد؟ اعتماد به نفس و ارتقای استقلال فردی و استقامت نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن کمرویی در یک رابطه دارد. این شامل مراقبت از سلامت جسمی و روانی، رفع نیازهای شخصی، توسعه مهارت ها و توانایی های فردی و ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و اجتماعی است.

ورزش های جدید یاد بگیرید. مهارت جدید بیاموزید. همین اقدامات ساده شما را به فردی با توانایی های خاص تبدیل می کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. در واقع با مهارت هایی که کسب می کنید علاوه بر کسب درآمد و استقلال مالی می توانید از اطلاعات بالایی نیز بهره مند شوید که به شما کمک می کند در بحث های مربوطه خود را به خوبی بیان کنید و خود را فردی آگاه نشان دهید.

7- افراد حامی برای از بین بردن احساس خجالت پیدا کنید.

حمایت برای از بین بردن کمرویی و افزایش اعتماد به نفس در یک رابطه بسیار مهم است. دوستان، خانواده و عزیزان می توانند به عنوان منابع حمایت و الهام باشند. از آنها کمک و حمایت بخواهید و با نصیحت و راهنمایی آنها، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و از حرف زدن خجالتی نشوید.

8- استرس و اضطراب را مدیریت کنید.

استرس و اضطراب می تواند از عوامل افزایش کمرویی در یک رابطه و کاهش اعتماد به نفس باشد و رفع آنها بهترین راه حل برای از بین بردن احساس کمرویی است. استفاده از تکنیک‌های مدیریت استرس و اضطراب، مانند ورزش، مدیتیشن، تنفس عمیق و تکنیک‌های تمدد اعصاب می‌تواند به شما کمک کند در موقعیت‌های اجتماعی و عاشقانه احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

استرس و اضطراب ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، اما مقابله با آن مهم است. به عنوان مثال، زمانی که نامزدتان می خواهد به شما نزدیک شود، ممکن است استرس داشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عمیق نفس بکشید و افکار خود را متمرکز کنید. به بهترین علایق خود فکر کنید و کمی مهربان تر باشید.

9- به پوشش خود توجه کنید.

مرتب بودن در ظاهر و لباس می تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری در مقابل دیگران بدهد و به از بین بردن احساس خجالت کمک کند. انتخاب لباس و استایلی که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد و به خودتان اطمینان داشته باشید می تواند شما را از شرمساری و نگرانی های ظاهری در مقابل دیگران رها کند.

این رابطه مخصوصاً برای خجالت نکشیدن در دوران نامزدی و دوستی و داشتن اعتماد به نفس بسیار مؤثر است. نیازی نیست لباس های خود را مطابق سلیقه دیگران بسازید. فقط لباسی بپوشید که مناسب شما باشد و در آن احساس راحتی کنید.

10- برای از بین بردن احساس خجالت مثبت باشید.

تکنیک های مثبت اندیشی و خودکنترلی می تواند به شما کمک کند بر کمرویی غلبه کنید و اعتماد به نفس خود را در رابطه افزایش دهید. این تکنیک ها شامل تمرین ثبت نام، مثبت اندیشی، تجسم موفقیت، اهداف دست یافتنی و سازماندهی زندگی است. با استفاده از این تکنیک ها می توانید روحیه خوبی به خود بدهید و از خجالت بیشتر جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، وقتی به کسی علاقه دارید اما نمی توانید علاقه خود را ابراز کنید، باید افکار خود را تقویت کنید. به مهارت هایی که دارید توجه کنید و آنها را به خاطر بسپارید. مثلاً فرض کنید من خوش تیپ هستم. من خوش تیپ هستم یا مهارت خاصی دارم که علاقه مرا به خود جلب می کند.

توجه داشته باشید که آیا جذابیت و زیبایی با دیدگاه دیگران متفاوت است یا خیر و اگر از فردی نظرات منفی دریافت می کنید به این معنی نیست که دیگران نیز نسبت به شما نظر منفی خواهند داشت.

خلاصه حذف شرمساری

مراقب خود باشید، فعالیت هایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. اینها همه عواملی هستند که می توانند به افزایش اعتماد به نفس و کاهش احساس خودآگاهی شما کمک کنند.

به طور کلی، از بین بردن احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس قابل حل است. اما در این راه باید صبور باشید و تمرینات را مرتب انجام دهید. بعد از مدتی می بینید که دیگر مثل قبل خجالت نمی کشید و اعتماد به نفستان بیشتر می شود و این موفقیت را مدیون صبر و استقامت خود خواهید بود.

4.2/5 – (6 امتیاز)

لطفا به این مورد امتیاز دهید

موثرترین راه های غلبه بر کمرویی و کمرویی در یک رابطه را بشناسید

آیا شما از آن دسته افراد خجالتی و ترسو هستید که در رابطه با جنس مخالف صحبت می کنید؟

افراد خجالتی به دلیل مشکلاتی که در برقراری ارتباط با دیگران دارند، اغلب در زندگی عاطفی خود با مشکلاتی مواجه می شوند که می تواند آنها را مختل کند و روابط آنها را از بین ببرد. این زمانی است که برقراری روابط مثبت، قوی و صمیمانه بین افراد بهترین ها را در کنار هم قرار می دهد.

به یاد داشته باشید که ابراز علاقه، محبت، تمجید و تحسین خود به هر فرد می تواند تأثیر مثبتی بر افکار او در مورد خود و شما بگذارد و منجر به ایجاد رابطه ای با احساس آرامش، آسایش و افزایش عزت نفس شما شود. اعتماد

بنابراین مهم است که به وضوح عشق و علاقه خود را نسبت به همسر یا عشق زندگی خود نشان دهید و از داشتن رابطه عاشقانه با همسر خود خجالت نکشید.

با توجه به اهمیت زیاد داشتن روابط صحیح در زندگی زناشویی و عاشقانه، مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به بررسی راه های رهایی از کمرویی و کمرویی در رابطه پرداخته اند و پس از تحقیقات فراوان در این زمینه مطالب زیر را نوشته اند. مقاله کامل و کامل

اگر به دنبال راهی برای رهایی از کمرویی و خجالت در مقابل عشق زندگی خود هستید، حتما این مقاله را بخوانید.

چگونه در یک رابطه خجالتی نباشیم؟

نگران خجالتی بودن در رابطه جدید خود نباشید. زیرا اکثر افراد در ابتدای برقراری یک رابطه عاطفی، همان احساس خجالتی و ناهنجاری را از طرف مقابل خود تجربه می کنند. با این حال، به یاد داشته باشید که اگر می خواهید بخشی از خود واقعی خود را از ابتدا از او پنهان کنید، ممکن است خجالتی بودن شما در تمام فرآیندهای مربوط به یک رابطه طولانی ادامه داشته باشد و شما را به دنبال کردن تشویق کند. این رابطه آسیب خواهد دید

بخش مهمی از این کمرویی در رابطه به دلیل تجربه های جدیدی است که به دست می آورید. راهکارهای ارائه شده در این مقاله برای شمایی که در رابطه صمیمانه تان با یک نفر دچار احساس خجالت شدید و کمرویی هستید، بسیار مناسب است؛ پس تا آخر آن را با دقت بخوانید. در این مقاله دلایل خجالتی بودنتان را خواهید فهمید و متوجه می شوید که برای رفع آن باید چه کارهایی انجام دهید.

مرتبط:  چرا اولین روستاهای پرجمعیت در کنار رودها پدید آمدند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چرا از عشقم خجالت میکشم؟ چگونه در رابطه خجالت نکشیم!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری در داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

برای مشاوره به هموطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

برای رزرو مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری.

مشاوره تلفنی فوری: رزرو

مشاوران ویژه

آنها در قبال شما مسئول هستند

شماره تماس : 02162999066

چگونه بر کمرویی در یک رابطه غلبه کنیم؟

افراد زیادی با مشکل کمرویی در روابط خود با دیگران دست و پنجه نرم می کنند. این احساس می تواند به دلایل مختلف، زمانی که صحبت از برقراری تعاملات صمیمانه بین دو نفر مطرح باشد، به شدت دردسر ساز شود.

به عنوان مثال، اگر فردی خجالتی هستید، رفتارهای ناشی از خجالتی بودن بیش از حد شما باعث می شود طرف مقابل احساس ناخواسته ای کند و خود را بار سنگین و فردی اضافی در زندگی شما بداند. چیزی که حتی باعث می شود این فرد نتواند به بازیابی احساسات و تصمیم خود برای ادامه دوستی با شما ادامه دهد.

کمرو بودن شما می تواند ریشه در مسائل بسیاری داشته باشد با این حال راه حل های مقابله با آن اغلب اوقات برای زن و مرد یکسان است.

بهتر است ابتدا به خودتان نگاه کنید و به پاسخ چند سوال مهمی که برای مقابله با کمرویی خود می پرسید فکر کنید. برای پاسخ به این سوالات ابتدا با خود صادق باشید.

اگر شما همیشه فردی خجالتی و کمرو هستید، بدون شک عزت نفس پایینی دارید و در بسیاری از موارد به خصوص تعامل با جنس مخالف، احساس خوبی نسبت به شخصیت خودتان ندارید. این نکته را فراموش نکنید که اگرچه عزت نفس و کمرویی هر دو علائم مشابهی با یکدیگر دارند اما راه های درمان آنها ممکن است، متفاوت باشد. بنابراین در این مرحله نیاز است تا شما برای درمان هر دو مشکل به صورت همزمان وارد عمل شوید.

چرا من از دوست پسرم خجالت می کشم؟

اولین رابطه احساسی خود را تجربه می کنید

اگر این اولین رابطه شماست، باید از برقراری ارتباط با جنس مخالف خجالت بکشید و بیشتر اوقات برای ایجاد رابطه شخصی خجالتی و ترسو هستید. این احساس کاملاً منطقی است زیرا شما هنوز نمی دانید چگونه در اطراف این شخص رفتار کنید و دائماً در این فکر هستید که آیا رفتار شما قابل قبول است یا درست.

به یاد داشته باشید که اگر برای اولین بار است که احساس عشق را در یک رابطه تجربه می کنید، تصمیمات و رفتارهای شما با احساسات بسیار شدیدی همراه است که حتی با کلمات قابل توصیف نیست.

در آن لحظه حتی برای شما سخت است که به چشمان همسرتان نگاه کنید و از او چیزی بخواهید. با این حال، اگر بتوانید همه چیز را در رابطه مدیریت کنید، به مرور زمان برقراری ارتباط چشمی بسیار جسورانه و بسیار آسان می شود و سپس به قول خود عمل می کنید.

عزت نفس پایینی دارید

عزت نفس پایین شما ممکن است بزرگترین عامل کمرویی شما باشد. اگر فکر می کنید به اندازه کافی برای شریک زندگی خود خوب نیستید یا آنها با قرار گذاشتن قرار ملاقات به شما لطفی می کنند، به خود این باور را می دهید که مانند یک فرد خجالتی رفتار می کنید.

در این مواقع حتی این احساس اشتباه به شما دست می دهد که چون استانداردهای مورد تایید وی از نظر رفتاری را نمی دانید، هر زمان که این فرد به شما نزدیک شود، باید مطابق سلیقه وی رفتار کنید. همین موضوع باعث می شود که سردرگم شده و بیشتر خجالت بکشید.

بهتر است قبل از هر چیز، کمی خودتان را دوست داشته باشید. عزت نفس پایین شما موجب می شود تا احساس کنید که ارزش آن را ندارید که در این رابطه بمانید. این حس به خصوص زمانی که فرد مقابلتان بسیار موفق است، بیشتر احساس می شود.

اعتقادات مذهبی و فرهنگی

اگر در خانه و خانواده ای با اعتقادات مذهبی قوی بزرگ شده اید، احتمالاً از این که بخواهید قبل از ازدواج با فردی از جنس مخالف آشنا شوید، ترس و اضطراب زیادی دارید، زیرا بسته به اعتقادات خانواده، اجازه این کار را ندارید. این.

ضمن اینکه بر این باور هستید که در صورت داشتن رابطه دوستی با یک فرد غریبه با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. این موضوع می تواند موجب کمرویی و خجالت بیشتر شما در برقراری روابط احساسی و صمیمانه تان شود چرا که تجربه ای در برقراری رابطه عاشقانه با یک مرد را ندارید و در اصل فرد تازه کاری در این زمینه محسوب می شوید.

تفاوت های شخصیتی شما زیاد است

شاید به طور کلی شخصیت شما به گونه ای باشد که اغلب به عنوان فردی خجالتی و ترسو حتی در حالت طبیعی به دیگران معرفی می شوید. در این مورد، با وجود اینکه شما سال ها با دوست پسر خود قرار می گذارید، همچنان احساس خجالت و ناهنجاری می کنید.

این را بدانید که هیچ اشکالی ندارد اگر که شما فردی خجالتی هستید. فقط باید مطمئن شوید که این موضوع بر نحوه ارتباطتان با دوست پسرتان تاثیر منفی نمی گذارد.

اکثر افراد خجالتی اغلب در برقراری روابط فردی ساکت هستند و تنها زمانی صحبت می کنند که همه چیز اشتباه پیش رفته باشد و یا مشکل خاصی در رابطه به وجود آمده باشد. در اغلب این موارد دوست پسر شما اینکه فردی ساکت و خجالتی هستید را پذیرفته و با آن مشکلی ندارد.

به وی اعتماد ندارید

اگر به دوست پسر خود اعتماد نداشته باشید، از گفتن برخی چیزها به او خجالت می‌کشید، زیرا نمی‌دانید که او نسبت به چیزهایی که شما مطرح می‌کنید، چه واکنشی نشان می‌دهد. در اغلب موارد، زمانی که در مراحل اولیه رابطه خود هستید، او را به خوبی نمی شناسید و به دلیل این احساس، ممکن است از پرسیدن برخی چیزها از او خجالت بکشید یا حتی بترسید.

این احتمال وجود دارد که به دلیل عدم شناخت وی، نخواهید خود واقعی تان و تمام حقایق زندگی تان را به او نشان دهید، زیرا نمی دانید که چه اتفاقی قرار است، بیفتد و رابطه قرار است به کجا کشیده شود.

چگونه از شرمساری دوست پسرم دست بردارم؟

علت اصلی خجالت کشیدنتان را پیدا کنید

اولین قدم برای رهایی از کمرویی و کمرویی خود این است که علت اصلی این احساس را در درون خود بشناسید. بهتر است از همان ابتدای رابطه با خودتان صادق باشید و از خود بپرسید که چرا از داشتن یک رابطه صمیمانه امتناع می کنید و احساس خجالت می کنید.

آیا این موضوع به دلیل عزت نفس پایین شماست یا اینکه علت دیگری دارد. فهم پاسخ این سوال می تواند بسیار برای شما راهگشا باشد.

ارتباطتان را با وی بیشتر کنید

بهتر است برای برقراری رابطه صمیمانه تر با او اقداماتی انجام دهید و به طور رسمی به او بگویید که نمی توانید هنگام تعامل با او دست از بی دست و پا بودن بردارید. مطرح کردن این موضوع می تواند باعث شود که شریک زندگی شما چیزهایی در مورد شما بگوید که به میزان قابل توجهی عزت نفس شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند اعتماد به نفس واقعی را در رابطه به دست آورید.

مرتبط:  چرا زدی چون بچه مردم بودم

به وی زمان و فرصت کافی بدهید

شناخت بهتر دوست پسرتان در طول زمان به شما کمک می کند بر کمرویی خود غلبه کنید. اگر هنوز در یک رابطه هستید، این احساس گناه طبیعی است زیرا هنوز دوست پسر خود را به خوبی نشناسید، بنابراین احساس خجالتی بودن طبیعی است. گذشت زمان این مشکل را برای شما حل می کند.

عشق به خود را تمرین کنید

اگر عزت نفس پایینی دارید، عشق ورزیدن به خودتان را تمرین کنید. بدانید که اعتماد به نفس پایین شما باعث می شود که یک مرد از شما سوء استفاده کند. با خواندن کتاب و داشتن دوستانی که معتقدند شما به اندازه کافی خوب و شایسته هستید، عشق به خود را تمرین کنید. این تمرین باعث می شود بر احساس بی کفایتی درون خود غلبه کنید.

چگونه از شرمندگی دوست دختر غلبه کنم؟

انتظار نداشته باشید که دوست دختر خجالتی شما در اولین قرارهایتان در کنار شما احساس راحتی کند. بهتر است اولین قدم ها را برای غلبه بر کمرویی و کمرویی در رابطه خود بردارید و در قرار ملاقاتتان با او گفتگو کنید تا او با شما احساس راحتی کند . برای شروع این کار، بهتر است توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

گفتگوهای طولانی و معناداری با وی داشته باشید

این یک افسانه است که افراد خجالتی و ترسو کمتر صحبت می کنند. حقیقت این است که دوست دخترتان زمانی که در کنار شما احساس راحتی کند و بداند که برای آشنایی با او وقت می گذارید، گفتگوی عالی با شما خواهد داشت. سعی کنید هنگام ملاقات با او بیشتر در مورد علایق و چیزهایی که دوست دارد صحبت کنید، به خصوص در اولین قرارهایی که با او می روید. با این روش به مرور زمان احساس راحتی بیشتری می کند و کمرویی خود را کنار می گذارد.

برای قرارهایتان برنامه ریزی کنید

دختر خجالتی و خجالتی که برای ملاقات و برقراری رابطه انتخاب کرده اید، بعید است که بخواهد به مکان های پر سر و صدا و مهمانی های شلوغ برود. سعی کنید با او در کافه ها، رستوران ها و مکان های دنج قرار بگذارید که واقعاً علایق او را برانگیزد. سعی کنید یک دوست پسر رمانتیک باشید. قرار نیست قرارهای شما خیلی گران و مجلل باشد. فقط یک محیط ملاقات و مکالمه آرام تر و جذاب تر را برای گفتگوی عاشقانه انتخاب کنید.

هرگز خجالتی بودن وی را مسخره نکنید

بدون شک خود دوست دختر شما می داند که او فردی خجالتی است. بهتره یادت نره او نیازی به یادآوری شما ندارد. سعی نکنید کمرویی او را مسخره کنید و این احساس را به شوخی بگیرید. مطمئن شوید که دوست دخترتان از حمایت شما از او قدردانی خواهد کرد. بنابراین بهتر است خجالتی بودن خود را نقطه ضعف تلقی نکنید.

او را تشویق کنید تا تجارب تلخ و منفی خود در گذشته را فراموش کند

قطعا تجربیات تلخ در روابط قبلی باعث ایجاد استرس و نگرانی برای شروع یک رابطه جدید می شود. چیزی که به فرد اجازه می دهد منزوی و خجالتی باشد. او را تشویق کنید تا گذشته تلخ و تجربیات منفی را که در روابط قبلی خود داشته فراموش کند و کاملا از او و تصمیماتش حمایت کنید. برای این کار تا حد امکان از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید تا حال او بهتر شود.

چطور از همسرم خجالت نکشم؟

صمیمیت بدون هیچ گونه احساس خجالت یا سایر احساسات محدود کننده شرط اصلی برقراری و حفظ یک رابطه سالم در ازدواج است. اگر شرمنده شریک زندگی خود هستید و به دلیل این احساس نمی توانید خیلی راحت با او صحبت کنید. بهتر است هر چه سریعتر راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنید تا شرایط زندگی مشترک برایتان سخت نباشد.

راه های زیر می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

احساسات عصبی خود در زندگی مشترکتان را با این فکر که بعدها با آنها مقابله می کنید، از شریک زندگی تان پنهان نکنید.

به شریک زندگی خود بگویید که بیشتر اوقات در رابطه تان احساس خجالت و کمرویی داشته و حس خوبی ندارید.

به شریک زندگی تان اعتماد کرده و سعی کنید بیشتر با وی وارد صحبت شوید.

اجازه دهید گاهی او شما را راهنمایی کند و بدون هیچ احساس خجالتی در مسائل مختلف از او راهنمایی بگیرید.

در صورت تشدید این احساس در وجود شریک زندگی تان، حتما با یک روانشناس آنلاین صحبت کرده و به صورت اشتراکی از او مشاوره بگیرید.

در گفتگو با وی از تجارب و خاطرات خود که در شرایط بسیار عجیب و غریب و یا سختی اتفاق افتاده اند، صحبت کنید تا او هم در نهایت وادار به صحبت با شما شود.

برای دادن اعتماد به نفس به وی، تصمیماتش را در بخش های مختلف زندگی را مورد تایید قرار دهید.

از انجام شوخی های آزار دهنده ای که موجب ناراحتی وی می شود، جلوگیری کنید.

ویژگی های مثبت شخصیتی اش را بارها و بارها برایش به خاطر آورده و سعی کنید طوری رفتار کنید که باور کند، دوستش دارید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه چرا از عشقم خجالت میکشم؟ چگونه در رابطه خجالت نکشیم!! با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری در داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

برای مشاوره به هموطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

برای رزرو مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری.

مشاوره تلفنی فوری: رزرو

مشاوران ویژه

آنها در قبال شما مسئول هستند

شماره تماس : 02162999066

سخنی از مشاوران آویژه

در هر رابطه‌ای که با جنس مخالف برقرار می‌کنید، این واقعیت را بپذیرید که درون‌گراها و برون‌گراها با یکدیگر تفاوت زیادی دارند و قرار نیست همه یکسان باشند.

اگر به فردی که برای ملاقات و برقراری ارتباط صمیمی انتخاب کرده اید علاقه دارید، سعی کنید به او زمان بدهید و با او همراهی کنید تا بر کمرویی خود غلبه کند.

به یاد داشته باشید، ایجاد اعتماد و دوست داشتن او در قالب گفتار و رفتار شما می تواند بسیار مؤثر باشد و قطعاً او را تحت تأثیر قرار می دهد تا کمرویی خود را رها کند.

برای مشاوره در مورد چرا شرمنده عشقم هستم؟ چگونه در رابطه خجالت نکشیم!!

از مشاوران خانواده و روانشناسان متخصص از سراسر کشور

با شماره 02162999066 تماس بگیرید

سلام دوستان..

من الان دو ساله ازدواج کردم. در چند ماه اول که زودتر پریود شدم، همه می گفتند به خاطر رابطه، ازدواج و این جور چیزها است. تعادل به هم خورده است. هورمون های ترکیبی دیدم نمیتونم برم دکتر. تست کردم گفتند همه چیز خوب است قرص را تنظیم کردم درست شد. شوهرم قبل از پنج سالگی بچه نمی‌خواهد

دیدم دیر بیدار میشم برگشتم دکتر گفت pco و تنبلی تخمدان….

شما هیچ فولیکولی ندارید. وقتی به شوهرم گفتم دکتر گفته زود باردار شوی، به شدت مخالفت کرد. واگان باور نمی کرد که من احمق نیستم. یادم هست آن شب، خودم گریه کردم تا بخوابم.

چند روز بعد قبول کرد که اقدام کند و به دکتر برود و…

وقتی آزمایش ها آمد، کم خونی داشتم، سطح آنتی بادی ام بالا بود. من دو ماه تلاش ناموفق داشتم. بعدش دیگه پریود نشدم. الان سه ماهه بچه دار نشدم قرص رو خوردم… آمپول رو خوردم و همش نوشیدم…

اگه هفته بعد باردار نشدم باید برم دکتر…

من از شوهرم خیلی خجالت میکشم… انگار از اول ازدواجم دکتر بودم… هیچی نمیگه ولی من حتی از خرجش خجالت میکشم.

28 ساله متولد 68

از درد و دل اومدم اینجا…برام دعا کن……

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا