فیلم تو چرا وقتی شوهرت میره اینجوری حرف میزنی

تمامی سیستم عامل ها قابلیت پخش صدا را دارند و رابط کاربری آن ها بسیار ساده است. زمانی که دو دستگاه صوتی به سیستم متصل هستند، باید مشخص کنیم که از کدام دستگاه برای پخش و کدام برای ضبط استفاده می شود. در این مقاله نحوه شکل گیری تنظیمات صدا در ویندوز 7، 8 و 10 و نحوه حل مشکلات آن را به شما می گوییم تا وقت خود را با آن ها تلف نکنید.

فهرست

کجا دستگاه های پیش فرض ضبط و پخش صدا را در ویندوز تغییر دهیم؟

ساده ترین راه برای دسترسی به تنظیمات صدا در ویندوز از طریق نوار ابزار است. در گوشه سمت راست نوار ابزار، در کنار تاریخ و زمان، نمادی به شکل بلندگو وجود دارد. برای دسترسی به پنجره Sound روی این نماد کلیک راست کنید (همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است).

شماره 1

پس از کلیک راست گزینه هایی مانند تصویر شماره 2 ظاهر می شود و باید روی گزینه Sounds کلیک کنید.

Open Volume Mixer: تغییر سطح صدای برنامه ها و سیستم.

دستگاه های پخش: لیستی از دستگاه های پخش صوتی متصل به سیستم را نمایش می دهد. برای تغییر دستگاه پخش پیش فرض صدا باید وارد این قسمت شوید.

دستگاه های ضبط: لیستی از دستگاه های ضبط صدا متصل به سیستم را نمایش می دهد. برای تغییر دستگاه ضبط صدا پیش فرض باید وارد این قسمت شوید.

صداها: تنظیمات صدای ویندوز در بخش های مختلف

عیب یابی مشکلات صدا: این گزینه فقط در ویندوز 10 قابل مشاهده است که برای رفع مشکلات پخش صدا در ویندوز استفاده می شود.

شماره 2

آخرین گزینه این منو در ویندوز 7 و 8 با ویندوز 10 متفاوت است این مورد در ویندوز 7 و 8 با عبارت Volume Control Options نمایش داده می شود. در این قسمت تنظیمات پخش کننده صوتی یکپارچه شده است و با کلیک بر روی آن وارد قسمت Volume Mixer می شوید.

شماره 3

تنظیمات مختلف صدا در پنجره صدا

پنجره صدا در تمامی ویندوزهای 7، 8 و 10 مشابه تصویر زیر است و تمامی تنظیمات صدا در ویندوز و تغییر دستگاه های ضبط و پخش پیش فرض در این پنجره انجام می شود. این بخش دارای چهار عنوان است که هر کدام را جداگانه بررسی می کنیم.

شماره 4

1. خواندن

در پنجره Sound و تب Playback می توانید دستگاه های پخش متصل به سیستم را مشاهده کنید. دستگاهی که یک تیک سبز در کنار آن دارد پخش کننده صوتی پیش فرض است. اگر یک فلش قرمز در کنار دستگاه وجود داشته باشد، به این معنی است که دستگاه متصل نیست. در این قسمت می توانید دستگاه پخش پیش فرض صدا را مشخص کنید یا منبع صدای خروجی را شخصی سازی کنید که در ادامه به شما خواهیم گفت.

تغییر دستگاه پیش فرض پخش صدا

برای تغییر دستگاه پیش فرض بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و در سمت راست پایین پنجره گزینه Set as default را انتخاب کنید تا دستگاه شما به عنوان پیش فرض انتخاب شود. در نهایت روی OK در پایین پنجره Sound کلیک کنید تا این تغییر ذخیره شود.

شماره 5

شخصی‌سازی منبع صدای خروجی

فرض کنید یک بلندگو با یک هدست به سیستم متصل است و شما تصمیم می گیرید هنگام برقراری ارتباط با اسکایپ صدای تماس را از هدست بشنوید. برای فعال سازی این قابلیت ابتدا باید روی هدست کلیک کنید. در مرحله بعد، برای انتخاب آن به عنوان دستگاه ارتباطی پیش فرض، روی فلش کنار دکمه Set as Default ضربه بزنید و گزینه Default Communication Device را انتخاب کنید. با این کار، دستگاه ارتباطی پیش فرض به هدست تغییر می کند.

شماره 6

همانطور که در عکس شماره 6 مشاهده می کنید، نماد سبز رنگ گوشی در کنار دستگاه ارتباطی انتخاب شده قرار دارد.

مرتبط:  چرا با وجود این همه ستاره شب تاریک است

در این قسمت روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود و در حین ذخیره تغییرات از پنجره Sound خارج شوید.

رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش

در مواردی که دستگاه پخش دارای مشکلاتی مانند خاموش بودن، اتصال نادرست یا نصب نامناسب درایور باشد، نمی توانید آنها را در لیست دستگاه پنجره صدا مشاهده کنید. برای مشاهده این دستگاه، روی تب Playback یا Recording در قسمت خالی پنجره کلیک راست کنید. نمایش دستگاه های غیرفعال شده یا نمایش دستگاه های قطع شده را برای نمایش همه دستگاه ها انتخاب کنید.

شماره 7

2. ثبت نام

می توانید دستگاه های ضبط صدا متصل به سیستم را در تب ضبط مشاهده کنید. دستگاه هایی که تیک سبز در کنار آنها وجود دارد، دستگاه های پیش فرض برای پخش صدا هستند. اگر یک فلش قرمز در کنار دستگاه وجود داشته باشد، آن دستگاه متصل نیست. در این قسمت می توانید دستگاه پیش فرض ضبط صدا را تنظیم کنید یا میکروفون را تست کنید.

اگر دستگاهی دارید که در بخش پخش یا ضبط نمایش داده نمی‌شود، مراحل بخش «اصلاح دستگاه‌های ضبط و پخش نشان داده نمی‌شوند» را دنبال کنید.

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا در ویندوز

برای تنظیم دستگاه ضبط صدا پیش فرض، به پنجره Sound رفته و به تب Recording بروید تا دستگاه های ضبط موجود را ببینید. بر روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و در پایین پنجره سمت راست گزینه Set as default را انتخاب کنید، دستگاه مورد نظر شما به صورت پیش فرض انتخاب می شود.

شماره 8

تست میکروفون و اسپیکر در ویندوز 10

در تست سلامت میکروفون ابتدا به پنجره Sound و تب Recording رفته و سپس روی میکروفون ضربه بزنید. اگر چراغ های دستگاه مورد نظر سبز شد، میکروفون به درستی کار می کند. اگر چراغ ها سبز نشدند، ابتدا بررسی کنید که میکروفون خاموش یا غیرفعال نباشد. برای بررسی این مورد روی گزینه Properties کلیک کنید و به تب Levels
اگر نشانگر سمت چپ است آن را به سمت راست بکشید و دوباره امتحان کنید (مطابق تصویر شماره 9).

شماره 9

اگر از انجام موارد فوق نتیجه ای حاصل نشد، در تب Sounds روی گزینه Configure کلیک کنید. با این کار در Control Panel وارد پنجره Ease of Access می شوید که در تصویر شماره 10 می بینید. با کلیک بر روی گزینه Configure Microphone تنظیمات میکروفون شما به صورت خودکار انجام می شود.

شماره 10

3. صداها

در این قسمت می توانید صداهای مختلفی را برای رویدادهای ویندوز انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که برنامه ای هنگام باز شدن صدای خاصی داشته باشد (طبق تصویر شماره 11)، ابتدا در قسمت برنامه رویدادها گزینه Open program را انتخاب کنید، سپس در قسمت Sounds روی فلش رو به پایین کلیک کنید و یکی را انتخاب کنید. از صداهای پیشنهادی

شماره 11

با گزینه Browse می توانید صدایی خارج از این لیست و از یک پوشه جداگانه انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه Apply تغییرات ذخیره می شود.

برای حذف صدایی که قبلا روی یک رویداد خاص تنظیم کرده اید، در قسمت برنامه رویدادها روی نام آن رویداد کلیک کنید، سپس در قسمت Sound روی فلش رو به پایین کلیک کنید و گزینه None را انتخاب کنید و سپس Apply (طبق تصویر شماره 12) را انتخاب کنید.

شماره 12

4-ارتباطات

در این بخش، 4 نوع تنظیمات برای کارکرد سیستم در هنگام تماس تلفنی وجود دارد.

Mute All Other Sounds: با انتخاب این گزینه، تمامی فعالیت های صوتی دیگر در حین تماس با سیستم قطع می شود.

کاهش حجم صداهای دیگر تا 80 درصد: با انتخاب این گزینه، هنگام برقراری تماس تلفنی با سیستم، سایر صداها 80 درصد کاهش می یابد.

کاهش حجم صداهای دیگر تا 50 درصد: با انتخاب این گزینه، هنگام برقراری تماس تلفنی با سیستم، سایر صداها 50 درصد کاهش می یابد.

مرتبط:  چرا با ارزش ترین نوع اقتدار در حوزه فرهنگ است دفاعی دهم

هیچ کاری نکنید: با انتخاب این گزینه، در هنگام تماس تلفنی با سیستم، هیچ تغییری در سایر صداها ایجاد نمی شود.

پس از انتخاب هر یک از گزینه های بالا، روی گزینه Apply کلیک کنید.

شماره 13

عیب یابی مشکلات صدا

در این قسمت راه حل هایی برای رفع مشکلات تنظیمات صدا در ویندوز ارائه می دهیم، بنابراین اگر با مراحل قبلی به نتیجه نرسیدید، این روش ها را امتحان کنید.

ابتدا بررسی کنید که صدای ویندوز قطع نشود. برای انجام این کار، روی نماد بلندگو در نوار ابزار کلیک راست کرده و Open Volume Mixer را انتخاب کنید. سپس اهرمی که در قسمت Drive and Applications قرار دارد را بکشید.

شماره 14

سخت افزار اسپیکر، میکروفون و کابل های صدا را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

اگر ویندوز شما برای مدت طولانی آپدیت نشده است، آن را آپدیت کنید.

درایور صوتی ممکن است با سخت افزار سازگار نباشد. باید درایورهای خود را آپدیت یا دوباره نصب کنید. برای این کار، همانطور که در تصویر شماره 15 نشان داده شده است، ابتدا Device Manager را در منوی Start پیدا کرده و آن را باز کنید.

شماره 15

در مرحله بعد روی قسمت Sound, video and game controllers کلیک کنید تا زیرشاخه های آن مشخص شود. حال با کلیک راست روی درایورها می توانید آنها را آپدیت یا حذف کنید (تصویر شماره 16).

شماره 16

اگر درایور را حذف کردید، سیستم را مجددا راه اندازی کنید تا درایورها را دوباره شناسایی کنید.

در نهایت اگر با مراحل بالا مشکل حل نشد با توجه به تصویر شماره 17 گزینه Fix sound troubles را انتخاب کرده و مراحل را طی کنید تا ویندوز به صورت خودکار مشکل را شناسایی و رفع کند.

شماره 17

اخرین حرف

برای استفاده از ویندوز، صدا نقش مهمی دارد، چه تماشای فیلم، چه برقراری تماس یا گوش دادن به موسیقی. اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد و ندانیم چگونه آن را برطرف کنیم، بسیار آزاردهنده خواهد بود. در این مقاله سعی کرده ایم نحوه تنظیم تنظیمات صدا در ویندوز و رفع مشکلات صدا را به شما آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد؛ باز هم، اگر سوالی دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

دانلود فایل پی دی اف این مقاله:

فایل پی دی اف مقاله

سوالات متداول

چجوری به تنظیمات صدا در ویندوز دسترسی پیدا کنیم؟

روی نماد بلندگو در نوار ابزار کلیک راست کرده و گزینه Sounds را انتخاب کنید

چجوری دستگاه پیش فرض پخش یا ضبط صدا رو تغییر بدیم؟

در پنجره Sound در تب Playback یا Recording ابتدا بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Set as default کلیک کنید.

اگه دستگاه‌های ضبط و پخش در پنجره‌ی Sound نشون داده نشه چیکار کنیم؟

در تب Playback یا Recording، در قسمت خالی کلیک راست کرده و گزینه Show Disabled/Disconnected Devices را با کلیک کردن فعال کنید.

4.6/5 – (11 امتیاز)

دانلود آهنگ جدید یزدان چه مدلی
دانلود آهنگ جدید یزدان چه مدلی

موسیقی . تنظیم: علی اخرت

آهنگ جدید یزدان به نام چه مدلی وهش ولی لاکچری در مورد مرحله شکست تام جری است.

متن آهنگ جدید یزدان چه مدلی

این تفاوت نسل است، 30 سال، 60 سال، همین.

2 روز دیگه 3 روز دیگه 4 روز دیگه میشه
نگران نباش سریال رو هم بیار حوصله ندارم

اول شبکه رو پر میکنی چت میکنی مشکل داری چه مدلی داری بابا
خیلی مدل خوبی هستی خیلی عصبی هستی.

گفتگوهای هومان سیدی در سریال عاشقانه

چه الگوی بابا، من تعادل ندارم.

در تابستان همه نگاه ها به ما دوخته شده است

امشب میخوایم تو چشمات پرواز کنیم
خانوم چقدر وقت میدی اسممو یادت نمیاد

مرتبط:  چرا جهان اجتماعی را جهان فرهنگی می نامند تحلیل فرهنگی

به خاطر معاشقه هر کاری می خواهد بکند، نمی دانم.

امشب از دیشب کنارم هستی
همه اینجا هستند اما تو چشمان منی.

پرواز امشب در آسمان است، عشق تو دیوانه شد، تو سانسور شدی، از آنها سانسور شدی.

متن آهنگ جدید یزدان چه مدلی

چطور با کی صحبت کردی؟ فکر نکنم تا
بی سواد باشی ما معامله ای نداشتیم. آن روز کی بود؟

با کی داشتی حرف میزدی؟ با مامان من، اوه، به مامان زنگ میزنی، مامانت چی گفت؟

آخه ببین چیکار کردی که به خاطر اون اعتماد ناشایست همه بهت اعتماد نکنند

که ما را پخش کردند، حالا مامان زنگ می زند و می گوید با دخترم بیا

پس یه چیزی ازت میپرسم بگو کی هستی آخه چشم تو چشم آره با من بحث نکن

عشق زمان دارد، زود می گذرد، جدی نمی گیریم.

تابستان است، برنامه ها همین طور است، همه ما را تماشا می کنند.
او عاشق تو است، او دیوانه است، امشب حالم بد می شود.

کاملا وحشی اما تمام لاکچری فاز فرار تام جری
عشق زودگذره ما هم جدی نمیگیریم خوش گذشت
لباس مشکی ولی کفش قرمز سبکتو باز نکن

امشب از دیشب کنارم هستی
همه اینجا هستند اما تو چشمان منی.

پرواز امشب در آسمان است، عشق تو دیوانه شد، تو سانسور شدی، از آنها سانسور شدی.

4.8/5 – (15 امتیاز)

حرکت نمی کند

سرش را روی شکمم می گذارد و می گوید عشق بابا نفس بابا و هزاران مزخرف دیگر.

آنقدر با من یا با بقیه صحبت می کند، شوخی می کند

امروز خیلی حرف زد بالاخره گفتم جواد واقعا خوبی؟ به اندازه کافی خورده اید

اما گوش نمی دهد و مدام سرش را گاز می گیرد

باید چکار کنم؟

یک بار به او گفتم جدی باش و شوخی نکن

فردای آن روز دیدم آینه قلغم به من نگاه می کند خشک شده بود!

؟؟؟؟؟؟

@shkolati2 &nbsp

@Shirin_Bahar1 &nbsp

شیرین بهار بخشی از بد اخلاقی اوست

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام! من این مقاله رو خوندم و واقعا لذت بردم. نکات جالبی رو درباره چگونگی برخورد با شرایط وقتی همسر غایبه بیان کرده. احسنت!

  2. این فیلم خیلی خنده دار بود، مخصوصاً صحنه هایی که زن با خودش حرف می‌زد. واقعاً لذت بردم، پیشنهاد می‌کنم حتماً ببینید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا